כונן מכני מחברת HGST. אפשר קצת מידע מהמבינים? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כונן מכני מחברת HGST. אפשר קצת מידע מהמבינים?

שרון מהוד השרון

Recommended Posts

שלום. 

אני מעוניין לרכוש כונן מכאני חדש בנפח 1 טרה. 

נתקלתי בכונן הבא:

HGST Ultrastar HUS722T1TALA604 1TB 7200RP

https://ksp.co.il/?uin=40766&select=.1033..145..682..371..1955.

הבנתי שזאת חברתם בת של

האם הכונן הזה עדיף מקוויאר בלו או מהבארקודה של סיגייט? האם הוא אמין?

ההבדל היחיד ששמתי לב אליו זה שהכונן הנל מגיע עם 128 מגה מטמון לאומת 64 בכוננים האחרים. 

תודה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא רוצה להישמע  כמו התוכי מהפרסומת לבזק,

אבל גם אם תשים 1000 מגה  :) - באמינות זה לא משנה כלום,

ובתכל'ס גם בביצועים.

אהה, אני לא "מהמבינים", אני סתם כזה ........

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של askme

לא רוצה להישמע  כמו התוכי מהפרסומת לבזק,

אבל גם אם תשים 1000 מגה  :) - באמינות זה לא משנה כלום,

ובתכל'ס גם בביצועים.

אהה, אני לא "מהמבינים", אני סתם כזה ........

תודה רבה. 

אשמח לעוד תובנות אם יש למישהו?

נכון לעכשיו כניראה אלך על הקוויאר בלו. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לשואל פותח השרשור,

חברת HGST היא חברת היטאצי לשעבר. חטיבת הכוננים הקשיחים של היטאצי נרכשה במקור עוד מחברת בכלל בשנות ה- 90.

לפני כשנתיים קנתה את המותג מהיטאצי, לא מדובר "בחברת בת", אלא בחטיבת הכוננים הקשיחים של IBM ההסטורית על

כל הטכנולוגיה שפיתחה בכבודה ובעצמה, ועכשיו ממוזגת בתוך . בזכות זאת התקדמה פלאים קדימה באיכות, שעד לפני כן היתה

נחשבת מאד לא מרשימה בהיבט הזה.

החברה המקורית HGST, ש- WD עדיין מייצרים כוננים תחת שמה לשרתים, זאת משום שבשוק העולמי המותג HGST (IBM) ערכו שווה

הרבה עבור אנשי מקצוע וותיקים, אשר רבים מהם בתחום השרתים קונים רק כוננים אלו ולא הסכימו ש- תמחק את המוצר או המותג.

זו היא חברת הכוננים הקשיחים האמינה ביותר היסטורית עם הוכחות סטטיסטיות מדידות, יש על כך ממצאי נגישים לקריאה ברשת

(אם תרצה אסייע עם לינקים).

סדרת ultrastar שלהם היא הסדרה לשרתים, כאשר את סדרת deskstar ל- רגילים חיסלו בעת המיזוג העסקי כדי שלא להריץ

שני ליינים מקבילים.

סדרת ultrastar לשרתים היא אמינה משמעותית יותר מכוננים ביתיים רגילים, לא סתם מקבלת 5 שנות אחריות.

הזיכרון המטמון הגדול הוא חלק מהנדבך המבוקש לביצועים גבוהים בסביבת עבודה כשל שרתים עם היקפי כתיבה/קריאה רבים.

זהו כונן איכותי ומאד מומלץ - זה הכונן שאני ממליץ עליו עד היום, בכל נפח שיש.

אגב סדרת ultrastar משווקת בשני שמות, האחד תחת HGST, והשני תחת gold series. זהו כונן של HGST

למעשה relabled או rebadged תחת המותג WD.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני פשוט נהנה מההודעות שלך. תמיד ארוכות ותמיד לעניין. 

השאלה היא האם שווה להשקיע את האקסטרה 100 שח בשביל 5 שנות אחריות וכמות כפולה של מטמון שלפי מה שהבנתי זה ההבדלים העיקריים מול הקוויאר בלו. שדרך אגב הכונן הזה עולה כמו הקוויאר בלאק כך שקוויאר בלאק כרגע לא ניראה כמו כונן רלוונטי בכלל. 

יש לציין שאין לי שום בעיה להוציא עוד 100 שח לכונן אם הוא טוב יותר. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^^

הפעם, פישלת.

שניהם מסתובבים אותו דבר, גם לפי הקישור שלך עצמך.  :nixweiss:

sween  - טוב לדעת שפוסטים כאורך הגלות עושים לך את זה  :lol:,

בקשר ל"לעניין"  זה כבר סיפור אחר. :)

מה שאני הבנתי מהפוסט של nec_007 הוא שמדובר באיזה קשיח על

חסין תקלות שרק יודעי סוד ומביני עניין יודדעים אודותיו.

נו באמת.

סופו של כל בלון להתפוצץ, כל מנורה להישרף וכל קשיח להפוך למעצור דלת.

ואת זה, את זה עדיף לזכור יותר מכל.

בשוק הביתי אין שום משמעות ל"יתרונות" של הכונן היקר  וגם ההקשרהוא חלקי ורופף.

בקיצור, יש לך כסף ? תקנה מה שאתה רוצה.

אבל...... עצתי לך, לעבור שוב על מה שכתבתי,  או בקיצר -

אל תסמוך על קשיחים !

ולשאר הגולשים  - האחריות היא עניין של שיווק ומדיניות.

אין לה קשר וגם לא חצי קשר לאמינות בפועל.

מה לרכוש  ? את מה שמתאים לצרכים שלכם במינימום כסף.

במקום "סופרקשיח" אחד עדיף לקנות שניים "רגילים" כשאחד מהם ישמש לגיבוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Sween

אני פשוט נהנה מההודעות שלך. תמיד ארוכות ותמיד לעניין. 

השאלה היא האם שווה להשקיע את האקסטרה 100 שח בשביל 5 שנות אחריות וכמות כפולה של זכרון מטמון שלפי מה שהבנתי זה ההבדלים העיקריים מול הקוויאר בלו. שדרך אגב הכונן הזה עולה כמו הקוויאר בלאק כך שקוויאר בלאק כרגע לא ניראה כמו כונן רלוונטי בכלל. 

יש לציין שאין לי שום בעיה להוציא עוד 100 שח לכונן אם הוא טוב יותר. 

בוקר אור חבר יקר,

ראשית הרבה תודה על הפידבק. כמי אשר משקיע כאן בפורום לא מעט מזמנו הפנוי (המצומצם לצערו),

הנני חש תחושה של ספוק רב באם רואה, שיש מי אשר מצליח להפוך את העזרה/העברת הידע למשהו מועיל עבורו (ועבור הקהילה ככלל).

זוהי בסופו של יום המטרה העליונה כאן אם למישהו הדבר אינו ברור.

לשאלתך, הייתי סובר כך:

1. באם מדובר במחשב משני, לילד קטן, וכיוצא בזאת, מחשב שלא קריטי אם המידע והכונן הקשיח ילכו קפוט, אז לא הייתי משתולל ורוכש דיסק בסיסי.

במקרה שכזה לא את סדרת blue של , שכן יש ניסיון רע עימה ובכל מקום שהנני מתדיין עימו או קורא אותו (לרבות ניסיון אישי שלי) ישנה דעה שלילית.

אלו כוננים לא אמינים ולא סתם רק שנתיים אחריות. מרגישים אגב את החומר ביד פיזית ורואים שמדובר בפחונטה.

דגם בסיס איפה (מבחינתי), הייתי הולך על הסיגייט ברקודה. יש 1TB באזור 200 ש"ח (בדוק אצל TMS). סה"כ כוננים לסגמנט ה- באיכות לא רעה בכלל

מנסיון, וגם שמעתי על סטטיסטיקות לא רעות מיודעי דבר - כמדומני ליאור מנהל הפורום יוכל לשתף מידע (יש לו בעברו נגיעה בתחום).

2. מצד שני - במידה ומדובר במחשב שהמידע עליו חשוב ו/או המחיר במונחים של טירחה וזמן של מחשב שצריך להקימו מחדש מבראשית הוא יקר עבורנו,

אז הייתי הולך על דיסק קשיח מסדרות איכותיות יותר שמבוססות על חומרה המיועדת לשרתים או מערכי storage.

יש ל- כמה סדרות לא רעות בכללן ה- Red for nas enviorment או ה- Red pro שמגיעות כבר עם 3 שנות אחריות, בנפחים גדולים red pro אפילו 5,

ויש להם את סדרת ה- Black שמבוסס חומרית/מכאנית על דיסקי Re לשרתים שמגיע עם 5 שנות אחריות (אך האלקטרוניקה שונה - תמיכה אחרת של דרישות).

המחירים בהתאם באזור 300-350 ש"ח.

כמו כן כונן אחר שעליו אנו מדברים בשרשור זה = HGST סדרת ultrastar ,  יהיה סמן ימני חיובי על סמך מוניטין עבר טוב מאד במותג ונסיון אישי רב שנים

מוצלח גם (מאז שנות ה- 90). 

אגב, מי שצריך כונן אמין וגם בר נפח גדול, אז בלי מחשבות מיותרות הייתי הולך על HGST סדרות ה- 4TB ומעלה, או מקבילתן gold.

אלו מגיעות עם 5 שנות אחריות כמובן וספסיפיקציות הכי גבוהות בשוק בכל וקטור מדיד.

3. פילוסופיה:

זה היקר בסופו של יום מצדיק את עצמו, שכן ברגע שהלך לעולמו בטרם עת עממי, הרי שרכישת חדש מוחקת לנו את כל החיסכון הכספי שנולד

בתחילת הדרך בשל רכישת אותו דיסק זול לעומת היקר (שכן כרגע נגזר עלינו להוציא שוב פעם כסף על רכש חדש).

נוסף על כך - לקח לשאולה את כל המידע שהיה לנו עליו. לתפיסתי האסטרטגית, אמינות היא אחד הנדבכים היותר חשובים במכונה כמו מחשב.

4. סיכום:

סווג איפה את חשיבות המחשב הספציפי הזה בהיררכיית המכונות שאצלך, אם הסווג נמוך הסתפק בכונן עממי (ראה מעלה סעיף 1),

ואם הסווג גבוה הצטייד בכונן פרימיום/שרתים (ראה מעלה סעיף 2). 

**התייחסות חשובה להערתו של askme

כוננים קשיחים מכאניים ככלל - הם אחד הרכיבים הכי פחות אמינים בתחום המחשוב, בעיקר בשל היותם רכיב מכאני עדין ורגיש במיוחד.

משכך וכדבריו של askme, לא ניתן לעולם להסתמך על אמינותו של מכאני באשר הוא, וההבדל בין כונן איכותי בקצה האחד

של הסקלה לכונן "לא טוב" בקצהה השני, הוא בסיכוי למות הכונן הקשיח בכל שנה קלנדרית:

%1-2 בכונן האיכותי (סדר גודל), וסביבות 8-10% בכונן השני (סדר גודל).

גם סיכוי למות כונן בתוחלת של 1-2% בשנה היא גבוהה מדי על מנת להסתמך עליה כמדד לאמינות הרמטית. לכן מה שעושים, זה או עובדים בתצורת

מערך Raid, ו/או גיבוי לחומר חשוב (במקום או בנוסף למערך Raid כתלות בזמינות הנדרשת). 

בבית בדרך כלל הזמינות פחות קריטית, אז ניתן להסתפק בגיבוי בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כבר הוזכר נושא ה - HGST לדורותיו, הנה עובדה מעניינת - 

סדרת ה - DESKSTAR זכתה בזמנו לכינוי "החביב"  DEATHSTAR, והמבין יבין.

מערך Raid - מוגדר כיתירות, הוא לא גיבוי.

רק להעמיד את הדברים על דיוקם.

גיבוי זה חומר שנמצא במקום אחר מאשר החומר המגובה.

עד כמה אחר ? עד כמה שאנחנו חרדים לשמירתו וכעומק הכיס שברשותנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים עם nec_000 , דיסק זה מוצר סטטיסטי והדרך היחידה לבדוק את איכותו היא קריאת סטטיסטיקה

באופן טבעי במשך הזמן הנתונים משתנים-נכון לעכשיו HGST יש לו אחוזי נפילנ נמוכים

אם המחשב שלך יפול ולא איכפת לך ובקלות תתקין חדש-קנה דיסק זול, אם חשוב-קנה שניים יקרים ולא שניים זולים 

גם ברפואה יש תרופות ובמסחר יש מוצרים שבהמשך נראים קטסטרופליים-פעם כולם פרסמו סיגריות וליסטרין לשטיפת שיניים התחיל כחומר חיטוי..

אני חושב שעבר זמנו של deathstar , נראה לי שלסיגייט יש הרבה יותר צרות....

מהניסיון שלי-שנים רבות מאד-תמיד דיסק נופל כשאתה לא מוכן ואז אוכל את הלב, ההפרש לא כל כך גדול בין דיסק "טוב"  ל "פחות טוב"

לינק למאמר סטטיסטי  https://www.extremetech.com/computing/190708-why-are-some-hard-drives-more-reliable-than-others  

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

כוננים קשיחים מכאניים ככלל - הם אחד הרכיבים הכי פחות אמינים בתחום המחשוב, בעיקר בשל היותם רכיב מכאני עדין ורגיש במיוחד.

משכך וכדבריו של askme, לא ניתן לעולם להסתמך על אמינותו של כונן קשיח מכאני באשר הוא, וההבדל בין כונן איכותי בקצה האחד

של הסקלה לכונן "לא טוב" בקצהה השני, הוא בסיכוי למות הכונן הקשיח בכל שנה קלנדרית:

%1-2 בכונן האיכותי (סדר גודל), וסביבות 8-10% בכונן השני (סדר גודל).

גם סיכוי למות כונן בתוחלת של 1-2% בשנה היא גבוהה מדי על מנת להסתמך עליה כמדד לאמינות הרמטית. לכן מה שעושים, זה או עובדים בתצורת  מערך Raid, ו/או מבצעים גיבוי לחומר חשוב (במקום או בנוסף למערך Raid כתלות בזמינות הנדרשת). 

בבית בדרך כלל הזמינות פחות קריטית, אז ניתן להסתפק בגיבוי בלבד.

מצוטט מפאט החשיבות של העניין, עם ההסתייגות לגבי מהות ה - RAID.

"מערך Raid - מוגדר כיתירות, הוא לא גיבוי.

רק להעמיד את הדברים על דיוקם.

גיבוי זה חומר שנמצא במקום אחר מאשר החומר המגובה.

עד כמה אחר ? עד כמה שאנחנו חרדים לשמירתו וכעומק הכיס שברשותנו."

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...