מעבדים חדשים עבור Z270 וZ170 עם שיש ליבות i7-8700K and Core i5-8600K - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעבדים חדשים עבור Z270 וZ170 עם שיש ליבות i7-8700K and Core i5-8600K

TECH AMATEUR

Recommended Posts

מעבד I5 8600K זה שיש ליבות בלי hyper threading מהירות 3.6GHZ וL3 9MB

מעבד i7-8700K עם hyper threading  מהירות 3.7GHZ וL3 12MB

ועוד שני נעולים  i5-8400 וi7-8700...

אנטל צפויה להוסיף מעבד דור 8 ללוח אם LGA 1151 וצפוי להיות סדרה חדשה של  לוחות אם Z370 זה כמו Z270 וZ170 עדין 14NN

השאלה אם צריך לרכוש חדש או סביר שהמעבדים החדשים יעבדו על לוחות אם Z270 וZ170 עם עדכון לBIOS ???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא בצד של זה מאד פשוט ומובן. הם אפילו עשו מאמץ לפשט זאת בתצורה של i3/5/7

וקראו לסדרות שלהם ריזן 3/5/7 בהתאם. הכל על מנת להתכנס למוכר ולמורגל על ידי קהילת הצרכנים בתחום,

שהורגלה לסגמנטציה הזו במרוצת העשור האחרון. מה שנקרא - חדירה נוחה וחלקה, מבלי לעשות בלבול מול העיניים.

אך מנגד בצד של בגלל כל ההשקות הבהולות שלהם, הם דחסו משהו כמו 18 חודשים של תכנון לעתיד,

מה שהיה אמור להיפרס בפועל על פני 2018 ואפילו תחילת 2019, ערב רב של השקות קדימה על פני רק 6 חודשים בלבד.

אצלם זה באמת סלט שאני עדיין לא מצליח להבין מי נגד מי, והתחלתי בראש פשוט לשנן:

שמעבד 6 ליבות שלהם זה משהו כמו 450$, וה- 8 ליבות זה 600$. כך אני מבין את זה יותר ברור.

או בקיצור - אני לוקח בראש את המחיר של ריזן בכל קטגוריה וקטגוריה של ליבות, ופשוט מכפיל פי 2 את המחיר :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על פי המקורות - יפעל עם לוחות מסדרת 2XX, וחלק מלוחות ה1XX (עם עדכון ביוס).

אני מופתע לטובה. מה קרה להחלפת פלטפורמה כל שנתיים?

אלו חדשות טובות במיוחד - כאשר יהיה צורך, אוכל לקנות (בזול בתקווה) מעבד 6 ליבות ו12 נימים לZ170 שברשותי במקום ה6700K.

כמובן שכרגע אין לי שום כוונה לשדרג, אבל זה הופך את הטעות שלי של "לא להמתין לRYZEN" לפחות נוראית.

מה שבטוח - כשהם יעברו ל7mm, תתכוננו לפלטפורמה חדשה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^כבר שנה הבאה צריך לצאת 10NM עם 6 ליבות, כחלק של Cannonlake

לגבי המעבדים 8X00 ,כמה מהמקורות:

http://www.guru3d.com/news-story/intel-six-core-lineup-exposed-core-i7-8700k-and-core-i5-8600k.html

http://wccftech.com/intel-6-core-coffee-lake-i7-8700k-i5-8600k/

סוף סוף שינוי רציני באינטל.. 6 ליבות במיינסטרים.

סיבה טובה לשדרג מחשב ישן.

מענין אם למטרת גיימניג יש הבדל מורגש בין הגרסה של 6 ליבות ללא נימים לגרסה של 6 ליבות ו 12 נימים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ארשה לעמצי להניח שלא.

עד לפני כמה שנים בודדות לא ראיתה הבדל בין נניח 2500K ל 2700K המשחקים בגלל ש4 ליבות פשוט הספיקו וזה לא היה שווה את ה500 שקל בזמנו.

היום לעומת זאת עם כרטיסים חזקים כן רואים יתרון ענק ל 2700K על פני 2500K, ובלא מעט משחקים רואים יתרון מכובד ל7700K על 7600K, אני מניח שעם המעבר ל6 ליבות כמו של  זה פשוט יהיה מספיק ולא נראה יתרון ל HT בזמן הקרוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של אור כהן

על פי המקורות - יפעל עם לוחות מסדרת 2XX, וחלק מלוחות ה1XX (עם עדכון ביוס).

אני מופתע לטובה. מה קרה להחלפת פלטפורמה כל שנתיים?

אלו חדשות טובות במיוחד - כאשר יהיה צורך, אוכל לקנות (בזול בתקווה) מעבד 6 ליבות ו12 נימים לZ170 שברשותי במקום ה6700K.

כמובן שכרגע אין לי שום כוונה לשדרג, אבל זה הופך את הטעות שלי של "לא להמתין לRYZEN" לפחות נוראית.

מה שבטוח - כשהם יעברו ל7mm, תתכוננו לפלטפורמה חדשה

אתה באמת מופתע ?

אולי (בואו רגע נחשוב ביחד) היה מישהו שנשף על עורפם ולראשונה גרם להם להבין, שעליהם להוציא את האצבע מהתחת, ולהתחיל

לתת ללקוח נתיב אפשרי לשדרוג מבלי לחייבו להחליף את כל המחשב מחדש ?

מעניין באמת מי זה....

אינטל הבינה, שיש מעבר וסחף רציני של לקוחות אל עבר ריזן. הם הבינו, שאנשים רוצים 6 ו- 8 ליבות מרגע שהאפשרות הזאת

נעשתה לראלית. עוד הם הבינו, שהם כבר אינם במעמד מונופוליסטי שמאפשר להם לחייב את הצרכן להחליף את כל הפלטפורמה,

על העלות הרבה שזה דורש ממנו. הם הבינו, שבכדי למנוע מאותם לקוחות של מעבדי 4 ליבות (מהשנה האחרונה) לעבור

לריזן 1600/1700, עליהם להציע עבורם חלופה זולה לשדרוג, וזאת הם עושים בכך שמשאירים את הסוקט ולוח האם על ערכת

השבבים שלו, ומבקשים מהצרכן זוטא להחליף רק את המעבד.

ותגידו לי:

הם לא יכלו לעשות אותו הדבר כל השנים הללו מאז סוקט 1156 שהיה הפלטפורמה הראשונה של Icore?  (שאלה רטורית).

בטח שהם יכלו, אך מדוע לעשות זאת אם אפשר לחלוב מהצרכן עוד כסף ?

כידוע חזירות היא מחלה טובה ונעימה לבעל המניות של החברה, עד ש....

עד שזה מתפוצף לו בפרצוף, ומסה קריטית של צרכנים לא שוכחים מה עשו להם מאז 2009 עד 2017.

עתה הנסיון הנואש של לשנות כוון ולנסות להשיב מלחמה, בבחינת "סליחה מצטערים טעינו אנה סלחו לנו", עוד יעלה להם

והרבה. יש מספיק אנשים שמבינים, ולא מעט, שיראו לקהל היעד את המציאות, את המתודות, את החלופות, את התמורה, ואת

שיטות ההתנהלות. הידע עובר בע"פ מאחד לשני וגדל אקספוננציאלית כאש המתפשטת בשדה קוצים.

ברמה האישית הצנועה שלי, הנני צופה "שהכעס הקולקטיבי" על ושות' שהצטבר משך כעשור, הוא כה רב, עד אשר ימצאו

מיליונים רבים בעולם שירכשו מהמתחרה גם אם תתחנן, תרד על 4, ותציע חלופה טובה לשם שינוי בתחרות אל מול ריזן.

שכן כשמישהו מציע את זה רק כאשר לפתע יש תחרות, מה שנקרא נזכר מאוחר, הזיכרון הצרוב מהטראומה שהם הותירו על

הצרכנים, לא ישכח כל כך מהר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

nec_000 אתה זוכר שAMD היא המקור של כל מה עושה עם תושבות היום, נכון ?

כמה זמן החזיק ה754 עד שהוחלף ב 939 ? (אני חושב שעד היום זה הסוקט עם האורך חיים הקצר ביותר בשוק הביתי)

פיצול ל754 ו 940 בזמנו וכו'...

כשאתה שולט בשוק הרבה דברים מתקבלים בהבנה מסויימת, עד שבא מי שמראה אחרת...

נ.ב כמה שנים החזיקו ה 478 וה775 של ? אבל עדיין היה חייב להחליף לוח כי הציפסט לא תאם ככה שסוקט לא אומר הרבה והיום כשהגשר הצפוני מובנה במעבד פשוט נידונו להחלפות פלטפורמה מהירות יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ערב טוב עידן,

אני אומר כך:

אם אני בעל המניות של החברה יש לי אינטרס אחד - שהוא לגיטימי מבחינתי מההיבט הזה. יש זכות מלאה לעשות עסקים ולהתעשר,

זה אינו מנוגד לחוק וטוב שכך.

יחד עם זאת באם אני צרכן יש לי אינטרס שונה, לגיטימי לא פחות. זה מאד פשוט.

אך היות ואני כאן (בדומה כנראה לכל חברי הפורום) בצד של הצרכן, אזי האינטרס שלי (כמו של כולנו) הוא שלא יפתחו לנו את התחת ולא

יחשבו שאנחנו בכיס של אף אחד, ויתנהגו בנו כפרה שחולבים אותה בזכות המונופול. זה אינו בא בחשבון בשום פנים ואופן, זו התנהלות

שלטווח ארוך היא הרסנית.

ברגע שחברה או מותג יתנהגו בהתאם ויכבדו אותי ואותנו הלקוחות, אזי הסיכוי שלהם לראות את הכסף שלי ושלנו באופן חוזר עולה

משמעותית. גם בחיי הפרטיים וגם העסקיים, לא אחת הנני מעדיף משיקולים של בחירה, לרכוש מסוחרים וספקי שירות שנתנו לי תמיד

תחושה טובה של שירות, אכפתיות, הערכה, ורצון לשמר אותי כלקוח שלהם, גם אם לעיתים למתחרה אחר היה מוצר - שאולי הוא טוב

יותר או זול יותר. אני על יחס אישי, כבוד, ועל הערכתי כלקוח מצד המוכר איני מוותר - זהו בשבילי ערך עליון.

כרגע (ונוידיאה בהיבט הזה) מבחינתי, ומבחינת מיליונים בעולם (מסתבר) נמצאים על הכוונת, וכנראה שיצטרכו אלו להזיע קשות

בכדי לשכנע אותנו שוב לתת להם מכספנו היקר. אני לקוח של תחום המחשוב מזה משהו כמו 35 שנה, הן פרטית והן עסקית.

בהיבט העסקי רכשתי במיליונים, מאות מיליונים במצטבר, רכשתי כמעט מכל המותגים עלי אדמות, לא רק בתחום פרופר.

ברמה האישית לא מעניין אותי סטיקר, לא מעניין אותי מחנאות כמו בספורט, תחום שאגב כבר לא מעניין אותי מעל עשור שנים לפחות

ואינני אוהד של אף קבוצה בשום באשר הוא.

אך כן יש בי במקרה שהוא נגטיבי, ואם מישהו חושב שהוא יכול לשחק עם הזיכרון שלי אז יש לו טעות גדולה (עינו ערך לדוגמה

חברת כבלים).

בשנים שהייתי לקוח של ונוידיאה אי שם בשנות ה- 90, והאלפיים הצעירות, נהנתי מאד מנוידיאה - במיוחד בשנים שהיתה חברה

צעירה תוססת סופר תחרותית על המחיר וככוכב הצעיר החדש העולה שבא לגנוב מ- ati מ- ומ- 3dfx את ההצגה - והם עשו זאת

בענק (כולנו יודעים זאת היום).

פעם הם התנהלו אחרת, פעם הם ספרו את הלקוח לפני הכל (כשהם היו קטנים והבינו שדרך הלקוח הם ינצחו את השוק).

ati בעברה היתה ענק, פחות זכורה לי ההתנהלות שלהם אז, אבל לכשנטמעו ב- וקבלו את ה- DNA שלהם, ביחד עם כיצרנית

מעבדים, היא היתה ספק פנטסטי שעשה את עבודת ה- underdog כמו ענק ומעולם לא הרימו את האף למעלה, או נפחו את המחירים

בצורה מופרזת כשרק יכלו בגלל יתרון יחסי ברגע נתון. הם שמו את הלקוח תמיד לפני הכל, כחברה שאומרת אני פה בשבילכם הלקוחות ואני

אדאג תמיד שתקבלו איכות טובה במחיר תחרותי. הם הראו שהם לא נוטשים סדרת מוצרים של שנה שעברה, רק כדי למכור את המוצרים

של השנה החדשה וכך לזרוק אותנו הלקוחות לכלבים.

נשים לב שאינטל לא מתנהגת כך, מעולם לא התנהלה כך בעברה ההיסטורי. נוידיאה לצערנו למדה מאינטל בשנים האחרונות איך לא

להתנהג, ובשל כך הם עכשיו גם בבעיה (עיינו ערך מקרה ההפסקה בתמיכת אפטמוזים בדרייברים של כרטיסי המסך שלהם בכוונת מכוון,

לרבות חיבול בביצועי סדרות יוצאות בכוונת מכוון כדי לצייר מצג שווא, שנותן יתרון יחסי לסדרות החדשות שלהם. היה לנו שרשור על הנושא

לפני חודש חודשיים פה בפורום להזכירנו).

עכשיו:

לא ברור שהם עדיין מבינים את המשגה שעשו, אבל הם בדרך בטוחה להגיע למצב של שנאה ציבורית לא פעוטה לאורך זמן, אחרי שמספיק

חמורים כמוני יתפסו אותם במערומם - וישתפו את כל העולם ואחותו עם ראיות חותכות.

מנמרים רבים בארגונים רבים הם בגילאי 35-55 , ואלו קונים עם הרבה יותר שכל נסיון הבנה וזיכרון הסטורי. עוד תחטוף אותה בענק

בגלל שהצליחה לעצבן רבים. כפי שאמרנו, בארגון כשלי, ואנחנו קונים במליונים רבים, אינטל כנראה הולכת לפנות את מקומה ל- .

זו אינה תעודת כבוד לאינטל על שהצליחה להביא אותנו למצב הזה, ואני אומר בלב כבד, שכן היא הצליחה להביא אותנו לשם למרות שידוע

לנו כי זה למעשה (כמעט) כחול לבן. ובחטיבות שרוכשות מאיצים גראפיים (גם כמעבדים מתמטיים) אנחנו נרכוש רק AMD וכשנוידיאה

תשאל מה קרה שחדלנו לרכוש ממנה, נסביר לה היטב.

בשיחה שתהיה לי (אם תהיה) עם נציגים של בארץ, היה וישאלו מדוע לא קונים אנו מהם - ומה קרה לסולידריות הישראלית של כחול

לבן, אני מבטיח שאפתח מולם את הפה יפה יפה ונסביר להם מה שנאמר כאן. נשלח אותם להעביר את המסר לקודקודים הרלוונטיים מעבר

לאוקיאנוס בארץ הדוד סאם, שילמדו איך עושים עסקים לטווח ארוך.

כדוגמה ראשונה הם יכולים לעשות אצלנו שעורים בתעשייה הבטחונית, אצלנו הלקוח הוא קדוש מהיום הראשון ועד עולם. ולכן בוחרים בנו

פעם אחר פעם לאחר שעשו איתנו את העסקה הראשונה, ולא מוכנים לוותר עלינו. משום שאנו לא מוותרים עליהם בחזרה.

אני לא חש שאינטל או נוידיאה גרמו לי לאיזה שהוא רגע של תחושה שהם "לא מוותרים עלי". לרגע לא חש כך. ואם כבר נהפוכו, במיוחד

כשדוחפים לי מאיץ גראפי במחיר 600-700$, כשעד לפני עשור וחצי 200$ היה הגג העליון בתחום. ולא, המחירים לא עלו בתעשייה

אלא רק ירדו. וכשעד לפני כמה שנים איפה היה נשמע כדבר הזה הפסקת תמיכה בדרייברים במוצר של שנה שעברה רק כי עכשיו יצא

החדש.  יש לי תחושה חמוצה מאד שמשהו כאן לא מתפקד נכונה. בכלל לא נכונה. האם המונופולים אשמים ?

בוודאי.

ואם כך, אנו הצרכנים הרבים בעולם נדאג (כשלב ראשון) שמונופול לא יהיה פה יותר, אלא לכל הפחות דואופול (שזה הרע במיעוטו).

וכשלב המשך בימות המשיח - אולי אפילו שחקן שלישי בתחום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע כמה אתה וותיק בתחום אבל המיעוס מאינטל היה דומה גם לפני כמה שנים לא כ"כ רבות עם דור הפרסקוט העלוב, מעט מאוד חידושים לאורך השנים מהפנטיום 4 הראשונים ועד לאחרונים מלבד עוד 100MHZ אחת לכמה חודשים.

הרבה העדיפו את האטלון 2500 הפחות טוב אבל הזול והמשתלם יותר, ממש דה ז'ה וו להיום... ומה שקרה עם האטלון 64 זה היסטוריה שכולם יודעים (ואולי יחזור עם רייזן 2? הלוואי...)

אבל אז זה קרה לAMD, ברמת הארכיטקטורה הם קיבלו בראש מהקונרו ופנו למרוץ GHZ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...