שישים שנה לפלישה בנורמנדי - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שישים שנה לפלישה בנורמנדי

Merrymoon

Recommended Posts

ברחבי העולם מציינים בימים האחרונים שישים שנה ל-די-דיי, היום בו פלשו בעלות הברית

לאירופה במטרה לטהר אותה מנגע השלטון הנאצי. בנורמנדי התקיים טקס ובו השתתפו מנהיגי

אומות רבות, ביניהם נשיא ארה"ב בוש, ג'אק שיראק הצרפתי, נשיא רוסיה ו. פוטין ולראשונה,

קנצלר גרמניה, שרדר.

מיותר לציין כי הלוחמים שהיו עדים לקרבות ולזוועות שהתרחשו על אותו חוף לפני 60 שנה, גם

הם באו לטקס, חלקם בפעם הראשונה בחייהם, פוגשים את עמיתיהם לנשק, חולקים זכרונות

וכבוד על קברי חבריהם שנפלו, הלכו כבשר לתותחים ולא זכו לחיות עד היום הזה ולראות את

פרי הקרבתם.

לחלק מהנוכחים היום הזה הוא יום עלייה לרגל לזכר חברים, לתושבים היה זה יום הוקרת תודה

למשחררים, ואחרים ניצלו את היום כדי לפתוח דוכנים למכירת שלל מלחמה וקלטות ו-

של הסרט "להציל את התוראי ראיין" בניצוחו של סטיבן ספילברג.

040604dday_422.jpg

0009B24E-2DB5-10C4-939080BFB6FA0000.jpg

31-June644-D-Day-InvasionOfNormandy.jpg

image011.jpg

100301304.jpg

Omaha-t.jpg

CG-2343t.jpg

B-Gt.jpg

SC189902t.jpg

סיפורים בתמונות: http://www.army.mil/cmh-pg/reference/normandy/Pictures.htm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כמה האמריקאים יכלוים לחרוש על המבצע הזה?!?

סרטים, משחקים סיפורים הכל !, טוב שנכנסו למזרח התיכון, יוריד את הלחץ מנורמנדי ומלחמת העולם השנייה בכלל.

ואני בטוח שחצי מהאמריקאים לא יודעים בכלל איפה זה, במי הם נלחמו, ולמה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה האמריקאים יכלוים לחרוש על המבצע הזה?!?

סרטים, משחקים סיפורים הכל !, טוב שנכנסו למזרח התיכון, יוריד את הלחץ מנורמנדי ומלחמת העולם השנייה בכלל.

ואני בטוח שחצי מהאמריקאים לא יודעים בכלל איפה זה, במי הם נלחמו, ולמה...

מה בדיוק אתה רוצה להגיד בזה?

הם או אירופה צריכים לשכוח את מי שנפלו שם כדי לפטור את העולם מהנאצים?

גם אתה חייב להם המון, את המדינה שלך וסביר להניח שגם את החיים שלך. אף אחד לא ביקש ממך לעלות לרגל לנורמנדי ולהניח זר לזכרם אבל אתה יכול לשתוק ולתת קצת כבוד לאנשים שהגיעו מהצד השני של כדור הארץ ומתו באלפים כד שאתה תחיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה בדיוק אתה רוצה להגיד בזה?

הם או אירופה צריכים לשכוח את מי שנפלו שם כדי לפטור את העולם מהנאצים?

גם אתה חייב להם המון, את המדינה שלך וסביר להניח שגם את החיים שלך. אף אחד לא ביקש ממך לעלות לרגל לנורמנדי ולהניח זר לזכרם אבל אתה יכול לשתוק ולתת קצת כבוד לאנשים שהגיעו מהצד השני של כדור הארץ ומתו באלפים כד שאתה תחיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדברי ווינסטון צ'רצ'יל בימי מלה"ע השנייה:

We cannot see how deliverance will come or when it will come, but is more certain that every trace of Hitler's footsteps, every stain of his infected, corroding fingers will be sponged and purged and, if need be, blasted from the of the earth

ה-proclamation על D-Day מפי אייזנהאואר:

33227227.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדובר באירוע היסטורי חשוב ואנו ואזרחי אירופה חייבים לאנשים האלו את חרותם ואף חייהם על היום הזה

כמו כן לכוחות השחרור של הצבא האדום. אם יש לכם סיפורים או קרובי משפחה, סבים שנלחמו באחת

החזיתות, אתם מוזמנים לספר את הסיפורים שלהם כאן.

Hail victory!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחרי שראיתי את הסצנה הראשונה עם אח שלי בקולנוע בשנה שהוא יצא התחלתי לחשוב אחרת על העולם בכלליות.

ממש מזעזע איך הם נופלים כמו בובות והגרמנים פשוט קוצרים אותם עוד כשהם בתוך הסירות. הסרט הזה עושה כבד על הלב.

אז לכל מי שחושב שזה לא קשור אליו!- לך תחיה בכדור ארץ אחר! או שתלמד ותקבל את העולם שבו אתה חי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסרט בהחלט מציג את האירוע בצורה ריאליסטית, לא הייתי שם אז לא אוכל להעריך אם אוטנטית או לא, אבל זה גורם לך לחשוב שאנשים רבים איבדו את חייהם בשביל לשחרר מדינה שלא שלהם. זהו ערך נעלה ביותר. עזבו שהממשלה האמריקנית לא התערבה בעניין גרמניה הנאצית עד 44 אלא שיחקה "צוללות" עם יפן בפרל הארבור. עצם העובדה שהחיילים האלו, האדם הקטן, נקצר כבשר לתותחים בשביל זה, זה מרגש ואנחנו חייבים להם הרבה. אף אחד לא אומר לכם ללכת ולשים זר ביום השנה לדי-דיי, בסה"כ קצת כבוד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסצנה בלהציל את טוראי ראין ממש קצרה ונחמדה אבל היא לא מראה לכם כלום ממה שהיה שם,כל הסרט בכלל מדבר על הנפגעים שבמלחמה ולא על הקרב עצמו.

אני מציע לכולם לראות את היום הארוך ביותר-הפלישה,זה אחד הסרטים הגדולים ביותר שהיו עם כוכבים שהיו פעם הכי סלבריטים בעולם (היום אף אחד לא מכיר :P),יש שם את הסצנה של החייל השחור שהוצנח ונתקע על כנסייה הקטע הזה תמיד נעוץ בלבי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני סתם צינתי שנמעס לי שגם אחרי 60 שנה טוחנים את המלחמה הזאת בלי סוף ועושים מזה תעשייה שלמה שמגלגלת מליונים.

ואתם קפצתם כאילו שאמרתי משהו נגד המלחמה!

יודעים מה? יש לי מה להגיד-

דבר אחד אתם לא מבינים, האמריקאים שאתם מהללים ישמידו חצי מכדור הארץ כולל אותנו בלי לחשוב פעמים אם זה מה שידרש מהם כדי להמשיך להיות העם השולט בכדור, כי לא ניתן שתהיה אמפריה שתאיים על מעמדה של אמריקה.

זה בסיס האידיאולוגיה האמריקאית מאז קום המדינה הזאת, וזה ימשיך להיות כך עד יום מותם של האמריקאים (שיבוא בטח בשואה גרעינית שהם יתחילו...).

אני לא אומר שלא צריך לכבד את הקרב החשוב הזה אבל אתם מציגים אותו כאילו האמריקאים השתתפו בו כדי להציל את העולם, כאילו הם באו על הסוס הלבן והביאו איתם את הגאולה, ממש לא, הם רק חיפו על התחת הלבן שלהם לפני שהמלחמה תגיע אליהם לבית.

הם יכלו פשוט להפיל פצצת אטום זה היה מלמד אותם לקח!

זה פשוט עם מסריח בעל דפוסי פעולה אגואיסטים לגמרי ובעלי שום אינטרס אחר מלבד שליטה, והאמצעים מקדשים את המטרה, אפילו אם הם נוגדים אותה באותו הזמן, אבל זה בסדר כי הם אחרי הכל העם הנבחר לפי האידיאולוגיה האמריקאית.

כמו המלחמה האידיאולוגית של בוש היום במזרח התיכון נגד הטרור, למי שלא הבין מדובר פשוט בג'יהאד נגד ג'יהאד אחר (מלחמת קודש).

סליחה על הסטיה מהנושא, מי שרוצה להגיב שידבר איתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...