צריך בבקשה המלצה למחשב עם מעבד AMD - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך בבקשה המלצה למחשב עם מעבד AMD

Guymz

Recommended Posts

אהלן חברה,
אני אשמח בבקשה מפרט למחשב עם מעבד שלא חלש יותר ממעבד i5, מחשב שישתמשו בו באוטוקאד לרוב ומעט משחקים קלים... לא מעוניין במעבד כמו i3.
התקציב הוא סביב ה2500 בלי ציוד היקפי.
אני צריך מחשב אמין ומאז ומעולם היו לי רק מעבדי , אני לא צריך לחשוש לטווח הארוך מזה שהרייזן הוא מעבד חדש?

הכנתי את המפרט הזה, האם הייתם משנים בו משהו?:
http://www.tms.co.il/preview/spec/skuq9xyl

ושאלה נוספת, כאשר אני קונה מארז, אז חלקם מגיעים עם מאוורר, האם אחד מספיק או שצריך עוד אחד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המפרט בגדול נראה לא רע, עדיין יש מה לשפר לדעתי. כמה דברים שהייתי משנה:

מארז ל- 100R או 200R של קורסאייר. שניהם מאוד איכותיים וזולים יחסית. המארז שלקחת מאוד פשוט.

** בחיים לא הייתי קונה עם 2 סלוטים לזיכרונות. תחליף אותו ללוח עם 4 סלוטים, ממליץ לך גם שיהיה בתצורת ATX, ואם אתה מתכנן לבצע OC למעבד או לכרטיס מסך אתה חייב צ'יפסט B350 או X370.

דוגמאות:

http://www.tms.co.il/product/17295

http://www.tms.co.il/product/17424

זיכרונות - שמת 2 סטיקים של 4, הגעת ל8 ג'יגה ופה זה נגמר. סתמת לעצמך כל אפשרות לשדרוג בעתיד. זו טעות ואתה תצטער עליה.

אני הייתי בוחר לוח עם 4 סלוטים (כמו שהמלצתי הרגע), ושם סטיק אחד של 8 ג'יגה על מנת להשאיר כמה שיותר מקום לשדרוג. נכון שאתה מפסיד מזה את ה- dual channel, אבל הוא ינוצל בסוף ברגע שתוסיף סטיק נוסף.

בקיצור הייתי הולך על זה שגם טיפל'ה יותר מהיר, ובכך מחפר על איבוד ה- dual channel לעת עתה:

http://www.tms.co.il/product/16267

ספק כוח - הייתי מחליף ל- VS550. הוא עולה 9 שקלים יותר, והוא איכותי יותר ובעל הספק גבוה יותר, ובכך יפתח לך דלתות נוספות לשדרוג (כרטיס מסך בעיקר) בעתיד וגם יהיה שקט יותר.

החיסרון - שלוש שנות אחריות לעומת חמש. אבל עדיין שווה את זה לדעתי. 

לשאלתך בנוגע למאווררים - זה מאוד תלוי בהמון דברים, לכן אנסה לענות לך תשובה שרלוונטית ספציפית למקרה שלך.

לא הייתי מסתפק במאוורר אחד, הייתי שם לפחות שניים ואפילו שלושה מאווררים. כמובן שיש פה גם שאלה של איזה מאווררים, איזה גודל, כמה חזקים ורועשים, איזה מארז וכו'. לכן אמרתי שזה תלוי בהרבה דברים.

דבר חשוב נוסף, מאווררי 140mm נחשבים כיעילים יותר (בד"כ). לכן אם יש אפשרות תמיד תעדיף אותם. הם שקטים יותר ומייצרים יותר אוויר. כמובן שזה תלוי דגם והכל, אבל ככה סתם באופן כללי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיף שתקרא ביקורות ומבחני ביצועים לספקים האלה.

על הנייר הכל טוב ויפה וכולם מדהימים.

וכן, ה-cx עדיף מן הסתם, אבל גם יקר יותר ובמערכת בתקציב כזה ניתן גם להסתפק ב- VS שבניגוד למה שאתה חושב, אני חושב שהוא לא ספק רע. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של עידן פ.

למה אתה חושב שR5 1400X יהיה עדיף על I5 לאוטוקאד ?

ממה שאני יודע רוב השימוש באוטוקאד מעדיף IPC ותדר גבוהה על פני כמות ליבות עד שזה מגיע לרינדור שם לכמות הליבות השפעה גדולה.

אם ככה, אז עדיף להמהיר את ה R5 1400 ל- 3.9/4.0Ghz מאשר לקנות היום מעבד . לא ככה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של --- The King ---

עדיף שתקרא ביקורות ומבחני ביצועים לספקים האלה.

על הנייר הכל טוב ויפה וכולם מדהימים.

וכן, ה-cx עדיף מן הסתם, אבל גם יקר יותר ובמערכת בתקציב כזה ניתן גם להסתפק ב- VS שבניגוד למה שאתה חושב, אני חושב שהוא לא ספק רע. 

עדיף בכללי שתלמד יותר על ספקים לפני שאתה יוצא בהצהרות זה עדיף פי ככה וככה.

לא הייתי רושם את זה אם לא היית נותן לי עצות.

לא רשמתי שזה ספק רע, רשמתי שהוא לא יותר איכותי מהריידר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממה שאני רואה אני לא חושב שזה יספיק כדי לתת מענה לI5 7500 ..

בטוח שלא ל I5 7600K (בסטוק)

http://www.tomshardware.com/reviews/amd-ryzen-5-1500x-cpu,5025-9.html

וזה ה1500X עם 16mb קאש, לא יודע אם ה 8mb ב1400 יפגעו בזה או לא.

ודעה אישית, בד"כ במחשבי עבודה OC זה לא דבר מומלץ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של none77

עדיף בכללי שתלמד יותר על ספקים לפני שאתה יוצא בהצהרות זה עדיף פי ככה וככה.

לא הייתי רושם את זה אם לא היית נותן לי עצות.

לא רשמתי שזה ספק רע, רשמתי שהוא לא יותר איכותי מהריידר.

לא יצאתי בשום הצהרה. סה"כ אומר את דעתי.

מה אתה יודע על הידע שלי בספקים?? לא שאני יודע משהו על שלך, אבל סה"כ אמרתי לך לקרוא ביקורות ולחפש מבחני ביצועים שיוכיחו לך שאני לא אומר את זה סתם.

אם לא בא לך לעשות את זה, סבבה, הכל טוב. אבל זו לא סיבה לתקוף בצורה מכוערת כזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי, מתנצל.

לגבי ההצהרה התכוונתי לגבי זה שטענת שהcx550m איכותי פי כמה מהאנטק vpf בפוסט אחר.

לא ברור מאיפה זה מגיע ומה הסיבה, אשמח ללמוד.

בלי קשר סדרת הcx הישנה והvs פחות כי הוא רק 240 ולא נמכר בצפון אמריקה, לא היה הבדל גדול בינהם, היתה הסדרה הכי מושמצת של קורסאייר בטענה לדעתי מוצדקת שהם רוכבים על השם של החברה כדי לפתות אנשים לקנות ספק כביכול איכותי, שבפועל זה בקושי ספק כניסה, אני מדבר בהקשר של כמובן למחיר, את הcx הם שידרגו לגמרי גם הvs שודרגה לסדרה שעוד לא נמכרת בארץ, עכשיו, אני לא אומר שאי אפשר לשים את הספק הזה, שהמחשב יהרס או שתיפול נשורת גרעינית, הכל בהקשר של דרישה ותמורה למחיר.

בזמנו הם נמכרו במחיר יקר יחסית בארה"ב.

במקרה שלנו לדעתי במחיר נמוך יחסית, ניתן לשדרג לספקים עדיפים בהרבה בכל אספקט, הכוונה לcxvvvM הסדרה החדשה או לאנטק vpf.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Guymz

אהלן חברה,
אני אשמח בבקשה מפרט למחשב עם מעבד AMD שלא חלש יותר ממעבד i5, מחשב שישתמשו בו באוטוקאד לרוב ומעט משחקים קלים... לא מעוניין במעבד כמו i3.
התקציב הוא סביב ה2500 בלי ציוד היקפי.
אני צריך מחשב אמין ומאז ומעולם היו לי רק מעבדי אינטל, אני לא צריך לחשוש לטווח הארוך מזה שהרייזן הוא מעבד חדש?

הכנתי את המפרט הזה, האם הייתם משנים בו משהו?:
http://www.tms.co.il/preview/spec/skuq9xyl

ושאלה נוספת, כאשר אני קונה מארז, אז חלקם מגיעים עם מאוורר, האם אחד מספיק או שצריך עוד אחד?

רוב מבחני הביצועים שראיתי נותנים דווקא לאינטל ייתרון באוטוקד.

ייתכן שזה בגלל שרייזן עדיין חדשים ואדובי לא התאימו את התוכנה עדיין.

אבל אם זה השימוש העיקרי שלך במחשב, אז לדעתי עדיף לך להישאר עם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של none77

אוקי, מתנצל.

לגבי ההצהרה התכוונתי לגבי זה שטענת שהcx550m איכותי פי כמה מהאנטק vpf בפוסט אחר.

לא ברור מאיפה זה מגיע ומה הסיבה, אשמח ללמוד.

בלי קשר סדרת הcx הישנה והvs פחות כי הוא רק 240 ולא נמכר בצפון אמריקה, לא היה הבדל גדול בינהם, היתה הסדרה הכי מושמצת של קורסאייר בטענה לדעתי מוצדקת שהם רוכבים על השם של החברה כדי לפתות אנשים לקנות ספק כביכול איכותי, שבפועל זה בקושי ספק כניסה, אני מדבר בהקשר של כמובן למחיר, את הcx הם שידרגו לגמרי גם הvs שודרגה לסדרה שעוד לא נמכרת בארץ, עכשיו, אני לא אומר שאי אפשר לשים את הספק הזה, שהמחשב יהרס או שתיפול נשורת גרעינית, הכל בהקשר של דרישה ותמורה למחיר.

בזמנו הם נמכרו במחיר יקר יחסית בארה"ב.

במקרה שלנו לדעתי במחיר נמוך יחסית, ניתן לשדרג לספקים עדיפים בהרבה בכל אספקט, הכוונה לcxvvvM הסדרה החדשה או לאנטק vpf.

מסכים עם מה שכתבת לגבי עצמם, אפילו שאתה מציג את זה בצורה יותר מדי לא יפה מצידם. בכל זאת, דגמי ה-CX הנמכרים בארץ טובים יותר מכל בחינה מאשר דגמי סדרת VPF של אנטק למיטב ידיעתי, ובנוסף לכך נמכרים פחות או יותר באותו הסכום ואפילו לרוב בזול יותר (ה-CX).

אגב, אם אני לא טועה, ה-VS החדשים כן נמכרים בארץ, לא בטוח לגבי זה, אין לי כוח וזמן לבדוק כרגע.

שים לב לסקירה הבאה של ספק ה-CX650M, במקרה ה-VPF נמצא שם גם בהשוואות ואפשר לראות בבירור את הפערים, ככה שזה חסך לי עבודה נוספת:

http://www.tomshardware.com/reviews/corsair-cx650m-psu,4770-10.html

מודה שהגזמתי בפוסט ההוא עם ה"פי כמה" או לא זוכר מה זה היה, אבל שורה תחתונה אני בא להגיד שהוא עדיף על פני ה-VPF ולדעתי אחד הספקים המשתלמים ביחס למחיר שאפשר להשיג בארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכובדיי היקרים - קינג ונון77.

לא בדיוק הבנתי מי נגד מי בתת דיון שהתפתח כאן בנושא,

והתרשמותי כי דין ודברים נסוב די על קוצו של יוד היות ולא יעלה על דעתי

שמי מכם מציע ספק כח לא איכותי.

אז אני שמח שדי הגעתם לעמק השווה ובטח תשמחו לאיזה סטיקי משותף

ומעודכן שיהיה בפורום המתאים כדי שגם הדיוט כמוני יוכל להנות ממנו. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לכם!
אבל תאמת שעכשיו אני לא בטוח כבר אם להשאיר את המעבד או לחזור לאינטרל?... אם ההבדל באוטוקאד הוא מינורי אז זה לא באמת משנה.. 

חשוב לי שהמחשב יהיה אמין ואני קצת מפחד מאחר שהרייזן חדש. החשש שלי מוצדק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. חכה ל21 לחודש, נדע קצת יותר על הדור השמיני של , יכול להיות שנראה שם מעבד ברמה של I5 7500/7600 בסביבת מחיר של I3 7100/7300...

ב. במידה ולא מחכים אני חושב שמעבד יהיה עדיף, חוץ מ AUTOCAD מה עוד יהיה השימוש של המחשב ?

ג. אני לא רואה סיבה לחשוש מהאמינות של הרייזן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...