רצוי לשדרג לדואל צ'אנל? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רצוי לשדרג לדואל צ'אנל?

Rockstatement10

Recommended Posts

יש לנו בבית מחשב עם סטיק יחיד של 8GB וככה הוא נרכש כי אמרתי מקסימום אוסיף בעתיד..

זה זיכרון מסוג 2400MHZ.

עכשיו פתאום קפצה לי הזדמנות לרכוש מחבר שלי סטיק שהוא מוכר שזה בדיוק אותו הזיכרון שיש לי.. רק בעלות של 200 ש"ח והיה אצלו חודשים בודדים..

האם זה כדאי לדעתכם? כרגע מי שמשתמש במחשב אין לו ממש צורך והוא בכלל לא משתמש כבד אבל כן משחק לא מעט.. אז חלק אומרים שדואל צ'אנל משפיע די משמעותית על המחשב..

יש מעבד רייזן 2600 שהבנתי שגם הוא בעצמו מושפע מאוד מהדואל צ'אנל.. אבל גם על פניו המחשב מצוין... האם לקנות או שלא קריטי כרגע?

יש גם בלוח האם 2 סלוטים בלבד...

אז רצוי לרכוש את זה או שלחכות עוד כמה זמן לירידת מחירים ולקנות אחד חדש?

אגב, ידוע מתי ייצא לשוק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע כמה סטיק חדש של 8 עולה היום בלי לבדוק, אבל אם זה זהה בדיוק לשלך ( אותו דגם\תדרים בול ) וזה מחיר סביר אז לך על זה.

מבחינת ביצועים בשוטף זה שווה את זה שיהיה שני סטיקים שיעבדו בכפול.

תגיד לו שיריץ בדיקת יחד איתך לפני שאתה רוכש. תבדוק שהסטיק תקין בכמה לופים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אבל בתכלס הוא בן 4-5 חודשים למה שלא יהיה תקין?

רב הסיכויים שזה בדיוק אותו הדגם כן..

הקטע אבל שכרגע לא באמת צריכים 16 גיגה זה שמשתמש במחשב.. גם את השמונה הוא לא מנצל.. אז אמרתי אולי זה יכול להדחות קצת לעוד כמה חודשים שהמחירים יירדו או שמצד שני כן לקנות את זה בגלל שזה אותו כרטיס וגם ככה בעתיד יהיו צריכים 16 גיגה וגם דואל צ'אנל..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שזה לא יהיה תקין, אבל שקונים ממישהו כדאי לבדוק, זה לשיקולך.

תבדוק שזה אותו דגם, יש מספר דגם מדויק על הסטיק עצמו או על העטיפה המקורית בתצורה של מספרים\אותיות רצופות שחלק מהם

מסמנות את התדר ( 2400 ) שם היצרן\סדרת הזכרון וכו'. זה חשוב כי אם זה לא אותו דגם יש מקרים מסוימים שזה עלול לגרור בעיות תאימות

ומשם חוסר יציבות\פריזים וזה סתם מיותר לשרוף על זה זמן.

אני לא מכיר שינויים במעבר לזכרונות חדשים בתושבות הבאות של או , אבל נראה אולי מישהו אחר יחדש ויגיד שכן.

אם 200 ש"ח לא נורא כהוצאה זה שווה את זה בגדול. ערוץ כפול נותן שינוי בתגובה \ בעבודה שוטפת ובטח ובטח במשחקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה בתכלס כל אמור לעבוד אם מדובר באותה מהירות עבודה.. 

פשוט הוא גם קנה את הזיכרון מהחנות שאני קניתי את המחשב ואצל שנינו זה אותו יצרן ואותה מהירות.. אז רב הסיכויים שזה אותו דגם..

היום סטיק חדש עולה באיזור ה-320 שקל..

המהירות שלו לא רעה נכון? (2400MHZ) זה לא שרצוי עכשיו להחליף את שני הסטיקים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן באותו תדר עבודה אמורים לעבוד כרגיל עם התזמונים של הדגם הנמוך יותר. אני ממליץ מראש לקחת דגם זהה* כדי למנוע אופציה למשהו. לא חובה לפעול כפי שאני ממליץ.

זו מהירות סטנדרטית להיום. מעבדי רייזן מקבלים בוסט יפה בדרך כלל מזכרונות של 3000 ומעלה.

רצוי להחליף ? לא יודע, שיקול שלך. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Rockstatement10

הכוונה שלי היא שזו מהירות שהיא בסדר לרייזן ולא נמוכה מדי או משהו כזה..

זה סטנדרטי. רייזן מושפע יותר מהרגיל מזכרונות שעובדים בתדר מעל 3000.

אני אישית משחק הרבה, זה השימוש "הכבד" שלי במחשב ולכן אם היה לי רייזן הייתי רוכש 3200 מינוס פלוס למערכת מבוססת רייזן.

נמוכה ? לא נראה לי שרלוונטי. זה הסטנדרט היום ולשימוש שוטף של יום-יום לא תרגיש כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

200 שקל? תקנה. זיל הזול.

ד"א יש הרבה שלא יודעים אבל אם לא הפעלת את המהירות המדוברת בביוס אז הזיכרונות שלך עובדים ב-2133Mhz.

בקשר למהירות, 2400mhz זאת מהירות סטנדרטית. מהירות גבוהה יותר בזיכרון עוזרת בנפילות FPS בריזן.

וגם האטת FPS קורת ברזולוציה שמעל 1080P על 2133mhz.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע בכל זאת זה קצת משומש אז לא יודע עד כמה זה דיל פצצה חח

אבל זה לא העניין כרגע.. לא ממש יש צורך ב-16 גיגה כמו שאמרתי אז השאלה אם כדאי לקנות את זה עכשיו או לחכות לעתיד ואז אוכל לקנות אפילו ביותר זול?

הקטע מה שהוא מוכר זה אותו דגם כמו שלי אז זה יתרון..

מה צריך להפעיל בביוס? ובאילו מקרים צריך להפעיל את זה? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Rockstatement10

לא ממש יש צורך ב-16 גיגה כמו שאמרתי אז השאלה אם כדאי לקנות את זה עכשיו או לחכות לעתיד ואז אוכל לקנות אפילו ביותר זול?

יכול להיות שירדו המחירים. וכן הקטע הוא שאתה צריך להתאים את הזיכרונות אז גם בעתיד תצטרך לקנות את הדגם הספציפי הזה. וכן חד משמעית לא תראה שיפור ביצועים. זה יותר הבטחה לעתיד.

ציטוט של Rockstatement10

מה צריך להפעיל בביוס? ובאילו מקרים צריך להפעיל את זה?

צריך להפעיל את הפרופיל של הזיכרונות בביוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מספר חודשי עבודה לזיכרונות זה כלום, בלאי אפסי עד לא קיים. המחיר לחדש בארץ הוא כ-350 ש"ח לסטיק בודד במקרה הכי זול, ואם יש חשבונית רכישה ואחריות של יותר משנתיים עד לכל חיי המוצר, אחלה עסקה. כמובן אם יש בזה צורך מלכתחילה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...