470 בביקורות.. ויש מה להגיד - עמוד 2 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

470 בביקורות.. ויש מה להגיד

coch

Recommended Posts

לא ביטלתי שום דבר ממה שאמרת.. לגבי 1440P אני יחזור להוכיח לך עוד חצי שנה עד שנה ונראה איך 480 מתמודד שם עד אז.

נבדוק שנינו כמה משחקים יקרטעו עליו ויצריכו הורדה של הגדרות - פה פשוט זה עניין של ניסיון ואני יוותר על להתווכח פשוט נמתין בסבלנות

למרות שכבר היום יש משחקים שאי אפשר להפעיל אותם על הגדרות מלאות עם 480. הוא לא יכול להיות פיוצ'ר פרוף ל 1440P בחיים

כי זה לא כרטיס עם מספיק כוח להגדרות כבדות שם.. זה לא קשור לזיכרון אפילו.. כוח עיבוד שלו לא מתקרב לכרטיס שמתאים לשם

לטווח ארוך כמו 1070. הם נועדו לתת מענה מלא ל 1080P.

לגבי DX12 זה לא מדוייק.. Tomb Rider עובד על DX12 והוא מראה 12-17 פריימים ממוצעים לטובת NV. היטמן לעומת זאת מראה 8-12 פריימים

ממוצעים לטובת . שני המשחקים עברו אופטימיזציה לכל חברה. Total War WH מראה ביצועים דומים עם הפרשים לא משמעותיים בין 480 ל 1060

על DX12.

הבדיקה הסינטטית של TimeSpy מראה יתרון ל 1060 - גם לא משמעותי. Ashes גם.. לא משמעותי כמעט זהים למעט הגדרות Crazy שהיתרון בכללי עובר

ל וגם בין 480 ל 1060 היתרון הוא לא משמעותי. שם דווקא כרטיסי ה Fury מראים כוח אבל זה לרז'ו גבוהות.

אז איך DX12 עובד יותר טוב ? על הנייר.. חשוב להבדיל. זה מה שאמרתי.. שעד שהשוק יהיה מוצף במשחקי DX12 כל הנושא הזה לא יהיה רלוונטי.

Doom מראה את אותם פריימים מינמיליים על . דובר על זה בדיון אחר שהוא מאפשר עוד 60-80 פריימים מקסימליים.. שזה לא רלוונטי למשחקיות

מאחר ו 1060 לא יורד מ 100 פריימים. הוא מאפשר ל 480 להגיע ל 255 על ונניח ל 170 גג ( כמו 1060 ) על OpenGL. אני מקווה שאתה מבין

שבפועל זה בולשיט....... מינימום פריימים קובעים את הנפילות.. לכן זה מדד אידיוטי.

אגב איך 970 נכנס פה.. 970 לא משתלם היום אלא אם כן קנית אותו ב 800 שקל גג משומש.. זה דור אחורה הוא לא מדד לויכוח :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

^ ה 970 נכנס פה בשביל לעשות קצת טוב על הלב עם המחירים בארץ..

על זה שאפשר להשיג כרטיס חדש שעולה על GTX970 בפחות כסף :) ואני לא מדבר רק על RX480, גם ה GTX1060 בחגיגה - אבל תכלס, זה הכל תודות לאדומים.

ולגבי ה 1440p ו DX12 ו ... אני מסכים איתך - בהחלט ימים יגידו, אבל מה שבטוח - ה RX470 יצטרך להיות OC++ בשביל להגיע לביצועים של RF RX480 (ב 1440p בכלל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלא תבינו אותי לא נכון אני לא בעד זה או זה. בדיוק ההיפך - בתור אחד שרוצה משהו הקיץ הזה לטווח ארוך ויש לי ניסיון טוב
 מאוד של מעל עשור וחצי, הפרצוף העקום שאני עושה שאני שומע זה כי חיכיתי וחיכיתי לאיזשהו מענה שיגרד לנו את ה 980Ti

בביצועים.. איזה כרטיס שנותן בראש מלמעלה ל 1060 ומתומחר כמו ש יודעים לתמחר..

בגלל שאני מחפש משהו לטווח רחוק יותר מאחר והגעתי בחיים האישיים לשלב כזה שאני עסוק מאוד עם עבודה, חתונה שנה הבאה ומחשבה

על בית וכו'.. אז אני רוצה לפתוח את המחשב להכניס כרטיס לשלוש-ארבע שנים הבאות ולשחק כמו שאני אוהב על הגדרות מלאות לחלוטין

ב FHD. אני אפילו עדיין לפעמים שוקל את ה 1070 ויאלה פשוט לסגור עניין.. להישאר איתו שלוש ארבע שנים ולא להסתכל אחורה בכלל.

הנקודה החשובה היא שאין למעלה בגבול העליון \ נוטה לעליון משהו מעל 1060 שיכל להביא מכה רצינית. ויש אנשים כמוני שלא מחפשים

את ה 470\480 שעוד שנה יתחילו להראות סימני שחיקה עם משחקים כבדים. 480 זה אחלה אחלה של כרטיס. יש לי בעיה אחת איתו

שהיא הביצועים הסבירים ולא יותר.. לי השכבה הזו של ביצועים לא מתאימה.. בגלל שאין שום דבר באמצע וכנראה גם לא יהיה אז

1060 זה התוכנית, 1070 זה כנראה מה שיצא לפועל. עד סוף החודש נדע בוודאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של shapin

לדעתי אתה סתם שובר את הראש, תזמין 1070 ותסגור את העניין.

ה 1070 מטורף.. אם המחיר בארץ היה טיפה יותר שפוי, אז ללא ספק קניה אדירה.

בארה"ב 420$ ובארץ 2500 שקל... דפוק לגמרי.

אני מבין למה coch שובר את הראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל בארץ GTX1070 עולה כבר 2360 ש"ח ולא 2500 (יחיא ההבדל הקטן).

ול- coch, האם אי פעם כרטיס מסך הספיק לך ל- 3, 4 שנים בעבר ?

הרי הנה כבר ה- GTX970 אינו מספיק לך.  ובן כמה הוא, שנה? שנה וחצי גג ?

מקווה שהבנת לאן הנני חותר.

כל כרטיס מסך שתקנה בנקודת זמן מסויימת, יזדקן מאד מהר היות ולאחר שנתיים (או שלוש) מושק דור

חדש שמהיר ממנו כפליים בביצועים. ואתה כגיימר, תרגיש שחייב לשדרג כי תרצה לקבל 60FPS הגדרות מלאות בכותר מודרני.

העניין הוא ופה אין ברשותך מספיק נסיון (כמו לכל אדם בסטאטוס דומה/מקביל לשלך אז קבל זאת בהבנה)

שאחרי חתונה, בית, וכנראה הריון של האשה, המחשב יעניין אותך (כמעט) כקליפת השום. לא כי לא תרצה,

אלא משום שלא יהיה לך זמן (או כסף מיותר) להתעסק עם זה.

אז שמע לאחיך הגדול שצעד את המסלול שאתה צועד כבר מזמן לפניך... ויכול לחסוך לך את הנולד:

התגלח על הנסיון שלו, זה בחינם :aktion031:

כרגע אם אינך "משדרג מהותית" מעל GTX970 , וזה למינימום של GTX1080, כדי כמעט להכפיל ביצועים,

אז אל תתעסק עם זה. שים את הכסף בצד לשדרוג המהותי הבא.

ואם תרצה עוד נתיב: במסגרת מחצית השנה הקרובה, משיקה את , שהוא יהיה "באזור חיוג" GTX1080

ויעלה הרבה פחות ממנו. אז זו הקפיצה שאני בכל אופן אציעה לך לבצע. ובמקביל להשקת ,  נוידיאה תשנה/תעדכן

את מחיריה של המוצרים המקבילים בכדי ליישר קו, אז אל חשש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאני אלך על ה 1070 ואסגור את הבסטה לשנים הקרובות. זה לא מדוייק לגבי ה 970.. הוא מספיק לי

ברוב המוחלט של המשחקים אבל הוא כבר לא ברשותי. מכרתי. אני כרגע בבית רק עם ועל הנייח אין כרטיס מסך.

היה לי הזדמנות כבר אמרתי מזמן לשחרר אותו ב 1000 ש"ח וזה נעשה ואין להסתכל אחורה. ה 970 הספיק לי nec

ברוב הדברים אבל אני אוהב את הדברים האלה.. זה פחות עניין של כסף כאילו אני עובד ומרוויח יפה אבל אצלי זה יותר

תחביב ( חומרה ) ועניין של עיקרון ( כואב לי לשלם 2500 על כרטיס ). עם הזמן זה הולך ויורד גם ככה.. אז הפעם זה יהיה סופי

לכמה שנים.

עכשיו תוסיף לזה שלפני כמה חודשים רכשתי שילוש חדש מבוסס i7 6700K - עברתי לזה ממעבד i7 דור ראשון אז הרגשתי

הקיץ צורך גם לסגור פינה עם כרטיס מסך ראוי.. אני יודע שעד ספטמבר אני פשוט יביא 1070.. נמאס לי מכל ההשוואות האלה

בין אלה לאלה.. איתו בטוח לא יהיו בעיות מיוחדות למרות המחיר האידיוטי בישראל. אני יקנה בלי אחריות בחו"ל עד סוף החודש,

יש לי מישהו שיביא לי אותו מחו"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

AMD איטיים בצורה חולנית ביחס ל NV. 
שם דבר שהם הוציאו עד עכשיו לא מלהיב או אפילו קרוב לזה.
הצמידות של 470 ל 480 ומשחקי הזיכרון המיותרים רק מורידים משניהם. למה לא לשמור את הדברים פשוטים, כשסופסוף פתחתם דף חדש לגמרי בלי rebrand וכו'?!!
מי שמביא את דום כדוגמה פשוט נאחז בקרנות המזבח.

ואם יש ממון לך על 1070, כמו במקרה של 970 זו קנייה בטוחה שלא תתחרט עליה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של omertgm

AMD איטיים בצורה חולנית ביחס ל NV. 
שם דבר שהם הוציאו עד עכשיו לא מלהיב או אפילו קרוב לזה.
הצמידות של 470 ל 480 ומשחקי הזיכרון המיותרים רק מורידים משניהם. למה לא לשמור את הדברים פשוטים, כשסופסוף פתחתם דף חדש לגמרי בלי rebrand וכו'?!!
מי שמביא את דום כדוגמה פשוט נאחז בקרנות המזבח.

ואם יש ממון לך על 1070, כמו במקרה של 970 זו קנייה בטוחה שלא תתחרט עליה

עומר ערב טוב,

מבלי להתייחס כרגע ארוכות למה שהמלצת, כמו למשל לרישא דבריך על "איטיות חולנית וכו'...."

שאין (לי) יכולת לתקוף בצורה רציונאלית, שכן עד כמה שלימדו אותנו (שלפחות אותי לימדו אסייג ברשותך)

הבנו (הבנתי) שמהירות היא פונקציה של מחיר, ולכן ההשוואה במקרה דנן תהא "ביצועים לשקל"

(או לדולר - תלוי מאיזו מדינה ומטבע מגיעים).

או למשל נזכירה ש- RX480 בגרסאות custom - כדוגמתן של גרסאות nitro או strix , אלו כבר השלימו

את הפער בן 5-7 האחוזים בביצועים שהיה בתחילה בין גרסת רפרנס של 480 ל- 1060.

ועתה כל הבנצ'ים (בלי וכל הספור הזה של אחיזה בקרנות המזבח וכו'.... או כמו שרצית)

קרי אלו שעדיין ב- DX11 המיושן והיוצא מהשוק רחמנא ליצלן, מראים שהוא משתווה בממוצע סדר גודל תחת

כל הכותרים המרובים שבשוק, לביצועי GTX1060 , ומרבית המקורות שסקרו גרסאות custom אלו של 480 הגיעו

לממצאים דומים עד זהים. אז האם זה אומר לנו שגם GTX1060 איטי בצורה חולנית ?

אסבירה אם לא מובן:

אם איטי בצורה חולנית (כדבריך), ו- RX480 הוא של ,  משמע ש- RX480 איטי בצורה חולנית,

אך GTX1060 זהה לו בביצועים, משמע שגם GTX1060 איטי בצורה חולנית.

או שאם המותג משתנה, נגיד מהפועל אדום למכבי ירוק עולה, אזי "המהירות וחולניותה" נבחנים בצורה סוביקטיבית ? 

אך אני מבקש להתרכז בעיקר בשורה האחרונה של דבריך אותה הדגשתי בצהוב (מעלה) - באמרתך הפילוסופית הנבונה:

"שאם יש לך הממון לך על 1070..."

כמו נגיד למשל הממון שמופיע בשורת היתרה מטה (ראה מצורף) רק מה שיש כרגע בעו"ש, זוטא כמו שאומרים,

ומה שאחרי הנקודה אלו 16 אגורות אז לא להבהל... 

בבחינת חלוקת הסכום לכ- 2400 ש"ח שעולה GTX1070 יחיד, נכנסים בסכום הזה (במזומן) משהו כמו

ככה 500 כרטיסים במכה אחת.    אז איזה כרטיס מסך צריכים לקנות לא הבנתי ?

והאם גובה מפלס העו"ש בלבדו (כדבריך הנאורים קודם: "אם יש לך הממון..." )

הוא זה שמכתיב לנו את הבחירות הצרכניות, יותר מאשר הראש למשל ?

אתה יודע, זה שעושה חישובים של עלות תועלת, של כדאיות, של צרכים, של חלופות אחרות לכסף,

אם למשל שומו שמים לא נשרוף את כולו על צעצוע אחד ויישאר משהו בצד לעוד צריכות אפשריות,

ועד המון שיקולים לעתיד, ומה לא... הבנת את הרעיון.

ועתה לשאלותיי ממעלה אשר רוכזו לנוחיותך להתייחסות פרטנית על פי הסעיפים הבאים:

1. האם זה אומר לנו שגם GTX1060 איטי בצורה חולנית ?

2. האם "המהירות וחולניותה" נבחנים בצורה סובייקטיבית בין המותגים השונים ? 

3. בהינתן מפלס העו"ש שהובא מטה בצילום מסך (אותנטי) אז איזה כרטיס מסך צריכים לקנות לא הבנתי ?

4. האם מפלס העו"ש הוא זה שמכתיב לנו (בלבדו) את הבחירות הצרכניות, יותר מאשר הראש למשל ?

Capture.JPG

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@coch

ידידי היקר ערב טוב,

לאור הסברך הנוסף כי כבר מכרת את כרטיס ה- GTX970 לכן מעשה זה אינו ניתן לביטול, הרשה לי הצעה אחת נוספת עבורך

רגע לפני שהנך מכלה 2400 ש"ח על כרטיס מסך GTX1070 חדש, או "רק" 2100 אם תביאו מחו"ל, אך בעסקה שבנתיים

מחייבת אותך להתאפק חודש לפחות בלי כרטיס בכלל, שזה גם סוג של סבל מיותר.

אני אציעך לגשת ללוחות ולרכוש (שומו שמיים תנשוך שפתיים), כרטיס מסך משומש אשר ישמשך בנתיים כשלב ביניים,

וזאת עד לשלב שבו ביצועי GTX1080 ימכרו בשוק על ידי שתי מתחרות, האחד הידוע מהירוקים והשני מהאדומים העונה לשם ,

שלב שבו המחירים של ביצועים אלו ירד דרסטית. (מוערך בכחצי שנה סדר גודל - vega יושק רבעון אחרון 2016 או רבעון ראשון 2017).

כרטיס מסך משומש אציע לך - או לרכוש שוב פעם GTX970 (ראיתי אחד שיורד ויורד ועדיין לא מצליח למכור והוא כבר ב-899 ש"ח - לפני

מיקוח), ואני יכול לספר לך ש- R9-290 בוודאות תשיג בפחות מכך, אפילו כדי 600 שח לערך.

זה יהיה מענה "חכם" - כזה שייתן עבורך פתרון שווה ביצועים למה שמכרת כבר, קרי ישאירך באותה סירה, אך יקנה לך שהות למשוך את

הזמן בזול עד לשדרוג הבאמת רציני הבא, זה שתעשה בהמשך - אך הרבה יותר בזול מאשר 2000 פלוס ש"ח כיום.

מעבר לכך, שהות זו תאפשר בידך לבחון את השפעתם של ה- API החדשים DX12 ו- בשוק:

את התאמתם הטובה יותר (או פחות) למי משתי הקבוצות. כי אם Vulkan למשל זה אינה עקיצה חד פעמית של , אלא משתנה

חדש שנכנס לזירה וטורף את הקלפים, אתה לבטח מאד תצטער עוד כמה חודשים כשתדע זאת, רק אחרי שהוצאת כבר מעל 2000 שקלים

בספטמבר 16.

מה רוצה לומר: כרגע מזער סיכונים בבחינת העתיד לבוא, הוצא מעט כסף, תן למחיר הכרטיסים החזקים באמת לרדת, ותן לתקן API החדש

הזדמנות להראות לנו לאן הרוח נושבת. לראייתי זו החלופה הכי זולה, ויותר מכך, הכי נבונה בעת הזו לכספך.

אך מה שלא היה, בכל בחירה שלא תעשה, אני איתך כמובן תומך ומעודד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה כ"כ אנליטי רציונלי ולוגי, הפתרון פשוט. תמצא באתר אגורה (למשל. אפשר גם בפח השכונתי) כרטיס מסך כלשהו שעובד. לא משנה ממתי, כל עוד עובד, הביצועים שלו יהיו יותר מאפס. מכיוון שקנית אותו באפס ש"ח קיבלת יחס מדהים של ביצועים לשקל - אינסוף, למעשה. מה יותר טוב מזה? אינסוף! היחס האולטימטיבי לאדם הרציונלי.

למרות שבינינו -  לא ברור לי איך מישהו שעובד אך ורק עם ה'ראש' בכלל מוציא כסף על זוטות כמו משחקי מחשב. לא חבל? הדבר ההגיוני לעשות הוא לא לשחק בכלל, בכלום. ובטח שלא לגעת בעו"ש היקר כ"כ בשביל - חלילה וחס - להנות קצת מהחיים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ניצן ערב טוב גם לך,

אותנו לימדו (סליחה מסייג: אותי למדו) שבין שתי קצוות ישנו מרחב אינסופי רציף של אפשרויות, ולא רק 1 או 0.

קרי הטענה בקיצון האחד של: 

לשרוף את כל הכסף על צריכה רק כי יש (גם אם הצריכה היא אווילית כן, כי בוודאות גמורה אף אחד לא ממש

"נהנה הרבה יותר" אם יש לו 1070 במקום 1060...),

משולה לטענה בקיצון השני של:

לקחת מוצר מהאשפה רק כי עלותו היא 0.

כידוע בכל משוואת עלות תועלת, האופטימום (שנמצא באמצעות נגזרת) נמצא היכן שהוא בשליש המרכזי. בדר"כ זה כך.

ומי שממדל את החיים בצורה דיכוטומית  "בואו נשרוך את כל הכסף שיש ברגע נתון במכה אחת בכל איטרציה"

(למשל כזו שנכנסת במשכורת לחשבון) בטענה שמחר נמות אז נחיה את הרגע,

מגלה שבממוצע לאורך חייו (80 שנה נגיד ככה) הוא צרך איכותית וכספית הרבה פחות מעמיתו שניהל בתבונה את המשאב הזה,

זה שלא צרך את הכל בכל איטרציה, אלא כל פעם השאיר קצת בצד. נגיד צרך כל פעם מחצית ממה שהמקסימום גורס,

קרי הסתפק רחמנא ליצן ב- GTX1060 במקום 1080...

שכן כאשר מותירים מספיק מהמשאב בצד לאורך השנים, הוא מתחיל לתפוח ולתפוח...  ומגיע שלב שמאפשר לצרוך בכמויות רבות

ממנו למעשה הולכות וגדלות, ועדיין ימשיך לתפוח מכיוון שכסף מייצר כסף. עקרון הריבית דריבית.

אדם כדוגמתי (לצורך הספור אם זה מקל עליך  - תמיד טוב להביא דוגמא מוחשית אמיתית ולא מבוססת שמועות צד ג'...)

צרך נבון מרבית החיים (כמעט), וגם היום ממשיך לעבוד תמיד עם הראש ולא מאבד עשתונות.

ובטוחני שעדיין ולמרות זאת, הוא (האדם שבדוגמא) מוציא על צריכה מדי חודש הרבה יותר מרבים אחרים (וודאי שפה בפורום)

והוא צרכן שנחשב (ונראה מן הצד) כבזבזן נוראי (מי שירצה לראות כמה נוזל לאדם כזה בחודש מהעו"ש, ילמד שככל שיש

יותר שורפים יותר).

השאלה היא על מה שורפים. ושורפים על המוני תחומים - כדי להתפנק כמו שצריך. וזה מה שרבים מתקשים להבין,

בחושבם שדחיית ספוק והסתפקות בכרטיס מסך "בחצי עלות", מרכזת את כל תמצית החיים הצרכניים. אך אלו מפספסים

את התמונה הכוללת.

ההבדל הגדול בין האדם (שהוא חושב) ליתר בעלי החיות, זוהי היכולת לתכנן קדימה. וזה מה שהקפיץ את האנושות מעל כל יתר המינים,

יותר מכל פרט אחר, יהיו אלו 5 האצבעות או התפתחות השפה. ואז נשאלת השאלה: מי אנו רוצים להיות במודל הזה - האדם המתכנן,

או החיה ?

coch הוא מבין כלכלה לא קטן בלשון המעטה ומגיע מהתחום, בטוחני שאת הדברים הללו הוא מבין בלי כל צורך להסבירם.

לעיתים צריך רק חבר יקר, שיעזור להזכיר לנו עקרונות יסוד לכשאנו עומדים בפני החלטה רגשית, כזו שממסכת לנו את הרציונל

שיש לנו ביום יום. ורכישה צרכנית היא בדר"כ החלטה רגשית, אז אני לחברי coch ?  ועוד איך שיעזור גם יעזור.

אני כחבר אזכיר לו, שהתמורה לכספו תמצא הרבה יותר חכם אם זו תהא במרכז הבימה של הסגמנט.

ואזכירה לו, שההנאה השולית שהוא ירוויח בבזבוז של עוד אלפיה על כרטיס מסך, היא הנאה שולית המשולה לכלום אחד בריבוע.

בכל מקרה בסופו של יום coch והוא בלבד יחליטו מה לרכוש ועל זה אין בכלל ספק.

אלא שבשעה שאמרו לו כבר צד אחד: לך תשרוף את הכסף (אם יש בעו"ש) ותהנה, כי חיים פעם אחת.

וגם לא ממש הוכיחו שזה "עוד הנאה" אבל שיהיה...

אזי ממני הוא שמע עוד צד של המטבע, כך שעתה יש לו כר נרחב יותר של שכל וחומר לעכל ולעבד בטרם החלטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

ועתה לשאלותיי ממעלה אשר רוכזו לנוחיותך להתייחסות פרטנית על פי הסעיפים הבאים:

1. האם זה אומר לנו שגם GTX1060 איטי בצורה חולנית ?

2. האם "המהירות וחולניותה" נבחנים בצורה סובייקטיבית בין המותגים השונים ? 

3. בהינתן מפלס העו"ש שהובא מטה בצילום מסך (אותנטי) אז איזה כרטיס מסך צריכים לקנות לא הבנתי ?

4. האם מפלס העו"ש הוא זה שמכתיב לנו (בלבדו) את הבחירות הצרכניות, יותר מאשר הראש למשל ?

Capture.JPG

1. דברי כנראה הובנו שלא נכון, אני מבין זאת גם משיחה פרטית שעלתה פה בפורום.
אז אני אבהיר: לא דיברתי על ביצועים. דיברתי אך ורק על הקצב בו הם משחררים דגמים בדור זה, בייחס ל NV. 
זה ניכר גם בכמות הדגמים SKU וגם במבחר של דגמי צד שלישי, בעיקר במקרה של 480/1060.
מקווה שזה סוגר את הפינה. מבחינת ביצועים FPS הם די זהים עם נימה קלה ופוטנציאל OC שקצת עדיף לטובת 1060. לא פה קבור הכלב וזה לא באמת עניין מרכזי.
2. מניח שההבהרה ב 1 מייתרת את התשובה פה. השאלה לא רלוונטית.
3. זה כמובן מאוד תלוי באופי המשחק ומה שאותו מיליונר מצפה. 
-אם הוא משחק בקווסטים ואסטרטגיה דו מימד או כל דבר קליל אחר, GTX950 הוא סבבה.
-אם הוא רוצה פיפה16 או משחקי E-SPORT הייתי מציעה 470/480/1060 עבור FHD. עבור זה ב 1070 לדעתי ממש יספיק.
- FPS ומשחקי AAA למיניהם ב FHD לא רואה סיבה שלא 1080 יחיד ואם 144HZ או פילטרים AA עושים לו את זה ממש אז עוד אחד יותר נחמד. עבור אין הרבה ברירות, לקחת 2 TXP ולשים אותם תחת מים טוב ולהמהיר כמה שאפשר.

4. הכי חשוב. אם אין בעיה של משאבים בכלל, אז אין סיבה לבזבז הרבה אנרגיה על לחשוב מה הכי נכון ולהיכנס לחישבונים וקריאה מעמיקה והשוואות וקירות וכו'. ז"א שאם אתה מגדיר שיש כמות בלתי מוגבלת של כסף, אז אני לא רואה סיבה לא ללכת על אובר-קיל מפגר גם אם זה בא רק כדי לתת לך הרגשה טובה. לא לטעות שזה מה שחשוב בחיים אבל אם מניחים שכל השאר ממש סבבה, לא רואה סיבה שלא "להתפרע" ולו כדי להרכיב את הדבר הזה בעצמי ולהרגיש שיש לך חתיכת %^&*) של מחשב ליד הרגליים.
זה כמובן באידיליה, שזו המשמעות של מיליון ש"ח בעו"ש שכל כולו כרגע פנוי, ע"פ התנאים שאתה רשמת, לקניית מחשב.
מה שכן, הייתי כן מאוד ממליץ להיצמד לרכיבים שמיועדים לשוק הביתי ז"א לא מעבדי "ציון" ולא כרטיסי QUATRO\FIREPRO. עושה את החיים יותר פשוטים.

בגדול, יש רף מסוים של ממון שמעליו אין סיבה לעסוק בשאלת הכדאיות כי ההבדל בין בחירת רכיב שיעיל ברמה X מול רמה 2X הוא זניח.
תתאר לך מקדם, נקרא לו M עבור Money, והוא מקדם של היחס ביצועים\$. 
ככל שיש יותר כסף בעו"ש ערכו של המקדם קטן ושואף לאפס, כמו במצב של אותו מיליונר, ולכן גודלו של כל הפרמטר הזה קטן והוא פחות ופחות רלוונטי.
מכאן יוצא שמשקל הפרמטרים האחרים, אפקטיבית, עולה. 

לכל אדם יש סכום שונה בבנק ולכן לכל אחד יש מקדם M שונה. לכל אחד גם יש רמה שונה של איכות גרפית\עקביות ביצועים שהוא צריך כדי להינות מהמשחק, Q. Q גבוה לא מאפשר להתפשר כלל על הגדרות רזולוציות ופילטרים.
אדם עשיר עם Q מאוד גבוהה יצטרך להשקיע המון כסף ע"מ להינות, F. מאחר ויש לו M מאוד קטן הגיוני מבחינתו להשקיע\לבזבז כמה שצריך כדי להגיע ל F . הוא יהנה לאללה.
אדם אחר עם מעט כסף ודרישות נמוכות ייהנה לאללה אף הוא. יש לו אמנם מקדם M מכביד אבל הוא לא צריך הרבה כדי להינות, Q נמוך, ולכן גם הוא יגיע ל F בקלות וגם הוא יהנה לאללה.
אדם עם דרישות גבוהות ומעט כסף יהיה אומלל ויקטר בלי סוף בכלמני פורומים.

ועוד יותר כללי, התשובה ל 4 היא שחשבון הבנק מכתיב כמה צריך להשתמש בראש. אם יש הרבה, לך תבזבז כל עוד נשאר לך הרבה אחרי. יש לך מעט? תחשוב טוב טוב ותחשב, תתיעץ תחקור תלמד ותבדוק בשבע עיניים לפני שתחליט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...