הורדת מחיר במעבדי Ryzen ? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הורדת מחיר במעבדי Ryzen ?

nec_000

Recommended Posts

כרגע מתרחשת לה תחרות עזה בין משווקי החומרה האמריקאים על דחיפת כמה שיותר מעבדי לשוק, והיות והסחורה חמה בשבועות אלו

כך שכמויות רבות נמסרות ממנה לצרכנים שמרכיבים מכונה חדשה בסגמנט ה- Hi performance, התוצאה העקיפה של העסק, הינה מלחמה

עיקשת על נתח שוק גדול ככל שניתן מצד ספקי החומרה הקימעונאיים בארה"ב.  המלחמה הזו מתרחשת (ככל שידוע לי בכל אופן) כרגע, רק בשוק

האמריקאי - שהוא כידוע השוק המשוכלל ביותר.

התוצאה היא ירידה של כ- 10 אחוז לערך במחירי מעבדי סדרת 7 בעלת 8 הליבות. זה קורה אגב בכל הסדרה מ- 1700 עד 1800X.

המשמעות עבורנו הצרכנים פה בארץ הקודש, היא שמי שרוצה להרכיב לעצמו מערכת hi performance חדשה מבוססת מעבד 1700

מתומן ליבות, זה שהוא יכול להזמין לעצמו מעבד שכזה במקום ב- 330 דולר, רק ב- 299 דולר בלבד (ולקבלו בתוך כ- 10 ימים סדר גודל בדואר).

העלות כולל משלוח ומע"מ יוצאת איפה 1330 ש"ח בלבד וכוללת גם את מחיר המאוורר בפנים, כך שחוסך מאיתנו עוד כסף נוסף לרכישת

מאוורר (בנפרד) כפי שמתחייב (למשל) בעת רכישת מעבד מקביל:

Capture9.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו אני קורא דיבורים (ברבורים ?) ברשת, על הדלפות לכאורה שבגלל שאינטל משיקה את סדרת האקסטרים החדשה במחיר המעודכן:

כ- 2000$ לגרסת 18 הליבות ורק 1700$ לגרסת 16 הליבות (זו המקבילה לתצורת 16 thread ripper) אז הולכת להכות

חזק במחיר ולשחרר את גרסת 16 הליבות (המעבד הכי איטי בכל אופן שיגיע עם כל 16 הליבות פעילות עליו) כבר ב- 850$ בלבד :badhairday:

שוב, כרגע רק שמועות לא להתלהב סתם.

אך אם זה מה שיקרה בפועל, גרסת 850 דולר שניתן להמהירה לאותם תדרים שבהם תימכר הגרסה הבכירה ?

אז מדובר פה בניפוץ נוסף של סגמנטציית המחירים בשוק המעבדים. מדובר פה בביצועים ברמת medium server בסף שהוא מתחת

ל- 1000$.

לא יודע אם אנשים כמונו ירכיבו כזו מכונה לבית, מיותר ובלתי נדרש לחלוטין, אך צרכני עיבוד כבד וצרכני שרתים יחגגו:

השוק ישדרג חומרה לרוחב הגזרה מקצה לקצה, מדובר פה בצידוק למיליוני מכונות בעולם שמבוססות כיום עדיין על מעבדי 4-6-8 ליבות

קצת ישנות, להתקדם למכונה חזקה בכסף קטן יחסית. 

אצלנו אני כבר רואה צידוק להחליף מסה של שרתים מבוססי dual שהם 4 + 4 ליבות בני 5-8 שנים, למכונה חדשה 16 ליבות שבב

בודד. זה לא רק ייתן תפוקה של בערך פי 3 ביצועים, אלא שזה יוריד את צריכת החשמל בחוות השרתים ועימה את חשבון החשמל למיזוג

הנדרש. מדובר פה יהיה בהחזרת חלק מההוצאה עבור רכש השרתים החדשים, רק בגין צריכת החשמל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שאני מבין זו לא הורדת מחיר של המשווקים, אלא של עצמה.

הורדת 50$ מ1700X והורדת 10$ מ1700.

זה ככל הנראה מגיע מפני ש1700 נמכר הרבה יותר בקלות מ1700X/1800X, אז נלחמת קצת בעצמה.

ניתן לראות כאן למשל:

https://www.extremetech.com/computing/250258-amd-cuts-ryzen-7-prices-readies-threadripper-cpus

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא רואה סיבה להזמין את המעבדים באמאזון. תוסיף עוד 90 ש"ח ותקנה בארץ (TMS/וולקום כחלק ממבצע) או עוד כמה עשרות שקלים בכללי, ותקבל אותו במיידי עם אחריות.
הורדת המחירים של סדרת רייזן 7 היא ככל הנראה כדי להתכונן לסדרת ת'רדריפר כך שתהיה יותר הפרדה ביניהן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יופי של שרשור התפתח לנו.

ראשית, יפה לראות שניתן בעצם לרכוש את 1700 בארץ ישירות מהמלאי אצל וולקום/TMS ב- 1420 ש"ח בלבד.

כאשר הפער (כדבריו של יאיר) הוא רק 90 ש"ח לעומת אופציית היבוא העצמי, אז אין שאלה בכלל ואכן עדיף גם לטעמי לרכוש בארץ

בלי התברברויות מול ספק מחו"ל ושימוש בשילוח דואר זה או אחר (יהיה איכותי אפילו כשל amzon).

שנית, הייתי רוצה להסב את תשומת לב הקוראים לכך שאמינותו של מעבד ASIC היא גבוהה במיוחד והסיכוי שאי פעם מעבד

יתקלקל היא נמוכה מאד, ובתנאי שלא בוצעה עליו כזו - שחורגת מבחינת מתח עבודה המקסימאלי המותר על ידי היצרן.

אגב אין חשש לטמפ' חורגת ככזו שתהרוס מעבד, שכן המעבדים מוגנים טכנולוגית והמעבד סוגר את הברז היה והטמפ' עולה מעל

לסף המותר לו.

לכן כל עוד נשארים במסגרת המתחים המותרת, הסיכוי להרס מאבד שואף כאמור לאפס. משכך בהיבט הזה לא הייתי מתרגש מהעדרה של 

אחריות בשל יבוא עצמי. אני בתחום משהו כמו כמה, 30 שנה פלוס... ומעודי לא נתקלתי במעבד שהתקלקל, ועברתי על מאות

ואלפי במהלך חיי במסגרות השונות. שבבי ASIC אינהרנטית הם רכיב סופר אמין. מעבד תקול בדר"כ כמעט תמיד

נולד כך, ורואים את זה מיד עם עלייתו על הכביש - היה וטורחים לבצע עליו בדיקה. היצרנות בדר"כ בודקות זאת היטב לפי שהמעבד

משוחרר לשווק וקשה לראות מקרים שהן פספסו בהיבט הזה.

נקודות התורפה באלקט' הן בעיקר בתחום ההלחמות של הרכיבים השונים ללוח המעגל המודפס, ו/או ברכיבים אלקט' כאלו שיש להם אורך

חיים מוגבל אינהרנטית כדוגמת קבלים ונגדים. הטובים שבהם מתוכננים ל- 20 שנות אורך חיים, שזה הרבה מעבר למה שבפועל יצטרכו

אותם, הציוד נעשה הרי obsolete הרבה לפני כן.

נקודת תורפה קלאסית נוספת היא ברכיבים מכאניים-הנדסים, כגון מאווררים, ובמיוחד להם יש מנוע, מיסב, ופלטה עם ראשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של StavBN

אבל כשמדובר באמאזון, דואר ישראל לא יהיו אחראים :P

הם שולחים עם שליח ישיר.

וואלה? לא ידעתי :o אם כך אני אתחיל באמת להזמין מהם, כי המשלוח הוא זה שתמיד הוריד את החשק להזמין רכיבים משם (או מחו"ל בכלל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

( קצת Off topic, אבל כן: )

אמאזון מודיעים כבר ברגע הקנייה כמה עולה המוצר, המשלוח והמסים בכניסה לארץ, כך שאין הפתעות וזה מאוד נוח.

בנוסף, הם משתמשים בשילוח עד הבית, בעזרת כל מיני חברות, למשל UPS.

(לאחרונה הם האמת התחילו גם להביא את המוצר לארץ ואז להשתמש בשליח עד של דואר , אבל גם עם זה, ולמרות שמדובר בדואר , לא היו לי שום בעיות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם US מעולם לא היו לי בעיות,  אבל חומרה אני מעדיף להזמין מאמזון גרמניה, מאחר והם נותנים שנתיים אחריות לאלקטרוניקה בניגוד לשנה באמזונים האחרים. הבעיה שהם משתמשים בין היתר בחברת Asendia לשילוח והם לא שמים מספרי מעקב. בנוסף בארץ הגורם המטפל הוא דואר שליחים.

הזמנתי בתחילת אפריל והוא כנראה עדיין תקוע במרכז החדש במודיעין.  את הכסף החזירו לי אבל סתם חיכיתי חודש וחצי. 

בקיצור, גם לא מושלמים. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...