קוטל יתושים - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קוטל יתושים

OJNS

Recommended Posts

הי

הקיף קרב, וקוטל יתושים נדרש.

בזמנו קראתי הסבר על כך שלמרות שמנורה אולטרא סגול מפיצה אור, ככל שהזמן עובר היא תמשוך פחות יתושים.

מישהו מכיר את ההסבר לעניין?

חוץ מזה, המלצה למכשיר יעיל(!), תעזור.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש תרסיסים/סטיקים   שכן עובדים על דחית יתושים.

https://www.drugstore.co.il/%d7%90%d7%95%d7%98%d7%9f-%d7%90%d7%a7%d7%98%d7%99%d7%91-%d7%93%d7%95%d7%97%d7%94-%d7%99%d7%aa%d7%95%d7%a9%d7%99%d7%9d-%d7%aa%d7%a8%d7%a1%d7%99%d7%a1-%d7%9c%d7%9c%d7%90-%d7%92%d7%96

יש לי נסיון מצוין עם המוצרים של חברת אוטן  AUTAN

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רשתות זה לא רע אבל יתוש שכבר כן נכנס (תמיד יש כמה שמצליחים) לא מצליח

לצאת.

ואם כבר נעקצתם וזה מגרד, אין כמו הרטבה של הנקודת  וקצת מלח עליה שסופג את החומר האלרגי. עדיף על כל המשחות שניסיתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Ivan

מנסיון של שנים ושל מספר מכשירים - אין לזה שום השפעה בכלל על יתושים.

זה כן פועל על חרקים אחרים (שלא מזיקים)!.

חב"לז.

לא יודע עד כמה זה מדויק...וזה אולי אפילו קולע לשאלה.

לדוגמא:

סנומט עושה את העבודה לא רע בכלל, אפילו מצוין. החסרון מבחינתי הוא שזה כימי. לך תדע מה הוא פולט.

לא בריא לישון איתו. גם מצוין שצריך חדר מאוורר ובמרחק של 2 מטר מאנשים. לא רוצה שהילדים ישנו איתו וגם לא אני.

חיסרון נוסף, הוא שזה לא יעבוד במקום פתוח קצת יותר, כמו מרפסת.

צינטרונלה, על צורותיה השונות עושה גם עבודה סבירה. אני "מייצר" תרסיס מריחה על הגוף תחליף לכל המוצרים הכימיים כמו אוטן, וסנו די, שהמליצו למעלה. קניתי בקבוקון תרסיס קטן ריק, שמן צינטרולה מערבב עם מים. עושה עבודה לא רעה ובטח עדיף על המוצרים הכימיים.

צינטרונלה בצורות שונות (לפידים האש לגינה, סוד של נחש מפיץ עשן, או צלחת מלאה חלב צינטרונלה - סוג של נר גדול ) שמתאימות למקומות פתוחים יותר.

רשתות זה פצצה. אבל תמיד יכנסו, ומה קורה במרפסת...

אני מחפש פתרון יותר כולל לבית. תוספת שיכבה למערכת "כיפת נמר".

השאלה לגבי האולטרא סגול, כיוון שאתה קורא ושומע מאנשים.... ישנם מכשירם שעובדים ויש שלא. יש שעובדים טוב יותר ויש שפחות.

זה כנראה נובע מאיכות הנורה.

20160406_101038.jpg

20160406_101935.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחדר שלי יש נגד יתושים לאורך כל החלונות. כמו כן, אני כאשר אני הולך לישון, אני משתמש במנורת שינה, שהיא אומנם LED, אך בצבע כתום שהיתושים לא נמשכים אליו (ספקטרום של LED שאיננו לבן, הוא צר ומרוכז באורך הגל של הצבע שלו בלבד).

לא להתקרב לדוחי היתושים הכימיקליים. הם מכילים ופולטים חומרים רעילים לבני אדם ובע"ח אחרים.

בהקשר לכך שככל שעובר הזמן, המנורה של קוטל היתושים מושכת פחות חרקים: נורה פלואורסצנטית היא בבסיסה נורת אדי כספית בלחץ נמוך. אדי הכספית פולטים קרינה אולטרה סגולה (UV) שמאירה את הציפוי הפלואורסצנטי שמכסה את פנים השפופרת שמפיץ אור נראה. הבעייה היא שאורך הגל של הקרינה האולטרה סגולה שאדי הכספית עצמם פולטים, הוא קצר (UVC) ומסוכן מאוד לעור ולעיניים והוא נבלם לגמרי ע"י הזכוכית של השפופרת עצמה. כדי להתגבר על הבעייה הנורה מצופה בציפוי פלואורסצנטי שבמקום להמיר את ה-UVC לאור נראה, הוא ממיר אותו ל-UVA (קרינה אולטרה סגולה באורכי גל ארוכים), שעוברים דרך הזכוכית של השפופרת ואינם מסוכנים לגוף. זה האור שמושך את החרקים. ככל שעובר הזמן, הציפוי הזה (בדומה לציפוי הפלאורוסצנטי שבנורות פלואורסצנטיות ישרות וקומפקטיות חסכוניות) דועך ופולט פחות קרינה, ומכאן הסיבה לשאלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של dor123

בחדר שלי יש נגד יתושים לאורך כל החלונות. כמו כן, אני כאשר אני הולך לישון, אני משתמש במנורת שינה, שהיא אומנם LED, אך בצבע כתום שהיתושים לא נמשכים אליו (ספקטרום של LED שאיננו לבן, הוא צר ומרוכז באורך הגל של הצבע שלו בלבד).

לא להתקרב לדוחי היתושים הכימיקליים. הם מכילים ופולטים חומרים רעילים לבני אדם ובע"ח אחרים.

בהקשר לכך שככל שעובר הזמן, המנורה של קוטל היתושים מושכת פחות חרקים: נורה פלואורסצנטית היא בבסיסה נורת אדי כספית בלחץ נמוך. אדי הכספית פולטים קרינה אולטרה סגולה (UV) שמאירה את הציפוי הפלואורסצנטי שמכסה את פנים השפופרת שמפיץ אור נראה. הבעייה היא שאורך הגל של הקרינה האולטרה סגולה שאדי הכספית עצמם פולטים, הוא קצר (UVC) ומסוכן מאוד לעור ולעיניים והוא נבלם לגמרי ע"י הזכוכית של השפופרת עצמה. כדי להתגבר על הבעייה הנורה מצופה בציפוי פלואורסצנטי שבמקום להמיר את ה-UVC לאור נראה, הוא ממיר אותו ל-UVA (קרינה אולטרה סגולה באורכי גל ארוכים), שעוברים דרך הזכוכית של השפופרת ואינם מסוכנים לגוף. זה האור שמושך את החרקים. ככל שעובר הזמן, הציפוי הזה (בדומה לציפוי הפלאורוסצנטי שבנורות פלואורסצנטיות ישרות וקומפקטיות חסכוניות) דועך ופולט פחות קרינה, ומכאן הסיבה לשאלה.

הסבר ממצה ומעניין. תודה

מה אורך החיים הממוצע של נורה?

באותו ההקשר, אני גם קורא שמי שבאמת עוקץ, נקבת הנמר האסייתי, אינה נמשכת לאולטרא סגול אלא לאינפרא אדום.

האם אתה מכיר את זה?

מה זאת הנורה שאתה משתמש, והאם וכמה היא באמת יעילה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מכיר חרקים שנמשכים לאינפרא אדום...

קוטל היתושים שאני משתמש בו (שכרגע נמצא בבית אבי, כיוון שאנשי האחזקה של הדיור שבו אני גר, אמרו לי שאסור לשים קוטל יתושים בתוך חדר שינה, כי הוא מושך אותם אז מהחלון פנימה, ושצריך לשים אותו במסדרון), כולל שתי נורות 6W T5 מתוצרת FSL, צ'וק מגנטי וסטרטרים. יש לציין שאורך החיים של נורה פלאורסצנטית משתנה מאוד בהתאם לצורה שבה מדליקים את הנורה. עם הסטרטרים המקוריים, הנורות יחזיקו בממוצע 5,000 שעות (אורך חיים ממוצע ל-T5) משום שלסטרטר רגיל דרושים כמה פלאשים בשביל להדליק את הנורה (המצב גרוע יותר עם סטרטר סיני גנרי כמו זה שהגיע עם הקוטל, מאשר עם סטרטר מתוצרת פיליפס או אוסרם), וזה שוחק אותה. עם זאת קוטל היתושים שלי הוא קצת מיוחד במינו בארץ, כי אני הזמנתי מגולש בריטי שפעיל בקהילת התאורה lighting-gallery סטארטרים אלקטרונים (אמיתיים, לא הונאת הסטרטר האלקטרוני של אוסרם שהייתה פה בעבר בארץ, שבה מכרו סטרטרים רגילים של אוסרם עם ניתוק תרמי בסיום חיי הנורה, שצריך ללחוץ על כפתור שנמצא מעל לסטרטר אחרי החלפת הנורה) של Arlen מדגם EFS150 (סטרטר שלא נמכר בארץ בשום מקום בכלל), וההדלקה של הנורות היא אחרת לגמרי: הקצוות של שתי הנורות מאירים למשך כ-3-4 שניות והנורות נדלקות בין רגע בלי פלאשים בכלל (לא שונה כמעט בכלום מהדלקה של צו'ק אלקטרוני ל-T5 כמו זה שיש במנורות במקומות ציבוריים). הדלקה כזאת מכפילה את אורך החיים של הנורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של dor123

לא מכיר חרקים שנמשכים לאינפרא אדום...

קוטל היתושים שאני משתמש בו (שכרגע נמצא בבית אבי, כיוון שאנשי האחזקה של הדיור שבו אני גר, אמרו לי שאסור לשים קוטל יתושים בתוך חדר שינה, כי הוא מושך אותם אז מהחלון פנימה, ושצריך לשים אותו במסדרון), כולל שתי נורות 6W T5 מתוצרת FSL, צ'וק מגנטי וסטרטרים. יש לציין שאורך החיים של נורה פלאורסצנטית משתנה מאוד בהתאם לצורה שבה מדליקים את הנורה. עם הסטרטרים המקוריים, הנורות יחזיקו בממוצע 5,000 שעות (אורך חיים ממוצע ל-T5) משום שלסטרטר רגיל דרושים כמה פלאשים בשביל להדליק את הנורה (המצב גרוע יותר עם סטרטר סיני גנרי כמו זה שהגיע עם הקוטל, מאשר עם סטרטר מתוצרת פיליפס או אוסרם), וזה שוחק אותה. עם זאת קוטל היתושים שלי הוא קצת מיוחד במינו בארץ, כי אני הזמנתי מגולש בריטי שפעיל בקהילת התאורה lighting-gallery סטארטרים אלקטרונים (אמיתיים, לא הונאת הסטרטר האלקטרוני של אוסרם שהייתה פה בעבר בארץ, שבה מכרו סטרטרים רגילים של אוסרם עם ניתוק תרמי בסיום חיי הנורה, שצריך ללחוץ על כפתור שנמצא מעל לסטרטר אחרי החלפת הנורה) של Arlen מדגם EFS150 (סטרטר שלא נמכר בארץ בשום מקום בכלל), וההדלקה של הנורות היא אחרת לגמרי: הקצוות של שתי הנורות מאירים למשך כ-3-4 שניות והנורות נדלקות בין רגע בלי פלאשים בכלל (לא שונה כמעט בכלום מהדלקה של צו'ק אלקטרוני ל-T5 כמו זה שיש במנורות במקומות ציבוריים). הדלקה כזאת מכפילה את אורך החיים של הנורה.

איבדתי אותך...:)

לגבי מנורת השינה שלך...היה לי הרושם שזה דוחה יתושים כמו שעושים סנומט ודומיו (" אך בצבע כתום שהיתושים לא נמשכים אליו") . אבל ממה שאתה כותב עכשיו זה נשמע כמו קוטל יתושים בסגנון של אולטרא סגול - אבל אחר???

לא הבנתי. זה משהו שניתן לקנות? ולמה הוא עדיף על המכשירים האולטרא סגולים?

לגבי האולטרא אדום...לא חרקים - רק נקבת הנמר האסייאתי. הטענה שהיא נמשכת לאינפרא אדום ולא לאולטרא סגול. נתקלתי בזה בכמה מקומות. לא יודע עד כמה זה נכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מנורת השניה שלי היא מנורת לד עם לד כתום, החרקים לא רואים את האור הכתום של הלד במנורה (אבל זה לא אומר שהם מתרחקים ממנה. האור של המנורה פשוט לא מושך אותם בהשוואה למנורה שמפיצה אור לבן או כחול. החרקים לא רואים את האור הכתום של המנורה). דוחה יתושים כימיקלי אכן דוחה פיזית את החרקים, אך הוא מסוכן ורעיל לבני אדם ובעלי חיים אחרים ולכן אסור להשתמש בו.

קוטל היתושים שלי הוא קוטל זק"ש רגיל ופשוט עם שתי נורות 6W של FSL וצוק מגנטי וסטרטרים שקניתי בהום סנטר. אני פשוט החלטתי "לשדרג" את הסטרטרים המקוריים הרגילים שלו, לאלקטרונים של Arlen מדגם EFS120 שגולש בריטי באתר שנתנתי אליו לינק בהודעה הקודמת שלח לי בדואר, על מנת להאריך את חיי הנורות עד לשריפתן.

אסור לשים קוטל יתושים בחדר שינה כי הוא ימשוך לחדר כך חרקים מבחוץ דרך החלונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בשורה התחתונה, אפשר לקנות קוטל יתושים של זקש פשוט ורגיל?
כמובן שלא נקבל את השדרוג שעשית, אבל למי שלא יודע לבצע את השדרוג הזה

ורק רוצה קוטל יתושים טוב מבין כל המבחר שיש בשוק, ויש די המון הייתי אומר

אפשר לקבל את המלצתך ולרכוש של חברת זקש

להתרחק מכל הכימיקלים וכל הדברים שמבריחים יתושים אבל עד הדרך לך תדע מה עוד עושים

והכי חשוב

לא לשים על יד החלון או בחדר שישנים בו

אלא במסדרון או ליד הדלת ככה שאם כבר יתושים נכנסו לחדר שהקוטל ימשוך אותם לצאת מהחדר ולהגיע לקוטל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבין קוטלי היתושים בעלי שתי נורות, צ'וק מגנטי וסטרטרים: אני ממליץ את האלו שהסטרטרים בולטים בפינת הקוטל, כך שלא צריך לפרק אותו כדי להחליפם. הסטרטרים המקוריים של קוטלי החרקים, הם בדרך כלל פחות טובים מסטרטרים כמו אלו של אוסרם או פיליפס (אותם קל להשיג בהום סנטר או אייס).

אני לא יודע האם בכל הקוטלים של זק"ש, הסטרטרים בולטים החוצה ולא מוחבאים בתוך ראש הקוטל, אך בשלי הם בולטים החוצה.

מה שכן: לא לקנות קוטלי יתושים גליליים או כאלו עם נורות לא סטנדרטיות או כאלו שאינן ניתנות להחלפה.

שאר הדברים שהסקת, נכונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...