מחשב למשחקים ב6.5K - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב למשחקים ב6.5K

Grihan

Recommended Posts

1. מה התקציב המקסימאלי? - 6500  ש"ח

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? -  לנצל את הכל.

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? - 500 ש"ח אם זה שיפור משמעותי

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? - בעיקר משחקים, קצת תכנות

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב. -FAR CRY, XCOM, GTA5

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). - 1080p

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)? ­- גבוהות

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. - אשמח להמלצה למקלדת נוחה להקלדה ולמשחקים, לא יקרה, מחוץ לתקציב

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? - לא

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)? - 1

6. האם מתוכנן (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? ­- לא מתוכנן OC

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? - והרכבה.

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. - -- רכישה מחנות בחיפה, עדיף KSP או IVORY

9. מתי מתוכננת קניית המחשב? - בשבועות הקרובים

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה). - לא

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? - ייתכן וארצה לשדרג בעתיד כרטיס מסך או להוסיף זכרון

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות: ­- לא

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ל-1080P אין צורך ביותר מ-GTX 970, ולכן במקומך הייתי חוסך ומנצל את התקציב לציוד היקפי או משהו אחר. 

טכנית, אפשר להכניס לתקציב גם מפלצת כמו 980TI, אבל כאמור ברזולוציה הזו אין בזה צורך.

מפרט זה הורכב ב - www.startpc.co.il - סטארט מחשבים
אודים | חיפה | תל-אביב | אשדוד | קריית מלאכי

מעבד: 939 ₪ - * מבצע * - Quad i5 6500 3.2Ghz S1151
לוח אם: 569 ₪ - GA-H170-D3H (DDR4) S1151
זכרון: 410 ₪ - * מבצע * - 16G (2x8G) Kingston HyperX FURY 2133Mhz CL14
כרטיס מסך: 1679 ₪ - * מבצע עם משחק * - GTX970 4GB WindForce3 OC 1114Mhz 4G DDR5
דיסק קשיח: 429 ₪ - * מבצע * - SSD 850 EVO 250GB SATA III
דיסק קשיח: 239 ₪ - 1T 3.5'' Sata3 Barracuda 3 Years Warranty
באנדל (מארז + ספק): 659 ₪ - * מבצע * - Source 340 Glossy Black + Seasonic 600W 80 Plus Bronze BUNDLE
קירור אוויר למעבד: 129 ₪ - * * - ZALMAN CPU COOLER CNPS8X Optima

מחיר סופי: 5053 ₪ למזומן  
 5154 ₪ לאשראי עד 10 תשלומים

לא כללתי , עלותה בין 400 ל 650 ש"ח בחנויות מחשבים, תלוי באיזו גרסה אתה מעוניין. יש חלופות. 

את אותו המפרט (או אחד מאוד דומה) ניתן גם להרכיב ב-KSP/IVORY רק שיצא יותר יקר. לשיקולך. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבאנדל מארז ספק יותר בסדר גמור, הצריכה של המערכת לא תדגדג לספק הזה, אולי 350W בלחץ.

זה שיש תקציב זה לא אומר שצריך לבזבז אותו סתם. יש גם מספיק כוח בשביל שידרוג עתידי של הכרטיס מסך בלי בעיה.

תמיד יש יותר איכותי ויותר יקר, אבל זה רחוק מלהיות ספק זבל או מסוכן וזו לא חתונה קתולית, כל הנדרש ממנו זה להחזיק

את המערכת לאורך תקופת השרידות שלה, שידוע שבשביל שמכבד עצמו (ויכול להרשות לעצמו) זה סיפור של כמה שנים

בודדות ותו לא.

לגבי המעבד, בעיקרון מדובר בעוד כמה מאות מגה-הרצים בטורבו בוסט, בהפרש מחיר של כ-100 וקצת, תיאורטית

אולי ההפרש פחות או יותר שווה את התוספת, אבל פרקטית זה לא ישנה לך שום דבר בהיבט הביצועים כי מעבד כמו

ה-6500 לא יגביל אותך, וההבדלים לא יהיו מורגשים בשום יישום יום יומי בסיסי או גיימינג כמובן, לכן אין ממש טעם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי אמר שהספק זבל?

מגוחך למערכת כזו לקחת ספק כזה, שניתן בקלות לקחת ספק בעל ביצועים טובים יותר מן הסתם עם dc-dc, מתי לשיטתך כדאי לקחת ספק יותר איכותי?, ואין שום קשר לזה שההספק שלו גדול ממה שנדרש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה ביצועים יותר טובים? זה , הוא מספיק אמין על מנת לא לטגן רכיבים אחרים במידה של כשל ולשרוד כמה שנים טובות? הוא

מספיק שרירי על מנת להחזיק את המערכת בקלות ועם רזרבה גדולה?  יש לו שלוש שנות אחריות לפחות?, למרבית האנשים זה די והותר.

זה לא חדש שבשבילך זה מהרכיבים שהכי מעניינים אותך, ואתה גם ברמה האישית מוכן לשלם אקסטרה כסף שהיחס בין עלות

הספק בלבד לעלות המערכת הכוללת לא הכי טוב, אבל את מרבית האנשים זה לא מעניין.

גם בכל זאת זו לא מערכת ב-10K שהצריכת חשמל שלה ענקית, וספק סופר איכותי ומתקדם יותר יהיה בחירה הגיונית יותר.

גם ספקים סופר איכותיים לא חפים מבעיות, למרות שטכנית הם הרבה יותר מתקדמים, אני לא היחיד בפורום שהלך לו ביום בהיר

ספק סיסוניק מסדרת הפלטיניום בן חצי שנה\ שנה שעולה בערך אלפייה. והרשת מלאה בדיווחים כאלה, לפעמים גם "מאוד מתקדם"

יש את המינוסים שלו.

אני אישית לא הייתי בוחר בספק הזה כי הוא מכוער, אפור ברזל ועם כבלים צבעוניים וזה לא שילוב מזהיר עם מארז יפה בעל חלון גדול, אבל

אני לא מזכיר זאת כל עשר דקות בערך לכל משתמש בפורום בגלל שמאותה הסיבה - זה לא מעניין את רוב האנשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביצועים יותר טובים:

load regulation

cross load

סטייה של המתח מהנומינל (מה שהatx דורש)

ripple

inrush current

transient response

ככל שהספק יותר איכותי שאר הרכיבים מתאמצים פחות, בדר"כ למערכת בלי עבור המעבד 3% load regulation מספיק, תמיד עדיף טוב יותר בעיקר להמהרה.

dc-dc נותן מתחים עדיפים בעיקר בcross load אין אף ספק מהסדרות הגבוהות שהוא לא dc-dc.

נצילות יותר גבוהה כשלעצמה לא מדד לאיכות הספק אבל ככל שהנצילות עולה פחות חום נפלט שזה עדיף.

ככל שהריפל גבוהה יותר הרכיבים נטחנים (לאט לאט) יותר בדר"כ חצי ממה שהatx נחשב סביר.

הרבה ספקים אפילו עם הספק גבוהה ממה שהדרש לפעמים קורסים במשחקים בגלל transient response לא טוב (עקב קפיצות זרם גבוהות של הכרטיס).

בקיצור ספק איכותי יותר מגדיל את הסבירות למערכת יותר יציבה ואת הסבירות שהרכיבים יחזיקו יותר, נכון שהפלטפורומות החדשות יותר מסובכות ואם יותר רכיבים שיכולים להתקלקל זו לא סיבה לא לקנות אותם.

ספקים איכותיים מדורגים ב40-50 מעלות (הatx דורש 40) בדר"כ שלא מצויין הם מדורגים 25 מעלות, ז"א שבטמפ' גבוהה יותר ההספק שניתן לספק יורד ולפעמים גם יציבות המתחים.

מה שציינתי זה הבסיס שבודקים בביקורות ספקים.

http://www.tomshardware.com/reviews/how-we-test-psu,4042.html#p3

http://www.tomshardware.com/reviews/silverstone-strider-platinum-750w-power-supply,4477-9.html

http://www.tomshardware.com/reviews/graphics-card-power-supply-balance,3979.html

http://www.corsair.com/en/blog/2013/march/why-does-a-better-power-supply-mean-a-better-computer-experience

מעבר לזה שרק על ההפרש נצילות מספק גולד איכותי (נצילות גבוהה כשלעצמה לא מבטיחה ספק איכותי) ההשקעה בספק תחזור לאורך חיי המחשב.

במידה והספק זה  ss-600et יש לו חיבור אחד 6Pin ואחד 8pin בתקציב כזה מומלץ לקנות לפחות 2x8pin עבור שדרוג.

לא דיברתי בכלל על איכות בנייה שמגדילה את הסבירות שהספק ישרוד יותר אפילו 10 שנים, הספקים האלה מבוססים על סדרת s12ii עם קבלים פחות איכותיים ועוד שינויים מינורים, לפחות לקחת את s12ii/m12ii בעלי איכות בנייה עדיפה. (עדיין לא הייתי בוחר אותם).

אני לא אומר שזה ספק ג'נרי\זבל וכו' שיש תקציב כדאי ספק עדיף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין ויכוח על מה שאתה אומר, ואני מכיר בידע שלך לגבי ספקים כמו שציינתי לפני. אבל שוב, זו רשימה ארוכה מאוד שבפועל מה שבאמת חשוב

למרבית האנשים\בפועל זה מה שציינתי בתגובה הקודמת. מבחינתך רוב הספקים התקציביים בארץ לא עוברים את רף הדרישות שלך, למרות שהם כן יעשו אתה עבודה.

לגבי השורה האחרונה, זה נכון חלקית, המדובר במערכת דורשנית שעובדת מסביב לשעון, ברור שספק עם נצילות גבוהה יותר תדע להחזיר לפחות חלק מההשקעה,

אבל כשמדובר במערכת שהצריכה שלה במאמץ נמוכה מאוד, ושממילא רוב הזמן מדובר על מצב IDLE ששם הצריכה מזערית ממילא, זה לא משהו שצריך\חשוב

להתחשב בו ברמה הזו.

גם קח בחשבון שמדובר באנדל מוזל, לפרק את הבאנדל הזה לטובת ספק איכותי יותר, זה גם לשלם עוד כסף עבור הספק, וגם להפסיד את ההנחה על המארז.

אישית אם לא היה אכפת לי ממראה הספק, ומעניינים טכניים שלא מאוד קריטיים, הייתי מעדיף לקחת בהפרש של 500GB או להוסיף קצת לטובתו.

בכל מקרה כל אחד והעדפותיו, כל המידע מונח פה ופותח הדיון יחליט מה שבא לו, כל בחירה תיהיה עקרונית טובה שבסיס המפרט שהוצע למעלה מאוזן וטוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מפריד בין מערכת עם תקציב נמוך ו\או בלי כרטיס מסך או כרטיס מסך עם הספק נמוך (150W זה באמצע ויש לו ספייקים גבוהים), לבין מערכת עם תקציב גבוהה כמו זו, שרכיבי הליבה (מעבד, לוח וכרטיס) עולים הרבה ואז לחסוך בספק נראה לי מוזר,(הספק משול ללב במערכות מחשב). מעבר למה שציינתי שההפרש בנצילות יחזיר את עצמו לאורך חיי המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא נחשב כלחסוך בספק, זה לא גולדן טייגר וגם לא ספקי הכניסה הגרועים של טרמלטייק,  למי שלא מבין בזה מהצד זה נשמע לו כאילו זה ספק לא טוב,  האקו זה ספק אמין וטוב שכבר שנים מוכיח את עצמו כספק תקציבי אמין,  לא חוד החנית  של סיסוניק אבל גם בטח לא מסוכן.  

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. זה לא הeco זה ss-600et.

ב.לדעתי זה כן נחשב לחסוך בספק.

ג.לא טענתי שזה ספק זבל\מסוכן טענתי שזה נראה לי מוזר במערכת כזו לא לקחת ספק טוב יותר.

ד.לא נראה לי סביר במערכת כזו שלא יהיה 2x8 pin pcie עבור שדרוג.

ה.יש לו כסף לקחת ספק טוב יותר, הוא יחזיר את ההשקעה בנצילות לאורך חיי המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא טוען שזה ספק זבל,  שלא מסוכן למערכת,  ומסכים שיחזיק את המערכת הזו בלי בעיה,  אבל עדיין אתה לא מבין למה לא לבחור בספק טוב ויקר יותר.. 

אתה יכול להמשיך לחזור על המנטרה הזו עוד מאה פעם, אבל בפועל במערכת כזו שגם יחסית חסכונית וגם רוב הזמן ממילא במצב מנוחה עניין החיסכון עקב נצילות שבין ברונזה ליותר היא לא מהותית. 

סבבה זו דעתך.. so?  במציאות רוב המערכות בפורום נבנות במשך שנים עם באנדלים בסגנון הנל ואין שום בעיה. 

ויש מתאמים, לא ידוע לי על בעיה כלשהיא בשימוש בהם,  וגם יש סיכוי שכרטיסים מקבילים עתידיים של עוד 2 דורות לא יזדקקו ל2x8,  או שבכלל בפעם הבאה שישדרג את המערכת הוא יקנה מערכת חדשה לגמרי. 

בטח לא הגיוני לשלם עוד 200 שקל בשביל זה פלוס פירוק באנדל מוזל שיעלה את מחיר המארז גם כן. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה גם יכול להמשיך עם המנטרות שלך עוד מאה פעמים כאילו כל מה שאתה אומר קדוש.

הסברתי בדיוק למה אני חושב שכדאי לבחור ספק טוב יותר, כנראה קשה לך לחשוב שמישהו חושב אחרת ממך.

**כי יש לו ביצועים טובים יותר (פעם אתה מבין מה זה ופעם לא) ואז הסבירות של המערכת לעבוד ללא תקלות קריסות וכו' עולה.

**מעבר לביצועים ספקים יותר איכותיים בחלקים (בעיקר בקבלים) צפויים לשרוד יותר.

**ביצועים טובים יותר- המערכת מתאמצת פחות והסבירות של החלקים להחזיק יותר עולה.

**בפעם השישית זה מגוחך במערכת כזו לקנות ספק בלי 2x8 pin pcie עבור שדרוג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב גבר.. 90 אחוז מאנשים שבונים מפרטים עם באנדלים כאלה, הם מגוחכים, ורק אתה צודק.

אתה מוזמן להמשיך לתקוע בכל חור את המשפט הקבוע של "הייתי לוקח ספק יותר איכותי עם DC-DC זה ספק בינוני\לא משהו\חלש מידי

ושהסטנדרט המינימלי שלך יהיה ספק גולד, ואני\אחרים נמשיך להמליץ על מה שאנחנו חושבים לנכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...