רוצה לקנות מסך 27' ב-1,200 שקל, למשחקים עבור מחשב חדש עם כרטיס מסך GX970 - עמוד 2 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רוצה לקנות מסך 27' ב-1,200 שקל, למשחקים עבור מחשב חדש עם כרטיס מסך GX970

Darksam

Recommended Posts

תודה לכם על התגובות.

Art Tatum,

אשמח לקרוא את הסיבות לבעד ונגד 1440p והתייחסות לרכישת מסך כזה קוריאני כי בארץ הוא ממש לא בתקציב.

וקראתי קצת על ההבדלים בין 1080pל- 1440p, אז משהו נוסף שחשוב לציין, כשאני רואה סדרות/סרטים במחשב, אני שוכב במיטה במרחק של כ-2-2.5 מטר מהמסך.

האם הבנתי נכון? לכל המסכים יש backlight bleeding ברמה כזו או אחרת, וככל שיש יותר backlight bleeding, זה משפיע על איכות הצבע השחור שאראה במסך בשימוש היומ-יומי, ומשחקים,

דיברתי עם Ivory ו-KSP, לא ניתן לבדוק אצלם שום מסך לפני רכישה, רק לאחר תשלום. ב-KSP הנציג פירט שככלל לכל המסכים, רק החל מ-3 פיקסלים יחליפו מסך.

דיברתי גם עם שאין להם שום מילה על נושא אחריות למסכים בהצהרת האחריות שלהם באתר, והם אמרו ש"כל מקרה נבדק לגופו ולרוב מחליפים אם יש 2-3 פיקסלים מתים, בהתחשב, במיקום, במרווח..", ובעוד פרמטרים שאני לא זוכר כרגע.

E71,

אני יושב רוב היום מול המחשב. זה עניין קריטי עבורי שהמסך ייתן מענה לצרכים שלי.

Monsi,

לא בדקתי את נושא האחריות בעבר ולשמחתי לא היה גם צורך. מבחינתי המוצר צריך להגיע מושלם בעת הרכישה. אחרי כמה טלפונים, מסתבר שהיצרניות מסכים חושבות אחרת.

הבנתי שלקנות קוריאני או לקנות בארץ זה חתול בשק בכל מקרה, אז אשמח לשמוע יותר על המסכים הקוריאנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Darksam

Monsi,

לא בדקתי את נושא האחריות בעבר ולשמחתי לא היה גם צורך. מבחינתי המוצר צריך להגיע מושלם בעת הרכישה. אחרי כמה טלפונים, מסתבר שהיצרניות מסכים חושבות אחרת.

הבנתי שלקנות קוריאני או לקנות בארץ זה חתול בשק בכל מקרה, אז אשמח לשמוע יותר על המסכים הקוריאנים.

ROY.T כנראה הוא הכתובת הטובה ביותר. יש ברשותי רק מידע "יד שניה" מה שנקרא, לא אוכל לתת המלצות ספציפיות.

ציטוט של Art Tatum

אני רק יכול לומר שכשקניתי אצל אייבורי מסך 24" של ב2400 שקל לפני 4-5 שנים, והוא הגיע עם פיקסלים מתים, החליפו לי בשירות לקוחות במקום.

אומנם חיכיתי איזה שעה אבל הוציאו לי חדש ובדקנו שאין פיקסלים מתים.

חווית שירות אחת הטובות שהיו לי.

אני באמת לא בטוח שזה מייצג כל מקרה.

ויכול להיות שמאז השתנו הנהלים לגבי מסכים באופן כללי.

אבל יותר טוב מהשירות של KSP זה בטוח.

מרגיש שיש עם מי לדבר אצלם כל עוד אתה מדבר הגיון ומוכן לשמוע הגיון.

בימינו זה דבר נדיר.

כבר סיפרתי פה בפורום איך חיפשתי מסך באייבורי לפני מספר חודשים. מבלי לחזור על כל הפרטים: המוכר שלח אותי לחפש ביקורות ברשת, כי לו אין מה להגיד לי. :) אז הלכתי וחיפשתי. וקניתי ב-KSP.

גם זה כנראה לא מייצג (אני רוצה לקוות לפחות) אבל בסופו של דבר זה תלוי בגורם האנושי. אם אתה נופל על דבילים (ואף אחד לצערי לא חסין) החוויה לא תהיה נעימה לא משנה באיזו חנות מדובר.

סתם מתוך סקרנות, כמה פיקסלים מתים היו? יותר מ-3 נחשב לתקול, למיטב ידיעתי. עד 3 - תקין. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי יש הכירות אחרת עם שוק החומרה מהרבה אנשים.

התעסקתי עם הרכבה ושדרוגים כמו גם תחום התוכנה מגיל 10. (קרוב ל30 שנה)

כשאני הולך לקנות אני מבין יותר מהמוכר.

גם עבדתי בתחום בכל מיני תפקידים.

בין השאר גם היתה לי חנות מחשבים וקניתי מיבואנים.

גם אחרי שהפסקתי למכור מחשבים המשכתי לעבוד עם יבואנים תקופה ארוכה.

כשאני מגיע לחנות מחשבים המוכר הוא חלק במשהו, משהו שאני במקום הרבה יותר טוב לשפוט ולהעריך.

ולכן הראיה שלי יכולה להיות מאוד שונה משל אחרים.

הסיטואציות אליהן אכנס ומהן אצא.

הסיבות לכך.

אם הייתי צריך לשפוט חנויות על פי בקיאות המוכרים כמעט כולם היו נופלים אצלי לאורך זמן.

במיוחד שהרי הן מאבדות נסיון לתחלופה על בסיס קבוע.

הדבר שמבדיל את איבורי מKSP זה המבנה צמיחה שלהם.

אני מכיר את איבורי מאז שהם היו חנות קטנה במרתף בניין בז'בוטינסקי פינת ביאליק רמת גן.

הם עשו הרבה שטויות אז כדי לחסוך ולהרוויח כסף.

בהמשך כשגדלו לרשת עבדו חזק עם וביססו עצמם מסביב למותג זול יחסית שפיתח אמינות כמתחרה הקטן בשוק.

ככל שהם גדלו נושא השירות עשה מהפך לטובה.

על KSP אני לא רוצה לדבר.

אין לי הרבה דברים טובים לומר.

המחסנאי בסניף רמת גן סבבה, ולא סבלתי שם יותר מדי בקניית רכיבים.

סניף פתח תקווה מרגיש כמו חנות מחשבים במזרח אירופה בסוף שנות ה90.

אפילו כדי לבדוק מחירים באתרים אחרים הם חוסמים ללקוחות אצלם בחנות.

סך הכל מעדיף איבורי על KSP.

אבל לא מרוצה בכלל משניהם בנוגע לתמחור מוצרים.

מרגיז אותי שקשה למצוא במחיר טוב אצלם.

אולי מישהו שם בהנהלה חשב שלהעלים מהלקוחות בהם קיבלו גם מחיר טוב זו אסטרטגיית מכירות.

אולי בגלל זה אני לא רואה אצלם מחירים טובים באמת.

אולי הם מתאמים את המחירים שלהם אחד עם השני, ועושים הבדלים קלים בכמה מוצרים נבחרים כדי לחלק את העוגה.

אני רק צריך כמה רכיבים מדי פעם.

את המחשב שלי תמיד הרכבתי בעצמי בהקפדה יתירה, כך שאין לי בעיה להשיג רכיבים ממקורות שונים גם על פי המחיר.

המרחק והזמן כמובן גם שיקול בקניה וגם במקרה מימוש אחריות.

כשממילא קונים ציוד לפני שהציוד הקודם כשל אפשר להזמין מחו"ל לפחות כמה וכמה דברים.

עוד שבוע פחות שבוע, מה זה משנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי.. גם אני מכיר את אייבורי מאותה תקופה, היתה להם "חנות" מתחת למחסן של עמינח... עבדתי אז במקום קטן אחר שהיה מתחרה שלהם, ותמיד קיבלנו אלינו מחשבים של אנשים שברחו מהשירות הזוועתי שהיה להם שם. זו לא אותה אייבורי של היום שהיא יחסית מסודרת.

ואז עזבתי את התחום ועשיתי תואר, ומשהו משעשע - הלימודים שלי היו בחיפה, ובמקרה יצא לי להכיר גם את KSP מהיום שהיו חנות אחת קטנה על הכרמל. קטע כזה, שתי חנויות שהכרתי הפכו לרשתוךת הגדולות של . אני זוכר שקניתי מהם מסך גדול וכבד של היטאצ'י ששירת אותי איזה 8 שנים אח"כ ועוד כל מיני חלקים...

האמת שהם עשו דרך קצת הפוכה מאייבורי שהיה לה שירות גרוע והיום קצת יותר טובים לדעתי מ-KSP בעניין השירות. השירות של KSP היה אז טיפ-טופ והמחירים נמוכים להפליא, עם ההנחה המפורסמת על שטרות במזומן. 

היום - שתי הרשתות הן בעיני סופרמרקטים של חלקים, אייבורי טיפה יותר יקרים אבל עם שירות יותר טוב בעת צרה. אבל שתי הרשתות אמינות ומוכרות בדיוק מה שאתה קונה מהן, אף פעם לא קיבלתי מהם משהו שלקוח החזיר (עד כמה שאפשר לזהות) וכד'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Art Tatum

אני רק יכול לומר שכשקניתי אצל אייבורי מסך 24" של ב2400 שקל לפני 4-5 שנים, והוא הגיע עם פיקסלים מתים, החליפו לי בשירות לקוחות במקום.

אומנם חיכיתי איזה שעה אבל הוציאו לי חדש ובדקנו שאין פיקסלים מתים.

חווית שירות אחת הטובות שהיו לי.

זה כי לדל יש תקנון ברור כבדולח לגבי הפיקסלים, ודל זה אליפות, תיהיה בטוח שהם לא יהיו כאלה נחמדים שתקנה מסך מתוצרת אחרת, לא כי רעים, אלא כי היבואן

לא יסכים להחליף להם, אז הם לא יחליפו לך.

Darksam עושה דוקטורט על מסכי מחשב, שזה על הכיפק שהוא לומד הרבה ועל הדרך לומדים עוד המון שקוראים את הדיון, אבל בשורה התחתונה, בתקציב הזה האופציות מוגבלות.

אין בכלל שום ספק בעולם, שאם היה יכול למתוח את התקציב, מסך קוריאני 27~28 עם פאנל LG או סמסונג AH- או PLS ברזולוציית 1440P בעלות של כ-1500 שקלים מאה שקלים לפה או

לשם כולל מיסים, נותן תמורה שעוד 100 שנה לא היה מקבל בארץ, אני לא המצאתי את הגלגל, המסכים האלה נמכרים כמו לחמניות, ולא סתם. מלבד עניין הכסף זה גם מרגיש שהוא לא מספיק

פתוח לעניין, כי הוא מאוד חושש ונוקשה בבחירות שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין דבר יותר נחמד מלעשות קניה נכונה לשנים קדימה.

כמו שרוי אמר, לכל יצרן יש תקנון ברור לגבי פיקסלים.

עברו כמה שנים טובות מאז קניתי .

וגם אז זכור לי במעומעם שלא כל דגם זכאי לאותם תנאי החלפה/תיקון כשמדובר בפיקסלים שרופים.

יש גם הבדל בין פיקסל שחור ופיקסל שנתקע על צבע.

לא זוכר בדיוק כמה פיקסלים שרופים היו לי כשהחלפתי.

לפחות 3.

צמצם את הדגמים שעונים על הקרטריונים שלך.

ואז חפש את תנאי ההחלפה בפיקסלים שרופים. (אולי בתוך הPDF של הדגם באתר היצרן)

ותשתדל לקנות בחנות שלא ידועה כבעייתית במקרי מימוש אחריות, או חפש כזאת שידועה כטובה במיוחד.

מה עוד אדם יכול לעשות?...

נזכרתי בקטע מצחיק שקרה כשהחלפתי את המסך עם הפיקסלים השרופים.

החזרתי את המסך ללא הכבלים שהגיעו איתו.

וקיבלתי מסך חדש כולל כל הכבלים.

אפילו לא חשבתי על זה עד שהגעתי הביתה.

בדרך כלל זה לא ביג דיל, אבל הדגם הזה כולל DVI/HDMI/DISPLAYPORT/RCA/COMPONENT/USB/AUDIO.

וDELL צרפו לדגם(היקר קצת יחסית) ים של כבלים.

זה לא עניין של מה בכך.

מקווה שהעובד ההוא לא חטף על זה אחר כך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Roy.T,

אני נוקשה לגביי התמורה שאני רוצה לקבל מהמסך. אני רוצה להנות ממנו ועל זה אני לא מעוניין להתפשר. בהתחלה שללתי את הקוריאני כי לא ידעתי שתנאי האחריות בארץ זוועה במסכים וכי התעצבנתי ממוכר באיביי שמוכר מסכים עם שירות "Perfect Pixel" שאצלו זה אומר שהוא מתחייבות ל-עד 3 פיקסלים מתים, אני לא רוצה לחשוב כמה פיקסלים מתים מגיעים במסכים שלו במחיר רגיל ללא השירות. לעומת זאת, מצאתי מוכר שמוכן להתחייב על אפס פיקסלים מתים למגוון המסכים שלו. ראיתי שיש הרבה רכישות של מסכי Qnix, אך המפרט של וואסבי מנגו טוב יותר, לצערי, המוכר סיים את המכירה של המסך 27 היחיד שהיה לו של וואסבי מנגו. אם אתה מכיר אתרים נוספים פרט לאיביי שמוכרים את המסכים של החברות שהמלצת לי עליהם, אשמח לקבל קישורים.

מה שכרגע מעניין אותי לבדוק זה איך רואים במסך FHD בגודל 27 בשביל שאוכל להתרשם. בכיף גם לראות מסך 1440p בגודל 27, אבל  אני ממש לא אופטימי למצוא. בכל אופן, בינתיים בדקתי באיבורי, ב-KSP ובבאג ובקושי יש להם 3 מסכים פתוחים בחנות והכי גדול שראיתי זה 23.6 שזה לא עוזר לי. אני אבדוק בחנויות כמו מחסני חשמל או שקם אלקטריק ובתקווה ויהיו להם מסכי מחשב פתוחים בגודל 27 ואוכל לראות איך זה נראה ולהחליט האם FHD מספק אותי או אני הולך על קוריאני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי היום בשקם אלקטריק והם מחזיקים במסכים מגודל 32 אינץ ומעלה. לעומת זאת, בבאג היו 5 מסכים לתצוגה, ביניהם סמסונג קעור 27 אינץ 1080p שהיה מחובר למחשב אז יכולתי גם לראות את השולחן עבודה ולגלוש לאתרים כמו ויקיפדיה. רואים טוב במסך, הכתב לא חד כמו שאמרו ולי זה מפריע בעין בגודל 100% בדפדפן, במיוחד כשיש הרבה טקסט במסך. טקסט בגודל 125% ראו יותר טוב, אבל זה גדול לי. המסך היה VA ולא , אך נראה לי שעניין החדות יפריע באותה המידה גם במסך . אז עכשיו אני יותר נוטה לכיוון של 1440p קוריאני.

Art Tatum,

אשמח לקרוא את הסיבות לבעד ונגד קניית 1440p.

ציטוט של Art Tatum

תהיה פגיעה במושלמות התמונה. אבל זה שלעצמו לא צריך להיות הדבר שמונע ממך לקנות 1440P, יש סיבות טובות יותר למה לא לקנות 1440P, וצריך לשקול אותן מול הסיבות למה כן לקנות 1440P.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Darksam

עכשיו אני יותר נוטה לכיוון של 1440p קוריאני.

אני עובד על 1440 ב-25 אינצ' ועם 125% זה מצויין (לא שיניתי בדפדפן אלא באופן כללי בחלונות). אז עם "27 לא תהיה לך בעיה.

לגבי החדות, מן הסתם 1440 חד יותר מ-1080...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...