מחשב לגימינג ועיצוב קל ב 5K+- - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב לגימינג ועיצוב קל ב 5K+-

Ligi

Recommended Posts

1. מה התקציב המקסימאלי?  5000

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך?  לנצל.

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? 500

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? משחקים, עבודהת תכנות , אדריכלות קלה

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה). אולי לפרנסה לפעמים.

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין: כל משחק שיבוא :)

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). 23 אינץ 1920X1080

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)? עדיפות לגבוהות

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. - אין צורך בציוד הקפי

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? 

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)? 8

6. האם מתוכנן (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)?כרגע לא נראה, שוקל אפשרות לקחת מחשב לOC אבל אז הוסיף לI7 6700K.

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? הרכבה בחנות נחמד לא חובה.

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. תל אביב.

9. מתי מתוכננת קניית המחשב? השבוע

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? 250+- ו2TB HDD

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? לא קריטי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"8" בסולם השקט = תוספת של כ- 500 שקלים, אתה מעוניין להשקיע בזה? האלטרנטיבה זה סטנדרט באיזור ה-5~6 בסולם.

מערכת ל-OC בכלל זו תוספת ענקית, עוד 200 למעבד, עוד כ-200 ללוח, עוד כ-150 לקירור. בדר"כ לא אומרים "כרגע לא"

או שכן או שלא, ואם כן כדאי לבצע אחד משמעותי מהרגע הראשון.

לאחר חידוד שני הנושאים הללו, אציג בפנייך מפרט בהתאם לדרישות הסופיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי השקט אין בעיה 5-6 וכמובן שאם יש משהו בתוספת קטנה של 100-200 שקל אשמח להוסיף.

חוץ מזה מעניין אותי על מה צריך להוסיף כ 500 ש"ח :)

אז בוא נוריד את ה OC.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי עדין שאמרתי 500, רק באנדל שקט כמו ה-R5 יחד עם ספק איכותי זה 500 שקלים בערך יותר

מבאנדל "רגיל", ואם נפרק את הבאנדל ונשאיר את ה-R5, וניקח ספק שקט עוד יותר, פלוס שקט

למעבד, התוספת יכולה להגיע להרבה יותר מ-500.

בהנחה שאכן צריך I7 6700 לשימושים שלך, ואני מניח שאם כן גם תוספת בסך כולל של 16GB לא יזיקו:

מפרט זה הורכב ב - www.startpc.co.il - סטארט מחשבים
אודים | חיפה | תל-אביב | אשדוד | קריית מלאכי

מעבד: 1439 ₪ - * מבצע * - Quad i7 6700 3.4Ghz S1151
לוח אם: 569 ₪ - GA-H170-D3H (DDR4) S1151
זכרון: 318 ₪ - * מבצע * - 8GB Transcend 2133Mhz (כמות: 2)
כרטיס מסך: 1679 ₪ - * מבצע עם משחק * - GTX970 4GB WindForce3 OC 1114Mhz 4G DDR5
דיסק קשיח: 429 ₪ - * מבצע * - SSD 850 EVO 250GB SATA III
דיסק קשיח: 239 ₪ - 1T 3.5'' Sata3 Barracuda 3 Years Warranty
באנדל (מארז + ספק): 579 ₪ - * מבצע * - ZALMAN R1 Window + 650W 80+ MODULAR
קירור אוויר למעבד: 119 ₪ - * מבצע * - Freezer 7 Pro Rev.2

מחיר סופי: 5371 ₪ למזומן
 5478 ₪ לאשראי עד 10 תשלומים

השתמשתי בחלק מהחריגה כדי בכל זאת לנסות לספק מפרט שיהיה כן שקט יותר ממפרט שהיה עולה כ-350 שקלים

פחות, אבל בניגוד למה שאמרתי קודם בתוך ההפרש הזה כלול גם כרטיס מסך מתקדם בהרבה מאחד בעל מפוח.

קירור שכזה גם שקט בהרבה מכוון שהוא מפעיל שלושה מאווררים במקביל על עוצמה נמוכה יותר מאשר מאוורר מפוח אחד

שיעבוד קשה בהרבה, בנוסף כמובן יהיה מדובר בכרטיס קריר יותר, ומאחר וה-970 הוא אוברקלוקר מצויין, שכזה

יאפשר הרבה יותר טובה מאשר הדגם עם המפוח.

יש פה גם קירור מעבד שקט מאוד שיעזור לדרישת השקט, מארז שמתיימר להיות די שקט, כמובן שאי אפשר לצפות ממנו שיתן תשובה כמו מארז שעולה

פי 3 ממנו, אך לפחות הוא מנסה עם ספוג לבידוד רעשים בחלקו הקידמי, הוא נראה גם לא רע. הכל יחסי כמובן מדובר במארז לא יקר בכלל לכן גם אין

מה לצפות לאיכות חומרים ברמה מדהימה ופיצ'רים יחודיים. בנוסף ספק די איכותי בהספק גדול בהרבה ממה שהמערכת צריכה בפועל כך שלא יצטרך לעבוד קשה מידי ולהרעיש יתר על המידה.

לגבי שאר הרכיבים - לוח שבנוי היטב ועשיר בחיבורים ופיצ'רים, מהמהירים בקטגוריה שלו ולמחירו. סביר שגם מהאמינים יותר עם 5 שנות אחריות.

קשיח רגיל בנפח 1TB לאיחסון, וכמו שציינתי לפני מעבד I7 סקיילייק ו-16GB .

ראיתי את הבקשה לקשיח 2TB רק לאחר מכן, אז יהיה הצורך להוסיף עוד כ-130 שקלים לעלות המפרט הכוללת.

במידה ואתה חושב שיהיה אפשר להסתפק ב- I5, אפשר לחסוך כ-500 שקלים שזה ההפרש במחיר בין שניהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלוחות אם מעבר לחיבורים אין הבדל מעבר לטעות סטטיסטית בביצועים במידה ואין התחממות יתר. מה שיש זה הבדל באיכות בנייה שמתבטא בשלבי ייצוב מתח, power phase, גם בכמות אבל לא רק, גם ברכיבים עצמם, איכות ודירוג הקבלים, פלטות באזורים רגישים, כל מיני הגנות וכו', בהמהרה זה יותר משמעותי כדי שהלוח יספק מתח יציב למעבד ושתהייה יציבות, במערכת כמו שלך סביר שגם לוח פשוט יספק מתח יציב (תאורטית לוח איכותי יותר צפוי לספק מתח יציב יותר במערכת כזו אני לא צופה הפרש מורגש בפועל), יש סיכוי גבוהה יותר להתחממות באזור הvrm זה תלוי בקירור אבל עדיין סיכוי נמוך. מה שכן זאת מערכת שצפוייה להתאמץ יחסית עם מעבד בעל הספק בינוני, לכן לוח איכותי צפוי לשרוד יותר, כמה יותר? לא יודע, זה תלוי במאמץ, טמפ', וכו', כל לוח גם הפשוט צפוי לשרוד 2-3 גם במאמץ, ברור שאין וודאות שלוח איכותי ישרוד יותר, ההחזרות של לוחות חדשים לא מושפעת מזה, אפילו יכול להיות הפוך בגלל כמות החלקים.תסתכל בתמונות באתר הלוחות מנמוך לגבוהה ותסתכל על כמות המלבנים באזור המעבד, בקרוב שלבי ייצוב מתח (גם האיכות משנה לא רק הכמות), פלטות וכו' ותראה איך זה משתנה ככל שעולים למעלה, שים לב שבדר"כ לוחות מקבילים מיקרו ורגילים הרגילים טיפה יותר מושקעים. עבור מערכת כזאת הייתי בוחר לוח בסגנון שroy נתן, מה שהוא נתן, אישית גם הasrock h170 pro4 מוצא חן בעיניי, להבנתי לgb יש יבואן בארץ שזה ייתרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@Ligi הלוחות הבסיסיים ביותר עם שני סלוטים ומעט מאוד חיבורים ופיצ'רים בנוסף למה שציין בהרחבה none77 עולים כ-290~350 שקלים
 ולא ממש מומלצים עם מערכת שכזו, אני אישית אוהב גם שיש איזון במפרט, לא מעבד ב-1500 שקלים ולוח סופר בסיסי וכ'.

אפשר כן לקחת לוח מבוסס ערכת שבבים B150 שזה בערך באמצע בין ה-H110 הבסיסי ביותר לבין ה-H170 שבמפרט, רק שלוח כזה עם 4 סלוטים

לזכרון ושיהיה יחסית מאובזר ונדיב בכמות החיבורים, יעלה כ-450 שקלים, התוספת של ה-100 וקצת לטובת הלוח שבמפרט כדאית לדעתי במקרה

הזה, הלוח בנוי טוב יותר, מאובזר יותר, ועל הדרך גם נראה טוב יותר. זה לא חובה, אבל מומלץ, השיקול הוא שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי, החלטתי ללכת על I7 בסוף ולקחת את הדגם ה K כי אני הולך לפתח על המחשב גם (מכונות ורטואליות שאוכל להריץ ואולי עוד איזה וינדוס במקביל)
אני לא הולך לעשות OC כנראה אבל רוצה שתיהיה לי אפשרות למשהו קליל
כנראה אקח 2400MHZ
עכשיו אני מתלבט איזה דגם לקחת, אישית אני מאוד אוהב את ג'יגאביט ואני לא ממש הולך לעשות .
איך היום?
ראיתי את ה 

GA-Z170-HD3P http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=5495#ov
עם USB3.1

ובפלונטר ראיתי שיש את GA-Z170-Gaming K3
שנראה מעניין
http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=5720#ov

לגבי אולי לשדרג למשהו כמו: SCKTN-4000 - Scythe Katana 4

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפעמים קשה לי להבין למה אנשים לא עושים חשבון פשוט, כמובן שלכל אחד יש רצונות משלו, אבל מדובר

בתוספת של מאות שקלים, למה זה טוב אם אתה מדבר על משהו "קליל" שבכלל לא ישנה לך דבר.

הדעה שלי בעניין ידועה, במערכת מיועדת ל-OC שכבר דורשת מעבד יקר ב-200 שקלים, וקירור יקר ב-150 שקלים, לא בוחרים

בלוח Z170 הכי בסיסי שיש בשביל לעשות צ'ק, צריך לקחת לוח איכותי שיאפשר יציבות טובה, מותאם באמת לספק איכותית ועל הדרך גם רמת

חיבורים ופיצ'רים שנאותה ללוח שכזה, לא שזה ביג דיל סיפור של כ-100~150 שקלים יותר, כמובן שבשיקלול כללי התוספת גדולה בהרבה.

ולא סתם אני טוען שזו תוספת מאוד גדולה. למען האמת עם כל החוסר הגיון לדעתי בעניין, לטובת OV "קליל", עדיף לך פשוט להוסיף את ה-200 שקלים בעבור

ה-6700K, בלי שום תוספת נוספת בשביל להנות מהתדר הבוסט הגבוה יותר, למרות ששוב, זה מיותר לדעתי.

הבעיה שלך היא שאתה לא באמת מבין כמה ה-6700 הוא מעבד מודרני וחזק, שאתה מתעסק בעוד כמה הרצים לפה או לשם, באמת מיותר..

אני עם מעבד כזה ואני אומר לך ששום דבר כמעט לא מזיז לו. מדובר במעבד עוצמתי, שברגע שתעשה בו שימוש תגיד לעצמך - סתם חפרתי לעצמי לחינם.

זה הדעה שלי בעניין, אם תחליט לקחת את ה-OC כסוג של תחביב וכיף, אין לזה מחיר, ועל הדרך גם תרביץ איזה OC משמעותי הרבה יותר מ"קליל", וזה כבר

ישמע אחרת, במצב כזה הייתי הולך על קירור נוסח המוגן 3 ובנוגע ללוח ה-K3 זה בערך המינימום לטעמי, אני באופן אישי אוהב את הלוחות של ו-ASUS

לטובת . יש דגמים לא יקרים בהרבה מהלוח הבסיסי של GB שיעשו עבודה טובה בהרבה מה-HD3P.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השיקול העיקרי שאני רוצה להחליף לI7 הוא תוכנה ואחרי שהרצתי כמה VM (אני בעבודה אני משתמש ב 4790 ו 4810MQ אז אני יודע 4GHZ לא חשוב מידי)
ההבדל בין I7 רגיל לK הוא זמן שעון שזה לא הכי חשוב אבל אני קונה מחשב לכמה שנים ואני מעדיף זמן שעון גבוהה יותר

אני לא הולך לעשות OC אמיתי (עשיתי לE8400 שאני משתמש בו לאיזון שעוני ריצה ו4 שנים הוא עובד נהדר)

מבחינה תקציבית אין לי בעיה להוסיף ל K השאלה איזה לוח כדי לקחת איתו כשאני בטוח לא יעשה ורוב הסיכוים שלא יעשה משהו מיוחד חוץ מלחבר ואולי רסיבר בעתיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי את הלוח z170 hd3p

תשמע הוא באמת לוח בסיסי וטוב

בלי יותר מידי פי צר ים.

יש בו כל מה שאתה צריך.

לי חסר קצת כניסות מאחורה.

יש לו 6 שלבי ייצוב מתח. שזה די סביר.

למחיר שלו הוא בהחלט משתלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בסוף בניתי לבד לפי דברים שראיתי פה מחשב
בפועל אני הולך לשחק, עיצוב ופיתוח תוכנה עליו (עם VM ככה שI7 יתן לי יתרון)

אשמח לשמוע מה כדאי לשנות, אין לי בעיה גם להוסיף ללוח אם רציני יותר כשאני הולך לעשות OC קטן אם בכלל.

כמובן שיש גם רצון לשקט אז אם יש משהו שאפשר לשדרג בקטנה אשמח לדעת (כמו לקחת מארז אחר שאני לא סגור עליו).
http://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=50635

Intel - i7-6700K Skylake Quad CPU - 4 GHz -
GA-Z170-Gaming-K3 - Gigabyte
HyperX - 8GB (2x4GB) 2400Mhz CL12 - 1.35V - 288Pin
Gigabyte - GTX970 GPU - WINDFORCE 3X cooling system - OC
Samsung - 250GB 850 EVO - 2.5 inch - SATA3 6GB - 7mm - 540/520 MB/s - Retail
Seagate - 2TB - 3.5 inch -SATA3 6Gb/s - 7200rpm - 64MB Cache - Barracuda  
[url=http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=GX300-NE650M]GX300-NE650M - - GX300 mid tower - With 650W NE650M NeoEco 80Plus Bronze Modular power supply - Window - USB3.0 and 2.0 front ports - 6 x 3.5 inch bays also compatible with 2.5 inch drives - 2 120mm fans inc...[/url]
Scythe - Scythe Katana 4

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מתכוון להתייחס יותר לעניין ה-OC, כבר סיכמתי את דעתי בעניין, בנוגע למפרט לקחת 8GB מחולקים לשני מודולים של 4GB בעלות

של 16GB לפחות. שנה את זה לשני מודולים של 8GB סה"כ 16GB באותו המחיר בערך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OC עזבתי.
רק דבר אחרון לפני שאני מזמין היום, כדאי להחליף מארז \ קירור מעבד לקבל שקט גבוהה יותר, מוכן לשיים עד 200 בשביל זה.
http://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=50659
החלפתי את הRAM ל 16GB (2x8GB) 2400MHz CL15 DIMM FURY Black Series

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...