מחשב קורס. נתקע במהלך עליית ווינדוס ועוד - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב קורס. נתקע במהלך עליית ווינדוס ועוד

Kobi Shamir

Recommended Posts

שלום לכולם ושבת שלום!

יש לי מחשב דיי ישן, בן 7 שנים כבר עם חלקים מקוריים למעט שני הארד דיסקים - אחד מהם עליו מותקן 10, הכונן נקנה בשנת 2016 בערך.

המחשב נתקע באופן פתאומי ולא מגיב לכלום, או שהוא נתקע ומאתחל את עצמו ואז נתקע בעת עליית הווינדוס ורק כיבוי עוזר, או שהוא מאתחל את עצמו ומעלה את הווינדוס ופועל כרגיל בין דקה ל-חצי שעה אפילו ואז נתקע וכו'.

בגלל שאני לא יודע לאפיין את התקלה ולתת כיוון - אפרט כאן את השתלשלות האירועים שקרו למחשב... זה יהיה קצת ארוך ממליץ לקרוא כדי להבין יותר אבל אפשר לוותר אם אין כוח לקרוא.

לפני כמה חודשים החלפתי משחה טרמית - דבר שפתר את הבעיה באופן חלקי - הצלחתי להוריד את טמפ המעבד והמאוורר פעל נורמלי, אבל שמתי לב שהפינים שמקבעים את המאורר למעבד - נחלשו ואחד מהם לא עבד,

לצורך כך הצלחתי לאלתר באופן זמני (שנמשך כמעט חצי שנה) ספוג שיקבע את המאוורר למעבד שהוצמד לדופן המארז - לא לדאוג, לא נוצר לחץ חזק מידי על המעבד והלח אם - והכל עבד טוב.

לאחר כמה חודשים עברתי דירה - והפתרון הזמני הזה לא הצליח כבר, לאחר שהפעלתי את המחשב ראיתי שטמפ המעבד מגיעות ל-80 מעלות, מיד כיביתי אותו לא הדלקתי שוב עד שפירקתי לגמרי את המאורר עם הצלעות והצמדתי אותו למעבד בעזרת 4 ברגים (ולא פינים מפלסטיק), כולל משחה טרמית חדשה. 

הפתרון עבד - הטמפ' מעבד התייצב על 35-46 מעלות. אבל אז התחילו לי כל הבעיות שפירטתי בהתחלה.

לצורך כך, החלשתי את הידוק הברגים למעבד - חששתי שאולי יצרתי נזק ללוח אם. זה עדין לא עזר.

שמתי לב שאחד משני הזכרונות שלי לא יושב באופן יציב ושהרגל שנועלת אותו נשברה, אז שיניתי את המיקום שלו לסלוט פנוי אחר, כך גם את הזכרון השני פיניתי לסלוט אחר.

הדבר הזה עבד האמת והתקלה הסתדרה למשך חודש וחצי עד שחזרה היום שוב.

בדקתי את החיבורים הפנימיים של המחשב וידאתי שהכל מחובר חזק וטוב... אני לא יודע האם התקלה הזו קשורה לווינדוס

או תקלה ברכיב חומרתי (מעבד/זכרונות RAM/לוח אם/הארד דיסק שעליו מותקנת מערכת ההפעלה (על שני האחרים שיש לי - המערכת לא מותקנת ולא הייתה מותקנת))

אשמח שתעזרו לי לבדוק מה הבעיה, ואולי להחליף רק את הרכיב הפגום....

כי לפעמים המחשב עובד חלק לגמרי, כל החודש האחרון - לא נראתה תקלה אחת בכלל, זה חזר כשחיברתי אותו באופן קווי וניתקתי את הכרטיס רשת בחיבור USB

מפרט המחשב:

כוננים:

מערכת הפעלה - SSD850 EVO 250GB

KINGSTION SA400@37480G

Hitachi HDS721032CLA362

מעבד:

Intel i5-4430

לוח אם:

Gigabyte H87-HD3

זכרון:

DDR3 4GB X2 800MHz

כרטיס מסך:

NVIDIA GTX760

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...