Try HWzone in English English
עבור לתוכן
  • צור חשבון
  • מי אנחנו?

שלום אורח/ת!

שים לב - על מנת להשתתף בקהילה שלנו, להגיב ולפתוח דיונים חדשים, עליך להצטרף כחבר רשום.

החברים שלנו נהנים מיתרונות רבים, כולל היכולת להשתתף בדיונים, להנות מהגרלות ומבצעים לחברי האתר, ולקבל מידי שבוע את התכנים הבולטים שלנו ישירות במייל.

לא אוהבים שמציקים לכם במייל? ניתן להירשם לאתר אך לוותר על הרישום לעידכוני המייל השבועיים.

ae bd

המלצה לחברי הפורום על מחשב נייד, או זווית אחרת לשוק היד שניה

Recommended Posts

לכל מי שדל בתקציב, מחפש תמורה נאותה לכסף, זקוק למחשב לצרכים בסיסיים, מוטב לו להציץ באיביי ולחפש מציאות בעלות ערך מדהים, לדוגמה המוצג הבא אותו רכשתי בספטמבר, ואיני מפסיק ליהנות ממנו

02122019-151606.thumb.jpg.027b3ee657dcd647ab68139cbb074b17.jpg

לפניכם סקירה קצרה על המוצר 

זהו אחד הניידים המוצלחים בכל הזמנים, אז מה אם הוא מ-2007. זהו נייד מוחדש ע"י החנות, תקין לחלוטין, 4 ג'יגה ראם ואשר הוספתי לו 2TB של מיקרון, 10 אנטרפרייז עולה בשניות. מעבד 2 DUO T7400

בתדר 2.2 GHZ, כרטיס מסך ATI X1600 256MB

יש קהילת מפתחים נרחבת ממנה נלקחו דרייברים מלאים כולל לוח בקרה של ATI מלא, למרות שהנייד שווק עם XP , 10 עובד ללא בעייה, יש אפילו ביוס פתוח ברשת עם עדכון SLIC וללא רשימה לבנה(ניתן לשנות כל חומרה בחופשיות). דבר נוסף ששיפרתי הוא רכישת ראשית 12 תאים, 100WH, וגם סוללת נסיעות הנצמדת לתחתית(!) הלפטופ, 12 תאים ו-100WH נוספים, מה שמעניק 9 שעות עבודה מלאה. סוללת הנסיעות עלתה בארה"ב 100 ש"ח טבין ותקילין.

לאחר הדבקת אותיות עברית זוהרות בחושך למקלדת, הוספת עכבר מיקרוסופט בלוטות', אין מרוצה ממני מבחינת ערך לכסף. ואגב, הוא מקבל 3000 נקודות ב-3DMARK 06, מתאים למשחקי 9 .

לא שכחתי להזכיר מסך 17 אינץ',  1680X1050, פורט ג'יגהביט, אפשרות לתחנת עגינה, משקל לא כבד לתחליף דסקטופ, מקלדת מהטובות בשוק כולל פד נומרי, חיישן טביעות אצבע, TPM ומה לא.

זהו תרשים מאפייני המערכת:

https://www.cnet.com/products/hp-compaq-nx9420-notebook/specs/

שתף דיון

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

עם מעבד וליבה גרפית שלא תומכים אפילו בפיענוח אינטרנטי סטנדרטי של תוכן HD+, הדבר הזה הוא צעצוע שאולי הייתי מקדיש ללינוקס.

לפני שנה וחצי רכשתי לפטופ חזק משמעותית ממחיר התחלתי של בערך 900 שקל, תוספות עלו עוד בערך 400. קיבלתי משהו כמו 4 פעמים בכח של הדבר הזה. יחס עלות לתועלת לא כל כך מעולה כשאין יותר מדי תועלת

שתף דיון

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

נכון, שילוש מיושן, אולם לצרכי משרד זריז ביותר, 10 מנגן כל תוכן וידאו אינטרנטי ללא בעייה, כולל מאפייני חומרה , אין לאגים. הכל בעיני המתבונן

שתף דיון

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אני מבין את ההנאה לשפץ חיפושית  ואפילו לעשות איתה דריפטים  ( אין אחיזה אז למרות שגם אין כח היא מאבדת אחיזה ) .

אבל לנסוע איתה יומיום לעובדה? זה S&M . 

פעם הבאה שאתה רוצה לקנות חומרה בת 11 שנים , תפתח פה דיון עם בקשה לתרומה יש מצב שתקבל בחינם משהו יותר חדש. 

שתף דיון

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
ציטוט של yoavke

פעם הבאה שאתה רוצה לקנות חומרה בת 11 שנים , תפתח פה דיון עם בקשה לתרומה יש מצב שתקבל בחינם משהו יותר חדש. 

מילים כדורבנות.

ואת זה אני אומר בתור פריק של מחשבים ישנים שיש לו כמה מכונות שהזדקנו עוד לפני שNX9420 נולד.

אני יכול להבין את החיבה למחשבים עסקיים שיכול להיות בהם תועלת מסוימת גם כשהם מזדקנים, אבל להשתמש בCore 2 Duo בתור מחשב ראשי - זה כבר באמת S&M.

שתף דיון

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

^^^^^

אני לא הייתי גולש לביטויים כמו -

ציטוט של yoavke

פעם הבאה שאתה רוצה לקנות חומרה בת 11 שנים , תפתח פה דיון עם בקשה לתרומה יש מצב שתקבל בחינם משהו יותר חדש

הבן אדם לא גנב מאף אחד וגם לא ביקש תרומה מאף אחד.

וגם, קנה את מה שקנה לאו דווקא בגלל מחסור בכסף.

אז רוצה ? תחלוק עליו עד כמה העניין שווה או לא,

רק למה לעשות ממנו עני ואביון ?

נערך על-ידי napoleon45

שתף דיון

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

האמת שיש לי כבר דסקטופ ראשי עם 72 נימים, 1080 gtx sli, המשמש לדברים 'הכבדים', מעולם לא היה לי נייד שאינו , חיפשתי דרך קצרה להיכנס לתחום, ללמוד על הנושא, ולזרוק עליו מספר פריטי חומרה שכבר היו ברשותי מראש, ומאחר ואין לי צורך אמיתי במחשב , רציתי להתפתח איתו יחד עם רעיונות חדשים לשימוש. רצה הגורל וזה הסכום שהיה באותו רגע בויזה הנטענת.....

שתף דיון

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

בכיף! כמו שאמרתי, בתור תחביב עסקיים ישנים זה כיף. רק תיזהר, אפשר בקלות להתמכר לזה ולהפוך לאגרן... :P

שתף דיון

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

הספינה הזו הפליגה כבר, אם לשפוט לפי כמויות 486 dx שיש לי במלאי... אני יכול לפתוח תערוכה של riva tnt

שתף דיון

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

זה פורום של אנשי מחשבים . לכל אחד יש קצת חומרה ישנה ותקינה זרוקה בארון .

זה יכול להיות כרטיס מסך ישן שיחזיר מערכת משרדית לחיים במקום לרכוש שיקוץ כמו gt710/730 

וזה יכול להיות לפטופ ישן שמעולם לא נמכר כי צריך לשים לו ולרכוש לו חדשה כדי להפיח בו חיים

אך הוא לא באמת שווה את המחיר של וסוללה חדשים .

בקשה לתרומת חומרה ישנה מחברי הפורום אינה הופכת את המבקש לעני ואביון כשם שפתיחת דיון

עם בקשה לעזרה טכנית לא הופכת את פותח הדיון לכסיל ודביל .

יש מי שיותר קל לו לוותר על חתיכת מתכת שמעלה אבק במחסן מאשר לבלות 10 או אפילו 2 שעות בשבוע במענה על שאלות  , במיוחד כאלה שכבר נענו 500

פעם . 

בכל מקרה , פותח הדיון הציג את הרכישה כעסקה מוצלחת לדלי תקציב ולא כפרוייקט מגניב לבעלי ארנק תפוח .

האמת היא  שכאשר אני קורא את כל מה שנכתב , מתפתח בי אפילו ספק שמחירו של המחשב כולל משלוח ארצה  ( ומיסים אם זה הגיע דרך ה GSP )  הוא 470ש"ח .

אם הוא  בדיוק היה בחו"ל כאשר רכש אותו , אז שיוסיף את מחיר כרטיס הטיסה למחיר המחשב...

פותח הדיון  הציע מחשב כמו שלו ל:

"כל מי שדל בתקציב, מחפש תמורה נאותה לכסף, זקוק למחשב לצרכים בסיסיים"

בעוד ע"פ עדותו הוא בעצמו ממש אינו כזה .

המחשב הזה הוא צעצוע של מישהו שיש לו 1000-2000 ש"ח להשקיע בתחביב של החייאת חומרה ישנה.

העצה הנכונה  היא :

"לכל מי שדל בתקציב, מחפש תמורה נאותה לכסף, זקוק למחשב לצרכים בסיסיים "

אל תקנה מחשב כזה ישן , זה בזבוז כסף  !  גם אם אתה מקבל כזה מחשב בחינם , חשוב פעמים לפני שאתה משקיע כסף בהשבחתו ! 

יש הרבה מאוד מחשבים משומשים  שנותנים תמורה טובה באמת לכסף ,זה לא אחד מהם . 

שתף דיון

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• צור חדש...