רכישת מחשב קומפלט - הרכבה עצמית - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רכישת מחשב קומפלט - הרכבה עצמית

shlomoreuven

Recommended Posts

האתר שבקישור הוא בדיחה עצובה, אל תלמד ממנו כלום, סתם משווים נתונים יבשים, אתה רוצה להשוות תסתכל על ביקורות נורמליות למשל.

http://www.silentpcreview.com/article1481-page1.html

כל עוד אתה לא נותן מפרט עם חלקים אמיתיים אי אפשר להתייחס אליך ולמפרט שלך ברצינות וחבל על הזמן שאתה מבזבז פה לאנשים, איך אתה רוצה שייתיחסו למארז טורבו אף לשמיים, או ספק תתוחני שמחזיק 5 מחשבים או לssd חללית?

עוד השוואה צרה ז"א נבדק במבחן מסויים לא בהכרח מייצג:

http://www.futuremark.com/hardware/cpu

https://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html

אתר שמשווה נחשב משוחד , להשוות מאותה חברה זה בסדר:

http://www.anandtech.com/bench/CPU/39

עוד מבחן יחסית פופלרי תחפש ברשת

Cinebench

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

טוב עושה רושם שאתה לא רוצה לשמוע שהמחשב שקנית/רוצה לקנות לא מאוזן ולא מומלץ, וגם לא מוכן לקבל ביקורת ממומחי מפרטים או/ו מאנשים שמבינים יותר ממני וממך בנושא.

(למי שאין חוש הומור או עמידות לציניות על שלא ימשיך לקרוא :D )

אם כך ננסה הפוך, המחשב שקנית הוא תפארת המחשבים, פשוט יצירת אומנות בעלת הרמוניה מושלמת בין החלקים. הוא לעולם לא יתקלקל ולעולם לא ינוס לחו גם לא בעוד מאה שנה, הוא כל כך טוב שהוא ישדרג את עצמו, כמו אבולוציה רק חומרתית אבל כזאת שלא משתרעת על מליוני שנים אלא מתרחשת כשמשחק עובד על פחות מ60FPS אפילו פעם אחת. כשזה קורה, יש צליל שדומה לנאד אבל יותר מעודן (רק שתדע).

בנוסף, החנות שבה ביקרת היא מספר אחד בגלקסיה, סוכני המכירות שם הם מלאכים שנפלו לכדוה"א בכדי לשרת את האנושות. בלילות הם לוחמים בפשע, ובין לבין מתקנים מחשבים מקולקלים כשהבעלים שלהם ישנים. הם כל כך טובים בעבודה שלהם, שהם מרכיבים לך את המחשב במקום תוך כדי המכירה, משהו בסגנון השפים האלה שמקפיצים לך אוכל בלייב מול הפרצוף.

עד כאן להפעם :D 

אגב, שלא ישתמע מדברי שאני כועס או משהו. היה לי פשוט יום קשה בעבודה והייתי חייב להוציא את זה איכשהו.

אדרבה, אני מאחל לך כל טוב ושתתחדש ותהנה כמה שאפשר מהמחשב כי שילמת/תשלם הרבה מאוד כסף עבורו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לא אתה תגיד שאתה מומחה , מי עוד יגיד))))

אין כאן שום וויכוח בעצמה בין המעבדים. שעון ושעון בסיס יותר חזקים. בלי שום קשר לגיימינג זה לא משנה, כרטיס מסך הוא גורם המכריע על זה אף אחד לא מדבר ( מומחים:) ))

משעמם לכם אני רואה .. תתעסקו בעבודה ומה שאתם באמת מבינים, במחשבים אתם לא מבינים !! 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא טען שהכרטיס לא יותר משמעותי לגיימינג כל עוד המעבד לא מהווה צוואר בקבוק. מי שמביא קישור לאתר שהבאת וטוען שמשווים מארכיטקטורה שונה לפי תדר אין לו מושג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של chik251

בלי שום קשר לגיימינג זה לא משנה, כרטיס מסך הוא גורם המכריע על זה אף אחד לא מדבר ( מומחים:) ))

הוא כבר בחר כרטיס גיימינג מעולה לFHD, מה יש עוד להרחיב בנושא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, קודם כל נגררו פה לסגנון שאני לא אוהב, עם כל מיני עקיצות וכאלה. חבל.

@shlomoreuven - בקשר למחשב, עדיין לא ברור: אתה צריך או עדיין לא צריך עזרה?

הבעיה העיקרית שאני רואה היא שההצעה מנוסחת בצורה לא הוגנת ללקוח - הכל מבולגן, אין מספרים של חלקים, אין שמות של יצרנים ודגמים, זה משאיר המון מקום לרמאויות.

ודווקא "יחס טוב" של מישהו שיושב איתך 3 שעות ובסוף נותן לך דבר כזה מעלה חשדות לבעיות.

אני לא כותב סתם, הנה הסיבות:

1. שורה שניה כתוב 1TB HDD - דיסק של טרה אחד, שורה 12 זה כבר 2TGB, תבדוק שבאמת קיבלת בסוף 2TB. אבל איזה דגם (יש יותר מאחד)? מה המחיר?

תראה כמה דגמים של סיגייט 2TB מצאתי בזאפ: http://www.zap.co.il/models.aspx?sog=c-harddrive&db187326=187330&db141821=141823&db141804=656089&noidx=1

אז מה מכל זה קנית?

2. מעבד אכן דור קודם, מצידי זאת לא בעיה אמיתית כי הוא חזק.

3. מקלדת ועכבר GENIUS (איזה דגם?) וגם מקלדת ועכבר גיימינג (מה זה?), למה לכתוב פעמיים? חוץ מזה, אלחוטיים? לא אלחוטיים? לכל דבר יש מחיר, מה אתה קונה פה?

4. מה זה "מפרט מחשב" באמצע ההצעה? סתם שורה?

5. - קצת מיושן בשביל המעבד הזה.

6. 240 - אתה מבין שהוא יכול לדחוף לך עכשיו איזה בעולם שיתחשק לו, הכי זול שהוא ימצא. נכון? איך אין דגם ומחיר?

7. מארז, ספק כח - מנהטן זה לא שם של מארז. זה סתם משהו שמישהו המציא. ואיזה ספק "750W"? דגם?! (הסבר: ספקים כאלה יש במחירים של 470 עד 1300 ש"ח), הנה שוב מזאפ... מה מכל זה קנית פה?

http://www.zap.co.il/models.aspx?sog=c-powersupply&db125735=313028&orderby=price

8. עוד פעם DVD? יש גם למעלה...

9. GTX970 יש מאולי 10 יצרנים, לכל אחד יש דגמים... ואתה בכלל באת אליו עם בקשה ל-980, מה הסיבה שהוא מכר לך 970? (לא שזה רע, זה בסדר, אבל מה הוא אמר?)

בקיצור, מרחו לך הצעה. לא חישבתי כמה כל זה אמור לעלות, 6K זה לא יקר כ"כ כנראה, אבל בהצעה כזאת אפשר "לדחוף" הכל, אפילו מוצרים יד שניה שהוחזרו. אם ככה נראית ההצעה אני לא בטוח שלא יעשו לך את זה. תיזהר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל תקשיב לי , יש פה קהילה מצויינת של אנשים שחוקרים בלי סוף על מחשבים ומחכים לרכיבים חדשים וחזקים כל הזמן, עוזרים לאחד השני.

שלמה אני הראשון שהגבתי לך , בציפייה שתעשה שאלון כמו שהצעתי. 

אתה יודע איזה עולם זה אני לא צריך להגיד לא להיות תמים זה ברור מאליו, מה לעשות.

אני איש 'שיווק' . אני יודע מה זה מכירות. ותאמין לי שאני אומר לך שאתה בא למקום אומר "חבר'ה התקציב שלי זה 6000 מה יש לכם להציע"

הם ייעשו הכל כדי למכור לך , יחייכו יישחקו אותה החברים הכי טובים שלך ויגידו לך שזה המחשב הכי טוב, ובדרך הם יהיו סובייקטיבים, יותר מזה אני רק בשביל הכיף הלכתי לאייבור ksp ,ועוד כמה מקומות רק כדי לראות באיזה שיטה הם יימכרו לי וזה סיפור אמיתי, כולם התנהגו באותה הדרך , אף אחד לא הוריד לי מחיר בצורה משמעותית. ( רק startpc  החבר'ה שקניתי מהם ותאמין לי הרבה פה ממליצים עליהם כי הם באמת הולכים לפי הצרכים שלך ונותנים מחיר הוגן בניגוד למקומות אחרים. )

פה יש לך אנשים אובייקטיבים שבאמת אומרים לך דרך עיניים נקיות מבדיקות שעשו מה הרכיבים שהכי יתאימו לך. ב6000 אני אומר לך, אתה יכול לקבל מערכת שתתפקד לך הרבה יותר טוב וגם יותר שנים. עקשנות רק הופכת אנשים לפרד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של chik251

אם לא אתה תגיד שאתה מומחה , מי עוד יגיד))))

אין כאן שום וויכוח בעצמה בין המעבדים. שעון ושעון בסיס יותר חזקים. בלי שום קשר לגיימינג זה לא משנה, כרטיס מסך הוא גורם המכריע על זה אף אחד לא מדבר ( מומחים:) ))

משעמם לכם אני רואה .. תתעסקו בעבודה ומה שאתם באמת מבינים, במחשבים אתם לא מבינים !! 

אתה, אל תכנס ללוע האריות עם מקל מגומי, אנשים פה לועסים ויורקים חומרה מבוקר ועד ערב. סביר להניח שאתה לא יכול לחדש פה שום דבר לאף אחד.

אתה בטח לא חושב שאנחנו זה כמו פותח הדיו שאתה יכול להאכיל בסיפורים עם קישורים לא רלוונטים.

הסיבה היחידה שאתה מציע פלטפורמה מדור קודם, כי רק כי זה יותר משתלם לך מבחינה כלכלית, אז אל תספר לנו סיפורים.

שנית, אתה יותר ממוזמן, לספק את המפרט המלא של המערכת, לא רק חלקי מפרט כמו שנתת לפותח הדיון ללא שמות הרכיבים, מה שבדיוק מאפיין חנות של חאפרים.

אף אחד לא רוצה לפגוע לך חלילה בפרנסה, אבל אנחנו פה בשביל הצרכן בראש ובראשונה ודברים כמו מפרטים חלקיים ללא פירוט רכיבים מלא לא עובר פה מתחת לשולחן.

פותח הדיון - אתה יותר ממוזמן ללכת ולקנות איפה שבא לך, מה אתה רוצה מאיתנו???????

באתה לפה ופתחת ת'רד לקבלת עזרה, עברת על חוקי הפורום שלא ענית על השאלון..

ועוד אתה מגן בחירוף נפש על מישהו שסביר שעושה עליך קצת סיבוב..

ועוד קורא לנו סוכני מכירות, שכולם פה הם חלק מקהילה נייטרלית שלא קשורה בשום הקשר למכירת מחשבים.

אז בהצלחה לך, תמשיך לשכנע את עצמך שאתה צודק, וסע לשלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של chik251

THE-BIG 

שלום לך. להגיד שמיושן זה לא נכון , סה"כ 11 חודשים בשיווק בין המעבדים 6700 לבין 4790 . 

דבר נוסף , מעבד בכל הפרמטרים 4790 יותר חזק מ-6700 , חוץ מצריכת חשמל, וכו'.

תהיה אולי בהלם ( או שלא) יחס מחיר מעל 65 אחוז !!!!!!!!!!! יותר משתלם, שולח לך , שלא תתבייש לראות, 

קישור , בבקשה..

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i7-6700-vs-Intel-Core-i7-4790

i7 4790 הוא סך הכל רענון שבכלל לא יורגש בשימוש יום יומי של i7 4770 מה2 ליוני 2013 והi7 6700 מה1 לספטמבר 2015 ככה שההפרש בזמן הוא שנתיים ו3 חודשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של RoronoaRony

i7 4790 הוא סך הכל רענון שבכלל לא יורגש בשימוש יום יומי של i7 4770 מה2 ליוני 2013 והi7 6700 מה1 לספטמבר 2015 ככה שההפרש בזמן הוא שנתיים ו3 חודשים.

רוני - אין ספק שאתה צודק, אבל אני לא הייתי מבקר מערכת שבנויה על 4790. יש עדיין מעבדים חדשים בקופסאות שצריכים להמכר לאנשים, הם מתפקדים מצויין ויש עליהם אחריות - כמו למכור תנור או מלפני שנתיים.

אני הייתי קונה היום רק , אבל דור ההאסוול עדיין לא ממש מת, הרי לא הגיוני שיזרקו אותם לפח... לגיטימי למכור אותם ואין לנו אינטרס לפגוע בחנויות. גם ב- KSP ואייבורי עדיין מוכרים 4790.

זה לא עיקר הבעיה פה: עושה רושם שמרחו את הלקוח בסיפורים, קנו את האמון שלו בפסיכולוגיה ואחר כך מוכרים לו מערכת בלי לציין דגמים, מציינים פעמיים (שעולה 90 ש"ח), כותבים 240 ו-GTX970 כאילו שכולם עולים אותו דבר, וזו בעיני פשוט רמאות. וזאת כן בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ אתה יודע מה? אם היו מביאים לי עכשיו אפילו 3770K במחיר טוב הייתי קונה, הרי שגם הוא לא רע בכלל בסטנדרטים של היום :) (אבל לא חכמה, יש לי לוח מתאים)

אבל אם הייתי קונה מחשב חדש מאפס, כנראה שהייתי הולך על הרכיבים החדשים ביותר.

לגבי הצורה של המפרט, לא בהכרח שזה מה שהיה מול עיניו של הלקוח בקנייה, מאוד ייתכן שדווקא כן פירטו לו דגמים ואופציות, ושפשוט בהדפסה זה יוצא להם מחורבש לאללה. (אני מקווה מאוד שזה המצב) 

אבל אם אתה צודק אז זה פשוט בזיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא משנה, OvO. הנייר שהוא מקבל כשהוא יוצא מהחנות זה מה שמחייב אותם.

אח"כ כשהוא יגיד שהבטיחו לו 970 STRIX והוא קיבל איזה כרטיס עם מאוורר בודד שירעיש לו כמו מאוורר על עמוד למי הוא יבוא בטענות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...