החלפת כרטיס מסך - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החלפת כרטיס מסך

OMRi1712

Recommended Posts

לדעתי כרטיס המסך שיש לי כבר לא מספיק כי המשחקים האחרונים שיוצאים די מקרטעים גם על ההגדרות הכי נמוכות..

אני משחק ב 1080p ומאפיה 3, טומב ריידר, קוואנטום ברייק רצים ממש לאט

Gigabyte GA-Z68MA-D2H-B3 זה לוח האם שיש לי והמעבד הוא i5 2400

כרטיס המסך שיש לי כרגע הוא HD7970

אני סטודנט ככה שאני די קצר בכסף אז נגיד שעדיף להוציא פחות מאלפיה אבל אם יש משהו ב 1100 ~ שממש שווה את ההפרש הזה אז אפשר לגרד..

מה אומרים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך את ה GTX 960 שאתה יכול ללכת עליו, הגרסה עם ה-4 ג'יגה .

http://ksp.co.il/?uin=26505

עולה כ-1120 ש"ח. שזה אני מבין שזה אחרי הגירוד של הסכום הנוסף תוכל להביא אותו.

בכל מקרה, ממליץ לך ללכת על הגרסה של ה-4 ג'יגה , כי היום משחקים דורשים הרבה יותר ...

נגיד אני היום עם ה GTX 570 עם 1.2GB RAM בכרטיס מסך, וכשאני מריץ V הוא מגביל אותי ברמת הגרפיקה

ורמת הטקסטורות שאני יכול להגדיר, כי הוא דורש כרטיס מסך עם 2 ג'יגה . אז שלי קצת נחנק, אבל היום משחקים יתחילו לדרוש יותר ויותר,

במיוחד שעכשיו אתה רוצה לשחק גם ב Mafia 3.

יש לך את ה GTX 960 בגרסה של 2 ג'יגה זיכרון, אבל כפי שהמלצתי למעלה, פחות מעדיף. אבל אם תקציבית זה מה שמתאפשר לך. דע לך רק

שההפרש נע בין 50-100 ש"ח (כי יש כמה וכמה גרסאות שונות של יצרנים שונים של ה-2GB).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה ללכת על 960 מהדור הקודם כאשר יש לך את את הRX470 מהדור הנוכחי שגם זול יותר בגרסת הרפרנס שלו (950 ש"ח לגרסת 4GB בKSP) או את גרסת ה NITRO +OC 4GB (אלף ש"ח) וגם מקבל ביצועים גבוהים יותר מהGTX960

http://ksp.co.il/?select=&list=1&sort=1&glist=0&uin=34096&txt_search=RX+470&buy=&minprice=0&maxprice=0&intersect=..&rintersect=&store_real=

ציטוט

למה GTX 960?

ונראה לי שיש בעיה שהיא מעבר לכרטיס מסך, כי 7970 אמור להיות מסוגל להריץ את המשחקים האלו בהגדרות בינוניות-נמוכות.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

תנסה גם לבדוק את העניין הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברים , תבינו דבר אחד - יצרני הכרטיסים מחרטטים אותך. מזייפים פיצרים והגדרות במשחק כדי לקבל דירוג יותר טוב במשחקים. הרי אין מדד שבודק איכות בתמונה.  המדד היחידי שלפיו בודקים את ביצועי הכרטיס הינו FPS. אך השאלה האם המשחק נימצא בהגדרות גבוהות , האם באמת יש שיפור בתמונה. אני בספק.

ובעיה שניה, האם אתר כלשהו ביצע בדיקת ביצעים לכרטיס מסך נגיד 1060 1G אל מול 1060 8G .

לדעתי, כמו שתמיד היה גודל הזיכרון זאת החרטה הכי גדולה שנועדה למשוך רוכשים.

כיום , נוכח היתפתחות טכנולוגית אדירה, מהירות לוח האם ואפיק הנתונים PCIE קרוב למהירות כרטיס המסך כך שאין צורך בזיכרון מהיר.

הזיכרון נועד אך ורק "להחזיק" את התמונה על המסך ללא היתערבות המעבד. ויש לזכור כאשר משחק רץ למעשה רק התוכנית בתמצית יושבת על הכרטיס שזה לרוב לא הרבה נתונים . והעיבוד נוצר ע"י GPU. כך שקשה לי להאמין שמאגר של 2G יתרוקן יותר מהר מאפיק PCIE שיכול להגיע ל-8 גיגה לשניה ואף יותר. 

בקיצר, מסקנה לא צריך למהר לרכוש בתימחור זה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

dude what?

RAM או Random access memory נועד כדי להעביר את התוכנה מההארד דיסק האיטי (שגם ה7200rpm איטי יחסית לRAM או CACHE או שגם נחשב לאיטי ליד הRAM) אל הRAM המהיר שנמצע ליד המעבד ועם זה המעבד עובד איתו בצורה מהירה. אז להגיד " ללא היתערבות המעבד " זה טעות גדולה ביותר.

וגם לא הבנתי עכשיו מה הקשר של מהירויות של הRAM או הVRAM במקרה הזה קשורות לשאלה של פותח השרשור. זה עובדה ש 1.2GB VRAM לא מספיק למשחקים, זה עובדה שהRX470 מקבל יותר FPS מאשר הGTX960 ברוב המשחקים (אם לא בכולם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדי לקבל מדד אמין, צריכים לבצע בדיקה בתמהיל הבא:

1) מחשב עם 16 גיגה זיכרון (שלא תהייה מגבלה)

2) מעבד I7 מהדור החדש

3) אותה סידרה של GPU , אחד עם קטן ואחד עם גדול.

4) אפיק PCIX מהדור החדש.

אם בבדיקת ביצועי 2 הכרטיסים הייה הבדל , אז אצדיק זאת. נכון לרגע זה איני רואה כל כדאיות ברכישת כרטיס מסך עם רב.

ד"א , אם נלך לעבר מכל הבנצאים שביצעתי, גודל הזיכרון לא משפיע אלה מהירות הזיכרון וגם זה שינוים מינורים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

see the magic, אתה עושה פה סלט אחד גדול מרכיבים בעלי תפקידים שונים לחלוטין.

לזיכרון תפקיד אחד ולזיכרון גרפי תפקיד אחר. אין קורלציה בין הנפחים של שניהם.

יש היום מספיק כלים לניטור כמות הזיכרון הגרפי שנמצא השימוש בתרחישים שונים. ו- הטמיעו בקרים שמודדים את הדבר הזה. כל מה שצריך זה תוכנת ניטור שיכולה לגשת לבקרים האלה ולהציג מידע. יש אלף כאלה.

כמו כן, כאשר יש גרפי בנפח גבוה יותר, לרוב השימוש יהיה בכמות גדולה יותר בשל היכולת לאחסן מידע גרפי בכמות גבוהה יותר מה שמונע סטאטרינג ומיני-טעינות כאלה ואחרות לשיפור הביצועים.

למהירות יש תפקיד, אפילו תפקיד חשוב. זאת הסיבה שיצרניות נמצאות במרדף אינסופי להגברת קצב העברת הנתונים, אבל הן במרדף גם אחרי נפח זיכרון גרפי. היום 4GB הוא סטנדרט כניסה לשוק גרפי, 6ו-8GB שולטים במיינסטרים, שנה הבאה 16GB יעשה סיפתח ולאט לאט יהפוך גם הוא לסטנדרט.

כל הטקסטורות והפוליגונים שאתה רואה צריכים לשבת איפשהו, וזה בזיכרון הגרפי, צמוד לליבה ומאכיל את הליבה בחישובים המתמטיים הללו. יותר רזולוציה ויותר מידע נטו מביאים לנפח גרפי נדרש גבוה יותר.

דוגמאות למשחקים שרוצים המון זיכרון גרפי הם למשל סדרת . היום מי שהולך לשחק ב- 1 על מסך FHD, אני מרחם עליו אם יש לו כח גרפי טוב ורק 2 או 3GB של זיכרון גרפי. הטקסטורות שם ברזולוציה כל כך גבוהה, עד שלא תהיה לו ברירה אלא להוריד הגדרות אפילו ויש לו מספיק כח גרפי להתמודד עם הסצנה כמו צמד כרטיסי 280X או צמד GTX 780 \ Ti פשוט כי הם הולכים להחנק על הזיכרון הגרפי של עצמם. ברגע שהוא מתרוקן, כרטיס המסך ניגש לאמצעי האחסון כדי  לשלוף ולאחסן טקסטורות, מה שפשוט תוקע את כל תהליך העיבוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התאוריה שלך נכונה בעיקרון, אך באופן מעשי אם יש לך אפיק תיקשורת מהיר PCIX , וזיכרון יכול לתפקד

כזיכרון מסך.

VRAM הינו מעין חוצץ או זיכרון מטמון.  אם יש לי זיכרון מהיר אז תוך שניה אחת אני שולח לכרטיס מסך 26 גיגה בתים ומעסיק אותו לפחות כמה שניות טובות. 

זיכרון כרטיס מסך גדול טוב ב-3 מצבים:

1) שזיכרון הRAM במחשב נמוך.

2) שהרזולוציה לפחותות מעל .

3) שיש מעבד איטי ואו אפיק תיקשורות איטי.

מעבר לכך, אין תכלית בכרטיס מסך עם זיכרון רב, ויש לציין שאם תושיב אל מול 2 מחשבים , אני בספק אם יצליח להבחין בשינוים 20% של מעל 30 פריימים לשניה.

לא סתם נעלו MAFIA את התגוצה לקצב פריימים קבוע, כי הם יודעים שאין בכך תכלית. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הבדל גדול בין 30fps ו 60fps ולמשווקת 2K אין תירוץ ללמה זה נעול חוץ מהעובדה שזה פורט גרוע , על זה אנשים מתעצבנים.

ציטוט של see the magic

אני בספק אם יצליח להבחין בשינוים 20% של מעל 30 פריימים לשניה.

בין 30 ל36 פריימים לשניה לא תרגיש בהבדל גדול . אבל ברגע שתגיע לאזור ה40-45 אתה כבר תרגיש את ההבדל משמעותית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרטיס מסך צריך לקרוא כמעט את כל הזכרון של הסצינה מחדש בכל פריים שהוא מציג, לא יעיל אולי אבל כרגע זה מה יש. חישוב פשוט מראה לך שאם המשחק משתמש ב-2GB מסך ורוצים להגיע ל-60fps אז צריך 120 גיגה לשניה ככה שה-26 גיגה שציינת לא מתקרבים למה שהכרטיס צריך, לא משנה שגם לזה אי אפשר להגיע כי ה-PCIE מגביל אותך להרבה פחות מזה וגם שאר המחשב צריך להשתמש בזכרון באותו זמן לא רק כרטיס המסך.

לא סתם שבכרטיס מודרני כמו ה-1060 רוחב הפס של הזכרון הוא 192GB/s

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן פיספסתי דבר מה. לפי האתר NV, מהירות הזיכרון 8 גיגה סיביות לשניה. אך רוחב אפיק הזיכרון הינו 192 סיביות. ולכן מה שציינת הינו נכון.

לאור נתונים אלו, מהירות הזיכרון הפנימי פי 10 יותר מהיר מזיכרון הRAM ואפיק PCIX. ולכן כפי שנאמר זה משפיע על הביצועים.

השאלה המתבקשת, כמה.

נגיד תמונה איכותית תופסת כ-30 מגה ללא דחיסה. נכפול ב30 פרמיים נקבל גג 900 מגה חוצץ לשניה אחת.

ואני מדבר על ועיבוד 2D.

לעניין עיבוד 3D, לרוב לא צריך הרבה נתונים היות ווהכרטיס מעבד בזמן אמת את הפונקציות . ולכן אני קצת חשוב שזה מוגזם כזה רב, במיוחד לFHD.

ע"פ האתר של NV, הזיכרון VRAM ניקרא מטמון פרמיים. ולכן מעניין היה לראות איך הכרטיס מתקפד במחשב תותח עם כרטיס מסך בעל זיכרון קטן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרטיס מסך צריך לשמור הכל בזיכרון עד שהוא מסיים לעבוד עם זה, זה כולל גם טקסטורות שיכולות לקחת 3GB לבד, גם ל-1080P צריך כבר מעל 3GB, לא 3GB , אלה מעל, היום זה נפוץ שמשחק על 1080P צורך 3.5GB והרבה פעמים כדי לעלות את ההגדרות צריך עוד יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אצליח לתת לכם דוגמה מצויינת.

בואו ניקח את השילוב CPU וזיכרון וניבדוק מה שיפור הביצועים פר אם בכלל.

נתונים יבשים- אם משתמשים בזיכרון קטן , אז יש זיכרון וירטואלי שעומד על בין 100MB/s לעד 600MB/s בכונן רגיל.

זיכרון הRAM המהיר 26GB/s .

יחס בין המהירות פי 260, ולמרות זאת המחשב עובד יפה גם עם קטן .

כלומר עם וירטואלי ע"ג הישנים , 100MB/S והיה עובד עם קצת מאמץ לכונן הקשיח. ואנחנו מדברים על יחס אסטונומי של פי 260.

בגרזת כרטיסי המסך, אשווה את VRAM כRAM בPC, ואת הזיכרון הוירטאלי האיטי כ-תעבורת מידע אפיק PCIX.

ע"פ מגבלות הערוץ PCIX-16X-ver3 יכול להגיע עד 15 גיגה, ובתקן 4 עד 31 גיגה (התקן הזה טרם יצא).

ולכן , כרטיס מסך 1060 192 גיגה בית לשניה אל מול 15 גיגה ביית לשניה . יחס כפי 12.

הנקודה שלי, שאם CPU מתפקד מעולה עם וירטואלי איטי פי 260 מזיכרון הRAM והמחשב עובד יפה, קל וחומר שאל מול GPU גם אפיק PCIX מהיר יספיק בהחלט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תפסיק עם האופ-טופיק כבר!!

פותח השרשור רק ביקש המלצה לכרטיס מסך עד 1000ש"ח ואתה עכשיו סתם מבלבל בשכל.

פותח השרשור צריך ביצועים , ה RX470 כרגע זה הכרטיס המיינסטרים הכי משתלם מבחינת מחיר לביצועים במחירים הישראלים כמובן (אני לא אתחיל עם המחירים שבחו"ל כי זה פחות רלוונתי אלינו).

הכרטיס מגיע עם 4GB או 8GB של VRAM ומשחקים כן צורכים כמויות כאלה בימנו.

אם אתה אומר שאין הבדל בין 1.2GB של GTX570 ל4GB של RX470 אז בבקשה :
http://www.king-pc.co.il/product/nvidia-msi-gtx-570-1280mb-ddr5-twin-frozr-ii-1-1?aff=Zap&aff_a=1

בישבילך , מוזמן לרכוש.

ספויילר

אפילו בין הכמות VRAM עושה טיפה הבדל בביצועים כמו שאתה רואה פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...