חוות דעת על מחשב לגרפיקה (5K) - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חוות דעת על מחשב לגרפיקה (5K)

AloNs01

Recommended Posts

1. מה התקציב המקסימאלי? 5000 ש"ח

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? לנצל

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? עד 500 ש"ח, סה"כ 5500

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? בעיקר בעיקר גרפיקה, טיפה משחקים (סימס)

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה). Lightwave, Maya, ZBrush, After Affects, Photoshop, Premiere, 3Dmax, V-Ray, Mental Wave - תדירות כבד (כרגע בלימודים)

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב. סימס 4

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). יהיו מחוברים 2 מסכים (בשביל הגרפיקה, למשחקים רק אחד יפעל), כרגע שניהם FHD.

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)? גבוהות, בכל זאת זה סימס

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. לא צריך

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? לא צריך כונן דיסקים (לוקח מישן)

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)? לא חשוב, כמובן שלא טרקטור

6. האם מתוכנן (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? לא

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? לא צריך ואופיס, צריך הרכבה בחנות

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. לא חשוב (נייד)

9. מתי מתוכננת קניית המחשב? השבוע

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה). נופ

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? לא בעתיד הקרוב, כנראה בעתיד הרחוק החלפה של השילוש

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

בניתי משהו בפלונטר:

מעבדים - Intel Socket LGA1151
CM8066201920404 - Intel - i5-6500 Skylake Quad core CPU - 3.2 GHz - Max Turbo Frequency 3.6 GHz - Socket LGA1151 - 14nm - 6MB cache - 65W TDP - Tray...
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 947/928 ₪ 

לוחות אם - Intel LGA1151
GA-H110M-S2H - Gigabyte - 2x DDR4 up to 32 GB at 2133 MHz - PCIe x16 - 2x PCIe x1 - 4x SATA 6Gb/s - 4x USB 3.0 - 8x USB 2.0 - VGA - DVI - HDMI (1.4) - S/PDIF - Realtek GbE - mATX (22.6x17.4cm)...
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 310/304 ₪ 

זכרונות - DDR4 - לנייח
HX424C15FB-8 - HyperX - 8GB 2400MHz DDR4 CL15 DIMM HyperX FURY Black Series - HX424C15FB/4...
אחריות לכל החיים
 כמות:  - 1 - 242/237 ₪ 

זכרונות - DDR4 - לנייח
HX424C15FB-8 - HyperX - 8GB 2400MHz DDR4 CL15 DIMM HyperX FURY Black Series - HX424C15FB/4...
אחריות לכל החיים
 כמות:  - 1 - 242/237 ₪ 

כרטיסי מסך - AMD PCIe
NITRO-R9-390-8G-D5 - Sapphire - Radeon R9 390 GPU - NITRO - 8GB 512-Bit GDDR5 memory - PCIe x16 3.0 Interface - DVI, HDMI, 3 x DisplayPort video outputs - Core / MemoryClock: 1010 MHz - Tri-X version - Radeon 300 series...
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 1745/1710 ₪ 

דיסקים קשיחים ו SSD - SSD - SATA
MZ-75E250BW - Samsung - 250GB Samsung 850 EVO - 2.5 inch - SATA3 6GB - 7mm - 540/520 MB/s - Retail...
חמש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 429/420 ₪ 

דיסקים קשיחים ו SSD - SATA
ST2000DM001 - Seagate - 2TB - 3.5 inch -SATA3 6Gb/s - 7200rpm - 64MB Cache - Barracuda 7200.14 - 2 platter...
שלוש שנים אחריות לפי תקנון יצרן
 כמות:  - 1 - 364/357 ₪ 

מארזי מחשב - ATX מארז
GX500 - Antec - GX500 - Clear Side Window - 3x 120mm fans included - 3x 120mm fan optional - 2x Fan Control unit - 2X USB 3.0 - Washable air filter - ATX - GPU: 380 - CPU: 158 - W/L/D: 248/525/512 mm...
שנה אחריות
 כמות:  - 1 - 221/217 ₪ 

ספקי כח - ATX 
TP-750C - Antec - 750W Continuous Power - 80 PLUS® GOLD certified - 120mm quiet double ball bearing fan - Low voltage fan control for optimal heat and noise management - 2 High Current +12V rails at 35A - 6 8pin PCIe c...
חמש שנים אחריות לפי תקנון יצרן
 כמות:  - 1 - 539/528 ₪ 

פתרונות קרור - מאווררים למעבדים
UCACO-AP111-GBB01SI - Arctic - Arctic Alpine 11 Rev 2 - D/H: 92/84mm - OEM - Intel Socket: 1150/1151/1155/1156, 775 - Max. Cooling Performance: 95 Watts - With new PC Only...
שנה אחריות - בקניה עם מחשב חדש בלבד
 כמות:  - 1 - 41/40 ₪ 

פתרונות קרור - מאווררים למארזים
TwoCool-120 - Antec - TwoCool 120 - 120mm Case fan...
שנה אחריות
 כמות:  - 1 - 48/47 ₪ 

פתרונות קרור - מאווררים למארזים
TwoCool-120 - Antec - TwoCool 120 - 120mm Case fan...
שנה אחריות
 כמות:  - 1 - 48/47 ₪ 

שרות במעבדות פלונטר - הרכבת חלקים
SERVICEFORUM - Plonter - הרכבת מחשב, חיווט ובדיקות מקיפות חינם להזמנה של חבר פורום. זיכרו למלא בעת פתיחת בכרטיס הלקוח מאיזה פורום הגעתם או הודיעו לנו אחרי...

כמות:  - 1 - 1/1 ₪ 

5177.00 / 5073 ₪ 

המחיר אינו כולל משלוח
עד 3 תשלומים ללא ריבית אלא אם מצויין אחרת במפרט המוצר
המחירים הזולים יותר הינם לתשלום במזומן/העברה בנקאית או תשלום בביטקוין - סכום ההנחה עומד על 2% ממחיר המוצר/עסקה
הזמנה שתיווצר בפורום לא תחוייב בדמי הרכבה

קישור להצעת המחיר
http://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=46103

השאלה העיקרית שלי היא כזאת - במה יותר חשוב להשקיע בשביל מקסימום ביצועים? כ. מסך? מעבד? והאם הבחירה של הכרטיס מסך היא טובה?

האם זיכרונות בתדר יותר גבוה שווים את המחיר שלהם? (סך הכל עוד 300 שקל ללוח אם שתואם, שלא נדבר שזכרונות בתדר גבוה יותר זה גם הוצאה)

ואם אפשר לתת לי איזה המלצה למארז (המחשב לאחותי אז כמה שיותר נשי יותר טוב)

תודה רבה לעוזרים!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה....

נתחיל בזה שבשביל לספק את העוצמה הגרפית האדירה שדורש ה-sims שלך יספיק לדעתי המעבד הגרפי שבתוך ה-CPU.

ואולי אני טועה? לא יודע... אבל אתה - בטוח טועה, בזה שאתה משקיע 1750 (!!!) ש"ח בכרטיס גרפי כשכל מה שאתה צריך זה... סימס.

אז בוא נחסוך קצת. מציע שתקנה את המחשב ללא כרטיס גרפי בכלל (GPU במעבד זו לא מילה גסה!) - אם אחרי שבוע תרגיש שאתה ממש חייב לשלם 1750 ש"ח בשביל הסימס לך לחנות, תקנה את הכרטיס בנפרד ותשחיל אותו בעדינות ל-Slot של ה-PCIe. תאמין לי, יעבוד אותו דבר.

הרווח שלך הוא שאם לא תרגיש שאתה חייב אותו, חסכת 1750 ש"ח (וכמובן שאם אתה רוצה לשחק ב-Witcher 3 או CRYSIS - שכח מה שכתבתי, אבל ביקשת SIMS...). האמת, בשביל המשחק הספציפי הזה כמעט כל מאיץ גרפי יספיק, גם אחד ב-300 ש"ח.

נמשיך: מה זה "גרפיקה"? תלת מימד? סתם פוטושופ? כי אם מדובר בפוטושופ ודומיו - גם לזה המעבד של ה-CPU יספיק.

אם בא לך לחסוך עוד קצת אתה יכול לדלג על 8GB מתוך השניים שתכננת. אותו קונספט כמו קודם: יחסר, תוסיף. וסביר מאוד שלא יחסר, כי 8GB זה הרבה. לא נראה לי שהפוטושופ ידרוש מעל 8GB ולכן זה לא יעזור (מקס' תוסיף אח"כ).

נמשיך: בשביל מה מאווררים נוספים למארז? המארז בא עם מאווררים (כתוב: 3 fans included)!!, ואתה בכלל לא מתכנן OC, תוותר על זה.

ואם יחסר (..למרות שאין מצב!!)? שוב: קנה ותוסיף, זה קלי קלות. אבל 5 מאווררים למארז שמיועד לגרפיקה? WHAT?

דווקא בקירור ל-CPU הייתי מציע לך להוסיף איזה 80 ש"ח ולקנות משהו קצת יותר שווה, למשל זה:

http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=Copper-Tiger-C40

ולשאלות: בשביל לשפר ביצועים, אחרי שיש לך במפרט, אתה יכול לעלות ל-i7. אם תוותר על כרטיס מסך יהיה לך כסף לזה וישאר הרבה עודף. 

לוח רצוי לשפר קצת בכל מקרה, אבל גם זה שבמפרט יעבוד.

התדר של הזכרון לא משפיע בכלל. אפילו לא 1%. חבל להשקיע בתדרים גבוהים יותר (ושוב - כתבת שאתה לא רוצה OC ואני מסכים איתך שזה מיותר לך).

ולסיום, הפאנצ'ליין: זה מחשב לאחותך. לא שמתי לב.

אם היא לא רוצה לשחק במשחקים הכי חדישים על הגדרות גבוהות למה אתה קונה לה 390?!!

בשביל מחשב לגרפיקה וקצת משחקים - לא צריך כרטיס מסך למשחקים. ואגב, אם היא עובדת על אוטוקאד ברמה גבוהה, יש כרטיסים ספציפיים שמיועדים לזה (אבל לא כתבת שזה המצב).

אגב, מארזים יפים יש למשל ל- , או ל-INWIN. חטט קצת בגלריה של פלונטר, כשתמצא משהו שימצא חן בעיניך תשאל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה על התשובה!

כתבתי שמה שעיקר המחשב הוא לגרפיקה, וכל התוכנות כתובות למעלה.

היא מתעסקת כבד מאוד עכשיו בתלת מימד, רינדורים כבדים ומשתמשת בכל התוכנות האלה בצורה כבדה.

כרגע היא בלימודי אנימציה/תלת מימד ועוד כמה דברים, אבל כמובן בהמשך זה יהפוך לעיקר העיסוק שלה, וגם בלימודים לפי דעתי השימוש לא נופל משימוש של פרנסה.

ובהמשך לזה - בגלל שהמחשב לגרפיקה אז אני מאמין שצריך כ. מסך חזק לרינדורים, ואחזור לשאלה שלי - מה ייתן ביצועים יותר טובים לכל התוכנות האלה, מעבד חזק יותר או כרטיס מסך חזק יותר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן.. זה היה די ברור למען האמת שהכרטיס נבחר לא רק בשביל סימס..

לעריכה בתלת מימד אתה צריך מאיץ גראפי חיצוני וסביר שחזק, כמובן שזה תלוי בתדירות ואופן השימוש.

באופן כללי כרטיס מתוצרת ירוקה (נוידיה) יהיה עדיף, רק דבכל מקרה כדאי לבדוק באתרי התוכנה שתעשה

בהן שימוש תאימות וכ' בדור הכרטיסים האחרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אינני טועה, רשימת התוכנות נוספה בעריכה ולא הייתה בפוסט המקורי. כך שלא מפתיע ש-E71 הגיב איך שהוא הגיב. 

להגיד שצריך גם כח עיבוד של המעבד וגם GPU מפלצתי גם אני יודע, וזה די משקף את הבקיאות שלי בתחום הגרפיקה. לכן אמנע מלהיות חוכמולוג ואנסה לתת כיוון כלשהו איפשה שאני כן יכול. למרות שגם זה לא בטוח, כי ראשית אני לא אישה והמומחיות שלי בתחום היופי מוטלת בספק בלשון ההמעטה ושנית בעניין הטעם האישי האסתטיקה אין כזה דבר כמו מדגם מייצג. ובכל זאת אני מכיר נשים רבות שעובדות עם מחשבים ביומיום ולרוב הן מעדיפות מארזים קומפקטים ולא מצועצעים עם חלון צד כמו  SOURCE 340 של NZXT או סדרת CARBIDE של CORSAIR (לרוב הדגמים יש גרסת חלון) ודומיהם. ה- הספציפי שבחרת אמנם גם בעל חלון צד ולא מקושקש מדי, אבל הוא לא בין הקטנים ואפילו בעיניי לא הכי אסתטי. יחד עם זאת הוא לא גרוע ביחס למחיר שלו, להיפך. ובאחריות אתה לא צריך מאווררים נוספים. בשביל מארז תקציבי בעל איכות הבניה בינונית מטה זרימת האוויר בו מצוניינת. תעביר את שני המאווררים מלמעלה קדימה ל-INTAKE ואתה מסודר.  

כמובן, אפשר לשכוח מכל הנאמר לעיל, ללכת על מארז לבן ולפוצץ אותו בלדים ורודים מבפנים ומדבקות של סימס מבחוץ אם היא בקטע. :P 

וברצינות, עדיף באמת שהיא תשב מול גלריות (לאייבורי יש מבחר מכובד עם גישה נוחה לתמונות) ואפילו http://pcpartpicker.com. לא כל המארזים שנמכרים בחו"ל ניתן להשיג בארץ אבל לדעת מה העדפות שלה יעזור למקד את החיפוש.  

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של AloNs01

כתבתי שמה שעיקר המחשב הוא לגרפיקה, וכל התוכנות כתובות למעלה.

מתנצל, ממש לא ראיתי את הרשימה (הארוכה) הזאת.

לא רלוונטי כ"כ אם היא היתה כבר או לא, לא התייחסתי אליה. אולי פשוט לא שמתי לב.

כמו שכבר הספיקו לכתוב, יש תוכנות שמצריכות יעודיים לגרפיקה, ויש כאלה שאוהבות דווקא את מאיצי התלת-מימד "הרגילים"...

דבר קטן אחד נשאר כמו שהיה, אין צורך בשני מאווררים למארז עוד לפני שבחרת בכלל מארז, ולשים מאווררי מארז שכל אחד מהם יותר יקר מהקירור ל-CPU זו כבר טעות. אבל זה רק בפינה של המפרט, באופן כללי בסדר.

לגבי צורת המארז, תכנס ל- בטאב של התמונות, תקליד שם ודגם ותקבל ערימה של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובות! חח נהיה פה דיון..

בסוף גם נשדרג את המעבד ל I7, יש טיפה שיחרור בתקציב.

את הכרטיס מסך גם ניקח נוידיה, לפי מה שהיא אומרת זה הטוב מביניהם לשימושים שלה.

שאלה אחרונה שמציקה לי - הספק כוח, האם באמת צריך 750W או שיספיק גם נאו אקו 650W של אנטק?

מבחינת מארז אני חושב שנקח Antec 300 v2, אם יש לכם המלצה גם לאיזה מארז (עזבו יופי, עיקר ביצועים) אשמח לשמוע לפני שאני מזמין, כנראה בסוף היום מזמינים..

ושוב תודה לכולם!

ועוד שאלה - האם יש דגם של GTX970 שהוא יותר מומלץ? מבחינת הבייס , הקירור שלו וכל זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם 550 יספיק. הרבה יותר מיספיק.

לגבי המארז, אין אחד שהוא ממש מעל כולם.... ועיצוב זה כן פקטור כאן בבחירה.

יש את הnzxt H230, את crosair 230t ויש גם את הnzxt שיש לו חלון מאוד גדול ויפה אבל אין לו מקום לכונן אופטי, וזה ה340. שלושתם די יפים ונראים מאוד איכותיים. אבל... פתח את ותראה סקירות. 

לגבי הכרטיס, אין גרסה שעדיפה מעל כולם... הרבה מעדיפים את הmsi אבל אין הבדל רציני וגדול בין כולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של AloNs01

...

את הכרטיס מסך גם ניקח נוידיה, לפי מה שהיא אומרת זה הטוב מביניהם לשימושים שלה.

שאלה אחרונה שמציקה לי - הספק כוח, האם באמת צריך 750W או שיספיק גם נאו אקו 650W של אנטק?

...

ועוד שאלה - האם יש דגם של GTX970 שהוא יותר מומלץ? מבחינת הבייס , הקירור שלו וכל זה?

אם אתה לוקח GTX970 אז ספק 750W זה יותר מדי. ה-390 יותר רעב לחשמל, ה-970 מסתפק ב-145W. תוסיף לזה את המעבד (סדר גודל - 100W), הדיסקים (נניח 100W כנ"ל, למרות שפחות) ושאר המחשב (שוב נניח 100W - כנ"ל) - בחישוב גס הגענו ל-450 וואט אחרי מרווח בטחון. תוסיף עוד 100W מרווח בטחון על המרווח הזה, יצא לך 550W עם הרבה עודף.

לגבי דגם של ה-970, אני מעדיף את STRIX (שים לב, יש כמה דגמים - ה-STRIX הוא השקט מביניהם) או MSI G4 (ושוב, גם להם יש 2-3 דגמים). שניהם מכבים את המאווררים ונותנים שקט אם הטמפ' מתחת ל-65 צ' (...בזמן גלישה באינטרנט למשל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@KAKADU999

יותר ניסיתי להסביר למה אני לא מצטרף לדיון מאשר להקניט אותך. למרות שעם נימה מעט צינית שלך היה קשה להתאפק. :) תמיד טוב כשיש בסביבה אנשים שמכירים תוכנות כאלה ואחרות ויכולים לתת המלצות פרטניות.

@AloNs01

למארז אין ביצועים - יש לו תכונות (ונטיות אפשר לומר). רק צריך לודא שהוא עונה על כל הדרישות מבחינת אפשרויות הרחבה לכוננים שונים ויציאות קדמיות. לגבי זרימת האוויר, המארז מגיע אם שני מאווררי EXHAUST שמוצאים אוויר לכן כן הייתי מוסיף עוד אחד מקדימה כדי להכניס אוויר קריר פנימה. לצערי, המאוורר שלמעלה הוא 140 מ"מ והשאר 120 מ"מ ולא ניתן להעבירו. אבל כמו שכבר הזכירו, לפני שמשקיעים במאווררים נוספים כדאי לבדוק את הטמפרטורות עם אלה שקיימים. החומרה היום די יעילה מבחינת ייצור חום וכך גם הפיזור שלו הופך לפשוט יותר. אפשר לנסות להעביר את המאוורר האחורי קדימה. הייתי ממליץ להתייעץ עם ויטלי מפלונטר לגבי המארז הספציפי. הוא בחור נחמד וגם יודע על מה הוא מדבר. בנוסף, תשאל על הדרך כיצד הוספת מאווררים בעתיד תשפיע על אחריות מעבדה אם ההרכבה לא עמצית.

לגבי ה-GTX970 וגרסאותיו - הייתי בוחר מסדרת GAMING של MSI או GIGABYTE או STRIX של . אם אני זוכר נכון דוקא זה של ה- הוא הכי שקט ולא STRIX, ו-G1 הוא החזק ביותר מבין השלושה. אבל ההבדלים ביניהם כה מינוריים שכנראה לא תרגישו בהם בכלל. תלכו על הזול ביותר ולא תטעו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...