אז מיתברר שה-ThreadRipper הוא בעצם מעבד EPYC אמיתי עם 32 ליבות! - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אז מיתברר שה-ThreadRipper הוא בעצם מעבד EPYC אמיתי עם 32 ליבות!

TheHwGeek

Recommended Posts

שלום חברים,

אז חדשות טובות כניראה, האוברקלוקר הנודע der8auer החליט לשלם מכיסו וליקנות TR 1950X מהחנות ולפרק אותו ולחשוף את ארבעת הליבות שלו לאחר שיוף בכדי ליבדוק את הטענה של שכאילו 2 הליבות הנוספות הן ליבות דמה רק לצורך מכני לתמיכה בHSF, אז מיתברר שממש לא, מדובר בליבות אמיתיים עם כל הPCB, לכן הוא גם חושב שבעידכון הבא הם כן יחשפו מעבד 32C/64T לשוק הHEDT!

אז לכל מי שמיתלבד בין תושבת הX299לX399 כעת יש עוד סיבות לישוקל כי אני לא רואה מציגה מעבד 32ליבות בחתיכת סיליקון אחת שתתאים לסוקט הקיים, אפילו למעבד 6 ליבות החדש הם נאלצו להחליף לוחות! .

tr32.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היתה לי תחושה כזו, זה היה ממש צפוי שזה מה שהם עשו. הייתה לי תחושה חזקה שהטענה שלהם שאלו רק 2 , היתה ניסיון הסתרה

כדי שלא ידעו את הסוד להמשך.

והאמת אחלא רעיון מצידם, ומה שמעיד כי הרווחיות שלהם היא כזו, שאם הם מסוגלים לשווק 4 מעבדים אך רק 2 מהם פעילים ועדיין להרוויח טוב,

זה אומר שהעלות ייצור של מעבד ריזן בודד היא באמת נמוכה מאד.

ואם אני עכשיו ורואה את זה,

אז מיד ניגש לשולחן השרטוט, כי זה אומר ש- יכולה להוציא 32 ליבות מחר בבוקר על אותה פלטפורמה ולהכניס (לי אינטל) נוק אאוט.

זאת אומרת שהתכנון ההמשכי של אינטל, להשיק בהמשך מעבד 18 ליבות על פלטפורמת , היא למעשה undershot רציני, 

כי מחר הם ידרשו להתחרות מול 32 ליבות ברגע ש- תחליט להטיל את הפצצה.

מעניין אם ימצא מי המסוגל באמצעות טריק כזה או אחר, לבצע הפעלה ל- 2 המעבדים הנוספים ב- ...

אני בספק רב אבל לך נדע - אולי יש שם פוטנציאל חבוי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה גם שביגלל החלוקה ל4 פיסות סיליקון עם רווחים ביניהם וכולם מולחמים תחת HSF ענק -אז אין להם שום בעיה לשווק מעבד 32 ליבות עם  תדרים של רייזן 1700 במעטפת של 250W, אפילו סוקט AM3+ תמך במעבדים כאלה אז לX399 המיפפלצתי לא תיהיה שום בעיה.

ועכשיו בו נחשוב איך אינטל לצליח לעשות זאת בפיסת סיליקון אחת? תשובה- היא לא, היא תאלץ להוציא עוד סוקט חדש כלומר אורך החיים של לוחות X299 הוא עלוב, לכן ההשקע בלוח של הוא הגיוני יותר.

14/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...