בניית מחשב כף יד (Palm) - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בניית מחשב כף יד (Palm)

MATTAN

Recommended Posts

מה קורה אחים שלי ;D??

טוב תקשיבו אני רוצה לבנות מחשב כף יד כמו ה-Palm המפורסם

רציתי לדעת מה אני צריך בכדי לבנות משהו דומה ל-Palm ואני לא צריך מסך נגיעה מספיק מסך רגילה

ושלא יעלה יותר מ-2000 שח

ואם תוכלו להגיד לי איפה אפשר להשיג את החלקים האלה??

נ"ב:אני יודע שעדיף לקנות אחד מחנות אבל האתגר הוא לבנות אותו לבד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לבנות לבד?

זה אתגר בשבילך?

גם לתכנת אותו, ולעצב אותו?

זה די מסובך..בא נגיד שאם אתה רוצה לנסות לבנות דברים לבד..תנסה לבנות מחשב רגיל לבד..

(ולא הכוונה לקנות , זיכרונות וכו'..ולהרכיב..)..

איך אתה בדיוק רוצה לבנות מחשב כף יד לבד? אולי גם את הסיליקון של השבבים אתה רוצה לזהם ולהרכיב פרוסות סליקון משלך

וטרנזיסטורים..?

למה לא..?

אני לא מבין את הקטע של לבנות לבד..תגיד למה אתה מתכוון..כי אני יכול להגיד לך שאני בונה לבד מחשב שאני קונה , מעבד, זיכרונות, הארד-דיסק וכו'..

מחבר..ואז זה אומר שהרכבתי לבד..

אבל אני יכול להגיד לך שלהרכיב לבד זה להלחים משלך..שזה נראה לי בלתי אפשרי לבן אדם..עושים את זה ..

אז תסביר את עצמך..מזה בדיוק לבנות PALM לבד..? ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היתכוונתי לקנות מעבד ולום אם קטן מיוחד לזה וmicro drive ומסך

ואחרי זה לעצב אותו כמו שאני רוצה ולתכנת אותו כדי שיהיה כמו שאני רוצה

"אני לא מבין את הקטע של לבנות לבד..תגיד למה אתה מתכוון..כי אני יכול להגיד לך שאני בונה לבד מחשב שאני קונה , מעבד, זיכרונות, הארד-דיסק וכו'..

מחבר..ואז זה אומר שהרכבתי לבד.."

תקשיב אני הרכבתי מלא מחשבים וכול מיני דברים אבל דבר כזה עוד לא ואני רוצה לנסות לבנות את זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבנה עם לוח של via הnano-itx במהירות של 400mhz בערך זה לא יעלה הרבה אבל זה לא יתן לך ביצעים משהו זה כולל מעבד(via c3) כ.מסך און בורד כ.קול בכ200$ תחכה שניה ואני יביא לך לינקים

רק שזה x86 יעבוד כמו פנטיום 1 אחרת אתה יכול לבקש(להתחנן) ללוח פיתוח של arm

לינק לדף מוצר:

http://www.kontron.com/products/pdproductdetail.cfm?keyProduct=34569&kps=1101&kp=3&keySiteRegion=3

אם אתה צריך עזרה בתיכנון תגיד לי גם אני יבנה אחד כזה רק עם לוח של Insight P4 ITX Motherboard אבל זה יהיה נייד מאוד קטן עם celeron 2.4D או לוח של comwell עם p-m

מקורות שיעזרו לך(כולל חנות):

www.mini-itx.com

עוד אחד

www.epiacenter.com

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה רוצה לבנות ממש כמו העיקרון של PALM? צג של איזה 7" (לא יודע כמה בדיוק) שהוא גם בפנים יש קטן ומעבד?

או שאתה רוצה לבנות מסך חיצוני או משהו כזה..

למרות שאתה יכול לבנות מחשב..די קטן ולקחת צג LCD של איזה 12" לא יודע כמה..

ואת אותו צג לחבר איפשהו על המחשב..

בכל מקרה במימדים של PALM זה לא יצא לך בחיים..אולי מימדים גדולים יותר שזה כבר יראה כמו מחשב נישא..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה רוצה לבנות ממש כמו העיקרון של PALM? צג של איזה 7" (לא יודע כמה בדיוק) שהוא גם בפנים יש לוח אם קטן ומעבד?

או שאתה רוצה לבנות מסך חיצוני או משהו כזה..

למרות שאתה יכול לבנות מחשב..די קטן ולקחת צג LCD של איזה 12" לא יודע כמה..

ואת אותו צג לחבר איפשהו על המחשב..

בכל מקרה במימדים של PALM זה לא יצא לך בחיים..אולי מימדים גדולים יותר שזה כבר יראה כמו מחשב נישא..

נכון רק עם איזה מסך של 8 אינץ תוכל לבנות מחשב כזה קטן אבל אם אתה מתקעש תחכה ל nanao-itx של via לוח בגודל 11*11 זה הכי קטן שיהיה או אם אתה ממש ממש עקשן

חפש באתר http://www.kontronuk.com את הלוח x-board אבל תתצטרך עותק של win ce.net או palmos או סימביאן או Elinux

תחכה בחופש לפרוייקט שלי ואז תראה שזה יצא קטן מכל מחשב נישא אבל גדול מפאלם(לא שאני רוצה גודל של פאלם אני רוצה לפחות מסך 7" והתקציב שלי 3000 ש"ח)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע שאני לא אוכל לבנות את זה בדיוק כמו palm אבל לפחות אני רוצה שזה יצא כמו קטן מאוד

תודה רבה לכולכם אני מקווה שתמשיכו לעזור

ואם תוכלו לתת לי עוד אתרים של החלקים הדרושים כמו מסך וכולי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול, עם הרבה מאוד מאוד השקעה, ידע בתכנות (בעיקר אסמבלי), כסף וידע דיי נרחב באלקטרוניקה

לעצב מחשב כף יד - ע"י שימוש במיקרוקונטרולר של חברת MICROCHIP, מסך גרפי פשוט ועוד רכיבים כמובן, אבל זה כיוון טוב.

הבעיתיות היחידה היא המחיר של כל החלקים - בהנחה כמובן שאתה לא בונה אלפי יחידות כאלה המחיר הוא יחסית יקר

במחשב כף יד יש לך גם כמות מסוימת של זיכרות - תוכל לבנות אותו SDRAM או FLASH

הייתרון ב-FLASH כמובן שהוא לא נמחק כשהוא מתנתק מהחשמל שלו - אבל המחיר הוא בהתאם. כרגע SDRAM הוא הזול ביותר.

אני כבר אומר לך שהחלק הבאמת עיקרי של הפרוייקט הוא התכנות עצמו. זהו תכנות מאוד מאוד מאוד מאוד מאוד מסובך, ומצריך מיקרוקונטרולר מאוד חזק ועם גדול, מה שיכול להיות רכיב יקר למדי ולהגיע אף ל-50 דולר ויותר לבקר אחד.

המסך עצמו יעלה לך בסביבות ה-200 דולר (לא צבעוני)

בקיצור, על עבודת החומרה אין הרבה מה לעשות, תכנון המעגל מצריך ידע נרחב באלקטרוניקה

אבל התכנות זה הפרוייקט באמת, להכין שתוכל לבצע פעולות ביחד עם מחשב.. זה לא קל..

אני מציע שאם אתה באמת רוצה ליישם את זה, וזה יהיה קשה ולא קל, תכתוב קודם כל קומפיילר בסיסי של C באסמבלי כמובן, למחשב הרגיל

אם תעמוד במשימה זו, תוכל להניח שתצליח גם בפרוייקט עצמו.

בהצלחה

נדב

עריכה: עכשיו שמתי לב שאתה רוצה את זה גם מתחת ל-800 שקל... שכח מזה אחי...בחיים לא תצא אם זה בפחות מ-800 שקל. עדיף לך כבר לקנות אחד, יש PALM M-100 ב-600 שקל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסך אתה מוציא של טלווזיה נידת ראיתי בגודל של 7 אינץ ב100 דולר בebay דרך הtvout שבכל הכרטיסים שהם בmini-itx יש

מקלדת אתה מפרק את הכי קטנה שאת יכול מוציא את הבקר שלה ומעצב לוח (כמו שalyan הראה) קטן או קונה את המקלדות הקטנות עם usb בסביבות 50 דולר

ד.קשיח:אתה יכול להשים של 3.5" אבל עדיף לך לקחת cf של 1gb במחיר 100 דולר

עוד אתרים:

http://www.ultim8pc.co.uk

עוד אחד

http://www.bwi.com

ד"א כל מה שאמרתי בערך כך יהיה מבוסס המחשב הנייד שאני בונה רק עם לוח של commel LV-671MP שתומך בpentium M מאד יקר(1400 ש"ח רק הלוח) ובmini-agp ואני בונה עם ד.קשיח 2.5"

אם אתה צריך עזרה בתיכנון תפנה אלי

vbmaster: הבקרים של microchip הם 8 ביט ועד 40mhz כל מה שהוא יצליח לבנות מזה (אם בכלל) זה מחשב שלא עובר את 8086 רק אם הוא ישתמש בבקרים של samsung שהם מבוססים על עד 266mhz ויקח מערכת נייד כמו :wince.net,symbian,palmos,eLinux אז יש לו סיכוי אפילו שהוא מאד קטן אני ממליץ על פיתרון מבוסס ,כמו שאתה ראה פיתרון מבוסס via עם לוח mini-itx יתן לך פיתרון להרבה בעיות (מסך(יש חיבור lvds),מערכת הפעלה(תוכל אפילו להשתמש בwindows אמנם איטי ביותר))

עריכה:kמיקרבקרים יש פנימי של 16K זה לא נדמה לי יספיק לך למערכת הפעלה(עוד סיבה למה לא לבנות דרך microchip)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק על מנת לסבר את האוזן, מעבד DragonBall מתוצרת , שהוא המעבד שרץ ברוב מערכות הפאלם, בעיקר ה-VX ולא החדשים, הוא במהירות של 16 MHZ, אז מבחינת המהירות המיקרוקונטרולר מספיק ביותר

בקשר לזיכרון, אני מסכים איתך וגם ציינתי את זה - 16K לא יספיק למערכת הפעלה, ובגלל זה העלויות ייצור של דבר כזה הם כבר מאוד גבוהות ולא כדאיות.

לפותח התראד ולאנשים שהציעו כי יקח מערכת כתובה כבר, כמו PALMOS או PPC:

לעולם לא יהיה שילוב מוצלח יותר ממערכת ההפעלה PALM לחומרה שמיוצרת על ידי PALM ולכן הסיכוי שיהיה אפשר להטמין את המערכת במכשיר שנבנה לא על ידי PALM הוא אפסי, מכייון שצריך לטפל בכל האספקטים החומרתיים ולא רק התוכנתיים.

במשפט סיכום - מערכת ההפעלה PALMOS לעולם לא תעבוד על מכשיר אחר חוץ מ- PALM

אלא אם כן אתה מולטי מליונר, או לפחות בעל כמה (מאות) חברים שהם הנדסאי אלקטרוניקה ויסכימו לעזור לך לעשות Reverse Engineering למכשיר פאלם בסיסי ;)

אבל שיהיה בהצלחה ועדכן אותנו

נדב ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מערכת ההפעלה palm os יעבוד על כל מכשיר שמבוסס או x-scale או dragonball(arm) אבל רק אם יש לו מבנה בסיס של פאלם וvbmaster הוא לא התכוון פאלם ממש אלא מחשב קטן כמעט כמו פאלם(שהוכח שזה בלתי אפשרי ) אז עכשיו הוא מתכוון למחשב נישא קטן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...