טמפרטורה גבוהה מידי? 970GTX - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

טמפרטורה גבוהה מידי? 970GTX

michmich99

Recommended Posts

שלום לכולם,

יש ברשותי 970GTX 4GB FTW.

קראתי קצת באינטרנט ואנשים מקבלים טמפרטורה נמוכה מזו שלי, מה שבעצם קצת מבלבל אותי.

הטמפרטורה של הכרטיס מסך שלי כרגע זה 58 מעלות, בלי שום דבר פתוח.

אני עם מסך 144HZ גם כן.

האם זה גבוה?

מאז שאני זוכר שיש לי את הכרטיס זו הייתה הטמפרטורה.

האם זה תקין?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדוק טמפרטורה מירבית בזמן מאמץ, פשוט תשאיר חלון של תוכנת בדיקה ברקע.

אם הטמפרטורה היא נמוכה יחסית, קרי 70 מעלות או פחות, זה נהדר. אם קצת יותר, זה ממש לא סוף העולם. גם 75 זה בסדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למקצוענים שבינינו . אפשר להתקין ביוס לכרטיס מסך עם מוד פעולה.  שם אפשר לקבוע מהירות מאוורר במצבי פועלה. מהירות ליבה, מהירות .

סביר להניח שיש זאת גם בכרטיסי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במידה ומדובר על כרטיס שהמאוורר שלו עובד במצב מנוחה ( מפוח או ACX ) ויש לך איוורור סביר במארז,

אז הטמפרטורה גבוהה. מבלי להיכנס להאם זה תקין או לא, זה תלוי גם בטמפ' החדר שאתה נמצא בו, באיוורור של המארז שלך,

אולי המאווררים עצמם חסומים וצריכים איזשהו ניקיון, אולי משהו פועל ברקע ( תבדוק GPU Usage במנוחה ) - כי יש דרייברים

שיכולים לגרום לזה - לא נפוץ אבל אפשרי.

בכל מקרה לפי מה שזכור לי ה 970 שלי במצב מנוחה היה עובד על איזור ה 29-30 מעלות. בוא נגיד שיש לי מארז מאוד מאוורר ונגלח

מזה אפילו 20%.. זה אומר שבלחץ אתה אמור לראות טמפ' של 35-36 במנוחה שהמאווררים עובדים במצב ברירת מחדל.

58 זה גבוה למנוחה - ובטח לכרטיס לא זללן כמו 970. במידה ויש לך כרטיס שהמאווררים שלו לא עובדים במצב מנוחה אתה עדיין

לא אמור לראות 58 מעלות.. הייתי הולך לכיוון ה 36-42 מעלות תלוי בכל מיני פרמטרים שהזכרתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לכולכם על העזרה, לא היה באפשרותי לענות לפני כן.

ציטוט של coch

במידה ומדובר על כרטיס שהמאוורר שלו עובד במצב מנוחה ( מפוח או קירור ACX ) ויש לך איוורור סביר במארז,

אז הטמפרטורה גבוהה. מבלי להיכנס להאם זה תקין או לא, זה תלוי גם בטמפ' החדר שאתה נמצא בו, באיוורור של המארז שלך,

אולי המאווררים עצמם חסומים וצריכים איזשהו ניקיון, אולי משהו פועל ברקע ( תבדוק GPU Usage במנוחה ) - כי יש דרייברים

שיכולים לגרום לזה - לא נפוץ אבל אפשרי.

בכל מקרה לפי מה שזכור לי ה 970 שלי במצב מנוחה היה עובד על איזור ה 29-30 מעלות. בוא נגיד שיש לי מארז מאוד מאוורר ונגלח

מזה אפילו 20%.. זה אומר שבלחץ אתה אמור לראות טמפ' של 35-36 במנוחה שהמאווררים עובדים במצב ברירת מחדל.

58 זה גבוה למנוחה - ובטח לכרטיס לא זללן כמו 970. במידה ויש לך כרטיס שהמאווררים שלו לא עובדים במצב מנוחה אתה עדיין

לא אמור לראות 58 מעלות.. הייתי הולך לכיוון ה 36-42 מעלות תלוי בכל מיני פרמטרים שהזכרתי.

יש לי את הכרטיס מסך הזה:

EVGA 970GTX 4GB AC FTW

מארז: 

cm 690II basic

נראה לי שהוא לא רע מבחינת איוורור, המחשב די נקי, אני בד"כ נוהג לפתוח אותו ולאוורר עם פן (אין לי דרך אחרת), אני מנקה את המאווררים של המארז עם נייר לח בין הפרופלור (כמובן בעדינות).

כך שמבחינת לכלוך שעשוי לחסום את הסירקולציה של המארז לא חושב שזה הבעיה.

באופן יחסי די חם בחדר שלי, אך שמתי לב שגם שיש מזגן פועל הטמפרטורה זהה ולא יורדת מתחת ל-53 או 54 כבר לא זוכר.

איך ניתן לבדוק GPU USAGE? אולי התכוונת ב-מנהל התקנים?

מה שפתוח לי מבחינת כרטיס מסך ברקע זה user experience driver component

ו- driver helper service

במידה ולא לזה התכוונת תיידע אותי בבקשה.

ידוע מה יכולה להיות הבעיה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

GPU Usage אפשר לראות עם GPU-Z. כנ"ל טמפרטורה, ממשק נוח של כל התדרים, טמפ' עבודה, RPM של המאווררים וכו'.

תתקין ותביא משם קריאה בדיוק אחרי שעלתה לך מערכת ההפעלה ואין שום דבר פועל ברקע. לא ולא שום תוכנה אחרת.

יעזור גם אם תפעיל בנוסף לזה HWmonitor או תוכנת ניטור אחרת בכדי לראות טמ' שונות של הדיסק הקשיח, מעבד וכו' מאחר

ואם הטמ' גבוהות מהרגיל גם שם ואין שום דבר שעובד לך ברקע אז יכול להיות שהמארז שלך לא מספיק מאוורר או משהו כזה.

בגדול גם 50 מעלות לכרטיס כמו 970 במצב מנוחה שכלום לא פועל - זה גבוה. הכרטיס הזה לא אמור להגיע לשם במצב שכלום לא

עובד ויש איוורור סביר. זה תקין אבל זה גבוה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של see the magic

כדי לשלול חיישן מזייף, בדוק את טמפרטורה גוף הקירור בעזרת מד טמפרטורה אינפרה חיצוני.

חיישן של מה?

ציטוט של omertgm

הוא לא מכבה את המאווררים במצב מנוחה?

אין לי מושג, יש דרך לבדוק את זה מלבד פתיחת המארז? (אני לא אהיה בבית ויהיה לי אפשרות לבדוק את זה רק דרך שליטה מרחוק).

ציטוט של coch

GPU Usage אפשר לראות עם GPU-Z. כנ"ל טמפרטורה, ממשק נוח של כל התדרים, טמפ' עבודה, RPM של המאווררים וכו'.

תתקין ותביא משם קריאה בדיוק אחרי שעלתה לך מערכת ההפעלה ואין שום דבר פועל ברקע. לא דפדפן ולא שום תוכנה אחרת.

יעזור גם אם תפעיל בנוסף לזה HWmonitor או תוכנת ניטור אחרת בכדי לראות טמ' שונות של הדיסק הקשיח, מעבד וכו' מאחר

ואם הטמ' גבוהות מהרגיל גם שם ואין שום דבר שעובד לך ברקע אז יכול להיות שהמארז שלך לא מספיק מאוורר או משהו כזה.

בגדול גם 50 מעלות לכרטיס כמו 970 במצב מנוחה שכלום לא פועל - זה גבוה. הכרטיס הזה לא אמור להגיע לשם במצב שכלום לא

עובד ויש איוורור סביר. זה תקין אבל זה גבוה.

התקנתי GPU-Z, יש לי גם speccy ו-hwmonitor מותקנים עכשיו על המחשב אלו הן התוצאות:

367550.jpg

6383902.jpg

ציטוט של none77

תבדוק במאמץ.

הפעלתי פיפה 17 שהוא נראה לי משחק די אינטנסיבי לכרטיס מסך רבע משחק שיחקתי:

504275.jpg

7577237.jpg

אני מניח שיהיה קשה לדעת ככה, אבל לפי ה-max values ב-hwmonitor.

אם יש דרך אחרת לבדוק את זה אשמח אם תיידע אותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עבור גרף ניתן ליצור לוג עם gpu-z ואז באתר של hwinfo יש בתוספות תוכנה שיוצרת גרף מהלוג, או ליצור לוג עם hwinfo, או ליצור לוג עם afterburner, לפי האתר של הטמפ' המקסימלית של המעבד היא 98 מעלות, סביר שזו הטמפ' שתתחיל ההאטה, בפועל עבור שימוש רציף כמו שליאור ציין, מומלץ לא לעבור את ה80 מעלות, חלק יגידו 75 וחלק 85, לא שאני יותר צודק, הרעיון שיש עוד חלקים שמתחממים, אזור הvrm וכו' (שגם יכול לגרום להאטה), כדי להאריך את חיי הכרטיס ולהבטיח יציבות, זה הכלל אצבע.

לפי הקישור המאוורר מתחיל לפעול ב60 מעלות כדי להיות בשקט...ולפי הגרף רואים שהמהירות נהיית במקסימום באזור ה80 מעלות, שהמהירות המקסימלית היא כ3000 סל"ד, לכאורה הכל בסדר, משהו לא נראה לי עם מהירות סיבוב של 100-200 סל"ד, מאווררים לא בנויים להסתובב בכזאת מהירות איטית. הייתי בודק עם עוד תוכנה, בגדול ניתן לשנות את פרופיל הקירור עם תוכנות, או בביוס (לא ממליץ, בטוח לא בשלב ראשון) במידה ואתה רוצה.

http://www.evga.com/Products/Product.aspx?pn=04G-P4-3975-KR

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המאווררים שלך לא עובדים במצב מנוחה. זה משנה קצת את הסיפור. הטמ' של שאר הרכיבים תקינות לחלוטין.

אולי בטמ' חדר עם מזגן וניקיון קצת של המארז אפשר לגלח עוד 5-4 מעלות. איזור ה 50 מעלות במנוחה שאין שום סיבוב.. תקין.

אפשרי מאוד גם שביוס חדש לכרטיס מסך יסדר קצת את עניין ה RPM. אני לא חושב שצריך, בגדול הכול נראה טוב.

לא הייתי דואג.. סע ברכה  :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אומר... כשיש ספק, אין ספק - לך תנקה את המחשב כמו שצריך... קח אוויר דחוס או איזה שואב חזק עם פעולה הפוכה של הוצאת אוויר ותעיף אבק כאילו אין מחר - הביצועים שלך ישתפרו פלאים, והמעלות ירדו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...