מחשב לגיימינג 7k - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב לגיימינג 7k

Epidem

Recommended Posts

גם אני התפלאתי איך 12 מעלות.. זה באמת לא מסתדר עם הכימיה\פיזיקה... אלא אם יש רכיב שמוריד טמפ' (כמו מדחס של מקרר\מזגן או רכיב טרמואלקטרי-peltier) אין אפשרות שזה ירד מתחת לטמפ' החדר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יצא לי לחשוב על זה יותר מידי האמת, לא עניין אותי במיוחד כי הטמפ' במנוחה חסרת משמעות ממילא, אבל בדקתי ואכן בביוס מופיע 22 מעלות.

רק שאני חושב שבוינדוס התדר והמתח נמוכים יותר עקב הפעלת מצב החיסכון וזה אולי משפיע קצת על הטמפ', לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, ביקשתי הצעת מחיר מהחנות TMS (שכבר יש לי ניסיון חיובי איתם בעבר) וקיבלתי את ההצעה הנ"ל:

i7 6700k

Asus Z170-A

DDR4 8GB 2400Mhz CL15 1.2V Kingston Fury Black

Gigabyte 970GTX WF3

Samsung EVO 850 250GB

Seagate 2.0TB 64MB SATA3

NZXT H440 Matte Black

Seasonic 660W Active PFC 80+ Platinum bulk

(ללא מים כי אין להם בכלל את הקירורים של קורסאיר ואני אקנה וארכיב לבד כשיגיע)

כל זה ב6,200

נשמע לי כמו הצעה משתלמת :)

ומתאפשר לי לקחת את ה110i מKSP נגיד כי הוא עולה ב10 שקל יותר מה 100i בstartpc

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מדבר על 16GB כן?

המחירים דומים לכאן או לכאן, שני האופציות יהיו טובות.

רק מה, אם אין לך ניסיון עם הרכבה תחשוב אם כדאי לך להתעסק עם זה, או שלפחות תבקש

מ-TMS שיחברו את המעבד לתושבת, שלא יהיה מצב שבטעות לא תעקם פינים בלוח שזה הדבר הכי רגיש בעקרון.

יש קירורי מים 240MM של Asetek ב-TMS שהם בתכלס אלו שמייצרים לחברות כמו אנטק וטרמלטייק את קירורי המים, בעבר גם לקורסייר 

אני חושב, תבדוק מבחני ביצועים ברשת ואם הם טובים אז תלך על זה המחיר גם זול יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, נכון זה 16GB שכחתי לרשום שזה 2 סטיקים

המחירים דיי דומים, אבל אם אני בונה מפרט דומה בSTART יוצא לי ב250~ יקר יותר

ויש לי נסיון בהרכבת מחשבים מ0, לא יצא  לי להרכיב קירור מים, אבל זה בטוח לא יותר מסובך מקירור אוויר דיי גדול (את המחשב הזה קניתי בחלקים ללא מארז והרכבתי בתוך מארז קיים) - וזה לא המחשב הראשון שהרכבתי, רק דוגמא.

דרך אגב, ניסיתי לחפש מידע כלשהו על ה- asetek 570lx ולא באמת מצאתי הרבה מידע ברשת על הקירור הזה.. בעיקר לא במעבדים שיאפשרו לי השוואה ישירה בין 2 הקירורים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא יותר מסובך, הקירורי מים של קורסייר מאוד קלים להתקנה, רק במידה ואתה מתקין את המעבד בתושבת לבד דבר ראשון

איך שאתה מפרק את הפלסטיק ששומר על הפינים של הלוח תחבר את המעבד, כי כל נגיעה הכי קלה בפינים שהם חשופים יכול לעקם אותם.

או שכמו שאמרתי תבקש מהם שכבר יחברו לך את המעבד מראש וזה הכל.

שים לב גם בהברגים של ה-H50/100 די עדינים, והברגה מוגזמת שוברת אותם די בקלות. ואי אפשר להשיג אחר-כך חלופיים.

אז שאתה מבריג את הבלוק למעבד תבריג בעדינות עד שנעצר, ואל תחזק יתר על המידה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לזה בדיוק התכוונתי, שיחברו הכל רק בלי למעבד...

נגיד נלך על הכיוון של לחסוך, יש את הקירור של CM 280L שהוא גם נראה ממש לא רע ומתחרה ראוי לH110i ועולה 80 שקל פחות

ככה שהכל בכולל יעלה לי 6,770 עם מים 280mm 

אני חושב שTMS קנו אותי חחח

מה אתה חושב, כדאי לקחת את ההצעה?

שוב, אני לא מפחד להרכיב לבד את הקירור..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שתי ההצעות טובות ושתי החנויות טובות, מה שיותר מתאים לך\איפה שיותר נוח לך. אתה יכול לבקש גם הצעת מחיר מסטארט ופלונטר, לכולם יש היצע די דומה, ולבדוק מה הכי זול מבין שלושתם.

https://hwzone.co.il/nepton-280l-%D7%94%D7%9B%D7%99%D7%A0%D7%95-%D7%9E%D7%A9%D7%95%D7%98%D7%99%D7%9D-%D7%A7%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%A8-%D7%9E%D7%99%D7%9D-%D7%91%D7%91%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%A8%D7%AA/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, חשבתי על זה ועשיתי עוד בדיקות, וגם הצד היהודי שלי קצת התחזק ככל שאני מתקרב למועד ההזמנה אז בסוף אני רוצה פחות פוזה ויותר יעילות וביצועים :)

קודם כל החלטתי לרדת למעבד i5 6600K כי מעבר זה אני עושה אוברקיל, ואני לא באמת צריך i7 מעבר ל"פוזה", יש לי מסך 1080P אני בעיקר משחק והשימוש שלי בPS הוא דיי מינימלי ואני לא עורך גרפיקה כבדה שם..

כרטיס מסך אני מבין שיש יותר טובים בתקציב שהתפנה לי , למשל WF3 הרגיל שיתן לי יותר ביצועים מעבר ל970 מבחינת טווח זמנים

מבחינת הספק צריך להגדיל הספק בשביל התמרון של הOC (שאני בכל זאת רוצה לעשות) אז אני אקח נגיד FSP Raider 750W

למרות שמאוד אהבתי את הH440 של NZXT את המארז שיניתי לR5 כי ראיתי בנצ'ים והוא היה קריר יותר בכללי

ככה שזה יראה משהו כזה

ציטוט

מעבד: 1129 ₪ - * מבצע * - Quad i5 6600K 3.5Ghz S1151
לוח אם: 739 ₪ - * מבצע * - Z170-A (SLI) S1151
זכרון: 389 ₪ - * מבצע * - 16G (2x8G) Kingston HyperX FURY 2400Mhz CL15
כרטיס מסך: 2359 ₪ - * מבצע * - GTX980 WF3 OC 1178Mhz 4GB DDR5
דיסק קשיח: 429 ₪ - * מבצע * - SSD 850 EVO 250GB SATA III
דיסק קשיח: 365 ₪ - 2T 3.5'' Sata3 Barracuda 3 Years Warranty
מארז: 625 ₪ - Define R5 Titanium
ספק כוח: 480 ₪ - FSP Raider 750W 80+ Silver 5 Years Warranty                    
קירור מים למעבד: 620 ₪ - CoolerMaster Nepton 280L 

מחיר סופי: למזומן 7135 ₪ | לאשראי עד 10 תשלומים 7277 ₪

אשמח לחוות דעת וטיפים נוספים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה סתם גורע מהמפרט הקודם,  ה-980 ממש לא יספק לך טווח זמנים\שרידות ארוך יותר,  והוא אחד הכרטיסים הכי לא  משתלמים שיש.  ההפרש בביצועים עומד על כ10 אחוז פלוס מינוס,  וההפרש במחיר הוא באיזור ה40-50 אחוז. בהפרש מחיר לא גדול מאוד מ2400 שקלים אתה כבר יכול לבחון אופציות כמו הזמנת 980ti מאמאזון. 

ספק 660w הוא מעל ומעבר לכל מטרה,  750w לא נדרש ולא ידרש.  וירדת באיכות הספק מאחד שעומד בפיסגת הספקים,  לאחד שנמצע יותר באיזור האמצע פלוס. 

באופן אישי במחיר של הקירור הזה הייתי נשאר עם הקורסייר. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז השינמוך מ i7 ל i5 לא יפגע לי בביצועים בצורה ניכרת? עם זה אתה כן מסכים? 

אני לא כ"כ מנוסה עם קנייה מאמזון, תוך כמה זמן בערך מגיעה מהם הזמנה?

ואם אני מחליט להתפשר כרגע על כרטיס מסך ולקחת נגיד משהו משומש מיד שנייה או נגיד ה 290x חדש ולחכות ל1080,  1070, 490 או 490x שיצאו בעוד מספר חודשים?

בלאט... אני ממש לא סגור על עצמי חחחח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגיימינג לא יפגע באופן מורגש,  במרבית המקרים ההפרש במחיר ל-I7 לא ממש מוצדק לגיימינג. 

בערך תוך שבוע שבועיים מרגע שהם שולחים,  הם שולחים דרך I parcel של ups בדרך כלל,  שכל המיסים כבר מחושבים בפנים ואתה לא משלם עוד אגורה מעבר. 

אבל שוב,  ל1080p אתה לא צריך יותר מ970,  שהמחיר שלו מאוד משתלם.  ti יהיה מוגזם לרזולוציה הזו עם מסך 60Hz. 

לדעתי כדאי,  מדובר על כולה עוד חודשיים..  אתה יכול למצוא 7970 ב500 שקל שסביר שיפתיע אותך מבחינת ביצועים לטובה,  אחר כך שיושקו הכרטיסים החדשים תמכור אותו באיזור אותו המחיר או כמה שקלים פחות ותשדרג לחדש. גם אם יצא שהפסדת כמה גרושים לפחות נהנת בינתיים ממנו. 

ככל שתחפור לעצמך יותר ממה שצריך ותתלבט בין מיליון ואחת ווריאציות זה סתם יבלבל אותך יותר,  פשוט תתקדם עם זה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...