2500k באוברקלוק מ 3.5 ל 4.3 למה הוא שווה ערך? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

2500k באוברקלוק מ 3.5 ל 4.3 למה הוא שווה ערך?

HF Integrale

Recommended Posts

אני מנסה להעריך כדאיות שידרוג והתאמה ל GTX 1080 ואני מנסה להבין לאיזה מעבד המעבד שלי שווה ערך אם הוא i5 2500k באוברקלוק ממהירות בסיס של 3,500 ל 4,270 מגה הרץ יציב, שרץ כבר ארבע שנים נראה לי. אני יודע שהוא חזק יותר מה- 2600k אבל אני מחפש תשובה יותר מדוייקת. יש למשהו רעיון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של בור ועם הספר

קשה לענות. הדרך הטובה ביותר היא להוריד ולהתקין את אחת מתוכנות הבנצ'מרק ולהשוות בעצמך.

למשל CineBench

או Passmark

למספר תוכנות יש מוד של בנצ' למשל winrar או 7zip

תודה, היה רעיון טוב.

הורדתי פאסמארק וקיבלתי 8660. שווה ערך למעבד זיאון כלשהו...ממש עוזר לי ?

ווינראר או 7זיפ לא נראים לי שייתנו תמונה מספיק טובה למשחקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לשואל,

לבדוק יכולות CPU על בנץ סינטטי לא ממש יעזור בכדי להבין את ביצועי המעבד באפליקציות ספציפיות, שכן סט הפקודות ואופי העבודה מול IO שונה לחלוטין בין אלגוריתם אחד לאחר,

בטח בין משפחות שונות של אלגוריתמים (אין דין דחיסת מידע שקול לדין הצפנה וכדומה...)

לכן הדרך ההכי נכונה לבדוק זאת, היא לבדוק באותן שאתה צריך אותן פרקטית ומעשית, ולבחון את הביצועים בהם.

ברמת העיקרון לא חל שיפור של ממש ב- IPC במהלך 6-7 השנים האחרונות, השיפורים היו אינקרמנטליים בלבד (אחוזים בודדים פה ושם), סה"כ לא משהו דרמטי.

השיפור העיקרי יושג איפה יותר משיפור בתדר עבודה ופחות מהשאר. אך היות וגם התדר לא השתנה דרמטית ב 6-7 שנים האחרונות, הסיפור חוזר על עצמו גם מההיבט הזה.

השדרוג הרציני הבא ביכולות העיבוד מושג כיום באמצעות "צמיחה לרוחב", קרי יותר ליבות.

היום המעבר הוא לסטנדרט של 8 במקום 4, עיין ערך והמענה של הנמצא מעבר לפינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...