צריך עזרה בהרכבת SLI - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך עזרה בהרכבת SLI

--- The King ---

Recommended Posts

אהלן, יש לי כרטיס מסך GTX-1070 ולאחרונה רכשתי GTX-1070 נוסף בבלאק פריידי.

העניין הוא שהכרטיס שהיה לי קודם הוא מדגם G1 של Gigabyte, והכרטיס השני שרכשתי הוא של . קניתי שני כרטיסים שונים בגלל שהיה מבצע על הכרטיס של בבלאק פריידי וזה חסך לי 500 שקלים.

כרגע אני עם שני הכרטיסים מחוברים עם standart brige שקיבלתי עם הלוח אם של , רכשתי גם HB Bridge מהסיבה שהביצועים טובים יותר ברזולוציות גבוהות (4K ומעלה) עם HB ממה שהצלחתי להבין:

http://www.pcworld.com/article/3087524/hardware/tested-the-payoff-in-buying-nvidias-40-sli-hb-bridge.html

הבעיה היא שאני לא יכול להרכיב את הגשר מהסיבה שהוא קשיח (לא גמיש) והכרטיסים הם בגובה שונה.. ברגע שאני מחבר אותו לכרטיס של ג'יגהבייט הצד השני באוויר ולא מגיע לכרטיס של .

אני משחק על 2560x1440 אבל אני מגדיר scaling מ-, מה שאומר שאני אקבל ביצועים טובים יותר עם ה- HB Bridge (אם אני לא טועה)

לחבר שני גשרים גמישים גם לא יעזור לי במקרה הזה ממה שאני מבין.

האם אני צודק בכל מה שאמרתי? יש משהו שאני יכול לעשות או שנדפקתי בעניין הזה? כל עצה תתקבל בברכה.

תודה רבה לעוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה דברים שעולים לי לראש, לצערי אף אחד מהם לא פותר באופן פשוט את הבעיה שלך:

האם אתה חייב לעשות SCALING ל4K? תנסה עם ובלי SCALING.

הרגשתי הבדל די מינורי עם 2 גשרים רכים לעומת HB ב1440P, אבל יש לי מסך GSYNC, אז לא יודע אם לא יהיו אצלך סטאטרינג וכד'.

נכון שקצת "נדפקת" אבל תכלס יש לך 2 כרטיסים טובים, שקלת למכור אחד מהם (עדיף את החדש אם לא פתחת אותו עדיין), ולקנות אחד שזהה לשלך?

אולי למכור את שניהם ולקנות את 1080, או אולי לחכות חודשיים ולקנות 1080TI?

מחיפוש מהיר בגוגל לא מצאתי מעין "מאריך" לSLI, אבל תחפור חזק, אולי יש משהו כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אני נראה לי אבטל את ה-scaling באמת, חשבתי שאולי קיים פתרון יצירתי יותר.

לגבי למכור אחד מהכרטיסים, שניהם כבר מחוברים ונמצאים בשימוש. למכור אחד מהם ולקנות חדש זה אומר להפסיד עוד כמה מאות שקלים וזה נראה לי די מיותר בשביל עוד 10FPS שייתן לי ה-HB Bridge.

גם למכור את שניהם ולקנות 1080 זה פחות חזק ממערך של שני 1070 אז גם לא בא בחשבון, ולגבי 1080TI נראה לי שזה ייצא לי קצת יותר יקר מלמכור את שני הכרטיסים. אם אוכל למכור את שני הכרטיסים ולקנות 1080TI אעשה את זה כל עוד אצטרך להוסיף פחות מ400 שקלים.

תודה רבה בכל מקרה, לבינתיים אבטל את ה-scaling, אשמח לעוד רעיונות אם יש :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של none77

אתה מבין מה הסקייליניג הזה נותן לך, ומה המחיר של זה?

לא בדיוק, אשמח להסבר מפורט.

ממה שהבנתי בגדול זה שמומלץ לעשות את זה כי הכרטיסים האלה (1070,1080) בנויים לרזולוציות גבוהות (4K ומעלה) ולא מנוצלים ב100 אחוז ברזולוציות נמוכות. אני כביכול אמור לקבל איכות תמונה טובה יותר.

אני צודק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא 100% מדויק, בגלל זה אמרתי לך להשוות איכות בין עם ובלי SCALING.

בעיקרון הוא מרנדר את התמונה ברזולוציה יותר גבוה ואז מקטין אותה לרזולוציה שלך, מה שאמור לתת תמונה יותר חלקה.

בפועל, אני מרגיש ירידת ביצועים דרסטית, ומעט מאוד תוספת איכות אם בכלל...

אין כזה דבר בנוי ל4K (זה גימיק של החברות), יש מספיק חזק להרצה בהגדרות גבוהות ב4K.

אני לא יודע איזה מסך יש לך, אני מניח 60HZ, כלומר אתה לא תראה יותר מ60 בשניה גם אם הכרטיסי מסך נותנים יותר.

אבל אל תדאג, אתה לא "מאבד" שום דבר.

שים הגדרות מקסימליות והמחשב שלך יתקשה אפילו עם ה60FPS+ קבוע בכל המשחקים.

אתה תמיד יכול לשים VSYNC במשחקים ואז הכרטיסי מסך לא ירנדרו יותר מ60FPS, ואז הם שקטים יותר ומתחממים פחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של --- The King ---

רזולוציות גבוהות (4K ומעלה) עם HB ממה שהצלחתי להבין:

http://www.pcworld.com/article/3087524/hardware/tested-the-payoff-in-buying-nvidias-40-sli-hb-bridge.html

ממליץ לצפות בניתוח המעניין ולשמוע את המסקנות ->

https://www.youtube.com/watch?v=Z0A3GXCbOwc&feature=youtu.be

ובסרטון ההמשך ->

https://www.youtube.com/watch?v=dqTv5fDokBI

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בדיוק, אשמח להסבר מפורט.

ממה שהבנתי בגדול זה שמומלץ לעשות את זה כי הכרטיסים האלה (1070,1080) בנויים לרזולוציות גבוהות (4K ומעלה) ולא מנוצלים ב100 אחוז ברזולוציות נמוכות. אני כביכול אמור לקבל איכות תמונה טובה יותר.

אני צודק?

אני חוזר על מה שאלי אמר.

זה מרנדר ברזולוציה גבוהה יותר ואז מוריד בחזרה לרזולוציה שלך כדי לקבל תמונה טובה/חלקה יותר או איך שלא נגדיר את זה. בקיצור זה פילטר, מקביל/ מתחרה אולי בנוסף לא בדקתי, לaa וכל שאר הפילטרים.

המחיר של זה ירידת פריימים משמעותית.

לדעתי, אין פה משהו חד משמעי, אם אתה עם הפילטר הזה מעל 60HZ במסך 60. 120 במסך 120 וכו' אפשר לשקול את זה או פילטר אחר בהתאם למה שנראה לך, אם אתה מתחת לקצב רענון של המסך שום מצב שהייתי משתמש בזה.

הכרטיסים האלה בהחלט יכולים לבוא לידי ביטוי אם אין vsync גם ברזולוציות שהם לא , זה משהו שנתפס לך בראש בלי סיבה, הfps עולה.....

נכון שעבור מסך fhd 60HZ זה בזבוז 2 כאלה, אבל גם עם הסקייליניג הזה זה בזבוז לטעמי.

יש כאלה שמעדיפים fps גבוהה גם הרבה מעל רזולוציית המסך כדי להקטין input lag, למשל שחקני fps מקצועיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם, קיבלתי מה שאתם אומרים.

אני קצת חולק עליכם (none77 ו-elikh) בנוגע לקצב רענון.. אני חושב שזה בכל זאת מורגש אם אשחק על 120FPS או על 60FPS גם עם מסך 60Hz.

א. מהסיבה שאם אני משחק על 60FPS יש לפעמים נפילות FPS כשיש עומס, בד"כ כשיש לדוגמה הרבה פיצוצים והרבה בלגן, ואז כבר ההפרש הוא בין 40FPS ל-80FPS ופה כבר ברור שארגיש את ההבדל.

ב. לא יודע איך ולמה, אבל אני מרגיש הבדל בין 120FPS לבין 60FPS, גם במסך 60Hz. מן הסתם שבמסך 144Hz זאת חוויה אחרת, אבל ההבדל מורגש והמשחק זורם בצורה חלקה יותר. זה לפחות מהניסיון שלי.

בכל אופן, לא אשתמש בסקיילינג. למען האמת אחרי שביטלתי אותו אני לא שם לב להבדל באיכות התמונה והFPS ירד, אז באמת נראה לי מיותר.

שאלה נוספת, כרגע הכרטיסים מחוברים עם גשר גמיש אחד, האם יש טעם לשים שני גשרים? בכל ההשוואות שראיתי אין הבדל בכלל בין 1 ל-2 שזה קצת מוזר..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיבה הראשונה שלך ללא ספק נכונה, בגלל זה כתבתי "60FPS+ קבוע"

את הנפילות ממש מרגישים, ולדעתי אפילו עדיף לשחק קבוע 45 מאשר 60 עם נפילות (העין מתרגלת ל45, אבל לא לנפילות).

console peasants אפילו יגידו ש30 זה סבבה ואין הבדל עם 60 :kopfpatsch:

לגבי הסיבה השניה, ברמת העיקרון אם המסך שלך לא GSYNC (ואני מניח שלא), אז כמובן שיש STUTTERING ועוד אפקטים מעצבנים של FRAMETIMES.

אישית לא הגעתי למצבים כאלה אף פעם, אבל אם אתה מרגיש את ההבדל אז מצוין, תהנה מהתמונה החלקה עם הSLI!

יש לך 2 גשרים? אז תנסה ותראה אם יש הבדל.

אם אין, תחליט עפ"י הוידיאו הבא:

https://www.youtube.com/watch?v=mWcsaociTjE&t=505s

@HelpSupport

תודה על הוידיאוים, אבל לא הבנתי מה ניסית להגיד בהם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של elikh

הסיבה הראשונה שלך ללא ספק נכונה, בגלל זה כתבתי "60FPS+ קבוע"

את הנפילות ממש מרגישים, ולדעתי אפילו עדיף לשחק קבוע 45 מאשר 60 עם נפילות (העין מתרגלת ל45, אבל לא לנפילות).

console peasants אפילו יגידו ש30 זה סבבה ואין הבדל עם 60 :kopfpatsch:

לגבי הסיבה השניה, ברמת העיקרון אם המסך שלך לא GSYNC (ואני מניח שלא), אז כמובן שיש STUTTERING ועוד אפקטים מעצבנים של FRAMETIMES.

אישית לא הגעתי למצבים כאלה אף פעם, אבל אם אתה מרגיש את ההבדל אז מצוין, תהנה מהתמונה החלקה עם הSLI!

יש לך 2 גשרים? אז תנסה ותראה אם יש הבדל.

אם אין, תחליט עפ"י הוידיאו הבא:

https://www.youtube.com/watch?v=mWcsaociTjE&t=505s

@HelpSupport

תודה על הוידיאוים, אבל לא הבנתי מה ניסית להגיד בהם?

נראה שדי פתרת לי את הבעיה.. פשוט אקנה גשר גמיש נוסף :)

תודה רבה לכולם!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@elikh

הבאתי את הקישור לשני הסירטונים משום שהמסקנה היתה שאין הבדל משמעותי ברוב המקרים בחיבור אם זה בחיבור הגמיש הפשוט לעומת מגשרי ה-HB או הלד.

מסקנה שקבלה חיזוק בסרטון שקישרת אתה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...