מעבדי AMD ZEN 3 החדשים לא יתאימו ללוחות ישנים - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעבדי AMD ZEN 3 החדשים לא יתאימו ללוחות ישנים

napoleon45
 Share

Recommended Posts

כלומר אלה עם צ'יפסט 400, כמו B450  וכו'.

זה אמנם נאמר כבר באתר, בדיון אחר, 

אבל מן הראוי לתת לזה דגש  חזק יותר, 

וזו מטרת הת'רד הזה.

https://www.itworldcanada.com/article/amd-zen-3-processors-will-be-incompatible-with-400-series-and-older-motherboards/430513

לידיעתכם ושיקולכם .

נערך על-ידי napoleon45
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי שהם לא עושים את זה דווקא אלא כי נגמר הזכרון ופשוט אי אפשר לעדכן ללוחות האלה תמיכה בעוד - זה כל הסיפור.. (עדיין באסה לכל מי שרכש במטרה לשדרג)

AM4 כבר סוקט ישן שלא עבר הרבה שינוייים אם בכלל בכל השנים שהוא קיים, חבל שהם לא מחליפים לסוקט חדש על הדרך, אלא מנסים להוציא עוד רווחים מהסוקט הזה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:nixweiss:

מבחינתי, זו הודעה אינפורמטיבית לבאי האתר.

שיהיו מודעים למה שקורה.

אלה שכבר קנו, קנו, אין מה לעשות.

אלה שעוד לא, שידעו  איך פני הדברים.

לא מאשים את בכלום, זאת לא המטרה כאן.

ברור שאם יש מידע מוצק בעניין, מה טוב,

אבל אני לא התעמקתי בסיבות למהלך הזה של .

בל מקרה, הרי זו עובדה מוגמרת, עם כל הצער .....   :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של No-One

?

הטענה היא שאין מקום בזכרונות של הביוס שצריכים להכיל טבלאות עם כל הנתונים וקוד מתאים לכל המעבדים השונים. כבר כשיצא הדור השלישי של רייזן היו עם זה בעיות והיו לוחות שנאלצו לבטל את התמיכה בחלק מהמעבדים הישנים כדי לפנות מקום לחדשים.

לדעתי זה לא לגמרי מסביר את העניין, יש לוחות עם זכרונות גדולים מספיק והיצרן תמיד יכול להוציא שתי גרסאות לביוס אחת שתומכת במעבדים חדשים ואחת שתומכת בישנים. אנחנו עוד נראה אם בפועל באמת שלא תהיה שום תמיכה או שחלק מהיצרנים בכל זאת יעשו את המאמץ למרות העמדה הרשמית של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נראה לי רלוונטי כלכך.

מעולם לא שידרגתי מעבד.

בזמן שבו מעבד הופך למיושן גם שאר הרכיבים כבר עבר זמנם ואין טעם להשקיע מאות שקלים כדי לשדרג את המעבד רק בשביל להישאר בסוף עם עתיק.

עדיף למשוך את המחשב עם המעבד הקיים עוד קצת, או אם מדובר בענתיקה רצינית, כבר להחליף את הכל. 

נערך על-ידי bobibob
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של bobibob

לא נראה לי רלוונטי כלכך.

מעולם לא שידרגתי מעבד.

כל עוד שאין קפיצת מדרגה בטכנולוגיה שבה הלוחות תומכים (PCIE, DDR) למה להחליף אפשר שלא?

המגמה של שלא מצריכים לוח חדש בכל דור היא אחת המעלות הטובות שלה.

יוצרי תוכן וגיימרים מקצועיים דואגים לשדרג את החומרה שלהם לעיתים הרבה יותר תכופות מאשר משתמש סטנדרטי כדי לקבל את מלא כוח העיבוד שיש ליצרניות לתת, ומבחינתם לקנות לוח מתוך אילוץ שנובע לרוב משיקולים כלכליים של היצרניות הוא אילוץ שהיו מאוד שמחים להפטר ממנו, שכן הוא גורם להוצאת כסף מיותר לגמרי.

אם אין צפי לחידוש טכנולוגי ממשי במחיר שפוי לשוק המיינסטרים אין סיבה לשדרג את כל המחשב כל פעם שהמעבד מהווה צוואר בקבוק.

כל עוד שתהיה תמיכה עדיתית (מתוך תקווה ששום דבר אצלי לא יתקלקל עד אז) השדרוג הבא של הלוח שלי יהיה שיצאו לוחות עם PCIE4 וDDR5, עד שיהיה למיינסטרים במחיר שפוי (מתוך הנחה שהוא באמת יתן בוסט לשימושים שלי) ומשם אפשר לשבת בשקט עוד כמה שנים טובות ורק לשדרג מעבד במידת הצורך,עד שיצא חידוש ממשי אחר.
 עד אז אם אאלץ לשדרג את המעבד מסיבה שהוא הצוואר בקבוק במערכת, אעשה זאת בשמחה רבה עם הלוח הקיים שלי. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרתי באשכול הקודם, שטויות במיץ לדעתי.

כבר נאמר על הדור הקודם שלא ייתמך בלוחות A320 למשל.

ומה נסגר בסוף? הוציאו עדכוני ביוס ללוחות הללו וזה כן נתן להם תמיכה.

אני מאמין ש- כן עומדת בהבטחות שלהם שהתושבת הזו תקבל תמיכה עד 2020.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...