מחשב למשחקים ב6.5K - עמוד 3 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב למשחקים ב6.5K

Grihan

Recommended Posts

@Grihan

אל תתן לויכוח הזה להלחיץ אותך. ואל תחשוב בטעות שאתה צריך להיות מהנדס חשמל כדי לקנות ספק למחשב. מבחר הספקים בארץ, לצערי הרב, עלוב מאוד ולאחרונה נהיה עוד יותר עלוב. נראה שהמלאים מתרוקנים ואף אחד לא דואג למלא אותם. 

כשאני בונה מערכת (גם בשבילי, גם בשביל קרוביי וגם בפורום) ראשית אני מקפיד שהיא תענה על דרישות המשתמש ושנית שתתן יחס עלות/תועלת טוב. בעיניי, כל השאר זה משני. יש כאלה שהיופי של לוח אם או חשוב להם והם מוכנים שלם מאות או אפילו אלפים כדי לספק תחביב זה - ואין בזה דבר רע. אני פשוט לא מהאנשים האלה. 

בשורה תחתונה (ואין על זה ויכוח) הספק שבהצעה המקורית מספיק פלוס כדי להחזיק מערכת כזו וישאיר הרבה עוד הרבה מרווח נשימה. זה ספק איכותי מיצרן אמין בעל שם עולמי. אם לעשות את זה פשוט: זה לא סוסיתא של הספקים, גם לא פורשה. זה טויוטה קורולה שתעשה את עבודתה נאמנה. הוא ישרוד את המערכת הזו וסביר להניח שגם את הבאה אחריה. הנטיה היום היא לכיוון התייעלות בצריכת חשמל ולא להיפך. 

ועדיין, לא מדובר פה בחתונה קתולית, אתה בהחלט יכול לפרק את הבאנדל ולקחת ספק אחר (אני לא יודע איזה ספק יספק (:P) את none77, הוא מוזמן לתת המלצות על דגמים ספציפיים מהחנות המדוברת, זה יתרום לדיון ולפותח הדיון יותר מאשר הריבים עם ROY.T). מבחינת העלות, השיקול שלי לפחות, הוא כזה: כדי להצדיק את המחיר הכפול/המשולש של ספק אחר, שרידותו צריכה להיות כפולה או משולשת. וזה פשוט מגוחך. כל עוד אתה לא עושה , שרידותם תהיה דומה עד מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

א.מי אמר שהשרידות שלו חייבת להיות כפולה, מה הקשר?, הוא יכול לגרום למערכת להיות יציבה יותר ולגרום גם לרכיבים אחרים לשרוד יותר. הספק שבחרת עם קבלים באיכות בינונית, לא סגור על דירוג הטמפ' שלהם.

**אתם לא חייבים להסכים לא מבין מה הקטע במערכת עם תקציב לשים לא ספק איכותי יותר, אלה ספק בינוני, לפחות m12ii שיעלה עוד קצת עם איכות בנייה עדיפה.

מבחר הספקים האיכותיים של החנות הזו לא משהו, הרבה בגלל חוסר מודעות של הצרכנים

הרבה פעמים יש קריסות בגלל ספקים בינוניים לא מדבר על ג'נרים, בעיקר במערכות עם מעבד וכרטיס חזקים יותר כמו פה.

**אם זכור לי הרבה פעמים הרכבת מערכות עם ספקים איכותיים בהרבה.

**ברור שהבה בחו"ל דבילים וסתם קונים ספקים איכותיים שעולים יותר למפרטים חלשים מאלה.

גם הייצרניות סתם מפתחות ספקים עדיפים מהss 600et שאידיאלי לכל מערכת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של none77

**אתם לא חייבים להסכים לא מבין מה הקטע במערכת עם תקציב לשים לא ספק איכותי יותר, אלה ספק בינוני, לפחות m12ii שיעלה עוד קצת עם איכות בנייה עדיפה.

מעניין.. 

the overhead shot reveals this power supply is based off of the SS-600ET platform. This platform is also known as the Seasonic S12II Bronze

זה על פי חברך מר גורו,  וה-M12II הוא בסה"כ גרסה מודולרית של ה-S12II. 

ה-ET בסה"כ גרסה מכוערת יותר. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחחח

ציינתי את זה בעצמי, זו לא גירסא מכוערת יותר זו גירסא מקוצצת שמודרגת 25 מעלות במקום 40, קבלים לא יפנים לעומת יפנים, לא סגור עם 85 או 105 מעלות, בקיצור אותה פלטפורמה פחות איכותי, הפלטפורמה עצמה כבר מאוד ישנה ויש עדיפות (לא שהיא לא בסדר), ציינתי שאם כבר אז את הm12ii אם היה אז s12ii שבנוי בצורה עדיפה וצפוי לשרוד יותר, מעריך שהביצועים גם עדיפים, קשה למצוא ביקורות טובות עליהם מעבר לציון שאלו גרסאות מקוצצות, strip version.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי קשר לכלום זו כן גרסה מכוערת יותר, נראה כאילו זה ספק שלא סיימו לבנות אותו עד הסוף עם צבע אפור ואפילו בלי הסלבה מינימלית וחוטים בכל צבעי הקשת.  מניח שזה גם אחד מהסיבות שהוא זול יותר,  הS12II כבר מגיע שחור עם הסלבה סבירה וזה לא ספק שנראה כמו ספק שמלפני 10 שנים. 

אם נשים בצד את הדיון על איכותי יותר או איכותי פחות,  לפחות ברמה הויזואלית זו באמת בחירה די תמוהה של סטארט פיסי לשלב באנדל של ספק שנראה דוחה עם מארז ששם דגש גדול מאוד על עיצוב ועם חלון צד ענק. 

הריי מי שזה לא מעניין אותו לא צריך מארז כזה,  ויכול להסתדר עם מארז בעל מראה בסיסי ובלי חלון,  ומי שכן ורוצה מארז יפה ומעוצב יתבאס שיראה את הספק הזה והחוטים הגלויים האלה שנראים כמו חוטים של פצצה דרך החלון של המארז. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של none77

א.מי אמר שהשרידות שלו חייבת להיות כפולה, מה הקשר?, הוא יכול לגרום למערכת להיות יציבה יותר ולגרום גם לרכיבים אחרים לשרוד יותר. הספק שבחרת עם קבלים באיכות בינונית, לא סגור על דירוג הטמפ' שלהם.

מבחר הספקים האיכותיים של החנות הזו לא משהו, הרבה בגלל חוסר מודעות של הצרכנים

הרבה פעמים יש קריסות בגלל ספקים בינוניים לא מדבר על ג'נרים, בעיקר במערכות עם מעבד וכרטיס חזקים יותר כמו פה.

**אם זכור לי הרבה פעמים הרכבת מערכות עם ספקים איכותיים בהרבה.

**ברור שהבה בחו"ל דבילים וסתם קונים ספקים איכותיים שעולים יותר למפרטים חלשים מאלה.

גם הייצרניות סתם מפתחות ספקים עדיפים מהss 600et שאידיאלי לכל מערכת.

שרידות כפולה, יציבות כפולה, לא משנה - (תרומתו הממשית, לא תאורטית) צריכה להיות כפולה כדי להצדיק מחיר כפול. שוב, אף אחד לא מערער על כך שקיימות בעולם (בישראל פחות, הרבה פחות) חלופות איכותיות יותר. השאלה היחידה האם הדגם הזה מספיק טוב כדי לספק את הצרכים של המערכת הנ"ל. וכאן יש לנו קונצנזוס, הלא כך? אילו הייתה אפשרות לדחוף HCP בלי למכור כליה, הייתי עושה את זה. כשיש אפשרות לבחור ביחידה סופר איכותית במחיר טוב, אין סיבה שלא. אבל כמו שראית בעצמך, האופציות מוגבלות. אני לא רואה לנכון לבחור משהו סופר איכותי במחיר רע. זה הכל.

לגבי הכיעור, הספק עצמו מוחבא. לא יודע כמה פותח הדיון יהיה מוכן לשלם כדי שכבלי PCI-E הצבעוניים לא יצוצו מבעד החלון. אישית..  הייתי מעריך את זה ב-15-10 שקלים. אבל כל אחד וחשבון שלו. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, מה נהיה מהאתר הזה... כל הזמן ויכוחים? חברים, אתם יכולים לחשוב על מה קורה כשבן אדם שואל פה שאלה ובמקום לקבל תשובה מקבל ויכוח על נושא שבאמת, אבל באמת, לא תורם לו כלום?

הרי אם הוא לא היה שואל פה הכי סביר שהוא היה הולך לחנות, ושם המוכר היה אומר לו "זה טוב, אני שם לכולם" ונותן לו ספק גנרי של 450W - שיצא 80 ש"ח יותר זול מאצל המתחרים ויסגור לו עסקה...

אז הוא בא לפה, מקבל המלצה לספק *טוב* ש-MONSI נתן לו, וכן, יש אולי יותר טובים, ברור, אבל - אז מה?! זה סיסוניק 600W! ויש לו 3 שנים אחריות! מה בן אדם שרוצה לשחק ולעבוד עם המחשב צריך יותר?

@Grihan - סיכום שלי... קח את מה ש-MONSI המליץ לך, זה בסדר.

שינויים שהייתי שוקל:

- יש לך עוד תקציב לא מנוצל! אז למה דיסק של 1TB? קח 2TB, אפילו 3TB, ההפרש הכספי קטן יחסית... משחקים וסרטים תופסים מקום.

- שקול i5 6600 או אפילו 6600K (האחרון לא בשביל אלא כי קצב השעון שלו גבוה בכעוד 200Mhz). זה ממש לא חובה, אבל לשיקולך כי את למעבד לא ניתן "להוסיף" כח.

- 8GB במקום 16 אם בא לך לחסוך קצת. סיבה בדיוק הפוכה מקודם, כי עוד סטיק של 8GB זה כן קלי קלות להוסיף. תקנה אם וכאשר תצטרך.

ו... וואלה, זהו. יופי של מחשב. ומה אם ספק הכח שלו יתקלקל? קח לחנות ותחליף במסגרת האחריות, זה הכל!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בכלל קראת למה המלצתי על ?ספק יותר איכותי.

מצטער אתה פאן בוי של סיסוניק שולט!!!!!!!!1111 בלי להבין.

מה הקשר שאם הוא מתקלקל הולכים לחנות ומחליפים?

הנקודה שלי פשוטה, אין לי שום דבר נגד הספק הבינוני הזה, כשיש תקציב עדיף ספק איכותי יותר, אני לא טוען שיהיה צונמי\נשורת גרעינית\ שינוי סטטוס קוו במזרח התיכון אם הוא ישתמש בספק הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגיד...

טוב, אל תגיד, לא רוצה לפגוע חלילה (רק.. מה זה !!!111? :)).

ומי אמר שיקנה סיסוניק, שיקנה מה שהוא רוצה. אבל חוץ מ-dc-dc לא זכור לי שום דבר רציני מהשרשור הארוך והמ-ש-ע-מ-ם הזה שפתחתם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

E71 אתה סתם מתנשא ומדבר בלי קשר, אם אין מה להגיד אל תגיד!

אני נהניתי מאד מהדיון בניהם (ולא וויכח) כי זה מה שתמיד רציתי לדעת בקשר לספקים האם לקנות אחד יקר או אחד זול

והידע הרב של none מאד עזר לי

ולפי מה שהבנתי גם מרועי שכשיש חומרה חזקה צריך ספק איכותי ובמקרה כאן שהחומרה לא ממש מפלצת אפשר לחסוך כמה שקלים והספק הזול יעשה את העבודה מבלי חשש

שבוע טוב :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של E71

- שקול i5 6600 או אפילו 6600K (האחרון לא בשביל אלא כי קצב השעון שלו גבוה בכעוד 200Mhz). זה ממש לא חובה, אבל לשיקולך כי את למעבד לא ניתן "להוסיף" כח.

לא בטוח שההבדל הזה משנה, ה- max Turbo Frequency של שניהם מגיע ל- 3.9Ghz
אם ההתלבטות היתה בין i7-6700 לבין i7-6700k ששם ה- Max Trubo Frequency מגיע ל 4.2Ghz מול 4.0 אז אולי (תלוי בהפרש המחיר)

אבל כאן אם זה לא למטרת OC אז זה די בזבוז

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...