שישים שנה לפלישה בנורמנדי - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שישים שנה לפלישה בנורמנדי

Merrymoon

Recommended Posts

היה לי חבר דודו של סביו היה קצין ב-Waffen SS (מה שעורר בינינו הרבה ויכוחים פוליטיים) וסיפרנו אחד לשני על מה ששמענו מהקרובים שלנו שכן שרדו עד היום הזה כדי לספר. עכשיו אני רק צריכה להכיר מישהו שסביו נלחם בין כוחות בעלות הברית וגם אז אני לא אוכל להגיד שאני יודעת כיצד בדיוק עניינים התנהלו אבל מה שכן אדע היטב את העובדות בשטח בהסתכלות של "זכוכית מגדלת". דברים כאלו קוראים בכל מלחמה. אתם חושבים שאמריקאים לא אנסו נשים בווייטנאם? אמנם הם לא עשו מזה תופעה כמו הגרמנים או הרוסים (שראו בכך "עין תחת עין") אבל זה קרה, ואני בטוחה שהיו מקרים, אפילו בודדים של כך באירופה (אם כי שם נראה לי שנשים היו פשוט זורקות את עצמן לזרועות המשחררים, במיוחד באיטליה, צרפת, בלגיה והולנד ולכן יש שם עכשיו גם דור שלם של ממזרים). בואו נציג את זה ככה. אם ונגיד היתה מלחמה עכשיו חלילה עם סוריה וחיילים סוריים חלילה היו פולשים לרמת-הגולן וחייליהם היו אונסים כל מה שזז ומפוצצים כל מה שלא, אתה לא היית רוצה להחזיר להם באותו מטבע? במיוחד שאנחנו מדינה קטנה, כולם מכירים את כולם, וכמעט בטוח שאתה היית מכיר מישהו שהיה סובל מהתאכזרות במידה והיתה כזאת. החיילים הרוסים היו מאד מתוסכלים, חלקם, קרובות משפחה שלהם נאנסו כך באכזריות ומפחינתם הם היו חייבים לנקום את כבודן וזוועות המלחמה השכיחו מליבם את העובדה שהנשים הגרמניות אין להן כל יד בזה (מלבד ליד ששמה את פתק ההצבעה להיטלר בקלפי) והן לא צריכות היו לשאת באשמה.

לאותו חבר שדיברתי עליו קודם, סיפרתי על הזוועות שנעשו על אדמת מולדתי, על הפצצות של מטרות אזרחיות בפולין (כולל בית-חולים בוורשה), על הניצול של האזרחים תחת הכיבוש הנאצי, בתי הזונות שהועסקו בהם בכוח נערות ממזרח אירופה (אחרי שעברו עיקור) ועל ההתעללויות, מעשי האונס והביזה, היחס לאסירי מלחמה, על הסבים שלי ועל אחי-סבתי. הוא לא סיפר הרבה על דודו של סביו כי לא ידע דבר מלבד לעובדה שפיקד על טנק ונהרג ברוסיה. לעיטים תהיתי אם דרכיהם של קרובי המשפחה הללו שלנו נפגשו במהלך הקרבות והאם ייתכן כי אחד הסבים שלי היה אחרי למותו של קצים ה-אס.אס. או שמא אחי-סבתי היה אחראי על סיפוק המודיעין שהסגיר אותו או שניהם יחדיו. בנוסף הוא סיפר לי על גיוס הילדים בגרמניה. המשטר כבר התפורר וגרמניה כולה היתה תחת התקפה כוללת של בעלות הברית והיטלר החל שולח צווי גיוס לילדים החל מגיל 12. סבא שלו היה אז בערך בן 14-16, ולא ממש התחשק לו להצתרף לצבא שנשבע אמונים לאדם שבגללו המשפחה שלו כמעט גוועה ברעב (האיכרים בגרמניה גם דוכאו תחת השלטון הנאצי) והוא ברח מהבית לאן שרגליו נשאו אותו עד לכניעתה המלאה של גרמניה. ישנו סרט ישן, משנות ה-60 כך נדמה לי, שמציג את המציאות של גרמניה על סף כניעתה וילדים אשר הציבו אותם בביצור של שקי חול עם קסדות ורובים על איזה גשר בפאתי עיר במערב גרמניה. לסרט קוראים "הגשר" וזה צרייך להיות סרט מאד אוטנטי (שכן, הזוועות עדיין היו טריות) ומרגש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

במהלך הטקס של ציון 60 שנה לפלישה בנורמנדי, האמריקאים התלוננו לצרפתים על שצרפת לא מתחזקת את הקברים של יקירהם שנפלו בקרב להצלת המולדת הצרפתית, ואף לא מונעת את חילולם של הקברים של חיילים אמריקים שנקברו על אדמת צרפת, ובתגובה הצרפתים השיבו:

"תגידו תודה שאנחנו לא דורשים מכם לשלם ארנונה על כל בתי הקברות שבניתם אצלנו".

זה אף פורסם בתקשורת.

אני פשוט נגעל כל פעם מחדש מהמנטליות של הצרפתים, חבורה של כפויי טובה, חיילים אמריקאים מקריבים את חיהם לצרפת החופשייה, וצרפת יורקת לעם האמריקאי בפנים, אין פלא שהאמריקאים כל כך שונאים אותם.

אפרופו גועל צרפתי, פורסם בתקשורת, כישראל שלחה לצרפת טנק מרכבה 1 למוזיאון השיריון הצרפתי (הצרפתים ביקשו מצה"ל את הטנק), הצרפתים שלחו לישראל את החשבון של העלויות של העברת הטנק מישראל לצרפת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לחוצפה שלהם אין גבול, זה נכון, אבל יש גם אנשים טובים ואין להכחיש את זה אבל בכללי האופי של הצרפתים הוא חצוף, מתנשא ודיי גזעני (אם כי מתיימר להיות שמאלני). אם זה מטריד מישהו - שימו סנקציות אישיות על צרפת: אל תקנו מוצרים תוצרת צרפת - גם לא בושם לאמא. קנו מותג איטלקי במקום. ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אממ בו נגיד ככה אם יסימו לי גרמני צרפת ערבי ואוסטרי על עץ ויתנו לי כדור אחד אני יורה בצרפתי, אבל אני לא יתנגד למחסנית שלמה מה לעשות אני שונא את שונאי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חלאס עם השטויות הילדותיות, תנסו להצמד לדיון תרבותי, האם זה כל כך קשה?

לא כל הערבים הם מחבלים, לא כל הגרמנים הם נאצים ולא כל הצרפתים הם אנטישמים.

(ולא כל באי הפורום הם בני 12, תודה לאל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...