שדרוג השילוש (מעבד, לוח, זכרון) בתקציב של כ-1000 ש"ח - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג השילוש (מעבד, לוח, זכרון) בתקציב של כ-1000 ש"ח

e.t

Recommended Posts

החלק המעצבן הוא ניתוק וחיבור הלוח מהמארז, אם הוא קטן וצפוף. אבל חוץ ממלחמה עם חוטים שיפריעו לך לדחוף את הידיים לכל הפינות אין פה משהו מורכב במיוחד..

אם בכל זאת אתה מעדיף למצוא טכנאי/מעבדה קטנה שתעשה את זה בשביל כמה שקלים, תנסה לחפש איכשהו... כל מה שאני יכול לעזור לך כרגע זה לתת לך טיפ שעוד חודש +/- תהיה לך דרך פשוטה יותר למצוא כאלה דרך HWzone :)

אבל שששש..... זה סוד :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 52
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

@Milford Cubicle

חחח עכשיו אתה מספר לי?

@e.t

שידרגתי ממעבד X5460 (מקביל לQ9650), לוח EP45-DS3 ו8GB DDR2

כרגע יושב על 6700K Z170X- 5 ו16GB DDR4

בדיוק עכשיו סיימתי לפרק ולהרכיב 5 מחשבים שונים (כולל דחיפת דריוורים לוינדוס למחשבים עבורם לא פירמטתי את מערכת ההעפלה טרם השדרוג)

לא פשוט בכלל, ואכן, החלק של חיבור המארז ללוח אם הוא הכי מעיק.

היופי הוא שהתקנתי את הMUGEN 2 הישן על ה6700K! הזמנתי חלקים מגרמניה, מהיצרן עבור המודיפיקציה הזאת, אבל הוא עובד מעולה - ושומר עליו ב20-30 מעלות במנוחה, ו45 במאמץ. אני חושב שצריך קצת לעשות לו OC

החלק המותח ביותר הוא אחרי שסיימת להרכיב הכל - לראות אם המחשב יעלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@Milford Cubicle

דווקא יש מצב שייקח לי כמה שבועות החלקים עדיין לא אצלי וזה לא בוער.

אבל בטח עד שהפיצ'ר/מערכת הזו תעלה באתר ייקח יותר זמן.

@אור כהן

מה הסיכוי שהמערכת הפעלה תעלה בהצלחה במעבר מ- ל-INTEL?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה תלוי במערכת הפעלה - 10 עושה זאת אוטומטית, אבל מערכות אחרות דורשות דחיפת דרייוורים דרך הCMD.

מה שאתה כן צריך לדאוג לגביו הוא הרשיון - הוא לא יהיה בתוקף כשתחליף , צריך להסיר את הרשיון מהמחב הנוכחי לפני ההחלפה, ואז להתקין אותו מחדש במחשב עם השילוש החדש. אם עדיין יש בעיות תוכל לפנות לMICROSOFT העולמית בצ'אט והם מרחוק יזינו לך קוד תקין.

כנ"ל לגבי האופיס - תצטרך להפעיל אותו מחדש בטלפון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של bootys2

8

16 לא משתלם זה לא ישנה כמעט כלום בביצועים. של המחשב 

אתה רציני? 

א- הבחור אמר שהוא כבר קנה , עזוב אותו

ב- קראת את הפוסט שלי בכלל? ההבדל הזניח בביצועים בין ערוץ אחד לשני ערוצים לא מצדיק התקנת בנפח קטן יותר על כל סטיק - מה שיחייב אותך בעתיד להחליף סטיקים של 8 ולקנות סטיקים של 16.

בנוסף - פחות סטיקים = פחות עומס על הלוח, ופחות בעיות יציבות

אם מישהו מוגבל בתקציב/לא רוצה לשחק - אני עוד יכול לקבל רכישה של סטיק 8. אבל אם אפשר - אין פה התלבטות אפילו. במיוחד אם מדובר בשתי סטיקים מול אחד. 

אם אתה רוצה, פתח דיון על כך בפורום הרלוונטי ונמשיך לדון בסוגיה הזאת. הדיון הזה כבר נגמר. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של e.t

@אור כהן

עזוב מה אתה מתרגש מילד שזו ההודעה ה-2 שלו בפורום.

נראה כמו סוג של הטרלה...

בכל מקרה תודה לכולם

חחחח

זה לא רק הוא. גם ilantzur העלה את הטענה כי עדיף 2 סטיקים של 8 במקום 16 אחד. זה פשוט לא נכון (למעט מקרים מאוד מסויימים - קרי שימוש בכרטיס מסך מובנה של המרוויח רבות מערוץ כפול)

פשוט חשוב לי שאנשים שיקראו פוסט זה לא יאמצו רעיונות אלו.

בכל מקרה e.t - שמח לראותך שוב באתר, ומקווה שתהנה ממחשבך!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של אור כהן

חחחח

זה לא רק הוא. גם ilantzur העלה את הטענה כי עדיף 2 סטיקים של 8 במקום 16 אחד. זה פשוט לא נכון (למעט מקרים מאוד מסויימים - קרי שימוש בכרטיס מסך מובנה של AMD המרוויח רבות מערוץ כפול)

פשוט חשוב לי שאנשים שיקראו פוסט זה לא יאמצו רעיונות אלו.

בכל מקרה e.t - שמח לראותך שוב באתר, ומקווה שתהנה ממחשבך!

אני מתכוון לשדרג את הזיכרון בקרוב והביקורת תאומץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכול עניין של תקציב 

תכלס 8 ג'יגה של מספיק בשביל שהמערכת תעבוד יפה ומהר....

לגבי להעביר את החלקים בלי לבצע התקנה מחדש

יש כלי של בשם sysprep הוא נמצא בתוך system 32 התפקיד שלו זה לנקות את המערכת מהדרייברים ולמחוק לה את הsid

תריץ אותו כמנהל יש שם איזה צ'ק לסמן וצריך גם לבחור להעלות במצב נקי לא זוכר בדיוק את השם משהו כמו oocd 

תסמן שם שבסיום יעשה כיבוי. ואז תחליף את הרכיבים ותפעיל מחדש  רק אחרי שהרכיבים החדשים מחוברים.... 

בהצלחה 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@elchananmi

תודה. אבדוק.

עדכון חשוב:

בגלל בעיות מלאי כרגע נרכש רק המעבד i7 6700K

ז"א וזכרון אני צריך לקנות עצמאית:

1. זכרון - אני יכול להביא השבוע מחו"ל (לרכוש מאמזון, מישהו שבדיוק שמגיע לארץ עוד מעט). האם זה מתאים:

HyperX FURY Black 16GB Kit (2x8GB) 2133MHz DDR4

https://www.amazon.com/2133MHz-Non-ECC-Desktop-HX421C14FBK2-16/dp/B00TY6A1LY/ref=sr_1_2?s=pc&ie=UTF8&qid=1482682431&sr=1-2&keywords=ddr4+ram&refinements=p_n_feature_five_browse-bin%3A677429011

זכרונות נוספים פה:

https://www.amazon.com/s/ref=sr_nr_p_n_feature_five_bro_3?fst=as%3Aoff&rh=n%3A172282%2Cn%3A541966%2Ck%3Addr4+ram%2Cp_n_feature_five_browse-bin%3A677429011&keywords=ddr4+ram&ie=UTF8&qid=1482682393&rnid=673240011

2. לוח אם - כנראה אלך על משהו סטנדרטי - האם הלוח הנפוץ Gigabyte GA-H170M-D3H מתאים?

כנראה ייקנה מ-KSP.

כמו כן מן הסתם התקציב קפץ קצת כמו ששמתם לב...

אבל בערך עוד 500 ש"ח ללוח אם וזכרון עוד 400 ש"ח (100$).

הכל יינגן יחד? הערות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...