מחשב נייד לשימושים ביתיים + עריכת וידאו ותמונות ברמה חובבנית - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב נייד לשימושים ביתיים + עריכת וידאו ותמונות ברמה חובבנית

lioryb

Recommended Posts

שבוע טוב.

אני יודע שהשאלה כבר חזרה כמה פעמים, אבל אף אחד לא ממש קלע לתקציב שלי, אז אני מנסה את מזלי.

אני מחפש מחשב נייד, שיחליף את השולחני שלי, לצרכים ביתיים, שכוללים גם קצת עריכת חובבנית וקצת עריכת חובבנית (+).

ראיתי שכתבתם שכדאי לחכות לכרטיסי המסך החדשים בינואר, הבעיה היא שהמחשב השולחני שלי כרגע מת (עוד לא עשיתי ניתוח לאחר המוות וניסיונות החייאה, כי זה תרוץ טוב לקנות חדש) אז המתנה לינואר משמעה חודשיים ללא מחשב. ואז, גם לבטח המחשבים החדשים יהיו מחוץ לטווח התקציב (אבל אולי הכרטיסים הישנים יאבדו מחיר).

בקיצור, התלבטות.

1. מה התקציב המקסימאלי? 4500ש"ח

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? "לנסות לחסוך

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? "לא לחרוג

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? "שימוש ביתי (אינטרנט, אופיס) ועריכת ותמונות חובבנית 

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה). "מזדמן - adobe cc

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:"לא

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב.

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך).

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)?

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים."לא

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט?"לא

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)?"4

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)?"לא

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?"אופיס - לא. - לא קריטי. אם נכנס, סבבה, אם לא, לא נורא.

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. "לא. אבל עדיף כפ"ס/רעננה

9. מתי מתוכננת קניית המחשב?"בהקדם

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה). "לא

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? "לא

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני מצלם למשפחה ועושה בעיקר תיקונים. 

מדי פעם קצת משחקי צבע ושחור לבן בפוטושופ. 

וידאו, אני מצלם אקסטרים שאני עוסק בו ועורך לסרטונים קצרים, לא יותר מדי עיבודים...  

אגב, המחשב שהמלצת, לא במלאי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתקציב הזה ? לא ממש.

ז.א. ברור שיש, אבל....

לנייד הזה יש מעבד נורמאלי ומסך בעל כיסוי צבעים יותר מהממוצע.

וגם לא מבריק.

וגם כונן של 256 גיגה.

אז למצוא את כל זה קצת בעיה. כאמור בתקציב הזה.

אהה, אל תשכח להרחיב אחריות לשלוש שנים. לא משנה איזה תיקח.

כמובן שאתה יכול לחפש בעצמך ולתת כאן קישורים ואנסה לתת לך עובר / לא עובר.

או תמתין ואחרים יכנסו לעובי הקורה. אין לי מונופול........ :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה ניידים עם 1060 כבר יצאו, לא בטוח שהגיעו כבר לארץ אבל ברור שהם לא הולכים להיות בתקציב שלך. עם 1050/1050TI עוד לא יצאו אבל השיפור של הכרטיסים האלה מול 960/950 הוא בעיקר בצריכת החשמל והרבה פחות בביצועים, לא בטוח שיש לך טעם לחכות להם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של etal

ניידים עם 1050/1050TI עוד לא יצאו אבל השיפור של הכרטיסים האלה מול 960/950 הוא בעיקר בצריכת החשמל והרבה פחות בביצועים,

זה לא מדוייק, בלשון המעטה.

http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-1050-Ti-Notebook.168400.0.html

ה - 1050 אמור להיות בעל אותם ביצועים כמו ה - 970M שזה בערך 25 אחוז יותר מ - 960M..

אבל הניידים יצאו אי שם בעוד שלושה חודשים, יעלו יותר, ומנגד, אין לך צורך של ממש לצרכים שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה היא (והנבואה ניתנה לשוטים) האם הם יגרמו לירידת מחירים של הכרטיסים הנוכחיים.  לכן ההתלבטות שלי. אני לא באמת צריך ביצועים חזקים. עד היום הסתדרתי יופי, במחשב השולחני שלי, עם כרטיס מסך די פשוט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...