בעייה מטרידה לאחר עלייה ממצב שינה - מסכים כחולים - עמוד 2 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעייה מטרידה לאחר עלייה ממצב שינה - מסכים כחולים

itzik_bb

Recommended Posts

לגבי בדיקת תקינות של כרטיס מסך מאמין שיש כלים שיבדקו את זה (אם זה של החברה עצמה או של צד שלישי)

לגבי הכרטיס מסך כנראה שיש שני כרטיס מסך במחשב אתה כמובן יכול להפוך אחד מהם ללא פעיל.

ובהחלט יש סיכוי מאד מאד טוב להתנגשות בין אבל לא לרוץ מיד לזה.

מה שהמסך קורס לך כנראה זה ה TDR וזה שוב מתאים לעובדות הקודומות אפשר כמובן לשנות את ההגדרה ולתת לכרטיס מסך יותר TIMEOUT אבל לא 100% שזה יעזור

אז מה כן לעשות

א.בטל את הכרטיס המסך הלא פעיל (אל תסיר אותו אלא תהפוך אותו ללא זמין. הסרה לא תעזור כי במידה וההתקן קיים במחשב אז הוא יותקן שוב) ותבדוק.

במידה וקיים בעיה ננסה לבדוק באמת אם יש התנגשות אבל קודם תתחיל בזה.

אגב ה DUMP המלא נמצא בתיקיה (בדר"כ) והוא נקרא MEMORY.DMP אבל לפני שעוברים לבדיקה מעמיקה קודם תנסה לפתור את זה בצורה פשוטה 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

עכשיו אני צריך לזוז אני ידבר איתך מאוחר יותר בכל אופן לבדיקה קקצת יותר מושלמת כנס להתחל - הפעלה וכתוב DXDIAG תראה קצת פרטים על הכרטיס מסך כמו כן כנס להתחל הפעלה כתוב MSINFO32 ושם תראה פרטים אם יש התנגשות וכדו' אך שם זה קצת דורש היכרות להבין את העניין מקיסמום נעשה את זה מאוחר יותר סביבות 8

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש בחלונות כלי מובנה לבדיקת . הפקודה verifier מפעילה אותו.

אפשר לבחור שם מה ומי לבדוק.

העזר בהוראות שתמצא  ברשת איך להפעיל/להפסיק אותה. אין לי מושג אם יש הוראות בעברית.

https://www.google.co.il/search?ie=UTF-8&oe=UTF-8&q=דרייברים+בדיקה+חלונות+verifier&gws_rd=cr,ssl&ei=hTDhV7z2A9GugAa9toX4DA

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אשמח לקבל הכוונה יותר מדוייקת מה עליי לבדוק?  נעזרתי ב DXDIAG וב MSINFO32, על פניו לא ראיתי משהו חריג ומוזר. 

בנוגע ל verifier לא ממש הצלחתי להבין מה עליי לעשות\לבדוק?

HELP :(  

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר ל MSINFO32 כנס להתחל-הפעלה-MSINFO32 תלחץ על FILE-SAVE ותעלה לכאן נראה את הפרטים

בקשר ל VERIFIER הכלי נועד בעיקר למפתחים לבדוק שגיאות אבל תוכל גם אתה פשוט להיכנס ולבחור במותאם אישית ואז להריץ בדיקה על מצבי POWER אבל בעיקר מה שתקבל זה מסכים כחולים (שכמובן עליהם ניתוח) ואל תשכח לבטל את זה אחר כך

בא עזוב רגע את ה VERIFIER זה נבדוק בהמשך קודם תעלה לפה שמירה מה MSINFO32

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער על התגובה המאוחרת פשוט הייתי עסוק.

בכל אופן לגבי הנושא בדקתי את מה שהעלת ולא נראה שיש התנגשות אבל תנסה לבדוק כמו שהצעתי בטל כרטיס מסך אחד ותראה אם קיימת הבעיה ובמידה וקיימת בטל אותו ותפעיל את השני (יש לך 2 במחשב). זה בהחלט נראה הכרטיס מסך בכל אופן לפי שני ה BSOD 

לגבי הכרטיס מסך לא ממש אפשר לזהות איזה כרטיס מדובר היות וזה MINIDUMP.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה עדכונים...  החלפתי בין הכרטיסי מסך (המובנה על מצב זמין והgeforce על לא זמין).  במצב הזה כשנכנסים להגדרות צריכת חשמל, אין אפשרויות של מצב שינה-כי אני מתאר לעצמי שהוא לא תומך בכך.  ולכן מה שקורה שאחרי פרק זמן ארוך שהמחשב לא בשימוש המסך סך הכל נכבה וכשמזיזים את העכבר הוא חוזר במצב תקין וניתן להמשיך להשתמש במחשב. 

כמובן שעם הכרטיס המובנה התצוגה נראית לא טוב,  הוא לא תומך במסך מלא ורואים רק על חלק מהמסך (שיחקתי עם הרזולציות זה לא עוזר).

יש דרך כן להכניס את המחשב למצב שינה על הכרטיס המובנה שיהיה לי אידיקציה לבדיקה?

ואלי איך אני יכול לצרף לך את הקובץ dump המלא והמפורט ככה שתוכל להצביע לי בדיוק מה הבעיה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ממש הבנתי את השאלה שלך,  מה שניסיתי להגיד זה שהחלפתי בין הכרטיסים - הפעלתי את המובנה וביטלתי את הgeforce (שחשוד כבעייתי) ומאחר והוא כנראה לא תומך במצב שינה הכל עובד תקין וגם לאחר הרבה זמן ללא שימוש המסך בסך הכל נכבה ללא כניסה למצב שינה ואז שחוזרים חזרה למחשב הוא המסך עולה במצב תקין ללא בעיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי ומה קורה הפוך כשאתה מבטל את הכרטיס הרגיל (כמו שהבנתי עד עכשיו הוא היה פעיל רק לא הברירת מחדל)

ואגב אמור להיות לך CONTROL PANEL של הכרטיס שבדר"כ מאפשר להגדיר לו את הגדרות מצבי השינה שסיכוי גדול ששם תמצא את הפיתרון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא ננסה לעשות סדר.  יש את הכרטיס המובנה שנקרא intel ויש את הכרטיס הרגיל של .  כל הבעייה נובעת מזה שעם הכרטיס הרגיל של במידה והוא על מצב "זמין" לאחר שהמחשב נכנס למצב שינה,  ברגע שיוצאים הוא לא תמיד חוזר כמו שצריך ויוצאים מסכים כחולים, רסטרטים, לא עולה כמו שצריך רק אחרי הרבה הפעלות מחדש.

כמובן שלהשאיר את הכרטיס של intel פעיל ולבטל את ה זה לא פתרון כי זה בסך הכל הכרטיס המובנה באיכות מאוד נמוכה והתצוגה נראית זוועה ככה.

כשאני מחליף בין הכרטיסים כמו שאמרת, המובנה של על מצב "זמין" והgeforce על מצב "לא זמין" אין את התקלה שאני מדבר עליה מהסיבה הפשוטה שהמחשב לא נכנס למצב שינה אלא רק מכבה את המסך.  וכמו שאמרתי בהגדרות צריכת חשמל במצב הזה אין אפשרות של מצב שינה ואני מעריך שאין תמיכה בזה כנראה.

בנוגע להתנגשות שחשבתנו בהתחלה לא חושב שזו הבעיה כי כרגע  הgeforce "זמין" והintel "לא זמין"  ועדיין מופיע הבעיה לאחר מצב שינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...