Ray Tracing ופגיעה בביצועים על ידי REMEDY - עמוד 2 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Ray Tracing ופגיעה בביצועים על ידי REMEDY

coch

Recommended Posts

למען הסר ספק כי אולי לא הייתי ברור :) ...

אני לא מתכוון\שוקל\התכוונתי לרכוש כרטיס מסך מדגם . מה ששקלתי זה למכור את הכרטיס שלי וללכת על 1080\1070Ti במידה והדיל היה יוצא לי משתלם והתוספת הייתה שולית. המחירים של סדרה 10 ירדו לסכומים שאני רכשתי את הכרטיס ( קניתי ב 1600-1700 ש"ח ) חודש אחרי ההשקה מארה"ב. זה ירק מהפרק ואני נשאר עם ה 1070 שמספיק לי כרגע מעל ומעבר.

מאחר והכרטיס אצלי שנתיים פלוס - שקלתי שזה זמן טוב לעשות שדרוגון\החלפה ולרכוש חדש.

סדרת לא רלוונטית מבחינתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של SyndromE

ממה שראיתי ב-TPU ה RTX 2070 מהיר מ-GTX 1070 בכ-33% על 1080p, בכ-39% על 1440p וכ-43% ב-2160p.

בכל אופן לא ניסיתי לטעון שדווקא זה שדרוג משתלם, אלא לפסול שדרוג מ-1070 לנאמר 2060, מאחר ו-coch התלונן שהוא מוגבל לרכישת 2070 ומעלה בהקשר של פלטפורמת RTX, כאשר 1070 ברשותו.

בגרפים שם ב- TPU מציירים תמונה מעוותת לצערנו, משום שבחנו (אם תשים לב לפרטים בסקירה) גרסא מומהרת של 2070

ולא סטוק שלה.  כך שהשוו אותה בנקודת יתרון יחסית אל מול דווקא כן גרסאות סטוק של הדגמים האחרים הישנים יותר.

לא פייר זה understatement ומדוע הם עשו כך, בוא נשאיר לכל אחד לפרשן עבור עצמו.

למזלנו אנחנו יודעים ממקורות אחרים שלא כך הוא הדבר, וכי הפער בפועל צנוע יותר.

בשעה ש TPU מדווחים (כדבריך) על שפור בגודל 39% תחת 1440P, המקור הבא מצא רק 27%.

אצל hardware unboxed שעושים עבודה מאד הגונה בתחום ולא חוסכים שיבטם לא של נוידיאה ולא של אינטל,

הממצא הוא כאמור רק 27% שיפור ביצועי תחת 1440p וכפי שבא ליידי ביטוי בשקף הבא מטה.

https://youtu.be/RAcsxZfROY8?t=580

image.thumb.png.c132d51559e5f1a297a087de22268f9e.png

ובעבור 27% שפור ביצועים, לא הולכים מחר בבוקר למכור ביד 2 את ה- gtx1070 המשומש שלנו בשוק יד 2

ולקבל תמורתו סביבות 1000 ש"ח (שזה מחיר השוק נכון לעת כתיבת שורות אלו),  

ולקנות מחרתיים בבוקר gtx2070 חדש בכ- 3000 ש"ח.

שוב אלא אם אנחנו... איך נעביר את המסר בעדינות מבלי להעליב....  🤔

אה מצאתי משהו מתאים: "ילדותיים חסרי תבונה".

אין לי דרך אחרת להסביר את מוכנותו של צרכן לשלם פי 3, תמורת 27% שיפור. 

אך מעל לכל אלו אם לא היה מספיק לנו עד כה,

הנני קורא מכאן לכל משתמש מחשב באשר הוא, לבוא לתחרות ספורטיבית בה יתבקש לאבחן בין שתי מכונות זו לצד זו,

באמצעות מבחן עוור כמובן, האם הוא מסוגל להבחין בשפור של 27% ב- FPS.

כלומר שבצד המסך לא רץ ברקע כלי שמודד את ה FPS והמשתמש נדרש לאבחן בחושיו שלו, האם הוא מסוגל

לשים לב שמכונה אחת מהירה מהשניה, כשהוא אינו יודע איזו היא המהירה מבין השתיים (להלן "המבחן העוור").

כמי שיודע את התשובה (כי חקר הנושא לפני 20 שנה אצלנו בתעשיות הרלוונטיות בארץ), אעביר את האתגר לכל אחד

(שחפץ בכך) לעשות ניסוי מבוקר אצלו בבית, וללמוד שעור על בשרו באופן בלתי אמצעי. שכן אין כמו ללמוד מהתנסות

אישית אשר כוחה בלשכנע את אחרון הספקנים הוא מקסימלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא שמתי לב שגרסאת ה-FE מומהרת ב-90Mhz מדגם הבסיס.

HardwareCanucks הציגו שיפור של 31% לדגם בתדרים רגילים (37% לדגם בתדרי ה-FE).

תוצאות משתנות גם בהתאם לסט המשחקים ואופני הבדיקה \ סצינות.  בכל אופן ההפרשים מיועדים לגדול עם כניסתם של טכניקות כגון DLSS (בינתיים 25 משחקים מוצהרים לתמוך) ושאר אופטימיזציות לארכיטקטורה חדשה.   אבל עזוב את העתיד הקרוב, בוא נתפשר על 29%, אפשר לדבר על ההבדל בין 46.5 ל-60 FPS. לא מורגש במבחן עיוור?  G-Sync יעזור במלאכת הטיוח (אני עדיין מרגיש בהבדל) אבל ללא מסך תומך זה כבר לא רק עניין של הפרש ביצועים, אלא גם התלוות של גמגומים או קריעות תמונה אל הסיפור, שלצורך העניין לא קיימים ב-60hz vsync.  אני קצת קטנוני (אבל לא נורא), כי יכולתי לדבר על הפרש בין 60fps ל-77.5fps שבמסך 60hz חסר כל חשיבות (הסיפור שונה במסכי 144hz).

זה דיון שהופך ויכוח עקרוני, לכן אדגיש בשנית, אני לא המלצתי או רומז לכדאיות של שידרוג מ-1070 ל-2070 בשום צורה שהיא, או רכישה בכלל. זה לא מענייני.  אגב אפשר למצוא אותו בארץ החל מ-2530שח או מחיר דומה למומהר מחו"ל כולל משלוח מהר לפני שיגמר  😆

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של SyndromE

לא שמתי לב שגרסאת ה-FE מומהרת ב-90Mhz מדגם הבסיס.

HardwareCanucks הציגו שיפור של 31% לדגם בתדרים רגילים (37% לדגם בתדרי ה-FE).

תוצאות משתנות גם בהתאם לסט המשחקים ואופני הבדיקה \ סצינות.  בכל אופן ההפרשים מיועדים לגדול עם כניסתם של טכניקות כגון DLSS (בינתיים 25 משחקים מוצהרים לתמוך) ושאר אופטימיזציות לארכיטקטורה חדשה.   אבל עזוב את העתיד הקרוב, בוא נתפשר על 29%, אפשר לדבר על ההבדל בין 46.5 ל-60 FPS. לא מורגש במבחן עיוור?  G-Sync יעזור במלאכת הטיוח (אני עדיין מרגיש בהבדל) אבל ללא מסך תומך זה כבר לא רק עניין של הפרש ביצועים, אלא גם התלוות של גמגומים או קריעות תמונה אל הסיפור, שלצורך העניין לא קיימים ב-60hz vsync.  אני קצת קטנוני (אבל לא נורא), כי יכולתי לדבר על הפרש בין 60fps ל-77.5fps שבמסך 60hz חסר כל חשיבות (הסיפור שונה במסכי 144hz).

😆

בנוגע למשחקים, 25 מוצהרים שבערך 15 מהם - לא משחקי AAA.. זה משחקים שלא יהיו אפילו בגדר בדיקות באתרי חומרה. 

וגם - עד שיצא.. זה זמן שנשרף והולך לאיבוד וככה מתבזבז פוטנציאל. עדיף כבר לרכוש 1080 יד שנייה ב 40% פחות כסף, עם אחריות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או שאולי עדיף now בתשלום חודשי, הגדרות ultra בלי כרטיס מסך בכלל ?  אולי קונסולה יד שלישית ?

לפחות אותי ממש לא מעניין מה "עדיף", כל אחד שיעשה את החשבונות שלו. 

מבחינתי, מי שצריך שיגידו לו מה עדיף לו, לאחר שהסבירו לו את ההבדלים - שילך בברור על האופציה הזולה. אפילו שיחפש זולה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...