מחשב לגיימינג 7k - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב לגיימינג 7k

Epidem

Recommended Posts

שלום לכולם, כבר לא פעם ולא פעמיים התייעצתי פה לקבלת מפרטים שונים ותמיד יצאתי מרוצה (:

אז היום המחשב הוא בשבילי, מחשב גיימינג כבד ואני מאוד רוצה לקבל תמורה הכי טובה שאפשר למחיר הנכבד שאני משלם

1. מה התקציב המקסימאלי? 7,000 ש"ח

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? לנצל במידה ואני מקבל משהו איכותי שמממש את דרישותיי

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? עד 200 שקלים

2. מה שימושי המחשב? גיימינג כבד, צפייה בתכני HD, עריכה גרפית בפוטושופ, תכנות, ושימוש יומיומי באינטרנט

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה). כל יום אחרי העבודה, נראלי זה כבד

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב. כל משחק חדש שיוצא, ובין היתר V, 7Days2Die, H1Z1, 2016

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). 24' - 1080 @ 60Hz

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)? גבוהות ככל הניתן

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, ועוד)? אין צורך בציוד היקפי, זה כבר קניתי

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? כונן אופטי מיותר

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)? 3-4 , זה לא משהו שקריטי לי, כשאני משחק אני עם ורק אז המחשב "מרעיש"

6. האם מתוכנן (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? כן, בינוני גם במעבד וגם בכרטיס מסך

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? הרכבה, לא מעבר

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. לא משנה העיקר שיהיה משלוח

9. מתי מתוכננת קניית המחשב? בעוד שבועיים עד חודש (מחכה לסיים את התשלומים על הציוד ההיקפי)

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? רק לשמור על אופן שדרוג המחשב פירוט בסעיף הבא

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? כן, חשוב לשמור על אופק שדרוג גדול, מה שאומר שאני רוצה מעבד i7 שישרת אותי טוב גם במשחקים תובעניים בעתיד שהdx12 ישלוט בו וריבוי ליבות רק יועיל. אולי בהמשך יהיה צורך לשדרג כרטיס מסך כדי לעמוד בקצב של ההתקדמות הגראפית, אבל זה לא נתון שמשנה משהו, הרי פשוט מחליפים כרטיס

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

בניתי גם מפרט בעצמי אחרי שחקרתי קצת (הרבה) ובעצם הוא מכסה את כל הדרישות שלי והייתי רוצה לדעת אם יש אפשרות לשיפור או ייעול המפרט הזה

מעבד: 1629 ₪ - * מבצע * - Quad i7 6700K 4.0Ghz S1151
לוח אם: 799 ₪ - Z170 Pro Gaming S1151 - לא הלכתי פה על הלוח הזול ביותר של Z170 כי הבנתי שהוא לא מומלץ לOC בינוני, פלוס יש לו אופצייה לSLI אז למה לא? :D
זכרון: 459 ₪ - * מבצע * - 16G (2x8G) Kingston HyperX SAVAGE XMP 2400Mhz CL12 - זכרונות טיפה יותר מהירים וגם CL יותר נמוך מה שאומר יותר מהירות, לא?
כרטיס מסך: 1739 ₪ - * מבצע * - GeForce Gigabyte GTX970 G1 Gaming 1178Mhz 4G - כרטיס הכי טוב בסדרה לOC, נכון?
דיסק קשיח: 429 ₪ - * מבצע * - SSD 850 EVO 250GB SATA III - יש לי כבר אחד מהסדרה 840evo והוא מושלם, לא צריך יותר מ250GB כשיש קשיח של 2 טרה
דיסק קשיח: 365 ₪ - 2T 3.5'' Sata3 Barracuda 3 Years Warranty
באנדל (מארז + ספק): 719 ₪ - * חדש במבצע * - Define S + FSP Hyper 700W 85 Plus BUNDLE - מארז מושלם לקירור מים, אחלה אוורור, לא צריך פיצ'רים כמו לדים מיותרים, פשוט קופסא אסטתית וספק שיתן לי אחלה מרחב לשדרוג ולOC
קירור מים למעבד: 575 ₪ - Hydro H105 240mm Performance - ראיתי כמה באנצ'ים של הדבר הזה, יסחוב גם OC כבד אם אני ארצה, השאלה אם לא עדיף לחסוך ולקחת אוויר NH15 ?
גוף קרור למארז: 165 ₪ - Scythe Slip Stream 140MM (כמות: 3) - להשלמת הזרימת אוויר, במארז, חשבתי לשים את הרדיאטור מקדימה + מאוורר 140 אחד, מאוורר אחד מלמטה, 2 למעלה ואחד ומאחורה, נשמע תקין ? סירקולציה בסדר?

מחיר סופי: למזומן 6879 ₪ | לאשראי עד 10 תשלומים 7016 ₪

תודה מראש למגיבים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאחר וציינת שימוש בפוטושופ, יתכן שניתן להצדיק פה מעבד I7, זה תלוי באופן השימוש כמובן, אבל אני לא אתייחס לבחירה כי לא הרחבת לגבי אופן\תדירות השימוש.

בכל מקרה יש פה הרבה נקודות שצריך לעבור עליהן:

1.מה זה OC בינוני בשבילך? פחות מניסיון להגיע לפחות לאיזור ה-4.7 שזה לא בשמיים עם החומרה הזו ממש לא מצדיק בחירת רכיבים כ"כ יקרים כמו אלו.

כמובן שצריך להיות גם אלמנט הכיף והספורט שבעניין כי זה לא נדרש ממילא, ובמצב כזה סביר שלא תעצור ב-4.4 ותגיד זהו, מספיק לי, כי זה גם כולה 200 מגה-הרץ

מתדר הטורבו.

2. הייתי בוחר בבאנדל בספק יותר איכותי, בהרבה, לגבי המארז - פראקל לטעמי מתמחים במארזים שקטים עם איכות בניה ללא פשרות, ורמת לא רעה, אבל מהבחינה

הזו של הקירור, יש טובות ממנה, תלוי בסט-אפ שאתה מתכנן עם המים, בגדול מארז עם דלת קידמית וכניסת אוויר רק מהצד מועילה מבחינת אבק וצמצום רעש, אבל פחות טובה

לטובת זרימת אוויר מקסימלית. לכן אולי שווה לשקול מארז אחר, אם הדברים שהמארז הזה מתמחה בו פחות רלוונטיים מבחינתך ואתה מעוניין במקסימום .

3.ברגע שישנו קרור מים, עדיף תמיד להתקין אותו למעלה על מנת לאפשר כניסת אוויר קידמית לקירור הרכיבים האחרים מלבד המעבד דרך מאווררים שאינם חסומים ע"י הרדיאטור, במידת

האפשר כמובן, לא כל מארז יכול להכיל את הרווח הנדרש בין הרדיאטור והמאוורר ללוח, ויש שבכלל לא יהיה ניתן להתקין בהם רדיאטור כפול או שניי מאווררים למעלה.

4. כל כרטיס והמזל שלו, נכון שה-G1 זו סדרת הפרימיום של GB, אבל אם אתה מתכנן OC לכרטיס אז שווה לך לטעמי לקחת גרסה זולה יותר, ולהמהיר אותה בעצמך לכמה שתוכל.

1750 שקלים זה כבר מחיר יקר מעט ל-970 בימינו.

5.היתרון בקירור מים (לאו דווקא מה שבחרת) הוא לא רק במחינת הביצועים (גם תלוי אל מול מה כמובן), אלא גם באסטטיות, ה-D15 הוא ענק, אני אישית לא אוהב את

המפלצות הללו שסותמות כמעט חצי מהלוח, הביצועים כמובן הם מהטובים ביותר שאפשר לקבל מקירור אוויר.

אני לא אוכל לומר שאני ממליץ על מפרט שכזה בפומבי, כי זה מפרט שהייתי בונה לעצמי יותר מאשר הייתי ממליץ לאחרים, כי היחס עלות\תועלת פה הוא נוראי.

באיזור ה-7K, שוב - בלי להתייחס לעניין העלות\תועלת כמו במפרט המקורי, זו יכולה להיות אופציה:

מפרט זה הורכב ב - www.startpc.co.il - סטארט מחשבים
אודים | חיפה | תל-אביב | אשדוד | קריית מלאכי

לוח אם: 749 ₪ - * מבצע * - Z170-A (SLI) S1151
זכרון: 389 ₪ - * מבצע * - 16G (2x8G) Kingston HyperX FURY 2400Mhz CL15
כרטיס מסך: 1649 ₪ - * מבצע עם משחק * - GTX970 4GB WindForce3 OC 1114Mhz 4G + DIVISION
דיסק קשיח: 429 ₪ - * מבצע * - SSD 850 EVO 250GB SATA III
מארז: 625 ₪ - Obsidian 450D + Window
ספק כוח: 590 ₪ - * * - Seasonic X-Series 660W PLATINUM Modular BULK
קירור מים למעבד: 639 ₪ - Hydro H100i GTX Extreme

מחיר סופי: 7064 ₪ למזומן
 7205 ₪ לאשראי עד 10 תשלומים

תרגיש חופשי לאנוס את המעבד והכרטיס שלך ב-OC, למעשה רצוי שתעשה זאת עם מערכת כזאת.

משהו יותר משתלם שיתאים גם כן ל-OC מכובד יראה כך:

כרטיס מסך: 1649 ₪ - * מבצע עם משחק * - GTX970 4GB WindForce3 OC 1114Mhz 4G + DIVISION
באנדל (מארז + ספק): 535 ₪ - GX300 Window + 650W 80+ MODULAR
קירור אוויר למעבד: 179 ₪ - * * - Scythe Mugen 3 REV B

מחיר סופי: 5924 ₪ למזומן
 6042 ₪ לאשראי עד 10 תשלומים

אפשר גם בעקרון ללכת על תקציבי יותר עם מאוורר 120MM, זה ממש לא יהיה "נורא", הביצועים יהיו מצויינים גם כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאוד אהבתי את המפרט הראשון, עם הקירור מים בעיקר כי שמת שם גם ספק פלטינום, אבל יש לי 2 שאלות לגביו, 

1. הזיכרון הוא 2400 וזה נחמד אבל האם לא כדאי להשקיע עוד 100 שקל לזכרון עם CL יותר נמוך, כמו שאני שמתי מלכתחילה, כי אני יודע שלפני 7 שנים כשהייתי אוברקלוקר מתלמד אז תמיד היה עדיף לקחת כמה שיותר נמוך כדי לאפשר חלון יותר טוב להמהרה של הזיכרון גם כן.

2. למה שמת דווקא את ה- 100i ולא את ה105 שיוצא יותר זול. יש ביניהם איזשהו הבדל קריטי ששווה את ההשקעה שלא ראיתי?

ודרך אגב, מבחינתי קל זה להמהיר מבלי לעלות מתחים, בינוני זה להעלות תדר ומתחים בטווח הסביר עם טמפרטורה מתחת למקסימום המומלץ. כבד זה מבחינתי האקסטרים של קרח יבש א חנקן או איזשהו מים מפלצתי עצמאי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.מה שאתה מרגיש, לא חושב שתיהיה לזה השפעה בתדרים שציינתי, לי אף פעם לא הייתה בעיה להגיע לתדרים האלה עם גם יותר פשוטים מאלו.

2.כי זו סדרת קירורי המים הגבוה של קורסייר, ההבדל הוא כמה עשרות שקלים לקירור שעולה מעל לחצי אלפייה, היה לי כזה אז אני יודע מה היכולות שלו.

אתה תבין כמה קרירים מעבדי הסקיילייק שיהיה לך ניסיון איתם, המעבד שלי (6700) יושב על 12 מעלות בממוצע במנוחה, ולא עובר את ה-40~45 מעלות

במאמץ 100% תחת פריים (העמסה הכבדה ביותר) אחרי חצי שעה\שעה של בדיקה, עם מים של טרמלטייק שעבר מוד.

אני בינתיים עם מעבד "נעול" רק שהוא לא בדיוק נעול עקב הפדיחה של , ובלחיצת כפתור הבאתי אותו ל-4.5 שזה לא מדגדג לו בכלל, זה היה

סתם בשביל הקטע, זה לא פרקטי כי לא ניתן לנטר טמפ' ולעבוד על הליבה הגראפית המובנית שאני כרגע עושה בה שימוש.

לכן אני אומר, שווה לנסות להגיע למירב איתו. אל תשכח שמצב חיסכון פעיל בוינדוס יניח אותו בפחות מ-1Ghz, והוא יעבוד על תדר גבוה רק

במידת הצורך ובהדרגה, ככה שרוב הזמן הוא ישב לו במנוחה ממילא, אין פה איזה פגיעה או סיכון בתכלס.

לא חייב להשתולל, ל-4.5 אפשר להגיע לרוב בלי להעלות מתחים, אבל זה די כלום שתדר הטורבו הוא 4.2, לעלות קצת מתח בשביל לגרום לו טיפה להזיע זה כל הפואנטה

באוברקלוק, אחרת זה קצת... חרטאקלוק.. היה נחמד סתם ככה אם היה אפשר בחינם כמו בעבר, אבל שיש ציוד כזה שהשקעת עליו כ"כ הרבה.. זה גם כ"כ פשוט עם הלוחות של היום..

DO IT...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך לעזאזל אתה מגיע לטמפ' של 12 מעלות?! עם מה אתה מקרר את זה? מדחס של מקרר או רכיב peltier??

אני חושב שאלך על מארז יותר פשוט, ה400R גם סבבה, בא עם 3 מאווררים מובנים ומתאים לשימוש עם H100i (בכל זאת, אני גם מנסה לחסוך פה טיפה, אני גם ככה מתפרע עם התוספות :D)

לגבי הזכרון, אתה המומחה חח נקשיב לך. גם לא מתכנן לעשות OC מאסיבי על הזכרונות- אם בכלל, פשוט חשבתי שעדיף CL כמה שיותר נמוך.

אני לא הולך לנסות לשבור שיאים עם המעבד, אבל אני כן אוהב לבדוק את הגבולות של החומרה :)

ועכשיו שסופסוף חסכתי כסף ואני יכול להרשות לעצמי, אז אני רוצה צעצוע טוב שאני אהנה ממנו !

אז המערכת כרגע היא

logo-dark.png

מארז: 470 ₪ - Carbide 400R
ספק כוח: 590 ₪ - * * - Seasonic X-Series 660W PLATINUM Modular BULK
קירור מים למעבד: 639 ₪ - Hydro H100i GTX Extreme

מחיר סופי: 6909 ₪ למזומן  
 7047 ₪ לאשראי עד 10 תשלומים

האם יש חנות אחרת מומלצת שבה אפשר למצוא מפרט דומה במחיר אטרקטיבי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי התזמונים כמו שאמרתי מבחינתי זה לא היה issue רציני אף פעם, אתה יכול לשאול בפורום אם אתה רוצה לקבל עוד דעות בעניין.

הטמפ' ככה רק במצב חיסכון שהמעבד עובד על 800 מגה-הרץ ושום דבר גדול לא רץ ברקע. אבל בכל מקרה גם ככה הטמפ' במנוחה לא רלוונטיות לשום דבר

אין לך מה להתייחס לזה יותר מידי.

לגשת לקבל הצעת מחיר מכל חנות תמיד אפשר, סביר להניח שלא תמצא זול יותר בבניה דרך האתרי החומרה הזולים. אתה יכול לנסות אין לך מה להפסיד..

לגבי המארז מה שתחליט, סדרת האובסידיאן היא הרולס רויס של קורסייר, ומהמארזים הטובים בשוק לדעתי. כמובן שזה לא חובה ונדרש.

באמת עניין של העדפה ותקציב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אשקול את עניין הרולס רוייס ברצינות:) 

מה אתה אומר, לדעתך האישית, כמה זמן השילוש של המעבד--לוח יחזיקו משחקים בהגדרות הכי גבוהות ומתוך זה תוך כמה זמן אצטרך לשדרג את הכרטיס מסך? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השילוש המון זמן, הכרטיס תוך עד שנתיים אני מניח אם אתה רוצה הגדרות גבוהות\מקסימום ברוב המשחקים.

אם לא לחוץ לך הגיימינג מהרגע הראשון אתה יכול לרכוש את המערכת ולהמתין חודשיים עד שיתחילו לצוץ כרטיסי הפסקל ופולריס, ברור שאם תקנה כרטיס חזק בהרבה באותו איזור המחיר במידה ויהיה אחד כזה טווח השרידות שלו יהיה גבוה בהרבה.

אני אישית מחכה, גם בגלל שהביצועים מאוד פושרים ב4k, וגם כי דור הכרטיסים החדש מאוד מעניין אותי מאחר וזה לא יהיה עוד דור חסר משמעות כמו בפעמים האחרונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סביר להניח שכבר אין דרייברים עדכניים לכרטיסים האלה, ככה שאל תצפה ליותר מידי מבחינת התמיכה במשחקים מודרניים ב- .

אם הם ברשותך כבר אז תנסה, מקסימום תשחק עם כרטיס אחד בינתיים, או שתמכור כל אחד באיזה 100 שקלים ותוסיף משהו כמו 200 ותקנה

7870XT שכבר יביא אותך ל-LEVEL אחר בגיימינג. אחר-כך תמכור אותו ותקנה ותקנה פסקל\פולריס או שתשמור אותו ככרטיס גיבוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רועי, בטוח 12 מעלות, נראה לא סביר מעלות מתחת לטמפ' החדר, אולי יש טעות בקריאה?

אני כבר די קשיש לפי מה שאני זוכר מהלימודים אמור להיות עיבוי.

בדקתי עם i5 6500, טמפ' חדר 23 מעלות, הליבות היו ב17 מעלות, במאמץ 50 מעלות, קירור אוויר פשוט יחסית l9x65, נראה לי מוזר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של none77

בדקתי עם i5 6500, טמפ' חדר 23 מעלות, הליבות היו ב17 מעלות, במאמץ 50 מעלות, קירור אוויר פשוט יחסית l9x65, נראה לי מוזר.

לא הבנתי, בדקת ואצלך זה על 17 מעלות במנוחה? זה לא כזה רחוק ממה שאצלי אז..

לא חושב שיש בעיה בחיישן או בתוכנה, כי בהתחלה שהיה מותקן הטרמלטייק WATER 3.0 אלה היו הטמפ' גם כן, לאחר מכן

שפירקתי אותו לטובת מוד בגלל שהצינורות היו מתוחים מידי, היה לי פשוט של AC והטמפ' הייתה גבוהה ב-20~30 מעלות

גם במנוחה וגם במאמץ. לאחר שסיימתי את המוד והרכבתי את הקירור בחזרה, הטמפ' שוב ירדה ל-12~15 מעלות במנוחה (במצב חיסכון)

ואיזור ה-45 מעלות במאמץ מלא.

אל תשכח שגם עדיין די קריר בינתיים, בקיץ אין ספק שהטמפ' לא תישאר כזו.

(המעבד הזה זמני למי שעולות שאלות לגבי הסט-אפ התמוהה הזה):

Untitled.png

20160405_095019.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן 17 מעלות במנוחה.

לפי כל מה שקראתי ברשת שזה מסתדר לי עם כימיה, זה לא אפשרי בקירור אוויר ומים (של מחשב), בביוס הוא מראה לי 29 מעלות במנוחה.

כנראה יש טעות בקליברזציה של החיישנים.

http://www.overclock.net/t/1213176/below-ambient-temp

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...