קוטל יתושים - עמוד 2 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קוטל יתושים

OJNS

Recommended Posts

בשביל לקבל פרופורציה

קוטלי יתושים נמכרים ממוצעים נמכרים במחירים של 150-200 שח.

סביר שהם בנויים עם סטרטרים זבל, ונורות לא איכותיות ויחזיקו נניח קיץ אחד ואפילו יותר לפי מה שאתה אומר (5000 שעות)

אתה אמנם מפרט הרבה על הסטאטר, אבל אם הבנתי נכון, ועל סמך ידיעותיי, סטאטר הוא בסופו של דבר כמו מפסק. או שהוא ידליק את הנורה, או שלא. אם הנורה מפיצה סגול אבל לא מושכת יתושים, המשמעות היא שהסטאטר תקין, אבל ציפוי הנורה נשחק.

האם אני צודק?

ואחרי כל זה,

כמה יעלו סטרטרים איכותיים להחלפה? כמה יעלו פשוטים?

כמה תעלנה נורות להחלפה?

עוד שאלה, האם האור המושך יתושים, ואינו נראה לעין האדם יעיל גם באור יום? האם זה עניין של עוצמת הנורה?

הסיבה לשאלה היא שאני גר במושב, ובמהלך היום פשוט לא ניתן לשבת במרפסת..זה טירוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של OJNS

בשביל לקבל פרופורציה

קוטלי יתושים נמכרים ממוצעים נמכרים במחירים של 150-200 שח.

סביר שהם בנויים עם סטרטרים זבל, ונורות לא איכותיות ויחזיקו נניח קיץ אחד ואפילו יותר לפי מה שאתה אומר (5000 שעות)

אתה אמנם מפרט הרבה על הסטאטר, אבל אם הבנתי נכון, ועל סמך ידיעותיי, סטאטר הוא בסופו של דבר כמו מפסק. או שהוא ידליק את הנורה, או שלא. אם הנורה מפיצה סגול אבל לא מושכת יתושים, המשמעות היא שהסטאטר תקין, אבל ציפוי הנורה נשחק.

האם אני צודק?

ואחרי כל זה,

כמה יעלו סטרטרים איכותיים להחלפה? כמה יעלו פשוטים?

כמה תעלנה נורות להחלפה?

עוד שאלה, האם האור המושך יתושים, ואינו נראה לעין האדם יעיל גם באור יום? האם זה עניין של עוצמת הנורה?

הסיבה לשאלה היא שאני גר במושב, ובמהלך היום פשוט לא ניתן לשבת במרפסת..זה טירוף.

סטרטר של אוסרם או פיליפס, עולה 5-6 ש"ח (לא יודע האם המחיר הוא ליחידה אחת או לקופסא של 20 סטרטרים). סטרטרים גנריים (כמו Nepton), עולים 1-3 ש"ח (שוב: לא יודע האם זה לסטרטר אחד או לקופסא של 20 סטרטרים). סטרטרים רגילים מחזיקים לכל היותר נורה 1 עד 4 נורות (תלוי באיכות), ויש להחליף אותם אם הם תקועים (קצוות נורה אדומים), או אם לוקח שעות עד שהם מדליקים את הנורה.

סטרטרים אלקטרוניים כמו מה שהזמנתי מהגולש הבריטי ב-lighting-gallery.net, אינם ניתנים להשגה כאן בארץ, אך הם מחזיקים מעמד כ-9-10 שנים, משום שאין בהם חלקים נעים כמו בסטרטר רגיל.

אם הנורה מאירה, אך לא מושכת חרקים, זאת אומרת שהציפוי שלה נשחק.

אני לא יודע כמה עולה נורה חילופית לקוטל יתושים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של dor123

סטרטר של אוסרם או פיליפס, עולה 5-6 ש"ח (לא יודע האם המחיר הוא ליחידה אחת או לקופסא של 20 סטרטרים). סטרטרים גנריים (כמו Nepton), עולים 1-3 ש"ח (שוב: לא יודע האם זה לסטרטר אחד או לקופסא של 20 סטרטרים). סטרטרים רגילים מחזיקים לכל היותר נורה 1 עד 4 נורות (תלוי באיכות), ויש להחליף אותם אם הם תקועים (קצוות נורה אדומים), או אם לוקח שעות עד שהם מדליקים את הנורה.

סטרטרים אלקטרוניים כמו מה שהזמנתי מהגולש הבריטי ב-lighting-gallery.net, אינם ניתנים להשגה כאן בארץ, אך הם מחזיקים מעמד כ-9-10 שנים, משום שאין בהם חלקים נעים כמו בסטרטר רגיל.

אם הנורה מאירה, אך לא מושכת חרקים, זאת אומרת שהציפוי שלה נשחק.

אני לא יודע כמה עולה נורה חילופית לקוטל יתושים.

אוקי. עלות הסטארטים היא אפסית

ואולם לטעמי אתה משקיע הרבה אנרגיה סביבם...

הרכיב שיעילותו פוחתת קודם, והוא גם הרכיב החשוב בקוטל, היא הנורה. כך מנסיוני לפחות.

שלא נדבר על העובדה שכנראה יש מכשירים חדשים שהם פחות יעילים, בגלל איכות הנורה.  לא איכות הסטאטר.

השאלה כמה עולות נורות חדשות ואולי איכותיות יותר,  והאם בכלל ניתנות להחלפה (מין הסתם תלוי במכשיר).

שווה בדיקה.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקוטלים המרובעים עם שתי הנורות, הצ'וק המגנטי והסטרטרים, מוציאים את הברגים שמחזיקים את ההגנה (כמובן כאשר הקוטל מנותק מהחשמל) ושולפים אותה החוצה כדי להחליף את הנורות.

בקוטלים הגליליים הקטנים לנורה בודדת (אלו שאין להם סטרטר ואשר משתמשים במשנק קבלי ומכפיל מתח כדי להדליק את הנורה), אין אפשרות להחליף, וגם כדאי להתרחק מהם, משום שהנורות בהן לא מחזיקות כלל בשל צורת הדלקת הנורה בהן.

בכל מקרה, קוטל חרקים אמור לדלוק 24 שעות ביממה, במקומות שמורחקים מהאור הטבעי שמגיע מבחוץ. כך שהנורות בכל מקרה לא תישחקנה מהדלקות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...