עזרה בבניית מפרט עד 7K (מתוכם 1.8K למסך וציוד אחר) - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בבניית מפרט עד 7K (מתוכם 1.8K למסך וציוד אחר)

אוריש

Recommended Posts

1. מה התקציב המקסימאלי? 7000 ש"ח חושב לפצל אותו ל5200 מחשב, 1000 מסך, 400 וינדוס, 400 עכבר ומקלדת, אולי . מוכן לקבל הצעות לחלוקה שונה. 

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? עדיף לחסוך

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? מאות בודדות

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)?

עריכה גרפית, משחקים (מזמן לא היה לי זמן, אבל בתקווה...), עבודה משרדית (יישומי בעיקר) וסרטים.

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה).

matlab, solidworks ו-autocad מזדמן.

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב.  לא בטוח, אבל הייתר רוצה שדברים כמו וויצ'ר 3 וסייברפאנק 2077 יעבדו.

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). קונה מסך.

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)? בינוניות/גבוהות.

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. רצוי, אבל אפשר לוותר אם זה לוחץ על התקציב.

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? אין

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)? 6

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? לא

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? מערכת הפעלה/אופיס - רצוי, אבל לא חובה.

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. פתח תקווה, מעדיף לעשות איסוף עצמי אז KSP, אייבורי ו-START עדיפים, אבל אפשר גם TMS.

9. מתי מתוכננת קניית המחשב? - ביומיים הקרובים

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה). 

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? כרגע לא, אבל אם אפשר הייתי רוצה לשמור את האפשרות פתוחה.

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

אני בממוצע קונה מחשב כל 4-5 שנים (לפעמים עם שדרוגים באמצע), אז אני מקווה למחשב שיוכל להחזיק כמות זמן כזאת עם שדרוגים מינימליים (ירידה להגדרות גרפיות נמוכות זה בסדר).

תודה מראש על העזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אהלן,

הרכבתי מפרט עם ציוד היקפי, אבל קח בחשבון שזה עניין של נוחות, במיוחד מקלדת ועכבר. לגבי מסך לא ציינת גודל מועדף/רזולוציה וכו'.

יש חריגה לא קטנה במפרט וחסרים רמקולים, אבל יש אופיס. רמקולים לא שמתי כי יש בסיסיים במסך. אם אתה מתכנן לשחק עם אין צורך ברמקולים לפי דעתי.

מפרט זה הורכב ב - www.TMS.co.il - חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבד:
AMD Ryzen 5 1600 AM4 BOX
כמות: 1 - מחיר: ₪997

לוח אם:
Gigabyte AB350-Gaming 3 / AM4
כמות: 1 - מחיר: ₪514

מארז:
NZXT H230 Glossy Black
כמות: 1 - מחיר: ₪377

ספק כוח:
Corsair PSU 550W TX550M 80+ Gold Modular
כמות: 1 - מחיר: ₪361

זיכרון:
DDR4 16G 3000 CL15 Corsair Vengeance LPX Black CMK16GX4M1B3000C15
כמות: 1 - מחיר: ₪642

כרטיס מסך:
Palit GeForce GTX 1070 JETSTREAM 8GB GDDR5 VR Ready
כמות: 1 - מחיר: ₪1962

קשיח למחשב שולחני:
Hitachi Ultrastar A7K2000 24x7 SATA 1TB
כמות: 1 - מחיר: ₪190

קשיח למחשב שולחני:
Samsung SSD EVO 850 250GB!
כמות: 1 - מחיר: ₪439

מקלדת פרו-גיימינג:
Logitech G105 Gaming Keyboard
כמות: 1 - מחיר: ₪211

עכבר פרו-גיימינג:
Logitech G602 Wireless Gaming Mouse
כמות: 1 - מחיר: ₪278

מסך:
ViewSonic 23.8" IPS Panel VGA HDMI DP Speakers
כמות: 1 - מחיר: ₪726

תוכנות:
Windows 10 Home 64 Bit Hebrew
כמות: 1 - מחיר: ₪366

תוכנות:
Microsoft Office 2016 Home & Student ENG
כמות: 1 - מחיר: ₪542

הרכבה:
הרכבת מערכת מחשב כולל בדיקות מלאות וחיווט ברמה גבוהה לחברי הפורומים חינם או בהזמנה מעל 3500 ש"ח - זמן הספקה בחנות עד 7 ימי עבודה
כמות: 1 - מחיר: ₪0

סה"כ: ₪7605

המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית.

מתחייבים למחיר משתלם ביותר עבור מפרט זהה.
http://www.tms.co.il/preview/spec/m7lnqtpe

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי,

תודה על המפרט. אין צורך באופיס אז זה יוצר חריגה של פחות מ-100 שקל שזה מצויין עבורי.

מבחינת מסך אני חשבתי בכייון מה שאתה שמת 24-27 אינץ' ורזולציה של 1920x1080 ומעלה (וידעתי שאני כנראה אשאר על הנמוך).

אז תודה רבה. 

יש לי שאלה בנוגע להחלפת לאינטל כי הבנתי שרייזן פחות טובים בתוכנות כמו סוליד. אם אני אעשה את ההחלפה הזאת על מה אני אאלץ להתפשר (כי הבנתי שאינטל יותר יקרים)? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבד במחיר זהה לזה ששמתי במפרט יהיה i5-7500. מה שאומר שהלוח יהיה קצת יותר זול (בערך 50 ש"ח הבדל), אבל צריך להוסיף גם , שזה תוספת של עוד 100 ש"ח בערך. בסה"כ זה ייצא מאוד דומה ל- R5 1600 מבחינת המחיר.

החסרונות:

א. אין לך אפשרות להמהיר אותו אם תרצה בעתיד - זה יתרון משמעותי לפי דעתי, שלפעמים יכול לעכב קניה של מחשב חדש.

ב. ברייזן אתה מקבל 6 ליבות לעומת 4 ב-i5. ישפיע בעיקר על הביצועים של המחשב בעתיד (הלא רחוק), ובלא מעט תוכנות גם בהווה.

לשיקולך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אי אפשר להמליץ ככה ,מה החלוקה ביו השימושים ? מה הכי חשוב?

לסוליד עדיף i7 על פני RYZEN  מעבד i5 בחירה לא טובה לשימושים שלך וגם מבחינת VALUE FOR MONEY.

כרטיס מסך - לסוליד מומץ כרטיס קואדרו, למשחקים GTX. שוב עולה השאלה מה יותר חשוב לך?

כמה סוליד חשוב? מה אתה עושה איתו,מקצועי או תחביב? כמה MATLAB חשוב לך , אתה יודע להגיד אם אתה משתמש שם בפונקציונליות שעושה שימוש בריבוי ליבות?

כמה משחקים חשוב , אתה מוכן להתפשר על ביצועים במשחקים , כמה אתה מוכן להתפשר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

--- The King ---, תודה על התשובה, אז נראה שעדיף רייזן.

lompy, קשה לי לענות על השאלות האלו כי זה משתנה בין הזמנים ועוד חודש צפוי שינוי נוסף (פרויקט חדש). 

השימושים הכבדים יותר בזמן האחרון היו בעיקר לסוליד מודלים מקצועיים ברמה בינונית לדעתי. לפני חצי שנה זה היה בעיקר MATLAB (וממה ששאלתי עכשיו הבנתי שהוא כן משתמש בפונקציונליות של ריבוי ליבות). אז חשוב לי מחשב שיסתדר עם שניהם. בכל מקרה השימוש בתוכנות אלו במחשב הזה יהיה בעיקר בסופ"שים, אז לא באמת צריך משהו מטורף (אין צורך בכרטיס קואדרו אם נותן יתרום רק לסוליד, במיוחד אם הוא מוסיף למחיר).

אני מוכן להתפשר על ביצועים במשחקים, מאחר שבזמן האחרון לא היה לי בכלל זמן, אבל אני מקווה שעוד חודש יהיה. כתבתי למעלה שאני מצפה לביצועים בינוניים/גבוהים במשחקים. אתה חושב שאני צריך להתפשר על יותר מביצועים בינוניים?

בכנות, אני מעדיף משהו באמצע שנוטה יותר לתוכנות העבודה איפה שאין ברירה אלא לבחור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי , צריך לחשוב על זה. היום אני כבר עייף מדי בשביל זה.

נראה לי שפחות או יותר הבנתי אותך.

חושב שכיוון צריך להיות i7 ואולי דווקא להתפשר על כרטיס המסך אבל אני עוד לא יודע.

ננסה להרכיב משהו ונראה מה יצא.

דרך אגב אולי יעזור עם תגיד מה המפרט הנוכחי ואיך הוא סוחב את כל השימושים שלך היום , ככה יהיה לנו נקודת התיחסות למה אתה מצפה ומה אאתה רוצה לשפר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לשניכם. 

המחשב הנוכחי של הבית פשוט לא ממש סוחב סוליד (נתקע כל הזמן) וגם המשחק האחרון שהרצתי עליו, ויצ'ר 3, לא עבד ביותר מביצועים מינימליים, אז אני לא חושב שזה יעזור. כרגע הוא משמש בעיקר ליישומי ומיילים, ובגלל זה אני רוצה את המחשב החדש לפני הסופ"ש הבא.

את הנתונים של המחשב שאני עובד עליו בשאר השבוע אני פשוט לא יודע ואני לא חושב שאני אוכל לקבל לפני שאני קונה את המחשב (אני כן יודע שיש שם i7). בכל מקרה המחשב הזה הוא רק לעבודה ועלה  יותר ממה שאני יכול לשלם על המחשב של הבית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או קיי

שלום רב לכולם !

איך לומר זאת בעדינות ? לא ממש יש כאן הרבה ברירות,

ואתכם הסליחה, כלומר פחות מלומפי :).

פותח הדיון - 

לא תמיד ניתן לרקוד על שתי חתונות, ואמנם קינג הרכיב מפרט מכובד בכל קנה מידה,

אממה, קצת פיספס הפעם, שלא כהרגלו.

בקיצור, חזרה ללוח השירטוט עם I7 וקוואדרו לא של 9000 ש"ח, משהו 

הגיוני מצד אחד, אבל כזה שבכל מקרה יעיף את הסוליד כמה דרגות למעלה,

בלי קשר למה שאוריש חושב בקשר לזה, כי סוליד זה קוואדרו, נקודה.

נכון שאפשר להסתדר גם ללא, כשמשרטטים שני קווים וריבוע ......

כל דבר עובד על כל מחשב !

נכון, השאלה היא איך !

בדברים המקצועיים, אין לך תקציב, אל תקנה !

חבל לחרטט !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרטיס לגיימינג זה ממש לא מומלץ, ובטח שלא בתקציב כזה. הכרטיס היחיד שיכול לספק בצורה יפה מאוד את שני העולמות הוא ה-, שגם הוא לא רלוונטי כמובן.

לעומת זאת, כרטיסי גיימינג מעולים לגיימינג, ולא רעים בכלל לכל שאר השימושים והעריכות למינהם. לדעתי זאת האפשרות הכי משתלמת פה ללא ספק.

בקיצור, על לא הייתי הולך בשום אופן כל עוד גיימינג זה חלק מהחבילה.

לגבי מעבד שווה לשקול i7, אבל זה עדיין לא חד משמעי לפי דעתי כי המשמעות היא ירידה בכרטיס מסך ו/או בזיכרונות. אני אישית לא חושב שזה שווה את זה, אבל כמובן שזה שיקול של פותח הדיון כמה משקל לתת לכל אחד מהשימושים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של askme

לא תמיד ניתן לרקוד על שתי חתונות

בגלל זה כתבתי את זה.

לא אמרתי שקוואדרו טובים לגיימינג, בשום שלב ובשום מקום באתר.

אני פשוט מרשה לעצמי להניח שכמו רבים וטובים ( אם לא כולם ) מאיתנו,

כשהבחירה בין ביזנס לפלאז'ר, היינו בוחרים בביזנס.

ציטוט של --- The King ---

לעומת זאת, כרטיסי גיימינג מעולים לגיימינג, ולא רעים בכלל לכל שאר השימושים והעריכות למינהם

גם אם נניח לרגע שזה נכון ( למרות שזו הצהרה בעייתית למדי, בלשון המעטה ),

זה לא המקרה בדיון הזה.

סולידוורקס היא התוכנה היחידה שמצדיקה, יותר נכון מחייבת שימוש בכרטיס מסך קוואדרו.

אני שוב מזכיר לכל המשתתפים בפורום הנכבד מאוד הזה -

לא באים לבנות מערכת כללית סבירה לכל דבר ושימוש.

יש כאן דרישה למערכת מאוד ספציפית, אז נא להתיישר בהתאם.

רייזן וכרטיס גיימינג - פעם אחרת, ברשותכם ! :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של askme

סולידוורקס היא התוכנה היחידה שמצדיקה, יותר נכון מחייבת שימוש בכרטיס מסך קוואדרו.

אני שוב מזכיר לכל המשתתפים בפורום הנכבד מאוד הזה -

לא באים לבנות מערכת כללית סבירה לכל דבר ושימוש.

יש כאן דרישה למערכת מאוד ספציפית, אז נא להתיישר בהתאם.

רייזן וכרטיס גיימינג - פעם אחרת, ברשותכם ! :)

אל סמך מה אתה כותב את זה?

אין שום בעיה לעבוד עם כרטיסי GTX על סולוידוורקס גרסה 2017 SP1 למעט, כרטיסי מהסיבה שאין תמיכה במנוע IRAY של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועל סמך מה אתה אומר את זה -

ציטוט של urib

אל סמך מה אתה כותב את זה?

אין שום בעיה לעבוד עם כרטיסי GTX על סולוידוורקס גרסה 2017 SP1 למעט, כרטיסי AMD מהסיבה שאין תמיכה במנוע IRAY של אנוידיה.

בבקשה, אתה מכיר את הנוהל,

תן קישור להוכחת הטענה שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...