רוצה לקנות מסך 27' ב-1,200 שקל, למשחקים עבור מחשב חדש עם כרטיס מסך GX970 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רוצה לקנות מסך 27' ב-1,200 שקל, למשחקים עבור מחשב חדש עם כרטיס מסך GX970

Darksam

Recommended Posts

אני קונה מחשב חדש עם כרטיס מסך R9 380X או GX970 ואני מעוניין לקנות מסך 27 אינץ' למשחקי MMORPG, גלישה וסרטים, ישנם 2 דגמים שכרגע אופציונלים בגלל התקציב והיות והם . חשובה לי מאוד החדות והצבעים.

מסך 27MP47HQ ומסך VX279H

יש לי כמה שאלות:

1. האם המסכים מומלצים?

2. ביינתן 2 מסכים זהים בכל פרמטר, שניהם וההבדל היחיד הוא הגודל. אחד 21.5 ואחד 27, האם תהיה ירידה בחדות במסך ה-27 בשימוש יומ-יומי וסרטים?

לדוגמא, האם זה יהיה כמו לצפות בסרט במסך 32 אינץ' ומעלה, באיכות 720P מול 1080P שנראה הרבה יותר טוב?

3. איך יראו משחקי MMO כמו Guild Wars 2 או Rift על המסך 27 אינץ' לעומת על מסך זהה בפרמטרים בגודל 21.5 או 24 אינץ'?

4. אם יש קשר ואם כן, מהן הקשר בין fps ל-Refresh Rate במסך?

5. האם למסך יש מגבלה לשדר מ-fps מסויים? אם למשל הכרטיס מסך משדר על 100fps, האם אני אראה במסך לפי 100fps? 

6. האם ל-2 המסכים האלה יש טכנולוגיה כמו V-SYNC? וב- טכנולוגיית Flicker Free (ולא מנגנון PWM)?

7. מה ה-Refresh Rate במסכים האלהי?

אודה לתשובה בציון מספר השאלה שעליה כעונים.

קישור למסך באתר LG:

http://www.lg.com/uk/monitors/lg-27MP47HQ

קישור למסך בתאר ASUS:

https://www.asus.com/Monitors/VX279H/overview/

קישור למפרט המחשב:

http://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=49274

עריכה: השאלות כבר נענו מספר פעמים ואין צורך לענות עליהם שוב. ישנן שאלות חדשות בדיון עצמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) אין לי מושג, אך נשמע כמו מקום טוב להתחיל.

2) זה תלוי קודם כל בשטח הפיזי של המסך, ברזולוציה המוצגת עליו, ובמרחק העיניים מהם.

אם תשב קרוב תוכל להבחין בפיקסלים בקלות יותר ממסך קטן באותו המרחק והרזולוציה.

לגבי חדות המסך זו כבר שאלה למסך.

3) טוב יותר? חוויה יותר סינמטית אני מקווה? הכל תלוי במרחק ישיבה מהמסך, בדיוק כמו בקולנוע. אני משתמש במסך 40" במרחק מטר וחצי.

4) אחד מעבד ומציג פריימים במהירות מסויימת, והשני מעדכן את הפריימים על המסך במהירות מסויימת. הראשון אלמנט של תוכנה וחומרה, והשני אלמנט חומרתי במסך עצמו שקובע לרכיבי ההיצג באיזו מהירות הוא יכול להציג.

5) חובה מסך תומך. כל המסכים תומכים ב50-60hz כשכיום 60 הוא הסטנדרט השולט. ישנם מסכים התומכים גם ב120-144 המאפשרים 3D.

6) יש טכנולוגיות חדשות וקצת יקרות, אחת של NVIDIA והשניה של . מסכים התומכים בהם עולים קצת עד הרבה יותר. ועדיין אין מסך מושלם באופק.

6.2) תראה מה ה"hz" המקסימלי שלהם, המספר מקביל לFPS.

אל תצפה לקידמה טכנולוגית ב1200 שקל.

קרא שוב את פיסקה (6).

תסתפק במסך סביר עם גודל שמתאים לך ברזולוציה 1080P או 1200P.

עדיף עם ארגונומיה טובה וPIVOT.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. האם המסכים מומלצים? - מומלצים זה עניין שתלוי בתקציב, ולכן סובייקטיבי... אם זה מספיק זול וטוב לך אז מומלץ, אחרת לא.

2. ביינתן 2 מסכים זהים בכל פרמטר, שניהם וההבדל היחיד הוא הגודל. אחד 21.5 ואחד 27, האם תהיה ירידה בחדות במסך ה-27 בשימוש יומ-יומי וסרטים? - מן הסתם כן, כי באותה רזולוציה - DPI גבוה יותר במסך קטן יותר... (בהנחה שב-"חדות" התכוונת ל-DPI). יש יותר נקודות באותו מקום - אז המסך יותר "חד"...

3. איך יראו משחקי MMO כמו Guild Wars 2 או Rift על המסך 27 אינץ' לעומת על מסך זהה בפרמטרים בגודל 21.5 או 24 אינץ'? יותר טוב. במסך "27 הכל נראה יותר גדול וזה כיף. אבל פחות "חד"...

4. אם יש קשר ואם כן, מהן הקשר בין fps ל-Refresh Rate במסך? FPS זה מספר התמונות של המשחק לשניה, ולכן הוא אף פעם לא יהיה יותר ממספר הפריימים שהמסך יכול להראות (ה- Refresh rate). זאת אומרת, FPS <= REFRESH תמיד.

5. האם למסך יש מגבלה לשדר מ-fps מסויים? אם למשל הכרטיס מסך משדר על 100fps, האם אני אראה במסך לפי 100fps? לא, ראה סעיף קודם. אם הכרטיס מוציא 100 כשהמסך לא תומך והתוכנה לא דואגת להגביל, המסך עשוי להראות Tearing. בשביל זה המציאו את ה-VSYNC.

6. האם ל-2 המסכים האלה יש טכנולוגיה כמו V-SYNC? וב- טכנולוגיית Flicker Free (ולא מנגנון PWM)? לא יודע...

6. מה ה-Refresh Rate במסכים האלהי? לא יודע. תבדוק באתרים של החברות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לכם על התגובות. את הרוב הבנתי, יש לי עוד מספר שאלות:

Art Tatum,

3. ציינת את עניין מרחק הישיבה מהמסך. אצלי בשולחן הוא יהיה במרחק של חצי מת מהעיניים שלי. האם אתה חושב שאראה את הפריטים במסך בחדות או שבגודל 27 מומלץ לשבת יותר רחוב מהמסך?

7. ב-Refresh Rate לא מוצג באתר היצרן, איפה אני יכול למצוא את המידע הזה?

E71,

1. ציינתי מה השימושים הולכים להיות. אני קונה מחשב חדש למשחקים ואני משקיע בכרטיס מסך, אני רוצה לראות במסך הכי טוב שאפשר (במסגרת התקציב), וליתר דיוק, לראות לפחות באותה החדות שאני רואה עכשיו במסך ה-21.5 שיש לי (כי ברור לי שמבחינת צבעים, יהיה שיפור משמעותי במעבר ל-IPS). אני לא רואה שום פיקסלים במסך שלי, אין לי שום כוונה להתחיל לראות אותם לאחר השקעה כוללת של מעל 5K. מעבר לזה, לא כל מסך או מוצר מומלץ ולכן אני שואל אם מסכים אלה מומלצים.

6-7. הבנתי ש-VSYNC זו אופציה בדרייבר ולא קשור למסך שאבחר. לגביי ה-Flicker Free ב- וה-Refresh Rate בשני הדגמים, המידע לא מוצג באתר היצרן לכן אני שואל. איפה אני יכול למצוא את המידע הזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק אתה יודע מה המרחק שנוח לך.

לא תמיד יש בחירה אם לא תכננת מראש לכך.

גודלו הפיזי של המסך והרזולוציה המוצגת בו יקבעו מה המרחק שנוח לצפיה מול טקסטים כאלו ואחרים.

בקולנוע אתה יושב והמסך(שוב תלוי במרחק שלך ממנו) יכול להיות גדול יותר ממרחב הראיה של העיניים שלך.

יש גודל אידיאלי שממלא את העיניים שלך עם המסך באחוז מסויים.

ומעבר לכך יש את עניין הרזולוציה והטקסטים בהם תיתקל בסיטואציות שונות.

צריך גם לשים לב לכמות האור היוצאת מהמסך ונכנסת לעיניים שלא תהיה חזקה מדי ותגרום לכאב עיניים בשימוש ממושך.

בגלל זה מומלץ מסך שנראה טוב גם בתאורה בינונית/נמוכה.

זה נכון פי כמה כשמדובר בטלוויזיה גדולה המשתמשת כמסך ראשי.

באופן טבעי אתה תחפש להתאים את המרחק לשימושים ולנוחות שלך.

וכנראה תמצא עצמך משתמש ביותר ממרחק אחד.

חשוב לשים לב לאפקט המצטבר של התאורה, כי ללא הפחתתה עלולה להיות התנגשות בין המרחק האידיאלי מבחינה אחת, והיכולת של מערכת הראיה לספוג את כמות האור לאורך זמן.

לכן כדאי להתנסות ולשחק עם המרחק והגדרות התאורה בסיטואציות שונות.

באור, בחושך, כשאתה עייף, כשאתה יושב רצוף שעות, כשאתה רואה , גולש באינטרנט, עובד עם תוכנות כאלו ואחרות.

לגבי הREFRESH RATE מדובר על מסך , וככל הידוע לי אין עדיין מסכי ביותר מ60HZ.

ובכל מקרה כשלא כתוב משהו אחר בשום מקום בתיאור המוצר אתה יכול להניח שמדובר ב60.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז..

1. לגבי זה שאתה "לא רואה פיקסלים עכשיו", תתקרב... עוד... זהו. נכון שעכשיו כן רואה? אז ב-"27 הפיקסלים יהיו יותר גדולים, אין מה לעשות - וזה בכלל לא משנה מה איכות המסך: גודל של "27, ויש 1080 פיקסלים מלמעלה למטה, תמיד! (אלא אם תשלם 3000+ על מסך ברזולוציה יותר גבוהה). אז בין אם המסך יעלה מאה או מליון ש"ח - אתה תראה את הפיקסלים באותו גודל. לזה התכוונתי בתשובה לסעיף 2 (עניין ה-DPI). כמובן שאם תשב יותר רחוק תראה את הפיקסלים פחות, וכמה שהתמונה "זורמת" יותר (וידאו) פחות שמים לב לרמת הפיקסל.

לגבי איכות המסך, במסכי הצבעים יותר אמיתיים. אז מה בעצם ההבדל בין מסך יקר לזול? אחידות התאורה של הפאנל, זוית הצפיה שממנה התמונה מתעוותת, מריחה שנובעת ממהירות תגובה, אמינות הצבע (ב- יותר טובה אבל עדיין יש הבדלים ממסך למסך..). מן הסתם 1200 ש"ח זה זול יחסית, כך ששוב - אתה מקבל מה ששילמת, וזה לאו דווקא רע, השאלה אם זה מספיק טוב *לך*.

6-7. לגבי ה- מצאתי:

https://pcpartpicker.com/part/lg-monitor-27mp47hq

לגבי המסך השני היה לי קצת קשה למצוא, בכל אופן - מה שבטוח שזה לא פחות מ-60 הרץ, ואם זה היה יותר הם היו מפרסמים את זה באותיות ענק. כנראה גם הוא 60 (בעצם, זה כמו 99% מהמסכים היום).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות.

Art Tatum,

המרחק של חצי מטר זה הכי רחוק שאפשר בשולחן מחשב שיש לי. איך אני יכול לדעת לפני קניית המסך מה המרחק המתאים לשבת מול המסך הספציפי?

איך אני יכול לדעת כמה תאורה יוצאת מהמסך והאם מסך טוב בתאורה בינונית/ נמוכה? אגב, אם אתה מתכוון לתאורה בינונית/נמוכה בחדר, אז זה לא יקרה. אני תמיד עובד על המחשב עם תאורה יום או אור לבן.

E71,

במסך שלי 21.5, אני לא רואה שום פיקסל, התקרבתי עד שכבר ראיתי מטושטש, ועדיין שום פיקסל. ואני יודע איך פיקסל נראה כי להורים שלי יש מסך 39 ושם קל לראות מקרוב.

אני באמת לא יודע אם זה יספיק לי. אם יכולתי לשבת עם המסך כמה ימים לבדוק אותו, אחלה, אבל אני לא בארה"ב. פה מוכרים חתול בשק.

בפורום מפרטי מחשב באתר אמרו לי כנראה 50-60 הרץ', אז ישר חשבתי שאם לא כותבים, אולי זה 50.

Monsi,

Roy.T בפורום מפרטי מחשב מנסה ;)

אשמח לעוד מידע בנושא. בינתיים מה שראיתי זה 3 חברות ומוכרים באיביי שלא מתחייבים שלא יהיו פקסלים מתים/תקועים. גם במצב Perfect שעולה יותר, מוכר אחד כתב שיכולים להיות 0-3 פיקסלים מתים. בהגדרה שלהם פיקסל מת זה פיקסל בהיר ברקע שחור והם רושמים שפיקסל שחור או תקוע לא נחשב לפיקסל מת ואף אחד לא מתחייבים ל-Backlight Bleeding. אז עכשיו בכלל לא קורץ לי לקנות מסך קוריאני.

3.http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_sop=15&_nkw=QNIX+1440&rt=nc&LH_BIN=1

http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=QNIX+1440&_sop=15&LH_BIN=1&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.XWASABI+MANGO+1440.TRS0&_nkw=WASABI+MANGO+1440&_sacat=0

http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=QNIX+1440&rmvSB=true&_sop=15&LH_BIN=1&afsrc=1&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.XCROSSOVER+1440.TRS0&_nkw=CROSSOVER+1440&_sacat=0

לכולם,

בהמשך למידע שאני מקבל בתגובות, אני קורא באינטרנט, נחסף לעוד המון מידע וחוות דעת מנוגדות שיותר מבלבלות מעוזרות. אז אכתוב את המידע שיש לי ואשמח לקבל עזרה מה לעשות עם זה:

1. בסיקור של מסך 27 אינץ' של אסוס אמרו שהטקסט על גבי המסך לא נראה טוב כל כך ולכן המליצו על 1440p 60hz.

2. למשחקים מומלץ 144hz (אך לא קיים מסך של 144hz), אז איכות הצבעים לא תהיה ברמה של .

3. כרטיס מסך בודד של GX970 בקושי יחזיק ברזולוציה של 1440p.

4. כרטיס מסך GX970 לא ינצל את ה-144hz.

5. חיבור Display port 1.2 משדר 60hz, אז איך מסך של 144hz משדר יותר מ-60hz?

6. כל הסרטים שאני מוריד הם באיכות 1080P (סרטים בנפח 1.5-3 ג'יגה, לא הגירסאות בלו ריי של 15 גי'גה לסרט), איך יראו סרט של 1080p במסך 1440p?

7. עד מסך 24 אינץ' מומלץ 1080p, מעל 24 אינץ' מומלץ' לפחות 1440p.

8. האם ברכישת מסך בארץ מתחייבים ל-0 פיקסלים מתים/תקועים? איך האחריות עובדת במידה ונוצרים פיקסלים מתים/תקועים בתקופת האחריות?

9. האם ברכישת מסך בארץ, יש מסכים עם התחייבות שאין Backlight? ראיתי מה התופעה, אך לא הבנתי מה קובע אם זה יופיע במסך או לא.

(אודה לתשובה בציון המספר אליו מתייחסים)

אם אני מבין נכון, לא משנה איזה מסך אבחר ובאיזה תקציב, אצטרך להתפשר על משהו: על איכות הצבעים , על איכות הצפייה במשחקים, על איכות הטקסט או גודל מסך :(.

אשמח לשמוע את דעתכם ומה אתם מייעצים לי לעשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) הכל שאלה של מרחק צפיה. אולי כדאי שתלך לחנות עם הרבה מסכים בתצוגה ותבדוק בעצמך.

2) אם חשוב לך להציג יותר מ60FPS או 3D על המסך, ולא חשוב לך צבעים וזוויות צפיה.

כמה מהזמן אתה עובד עם הוינדוס ותוכנות, כמה ממנו אתה צופה בתכני , וכמה ממנו אתה משחק במשחקי FPS, וכמה במשחקים מסוג אחר.

אם התשובה היא 25%/25%/25%/25% אז עדיף.

אם התשובה היא 10%/20%/65%/5% אז אולי 144HZ TN עדיף לך.

3) בגלל זה אמרתי שמוקדם מדי לרזולוציה הזאת.

מה גם שבגלל שאין כרגע מסכי עם REFRESH RATE גבוה וFREESYNC/GSYNC ממילא לא כדאי להשקיע יותר מדי במסך בשלב זה.

4) ממילא העין כמעט ולא מסוגלת להבדיל בין 100 ל144, ה144HZ מיועד בעיקר ל3D.

5) יראו די טוב סך הכל למרות שצריך למתוח את הסרט על הפיקסלים של המסך. היתרון המיידי של רזולוציה גבוהה הוא בעיקר בשטח העבודה עם וינדוס ותוכנות. גם למשחקים זה היה נהדר אם לא היתה פגיעה בביצועים.

6) זה נכון רק כשאתה מחליף למסך גדול יותר ונשאר באותו מרחק צפיה, במטרה ליצור לעצמך שטח עבודה נוסף ע"י הגדלת השטח שהמסך תופס באחוזים בעיניים.

אם אתה מתרחק מהמסך באופן יחסי לגודלו הפיזי, אתה יכול לשמר את אותם הפרופורציות שהיו עם מסך קטן, ואז רזולוציה גבוהה יותר רק תקשה עליך לראות דברים קטנים שיהפכו להיות קטנים יותר.

7) קודם כל צריך לבדוק אם היצרן עצמו נותן אחריות שכזו לדגם, אם כן אז יש סיכוי לא רע שחנויות יעבירו את האחריות הזו ללקוח.

8) מסכי LED ללא תאורה אחורית(כגון AMOLED) מיוצרים כרגע רק בגודל קטן לסמארטפונים וטאבלטים קטנים, ככל הידוע לי כל המסכים שאתה רואה בחנויות הם LCD + תאורה אחורית LED.

שזה בעצם אותו הדבר כמו שהיה לפני תאורת הLED, רק יותר חסכוני בחשמל.

כרגע זמן טוב להתפשר ולחכות.

עוד שנה שנתיים כשיהיו אולי טכנולוגיות דומות לIPS התומכות בREFRESH RATE גבוה וכוללות תמיכה בFREESYNC/GSYNC, ומן הסתם גם כרטיסים גראפים יעשו קפיצה, ומסכי 1440P יגדילו את אחוזם באוכלוסיה המערבית, אז יהיה זמן טוב להשקיע בכל מה שאתה רוצה מהמסך.

עד אז ממילא אתה מתפשר, והשוק מרגיש עוד לא מוכן לגמרי להגדלת רזולוציה.

אם אתה רוצה להגדיל שטח עבודה תמיד אפשר להוסיף מסך שני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על ההתייחסות.

2. השימושים שלי משתנים. למשל שבוע שעבר שיחקתי מלא שעות במשחק (אני משחק רק MMO's בסגנון של GW2). השבוע בגלל הבדיקות למחשב, אני יושב שעות מול הדפדפן וקורא מלא. מה שבטוח, אני יושב הרבה שעות מול המחשב.

5. לגביי הסרטים, לא הבנתי אם תהיה ירידה בחדות. ברגע שמותחים, יורדת האיכות. אשאל את זה ככה, האם יראו יותר חד במסך 27 אינץ 1080p מול 27 1440P?

8. לא ממש ברור לי. כשחישפתי בגוגל ראיתי של מסכים שלא רואים תאורה אחורית וכאלה שרואים מלא תאורה אחורית. בנוסף, איך זה משפיע על חווית המשתמש בסוגי השימושים השונים? הרי אין אף אחד מטרה לצפות במסך שחור.

כשאתה אומר להתפשר, אתה מתכוון שאשאר עם המסך הנוכחי שלי? כי אני לא מתכוון להישאר עם מסך ה-21.5 אינץ TN בן ה-8 עם חיבור VGA שברשותי כרגע. אני רוצה לשפר את חווית המשתמש שלי היום ולא בעוד כמה שנים.

יש לי שולחן מחשב קטן, 2 מסכים לא ייכנסו. ומעבר לזה, אני לא צריך עוד שטח עבודה. אני רוצה לשחק ולראות במסך גדול יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2) נשמע שIPS יתאים לך באופן כללי.

5) תהיה פגיעה במושלמות התמונה. אבל זה שלעצמו לא צריך להיות הדבר שמונע ממך לקנות 1440P, יש סיבות טובות יותר למה לא לקנות 1440P, וצריך לשקול אותן מול הסיבות למה כן לקנות 1440P.

8) לא יודע מה ראית. לכל מסך מערכת איזונים, יש מסכים להם תאורה חזקה מדי ואינם יכולים להציג שחור אמיתי ובמקביל לשמור על תמונה מאוזנת, יש מסכים שהתאורה האחורית זולגת באופן משמעותי,

יש מסכים שעושים שימוש בתאורת פלורסנט בהם היצרן עשה עבודה טובה יותר מדגם עם תאורת LED.

או לחילופין מסכי תאורת LED שהיצרן עשה איתם עבודה גרועה יותר בהשוואה לדגם עם פלורסנט.

הכל תלוי ביישום.

לכולם תאורה אחורית.

להתפשר הכוונה על מסך חדש.

אני החלפתי את כל הTN שהיו לי בIPS לפני 4-5 שנים בערך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

5. אשמח לקרוא את הסיבות לבעד ונגד 1440p. למרות שאם לא אקנה קוריאיני, אז כנראה לא אקנה 1440p כי 27 אינץ לא בתקציב ובגודל 24 אינץ', מצאתי רק דגם אחד בזאפ שיקר יותר מה-27 של .

8. ה-backlight bleeding ישפיע על איכות הצבע השחור שאראה במסך בשימוש היומ-יומי, ומשחקים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תכל'ס, Art Tatum נתן כאן המון תשובות טובות.

כמה נקודות ממני בכל זאת.

מכאן:

http://www.tomshardware.com/forum/id-2002237/gaming-monitor-hdmi-dvi-dealing-144hz-120hz-refresh-rates.html

הוצאתי את הקטע הזה של מישהו שנראה לי שהוא מבין, אין לי כח לאמת את זה בשעה הזו..:

The maximum pixel clock rate for HDMI 1.0 was 165 MHz, which was sufficient to allow 1080p and WUXGA (1920×1200) at 60 Hz. HDMI 1.3 increased that to 340 MHz, which allows for higher resolution (such as WQXGA, 2560×1600) across a single digital link, HDMI 1.3 can achieve 120hz @ 1080p and HDMI 2.0 can do @ 60hz

Best is to just go with DisplayPort whenever possible, it can do @ 1080p

הלאה:

ציטוט של Darksam

אם אני מבין נכון, לא משנה איזה מסך אבחר ובאיזה תקציב, אצטרך להתפשר על משהו

נכון מאוד. אבל למזלנו זה רק מסך למחשב. יש בחיים צרות (ופשרות) גדולות יותר...

ציטוט של Art Tatum

4) ממילא העין כמעט ולא מסוגלת להבדיל בין 100 ל144, ה144HZ מיועד בעיקר ל3D.

העין לא מבדילה בכלל בין 100 ל-144. נקודה. האמת שגם מעל ל-60 קשה מאוד להבדיל. מה שכן, אם הכרטיס נותן 110FPS והריפרש של המסך הוא 120 למשל, לא יהיה שום צורך ב-VSYNC וכד' כי ממילא אין סיכוי ל-tearing. וזה יתרון לשחקני FPS שעבורם "המהירות היא הכל".

ציטוט של Art Tatum

5) יראו די טוב סך הכל למרות שצריך למתוח את הסרט על הפיקסלים של המסך.

נכון. ולגבי סרטים, כשהסרט זורם לא מרגישים את המתיחות האלה. בטקסט סטטי זה מפריע הרבה יותר מבגרפיקה של .

ציטוט של Darksam

3. כרטיס מסך בודד של GX970 בקושי יחזיק ברזולוציה של 1440p.

4. כרטיס מסך GX970 לא ינצל את ה-144hz.

האמת שבתור מי שיושב כרגע מול U2515H (שהוא 1440p) וגם משחק עליו אני יכול להגיד לך שזה לא ממש נכון... ברוב המשחקים אני רואה 50-60FPS (המסך הוא 60hz כך שאין ממילא מה לעשות עם יותר FPS, ולרוב VSYNC זה פתרון טוב בשבילי). אגב, כיום הוא עולה 1600 ש"ח. בעיני - ממש מציאה. רק שגרסת ה-27 שלו עולה הרבה יותר מהתקציב שנתת. לגבי 970 ומסך 144, זה פשוט לא נכון... ראשית כמו שכתבתי קודם - זה מבטל את הצורך ב-VSYNC, שנית, נסה משחק ישן יותר ולא על אולטרה וכן תגיע ל-144. ברור שלא ב-crysis.

לגבי התחייבות על backlight או פיקסלים - על backlight אין (יפתיע אותי אם יש מישהו שיתן) ולדעתי זו גם לא סיבה להחליף מסך, אלא אם זה בכמות של תקלה ממש. על פיקסלים יש חנויות שכן ויש שלא, כדאי לשאול מראש...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Darksam

Monsi,

Roy.T בפורום מפרטי מחשב מנסה ;)

אשמח לעוד מידע בנושא. בינתיים מה שראיתי זה 3 חברות ומוכרים באיביי שלא מתחייבים שלא יהיו פקסלים מתים/תקועים. גם במצב Perfect שעולה יותר, מוכר אחד כתב שיכולים להיות 0-3 פיקסלים מתים. בהגדרה שלהם פיקסל מת זה פיקסל בהיר ברקע שחור והם רושמים שפיקסל שחור או תקוע לא נחשב לפיקסל מת ואף אחד לא מתחייבים ל-Backlight Bleeding. אז עכשיו בכלל לא קורץ לי לקנות מסך קוריאני.

הגיוני שהוא ינסה, כי יש לו אחד (לפחות). לי אין, אז אני לא מנסה. אבל יש לי חברים גם עם QNIX וגם עם CROSSOVER וכולם מרוצים. אני בספק שחנויות בארץ מתחייבות שלא יהיו פיקסלים מתים. וגם כאן פיקסלים "תקועים" לא נחשבים למתים. ועוד כדאי לזכור, שאותו פיקסל מת ב-1080P יהיה גדול יותר מאשר ב-1440P. לא מנסה לשכנע בשום אופן, פשוט נראה לי שהציפיות שלך מאחריות שתקבל אם תרכוש בישראל לא ממש מציאותיות. 

ד"א, אם מישהו מכיר חנות עם תצוגה טובה ועשירה בדגמים מהמרכז דרומה - אשמח להתעדכן גם כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רק יכול לומר שכשקניתי אצל אייבורי מסך 24" של ב2400 שקל לפני 4-5 שנים, והוא הגיע עם פיקסלים מתים, החליפו לי בשירות לקוחות במקום.

אומנם חיכיתי איזה שעה אבל הוציאו לי חדש ובדקנו שאין פיקסלים מתים.

חווית שירות אחת הטובות שהיו לי.

אני באמת לא בטוח שזה מייצג כל מקרה.

ויכול להיות שמאז השתנו הנהלים לגבי מסכים באופן כללי.

אבל יותר טוב מהשירות של KSP זה בטוח.

מרגיש שיש עם מי לדבר אצלם כל עוד אתה מדבר הגיון ומוכן לשמוע הגיון.

בימינו זה דבר נדיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...