מחשב נייח עד 3.5K לילד בן 10 +עריכת וידאו - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב נייח עד 3.5K לילד בן 10 +עריכת וידאו

eitan1980

Recommended Posts

• 2 שבועות מאוחר יותר...

שלום לכולם,

היום היה יום ההרכבת מחשב של האחיין שלי.
קיבלתי את כל החלקים, לגבי - בסוף שיניתי ל8gb 3200Mhz   בהתייעצות עם 2 חברים . לגבי מארז -בסוף לקחתי P8.

הנה התמונות ההרכבה.

הערה קטנה -במארז יש 3 מארוורים.  שלושתם עם קונקטור הקטן שמחברים בלוח אם. בלוח האם שיש  זה לאחד למאוורר למעבד ושניים למארוורים שבמארז.
כך שיש אחד שאני לא יכול לחבר ללוח אם  ולגבי - אין חיבור מתאים.רק שתדעו.

(נ.ב - המחשב כרגע לא עובד בכלל, יש בעיה שלא יוצא בכלל סיגנל למסך. עדיין בחקירה , מקווה שיפתר בקרוב...
כרגע אחרי המון ניסיונות ובדיקות - החשד שלי זה הזיכרון עצמו או שספק כוח של 550W לא מספיק . אעדכן בהמשך)

IMG_20180512_071220.jpg

IMG_20180512_071546.jpg

IMG_20180512_075807.jpg

IMG_20180512_075857.jpg

IMG_20180512_080747.jpg

IMG_20180512_083203.jpg

IMG_20180512_083626.jpg

IMG_20180512_083900.jpg

IMG_20180512_092430.jpg

IMG_20180512_092554.jpg

IMG_20180512_093133.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי חיבור המאוררים, אתה יכול להשתמש במפצל כזה :

http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=ORACO-OR00501-CSA01

כדי לחבר את שני המאוררים הקדמיים ללוח.

הבניה נראת יפה, את המסך חיברת לכרטיס מסך ? לפעמים לא שמים לב ומחרבים ללוח אם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על המחמאה, האמת שהתמונה האחרונה היא לא ממש הסוף הבנייה, כי אז סידרתי את החוטים עם אזיקונים ואז ממש היה הכל פיקס ויפה. 

לגבי המפצל - תודה על הלינק -החכמת אותי  ויש פתרון לבעיה.

לגבי הבעיה שלי - פשוט הפורום הספיציפי הזה נועד להתייעצות לקניית המחשב ולא לנושא התקלות כך שחבל להכביר מילים, 

ישבתי על התקלה הזאת מהבוקר עד הערב, אולי כ6-7 שעות עם המון ניסיונות .  לגבי שאלתך- ניסיתי גם וגם . לבסוף הבנתי שאין סיכוי שזה ישדר סיגנל מלוח אם כיוון שהמעבד רייזן מדור 1 הוא ללא מעבד גרפי (ובדור 2 כנראה שיש ולכן יש את היציאות האלו) . יש 4 יציאות בכרטיס מסך, ניסיתי את כולם .(3 כבלים שונים!!!).עכשיו חזרתי מחבר שלי , באתי עם המחשב,ישבנו שעה על זה -עדיין ללא פתרון .
בנתיים זה מתכנס ל:
א. .
ב. .
ג. מעבד (זה יהיה הזוי בעיני).

צריך עכשיו למצוא אחר , נגיד במהירות 2100 בכדי לבדוק את נושא הזיכרון.
אולי אין תאימות מוחלטת בין הזיכרון שיש לי ללוח אם - זה החשד שלי. באינטרנט כותבים שלפעמים בהתחלה בהתחלה בשביל התקנה הראשונית צריך "פשוט" ואחר כך שמעדכנים הגדרות בביוס אז עוברים לזיכרון המהיר וכך זה עובד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנסה להתקין את הזכרון בסלוט החיצוני בהתחלה ובכולם.

לפי מה שרשום בלוח בשביל ערוץ כפול יש הבדל במיקום של 2 אם הם צד אחד או 2.

אולי זה משנה גם לזכרון בודד.

תוודא שהחיבור מתח למעבד בלוח וה6/8 פין לכרטיס מחוברים לספק כח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יכול שלא לתהות - אני רואה שהפוסט המעודכן עלה אתמול. אתה יודע שיש סדרה חדשה של מעבדים, ושיש מעבד בשם 5 2600 שהחליף במחיר את זה שקנית, נכון? הוא מכיל גם תמיכה משופרת לזיכרונות מהירים במיוחד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של djelectric

לא יכול שלא לתהות - אני רואה שהפוסט המעודכן עלה אתמול. אתה יודע שיש סדרה חדשה של מעבדים, ושיש מעבד בשם RYZEN 5 2600 שהחליף במחיר את זה שקנית, נכון? הוא מכיל גם תמיכה משופרת לזיכרונות מהירים במיוחד

זה לא מדוייק- יש הבדל ב150 שקלים . הייתה לי מגבלת תקציב. לא ראיתי לנכון לחרוג     (שגם ככה חרגתי בטיפה) . 

ציטוט של none77

תנסה להתקין את הזכרון בסלוט החיצוני בהתחלה ובכולם.

לפי מה שרשום בלוח בשביל ערוץ כפול יש הבדל במיקום של 2 זכרונות אם הם צד אחד או 2.

אולי זה משנה גם לזכרון בודד.

תוודא שהחיבור מתח למעבד בלוח וה6/8 פין לכרטיס מחוברים לספק כח.

בדקתי בכל החריצים האפשריים  . מה שכן לא מצאתי בmanual איזכור על מצב של single אלא הכל מדובר על dual  ,
לי אישית קשה להאמין שאי אפשר להפעיל מחשב עם dimm אחד בלבד. 
לגבי חיבור מתח ה8 פינים -   אצלי זה לא מודולרי.  זה כל החוטים יוצאים מספק כוח. 
כמו כן - חששתי שאולי 550W לא מספיק מאיזשהי סיבה - הלכתי לחבר והרכבנו ספק של 650W ועדיין לא עובד.

נשאר לי ניסוי אחרון (שיתרחש בעוד כשעה בערך) וזה לשים 4   של 4 ג'יגה 2666 מגה הרץ במקום הזיכרון שיש לי ולראות את התגובה.אם יש תגובה - הלוויה. אם לא....  אצטרך לפרק את כל המחשב לחלוטין (אני אתבאס אחרי כל ההשקעה והסידור היפה שעשיתי), לשים את הכל בקופסאות ולהביא את הקופסאות לKSP ושיבדקו כל חלק וחלק בנפרד. (זה הנוהל שלהם, הם לא מקבלים מחשב מורכב) .

קודם נעבור את הניסוי של הזיכרון... 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של eitan1980

זה לא מדוייק- יש הבדל ב150 שקלים . הייתה לי מגבלת תקציב. לא ראיתי לנכון לחרוג     (שגם ככה חרגתי בטיפה) . 

https://www.tms.co.il/index.php?route=product/product&product_id=100871&search=RYZEN

אם יש רייזן 5 1600 ב-700 שקל - זה אחלה סה"כ.

לגבי מה מהספיק ומה לא, המעבדים האלה צורכים מעט באופן מגוכח. בשביל להעלות מערכת כזאת גם ספק 300 וואט היה מספיק ביותר, כן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עידכון : 
הלכתי לחנות קטנה של מחשבים , שם ביקשתי שישימו לרגע זיכרון 4 יותר איטי ולראות אם הBIOS עולה. 

תוצאה: אכן עלה ! .

למחרת השגתי מחבר 4  , הכנסתי במקום שלי, נכנסתי לBIOS והדבר היחידי שעשיתי זה "עידכון גרסת BIOS" . 
אחרי זה שלפתי את הזיכרון של חבר שלי והכנסתי את שלי   והמחשב אכן זיהה אותו ויכולתי להתקדם מכאן .

וכאן בעיקרון נגמרה הסאגה .
התקנתי חלונות 10 , וכו' והמחשב מוכן ליום הולדת של האחיין שלי שיתקיים מחר!!! . 

נ.ב .
פתחתי דיון חדש על מחשב עבור אשתי - אבל בפועל לא מקבל שום הצעה . מה הסיבה לכך? התקציב נמוך מדי? הפוסט מפורט מדי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של eitan1980

עידכון : 
הלכתי לחנות קטנה של מחשבים , שם ביקשתי שישימו לרגע זיכרון DDR 4 יותר איטי ולראות אם הBIOS עולה. 

תוצאה: אכן עלה ! .

למחרת השגתי מחבר DDR 4  , הכנסתי במקום שלי, נכנסתי לBIOS והדבר היחידי שעשיתי זה "עידכון גרסת BIOS" . 
אחרי זה שלפתי את הזיכרון של חבר שלי והכנסתי את שלי   והמחשב אכן זיהה אותו ויכולתי להתקדם מכאן .

וכאן בעיקרון נגמרה הסאגה .
התקנתי חלונות 10 , דרייברים וכו' והמחשב מוכן ליום הולדת של האחיין שלי שיתקיים מחר!!! . 

נ.ב .
פתחתי דיון חדש על מחשב עבור אשתי - אבל בפועל לא מקבל שום הצעה . מה הסיבה לכך? התקציב נמוך מדי? הפוסט מפורט מדי?

שמח שהסתדר, הגבתי לך שם לגבי הצעות למחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...