תוכן Roy.T - HWzone פורומים
adplus-dvertising
עבור לתוכן
 • צור חשבון

Roy.T

משתמש רשום
 • מספר הודעות

  4,679
 • הצטרפות

 • ביקר לאחרונה

 • Days Won

  5

כל דבר שפורסם על-ידי Roy.T

 1. תודה. האיחסון אצלי הוא שני מודולים של M.2 שמחוברים ישירות ללוח כך שאין כבלים. לגבי המסך לא מדובר בריצודים של המסך, מה גם שמחוברים ארבעה מסכים במקביל. כאמור המערכת קופאת לחלוטין כולל ה-ARGB של המאווררים וכ' ולא ניתן לעשות דבר מלבד ריסטרט מה שמחזיר את המערכת לפעילות תקינה למשך שבוע בערך שאז זה קורה שוב.
 2. אגב גם הרצתי בנצ'מארק של CPUZ על 100% ניצול וחלק מהליבות נשקו ל-100 מעלות ועדיין לא הייתה שום קריסה או בעיה. התוצאות שהתקבלו היו מעולות ואפילו מעל הממוצע של המעבד.
 3. לצערי אצלי הבעיה עדיין מתרחשת אחת לשבוע בערך. לפני כמה שעות המחשב קפא שוב עם אותה השגיאה. שמתי לך גם שכל פעם שזה קורה מופיעה הודעה בדרייבר של AMD: default radeon wattman settings have been restored due to unexpected system failure לא ברור לי אם הסיבה נובעת מבעיה משם אבל אני מניח שלא וזו פעולה כללית של הדרייבר לאחר קריסה של המערכת. אגב בכרטיס אינו מומהר אלא רק בפרופיל שקט שמפעיל את המאוורר גם בזמן מנוחה והקריסה מתרחשת גם בפרופיל הדיפולט. אני יודע שביטול ה-XMP לא עזר לך אבל אתן לזה צ'אנס נראה אם זה עוזר במשהו.
 4. כבר איזה חודשיים שלושה עם ה-C1 48 ללא עניינים מיוחדים. כיף גדול. אין מה לשוות לשום מסך שהיה ברשותי והקודם שהיה לי היה לא פחות מה-G9 49 של סמסונג. שאגב למרות שהוא VA סבל מצריבות ברורות של אייקונים בצד המסך. משתמש ב- TRANSLUCENT TB בשביל ה-TASKBAR וב-WALLPAPER ENGINE בשביל החלפה אוטומטית בדסקטופ, ומחזיק את כל האייקונים וקיצורי הדרך במסך המשנה בשביל למעזר את הסיכון של צריבות, אבל נראה ש-LG די טיפלו בזה ולא נראה שתהיה בעיה אלא אם ממש משאירים את המסך עם תמונה סטטית למשך ימים רבים.
 5. מוניטורים נותנים תמורה אדירה לכסף בדר"כ. מה שטוב בהם שלרוב יש להם גם אפשרות לכיוון הטרבל ובאס לפי הטעם האישי ומיקום הרמקול בחדר. כמובן כולל הגברה מובנית בכל רמקול כך שאין צורך בשום דבר מעבר למקור. לדוגמה: https://www.halilit.com/items/1740730-PreSonus-Eris-E5-Studio-Monitor מוניטור מעולה, 70W אמיתיים לערוץ שזה המון ומעל ומעבר למלא חלל של סלון. שים לב שמוניטורים ברוב המקרים נמכרים כיחידה, אז צריך לקנות שניים כמובן. עוד אופציה טובה: https://www.halilit.com/items/2929092-Mackie-CR5X
 6. כל כמה זמן אתה מקבל BSOD? זה תמיד שגיאת CLOCK אצלך? ניסית לבטל את ה C-STATES? אני מחר סוגר שבוע בלי קריסה לאחר שביטלתי אותו בביוס אבל זה כמובן עוד מוקדם לומר. לפחות חסכת לי שלב לגבי ה-XMP. עדכן מה קורה במידה ואתה משנמך ל-10. במידה וזה פתר לך את הבעיה אז לפחות נדע שזה נובע ממערכת ההפעלה.
 7. גם אצלך המסך הכחול קורה אחת לשבוע בערך? אם זה כך כנראה שאכן מדובר בבעיית דרייבר או ביוס שאני מניח שיפתר בהמשך. כנראה שאולי הבעיה לא צפה מספיק בשלב הזה. במיוחד אם כמו במקרה שלי הוינדוס אינו מצליח לאסוף מידע לגבי השגיאה. לגבי האופיס ואאוטלוק שלילי לגבי שניהם. עוד לא. ביום רביעי האחרון ביטלתי את ה-E-STATES בביוס שלהבנתי אחראי על ניהול המתח של המעבד וישנן טענות ברשת שהפיצ'ר במצב ENABLED זה גורם לקריסות CLOCK בוינדוס וביטולו פותר את הבעיה. היה גם עדכון נוסף לפני יומיים בוינדוס. מחכה לראות אם זה פתר את הבעיה או שלא. במידה ולא אבטל את ה-XMP ונראה אם זה עוזר. תודה!
 8. הרצתי את הטיימר למשך שעתיים וחצי בערך, מצורף צילום מסך. לרוב יש הפרש של ספרה אחת בסוף אבל בחלק מהפעמים הכל היה מסונכרן בדיוק אז אני מניח שזה יכול להיות סטיה של שבריר השניה מהרגע שאני עוצר את השעון או מצלם מסך. לגבי הדרייברים יתכן מאחר ואני משתמש בעשרות דרייברים והתקנים של ציוד אודיו. לרוב מדובר בדרייברים בסיסיים למדי שלא עשו לי מעולם עניינים, אבל אני מניח שהכל אפשרי. לגבי ה-DTS מה הכוונה במותקן בתוכנות? אין שגיאות שקשורות לדרייברים במנהל התקנים...
 9. אתן לזה ניסיון, תודה. קראתי ברדיט שזה יכול להועיל, אני בהחלט אנסה במידה ושאר הניסיונות לא יצליחו. אני מנסה כל פעם משהו חדש במקום מספר דברים במקביל בשביל לנסות לאתר מהיכן הבעיה מגיעה. עברתי על המדריך הזה לפני כן וניסיתי את רוב הסעיפים ללא הועיל. מה שניסיתי אתמול זה לבטל את ה-E STATES בביוס שע"פ מה שקראתי גרם למספר משתמשים לשגיאה הזו וביטולו פתר להם את הבעיה. נראה אם זה יעזור. לגבי הפירמוט כמו שציינתי אני לא שולל כמובן, אבל בשלב הזה לעשות ריסטרט פעם בשבוע עדיף לי על האלטרנטיבה של ביזבוז זמן יקר כי כרגע זה לא מפריע לי מבחינת עבודה. CLOCK עד כמה שאני מבין קשור למעבד, אני חושב שאם מדובר במשהו תוכנתי מאחר ומדובר בדור מעבדים ומערכת הפעלה חדשים יחסית איזה פאצ' FIRMWARE בביוס או UPDATE של וינדוס יפתרו את הבעיה בשלב מסויים, לכן אני מעדיף להמתין עם התקנה של מערכת הפעלה אחרת במיוחד ששום דבר לא מבטיח לי שזה יפתור את הבעיה. למרות שזה מוזר שהמעבד עובד מעולה בכל משימה והקפיאה מתרחשת בלי סיבה מיוחדת כנראה שאם שום דבר לא יעזור אפרק את הקירור ואבדוק שום שהכל יושב שם כמו שצריך.
 10. יש כמובן כמה, אבל העניין הוא שמדובר במחשב שמשמש לעבודה הרבה לפני דברים אחרים ואני לא יכול פשוט להתקין מערכת הפעלה חדשה ולתת לה לרוץ שבוע-שבועיים בלי כל התוכנות והכלים שמותקנים אצלי במערכת. ומצד שני אני לא הולך להשקיע עשרות שעות מחדש בהתקנות והגדרות בלי בכלל לדעת מה הבעיה, אלא כממש מוצא אחרון. שאתה אומר לוג אתה מתכוון לשורת שגיאה? זה כן מופיע כאמור Clock watchdog timeout אך ללא פירוט נוסף כמו שיש לעיתים לפי מה שהבנתי. בדרך כלל גם שישנו מסך כחול הוינדוס אוסף מידע ושמגיע ל-100% מבצע ריסט אוטומטי. במקרה אצלי הכל פשוט קופא. מחוברים אצלי מספר מסכים, כולם קופאים לחלוטין ובאחד מהם ישנו המסך הכחול עם השגיאה אך המסך נשאר על 0% ולא ניתן לעשות דבר מלבד הארד ריסט.
 11. הרבה פחות אידיאלי מבחינתי מאחר ואני עובד עם המון תוכנות שדורשות אופטימיזציה גם ברמת הדרייבר וגם ברמת התוכנה (המון הגדרות), מה שלקח לי מעל לשבועיים לסדר ועדיין לא סיימתי. לשנמך מערכת הפעלה ועוד רק בשביל הניסיון מה שבכלל לא בטוח שיפתור את הבעיה בשלב הזה לא בא בחשבון. אם יש רעיונות נוספים איך לאתר\לפתור את הבעיה אשמח לשמוע..
 12. היי לכולם, ברשותי מחשב חדש עם המפרט הבא: 12900K ASUS STRIX Z690 SAPPHIRE RX6900XT SILVERSTONE 1000W PLATINUM Corsair Vengeance RGB Pro SL 64GB Lian Li GA-240A Galahad AIO 240 מערכת ההפעלה היא WIN 11 (עותק חוקי והתקנה נקייה). אחת לשבוע בערך המערכת קופאת באופן רנדומלי לחלוטין (עד כה רק בזמן גלישה או סתם בדסקטופ) ומתקבלת שגיאת Clock watchdog timeout. המערכת קופאת ברמה שהוינדוס אפילו לא עושה איתחול או מצליח לאסוף מידע על השגיאה ולא ניתן לעשות דבר מלבד HARD RESTRAT. יש לציין שהמחשב נמצא במצב SLEEP MODE שאינו בשימוש ואינו עובר כיבוי מלא. הטמפ' תקינות (30 ומשהו מעלות במנוחה למעבד וכ-45 מעלות לכרטיס מסך) בזמן הקריסה, המעבד אינו מומהר, הזכרונות עם XMP 2.0 ENABLED בביוס. המעבד נמצא במצב BALANCED בוינדוס כך שרוב הזמן הוא עובד בתדר מונמך ב-IDLE. במצב מאמץ (גיימינג וכ') עד כה המערכת לא קרסה והכל עובד מצויין. עברתי על כל המדריכים בגוגל ועשיתי בדיקת זכונות בMEMTEST ובכלי הבדיקה של וינדוס ללא שגיאות. כל הדרייברים מעודכנים בגרסתם האחרונה ולא מופיעות בעיות דרייבר ב-DEVICE MANAGER. גם הביוס עודכן לגרסתו האחרונה. יש רעיונות לגבי העניין? אני מקוה שמדובר בעיקר בבעיות תוכנתיות של וינדוס עקב זה שמדובר במערכת הפעלה חדשה יחסית ועדכונים עתידיים יפתרו את הבעיה, אך אין לי מושג באמת ממה זה נובע. כמו כן האם יש דרך לצפות ב- DEBUG INFO ע"מ לנסות לאתר את מקור התקלה דרך כלי של וינדוס או כלי מומלץ אחר? בהנחה שזה אפשרי בכלל עקב זה שמדובר בקפיאה מוחלטת של המערכת. תודה מראש.
 13. סוף סוף היה לי כמה שעות לסדר את המערכת, not too shabby אם ירשה לי לומר בשביל קשיש פורום שלא פתח מארז יותר מחצי עשור הדבר הכי מעיק היה הסנכרון ARBG של כל הרכיבים, במיוחד הזכרונות של קורסייר עם ה-AURA, אבל הצלחתי בסופו של דבר. הייתי צריך לשלוח חזרה את הכרטיס שהיה לו פגם באחד הנגדים בחלק העליון אז כבר ניצלתי את ההזדמנות להחליף לספייר שמתאים יותר לאסתטיקה. ה-I7 לא נשלח במשך כמעט שבועיים אז ביטלתי וקרוב שהגיע לביקור מארה"ב הביא בכיס I9-12900K ואם כבר 12900K אז החלפתי גם את הלוח מה-PRIME ל-STRIX תודה על העזרה 👍
 14. בסוף מטעמים אסטטיים בעיקר מאחר והbuild יהיה לבן בעיקר עם מארז חדש ואלמנטים של ARGB הלכתי על זכרונות לבנים rgb של קורסייר וקירור מים 360 לבן במקום ה240 כי עכשיו יש מקום במארז. מה שכן בדיוק באותו הרגע שבאתי ללחוץ על ביטול לשני המודולים של פטריוט קיבלתי הודעה שהם נשלחו אם מישהו במקרה מעוניין לקחת אותם במקום שאחזיר אותם כשיגיעו מוזמן ליצור עימי קשר. שני מודולים של 16gb כל אחד. 130$ עבור שניהם. כמובן סגורים באריזה עם אחריות ו30 יום אפשרות החזרה מרגע המסירה. Patriot Viper Steel DDR4 16GB (1 x 16GB) 3600MHz Module - PVS416G360C8
 15. הייתי צריך אולי לציין שמדובר גם במחשב עבודה וכבר כרגע במצב IDLE עם התוכנות וכ-20 טאבים של כרום שרצות באופן קבוע ברקע אני בממוצע של 40% תפוסה של זכרון. מניח שיש עדיין מספיק רזרבה בשביל להריץ משחקים\תוכנות עריכה במקביל אך הייתי רוצה קצת יותר מרווח ביטחון. בכל אופן 64GB כנראה באמת יספיק לחיי המערכת הזו אז הלכתי על שני מודולים של 16GB של הפטריוט 3600 כרגע ובהמשך אוסיף עוד זוג. במקום להזמין פעמיים את אותו המוצר פשוט פיצלתי את הכתובות וזה חישב לי את הטוטל ללא מיסים ועם משלוח חינם. תודה רבה על העזרה.
 16. אחלה. אלא אם יש הסתייגויות, כרגע אני נוטה ל-זוג מודולים של 3600 32GB. https://www.amazon.com/gp/product/B08688GFPD/ref=ox_sc_act_title_2?smid=A26PVB3960EU85&th=1 זה יוצא לא זול וזו BY FAR המערכת הכי יקרה שבניתי עד כה, אבל אני רואה שהלוח תומך ב-128GB אז לא יזיק להשאיר שני סלוטים פנויים לשידרוג עתידי ולנפחים גדולים יותר יש בדרך-כלל יתרון ל-LONG RUN.
 17. קיבלתי לגבי הזכרונות, כנרגע נוטה לפטריוט שגם מעט מהירים יותר אם זה משנה משהו, אבל נראה. באופן מוזר דווקא לאחר שהפעלתי את XMP בביוס ונכנסתי לCPUZ מראה שזוג מודולים של קינגסטון (הראשונים שקניתי בזמנו ב-2016 נראה לי) מופיע שהיצרן הוא היניקס ובזוג השני שהוספתי לאחר מספר שנים בלדעתי 2018~2019 (גם כן קינגסטון באותו המהירות) מופיע יצרן בשם NANYA. אגב לאחר הפעלת ה-XMP ב-CPUZ מראה שהתדר הינו 1200MHZ, אני מניח שמדובר ב-1200MHZ*2 נכון?
 18. תודה על התגובות. מכוון שיש ברשותי GTX 1070 ששוכב בצד אם כבר אני משדרג גם זכרונות רק חסר לי ספק ומארז סבירים וכבר אוכל להשמיש את המערכת הישנה גם כן בעמוד של הזכרונות Kimtigo יש צילום מסך של CPU-Z שמראה שהם מיוצרים ע"י SK HYNIX שאאל"ט זו יצרנית זכרונות רצינית ומוכרת. המחיר באמת מפתה ובגלל שגם ככה זה עובר את רף המכס וגם יש קופון 5% הנחה חשבתי פשוט ללכת על שני זוגות בנפח כולל של 64GB ולסגור עניין כי זה ברור ש-32GB לא יספיקו לאורך חיי המדף של המערכת הזו ומניסיון למצוא אחרי שנה-שנתיים את אותם הזכרונות בדיוק זה לא תמיד משימה פשוטה. מצד שני פטריוט חברה מוכרת וטובה ובגלל שהסכום למודול יוצא מתחת לרף המכס ההבדל במחיר לא כזה גדול. רק שאצטרך להזמין ארבעה מודולים בנפרד אם אני רוצה לחסוך את המיסים, שזה לא כזה מפריע לי מאחר וגם ככה שום רכיב עדיין לא נשלח אז אין לחץ והמשלוח חינם. אז על מה ללכת מבין השניים? 🙂
 19. תודה על התגובה. אני מניח שחברה כמו אסוס גם כן תדע לטפל בבעיה דרך עדכון ביוס במידה וזה לא קרה כבר. עושה הרושם שהבעיה קיימת או הייתה קיימת כמעט בכל לוח ע"פ ביקורות המשתמשים באמזון. אאל"ט מהירות הזכרונות שברשותי היא 2400Mhz. אתה אומר שהמהירות הזו תגביל את ביצועי המעבד ברמה מורגשת? בוא נאמר שלאחר שכבר הוצאתי משהו כמו 3K דולר על השידרוג, עוד 50~100 דולר לזכרונות 3200 זה לא מה שישבור אותי, השאלה אם זה אכן נדרש.
 20. אכן הזמנתי אם כי אני עדיין יכול לבטל. בסוף כן הלכתי על דגם הווייפיי ובלוטות שהצעת כי ההפרש היה די זניח ולכל הפחות זה יחסוך לי חריץ usb אחד שכן כמות חיבורי הusb בלוח עלוב למדי. אתה מדבר על בעיית ה-XMP? ראיתי איזו תגובה באמזון לגבי זה והרצתי חיפוש וראיתי שזו בעיה שקיימת אצל מספר יצרנים. תכלס, לא חושב שמעולם היה מופעל אצלי ה-XMP בביוס כך שלא יחסית לזה יותר מידי עניין. השאלה אם זה קריטי לדעתך ברמה ששווה לבטל את ההזמנה ולחפש אלטרנטיבה.
 21. תודה על התגובה. אכן קראתי שב4K צוואר הבקבוק מתכווץ מהותית אך כמו שציינת כבר הוצאתי סכום נכבד על הכרטיס ודי מבאס אחרי הוצאה כזו לקבל 50 fps בסייברפאנק אפילו בלי למקסם הגדרות ופילטרים שלא נדבר על rtx שכמובן כבוי. ככה שעוד 20~30 fps במשחקים שאוהבים כוח עיבוד אולי יתנו לי דחיפה במקומות הנכונים. מה גם שהמפרט שלי מזדקן וממילא כבר הגיע הזמן לרענן. תודה על האישור לגבי המפרט, זה המפרט שכנראה שאלך עליו. לא רואה טעם בלהוסיף כסף לוויפיי ובלוטות מובנה כי לווייפיי שמובנה בלוח לא יהיה קרוב לטווח של הראוטר ויש לי חמישה דונגלים של בלוטות שיעשו את אותה העבודה. לא רואה את עצמי חוזר להתעסק עם OC, זה למעשה הקירור מהיחידים שראיתי שמתאים לתושבת ופשוט בחרתי בו. היו יותר אופציות של קירורי אוויר אבל אני אישית פחות אוהב קירורי אוויר שתופסים המון נפח. לגבי הכרטיס, לאחר החזר מיסים של כ200 שקלים מאמזון הכרטיס יצא לי כ5800 שקלים. היה לדעתי 1500 דולר לפי מיסים. המשלוח חינם.
 22. לאחר מעט קריאה הבוקר נראה שמעבדי אינטל עדיפים בשלב זה ממקבילם וגם מודרניים יותר. מה דעתכם על השילוב הנל?
 23. היי לכולם, לאחרונה נשברתי ורכשתי מאמזון 6900xt במחיר "סביר" יחסית (פוארקולור RD) ועושה רושם (תקנו אותי אם אני טועה) שצוואר הבקבוק מה-I7 6700 שלי גדול ממה שחשבתי ואני מאבד כ20~30 אחוז ביצועים ממשחקים טוחני מעבד. אני כן זקוק לכל פריים מאחר ואני משחק ב4k ובVR ברזולוציה דומה. תקציב הינו 500~1000 דולרים, הצורך הוא משהו שאינו יגביל את הכרטיס הקיים ויחזיק למספר שנים טובות ולא יהווה צוואר בקבוק משמעותי לפחות לשני הדורות הקרובים. יש ברשותי זכרונות מהירים ddr4 32gb, ספק 1050w פלאטינום של סיסוניק, שני כונני m2 מהירים ומארז איכותי, כך שאני מניח שמה שנשאר זה מעבד, לוח, וקירור. כרגע מונחים בעגלת אמזון שלי רייזן 7 5800X, לוח אסוס רוג b550A, וקירור בסיסי AIO h60 של קורסייר. הדרישות מהלוח בעיקר תמיכת pcie4.0, ושני סלוטים לכונני ssd m.2 למרות שיש ברשותי גם מתאם כך שאוכל לחיות גם עם סלוט אחד. תודה מראש.
 24. הנתונים לא מדוברים בRMS כמובן אלא בפיק. ברמקולים הללו מדובר בדרך כלל על 15W-20W לרמקול לכל היותר. אגב גם 50וואט RMS זה לא מעט ומספיק למלא חלל גדול בווליום גבוה. ברור שקשה למצוא, כנראה שאפשר יהיה לספור על יד אחד את מספר האנשים שקנו מערכת מהסוג הזה משנת 1990 והלאה. הפתרון הכי טוב ויעיל מבחינתך יהיה לקנות שני רמקולים\מוניטורים מוגברים איכותיים שתוכל לחבר ישירות לטלוויזיה, מחשב, או למודול בלוטות. יש לא מעט חברות לשוק הביתי כמו microlab, audioengine, edifier, swan שנותנות תמורה מלאה למחיר, או כאלו שמתמחות לשוק המקצועי כמו tannoy, jbl, presonus, pioneer, m-audio, adam, ועוד. כולן אופציות מוגברות ללא צורך במגבר חיצוני.
×
 • צור חדש...