באיזה טלפון חווית משתמש הטובה ביותר? - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

באיזה טלפון חווית משתמש הטובה ביותר?

rotem15

Recommended Posts

אהלן,

אני עם 4

לאחרונה נדפק ואני זקוק לשדרוג

אני מאוד אוהב את האלגנטיות והאסטטיות של מכשירי אפל

וממבטים חטופים במכשירים של בני המשפחה האחרים (בעיקר 3,4) הם נראים לי תמיד קצת... לא משהו

אני מאוד אוהב את חוויית המשתמש של אפל

אבל תכלס אין לי שום ניסיון עם טלפון אחר כי לפניו היה לי 3

רציתי לבדוק בעזרתכם - איפה חוויית המשתמש הכי נעימה, אסטטית, קלאסית, מדויקת, חכמה ואינטילגנטית

איזו של איזה טלפון באמת הופכת את השימוש בו לכיפי ומעניין

ממש אשמח לתגובות

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 53
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

חוץ מ- שפועלת רק על מכשירי , יש את שרצה על שאר המכשירים ואת מערכת ההפעלה של , אבל המכשירים שמריצים אותה פחות פופולארים בארץ. 

בניגוד ל- שהיא מערכת סגורה, אנדרואיד היא פתוחה וכל יצרנית מעצבת אותה בסגנון שלה ומוסיפה לה פיצ'רים משלה.

היחידה שמציעה סמארטפונים שמריצים "נקי" שלא עבר שום שינוי היא , שמוציאה מכשירים בעזרת שיתוף פעולה עם חברות שונות כל פעם. המכשיר האחרון שהם הוציאו, 6P למשל, תוכנן ע"י וואווי הסינית והוא נחשב למוצלח מאוד.

אז כל החפירה הזאת היא בעצם כדי להמליץ לך לקנות מכשירים שבאים עם אנדרואיד נקי, שהכי טוב מבינהם נכון להיום הוא ה6P. אם אתה מעוניין במכשיר זול יותר אז כדי ללכת על הנקסוס 5X או על הנקסוס 5 שגם יספקו לך חווית אנדרואיד נהדרת. יתרון נוסף בקניית מכשיר מסדרת נקסוס הוא שאתה תמיד תקבל לפי כל השאר את העדכונים למכשיר, מכיוון שחברות אחרות כמו סמסונג או צריכות לעדכן כל מכשיר בנפרד מכיוון שכל מכשיר כולל פיצ'רים שונים.

לי יש G3 כבר מעל לשנה ואני די מרוצה מהמערכת שלהם, אז מחוויה אישית שלי כדאי לך להתכל גם על הG4.

בסופו של דבר לכל אחד תהיה העדפה משלו, אבל אם כבר אתה עובר לאנדרואיד, אז הכי קל יהיה להתרגל למכשיר שמריץ אנדואיד נקי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור אחד שהיה לו 4S, הדבר הכי טוב שקרה לי זה שהוא "מת" כאשר נפל למים..

עברתי לאנדרואיד, וכרגע יש לי s4 ואני מרוצה. נכון - ממשק ה-touch wiz של לא משהו, והטלפון הבא שלי בוודאות לא יהיה מסמסונג. אז אני לא ממליץ עליהם מבחינת הממשק כי הוא לפעמים נתקע וזה מעצבן (אבל לא משהו שאי אפשר לחיות איתו).

השאלה ששאלת היא מאוד, אבל מאוד, אינדיוידואלית ואישית.

כל אחד מתחבר למשהו אחר.

אין ספק של- יש ממשק משתמש מאוד נוח ומעוצב בצורה יפה, אבל מדיניות "הגן הסגור" שלה משגעת אותי, אז אני מוכן "לוותר" על הממשק.

יכול להיות שיחלקו עליי, אבל מבחינתי זה טלפון לילדים אחי.. לא לאנשים שמבינים בטלפונים.

מה גם שמבחינת מחיר - היצע השוק והמחירים של הוא פשוט ענק בהשוואה לאפל. ויש לך טלפונים ממש טובים וחדישים (high end מה שנקרא) בסביבות ה-1500 שקל (יש גם פחות ויש גם יותר, השאלה מה הדרישות שלך מsmartphone).

מבחינת מערכת ההפעלה כבר יצאה גירסא 6 והיא מכילה המון שיפורים מגירסה 4 (kitkat) כך שהמערכת מתקדמת ומשתפרת בתדירות גבוהה והממשק תלוי ב-ROM מסוים.

כל יצרנית מציעה ROM אחר משלה, למשל - galaxy s6 ו-lg g4 שניהם מריצים מערכת הפעלה 5 אבל לשניהם ממשק שונה, וזה בגלל שיש ROM אחר.

אתה יכול גם להוריד ROM-ים מהאינטרנט כמו cynogenmod 12 שיש האומרים שהוא יותר נוח בהרבה מ-ROM-ים אחרים (לא ניסיתי באופן אישי, ראיתי אצל חברים). ובעיקרון מה שאני מנסה להגיד שרמת הקיסטום (customize) באנדרואיד היא אדירה!

ובגלל זה כל כך קשה לענות תשובה חד משמעית לשאלה שלך, מכל בנאדם אתה תקבל 5 דעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובות חברים.

אם אני מבין נכון את השוק, ה-מכשיר ה-כי משתלם לקנות עכשיו כמכשיר חדש ובשורה הראשונה זה G4, הקביעה הזאת שלי נכונה לדעתכם?

ראיתי המון המלצות על מכשירים של מייזו וסוני בטווח של 1500-2000 ש"ח, ומצד שני שמעתי על קושי מסוים ומחירים גבוהים יחסית לתיקון תקלות וחלפים (פתחתי על זה אשכול נפרד). אשמח להתייחסותכם

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא בין המומלצים, אבל לא רק הוא. כאן זה כבר תלוי בעוד דברים חוץ מהממשק כמו מצלמה, סוללה, גודל המכשיר, נפח האיחסון הפנימי והאם יש אפשרות להרחיב עם כרטיס ועוד.

מעולם לא היה לי מכשיר של , אבל לחבר שלי יש את הz3 והוא מרוצה ממנו. למישהו מבוגר מהמשפחה שלי יש את את מייזו mx4 והוא מסתדר איתו יופי. ככה שהכל תלוי במשתמש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע יש כל כך הרבה שיקולים כמו שזה מעליי אמר...

הצעה שלי, כאשר אני מגיע לבחור טלפון - 

בדרך כלל אני מצמצם לי לאיזו רשימה מסוימת בת 3-5, וקורא על כל אחד מהם Review (עדיף באנגלית), רואה סרטון Review בערוץ ביוטיוב שנקרא Authority.

בודק נתונים טכניים שחשובים לי באופן אישי (סתם דוגמא, צורך בNFC, נשלפת, כרטיס הרחבה..), וכמובן מחיר.

אחרי שצימצמת לטלפון אחד או 2, תלך לחנות הטלפונים הקרובה לביתך, ותראה איזה טלפון "מרגיש" לך יותר טוב, מבחינת נוחות וכדומה.

שיקול נוסף שיש לו משקל -

אם אתה נכנס לעולם ה- יש הרבה טלפונים סיניים שמשתלמים מבחינת מחיר ואפשר להזמין אותם מחו"ל, אבל לפעמים התדרים שלהם לא מתאימים לתדרים בארץ, ויש עם זה כל מיני בעיות,

לכן אני ממליץ לקנות טלפון שמיובא לארץ ומיבואן רשמי.

נכון, אולי לשלם איזה 100-200 שקל יותר אבל תמיכה זה גם עניין חשוב לא פחות.

שיקול שחשוב לחלק מהאנשים (בשבילי זה לא כזה קריטי) זה מהירות העדכון של המערכת - למשל, מכשירים מסדרת ה-Nexus של Google מקבלים עדכונים בצורה ממש מהירה (מן הסתם, הרי גוגל מפתחת את ...).

אגב, כדי לא להשאיר אותך באוויר, אם היום הייתי מרכיב "רשימה" כזו של טלפונים מומלצים הייתי לוקח:

* Pro 5 (עולה בבאג 2400 ש"ח)

* 6P

* One Plus 2

לכל אחד מהם יתרונות וחסרונות משלו, ולכן תקרא Reviews כמו שכבר אמרתי ותבחר.

הבחירה שלי באופן אישי היא Pro 5.

בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק כשעמדתי לכתוב פה על התלבטותי בין כמה מועמדים סופיים באת והוספת לי עוד כמה :)

אני כבר חודש מסתובב עם העניין הזה על הגב, אשמח לדעתכם על המועמדים הבאים לפני שאני מגיע לחנות, מהזול ליקר:

1. Nexux 5 32GB - היה בשימוש קצת פחות משנה, ללא אחריות - 700 ש"ח

2. One 64GB - יד שניה כמו חדש, אחריות ל11 חודשים, דרך חבר - 1000 ש"ח

3. MX4 Pro 32GB, אחריות לשנה יבואן מורשה - 1300 ש"ח (לא מצאתי אופציה לשנתיים)

4. G3 32GB, אחריות לשנתיים + מטען מקורי (לא יבואן רשמי) - 1600 ש"ח

5. One M9 32GB, מחודש (יד שניה מחנות), אחריות ל3 חודשים - 1600 ש"ח

6. G4 32GB, אחריות לשנתיים (לא יבואן רשמי) - 2000 ש"ח

7. Z3 16GB, אחריות לשנה - 2200 ש"ח

8. Two 64GB, אחריות לשנתיים (יבואן מורשה) - 2250 ש"ח

9. One M9 32GB, אחריות לשנתיים - 2400 ש"ח

10. Pro 5 64GB, אחריות לשנה - 2400 ש"ח

אשמח להתייחסות בנוגע לעלות וזמינות תיקונים וחלקי חילוף ורלוונטיות של המכשיר לאורך זמן.

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל רואים שאתה בנאדם יסודי ואחראי..

מבין "עשרת הגדולים" שלך אפשר לחלק את זה קודם כל לשאלה הבאה -

אתה מעוניין בטלפון "המילה האחרונה" ("דור עכשווי") או טלפון מדור קודם?

מה השימוש שלך בטלפון בכלל?

קצת שיחות, מיילים וזהו? קח טלפון "דור קודם" כמו One Plus One.

אתה מריץ הרבה במקביל? הטלפון זה המשרד השני שלך? רוצה קורא טביעות אצבע? רוצה מטורפת? רוצה לשחק משחקים שדורשים כוח עיבוד? רוצה לראות בטלפון?

זקוק ל-Dual SIM?

המחיר ממש קריטי לך או שאתה יכול קצת "לבזבז"?

מה הנפח שאתה רוצה בכלל? ציינת כאן גם 16,32,64... מניסיון 16GB זה די קטן ומיושן. קח לפחות 32GB.

אתה מבין כנראה שזה לא ריאלי שאני אכתוב עכשיו סיקור על כל אחד מהמכשירים שהבאת, והרשימה שהבאת היא גדולה מידי כשלעצמה.

אני מציע שתשב עם עצמך ותרשום על דף את כל הדברים שמאוד חשובים לך מסלולרי - אני זורק דוגמאות: זמן סוללה ארוך, סוללה נשלפת, כרטיס הרחבה, טובה, גודל מסך מקסימום 5.5 אינץ', מכשיר דק ככל האפשר, רזולוציה מרבית QHD.... והיד עוד נטויה.

תעשה סינון בהתאם לקריטריונים אלו שבחרת. אני מאמין שכבר תצמצם את הרשימה.

אחרי זה תחשוב עם עצמך אם אתה רוצה טלפון עכשווי או "דור קודם". אני הייתי הולך על עכשווי, אבל שוב תלוי בשימוש וביכולת הכלכלית.

שמתי לב שחלק מאוד חשוב בהחלטה שלך הוא חלקי חילוף וכדומה, לצערי אני פחות מבין בנושא ולכן לא אוכל להשיב.

חשוב לי להגיד עוד מילה קטנה בנושא -

אתה בחיים לא תמצא את "האחד".... או... הטלפון המושלם.

כמעט תמיד פ'יצר כזה או אחר יבוא על חשבון משהו (מחיר, פ'יצר אחר..).

אז אל תתברבר יותר מידי וקח החלטה... כמובן החלטה שקולה ומושכלת שמבוססת על הסתכלות כלל הגורמים.

ואם אני צריך לבחור עכשיו, לשימושים שלי ולתקציב שלי, Pro 5...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי, תודה רבה על התגובה.

האמת היא שעד לפני כשבועיים-שלוש הייתי במשך כמעט 6 שנים עם 3 שקניתי ממש בתחילת הדרך של כל סיפור הסמארטפונים, יחסית תחילת הדרך... 

ב3-4 שנים האחרונות שום דבר כבר לא עבד עליו. לא היה לי ווייז, וואצפ, , מסנג'ר, כלום. שלא לדבר על דברים פחות בסיסיים.

מה שכן, בא לי להיות מעודכן עכשיו. בשבועיים האחרונים אני עם 4 שהיתה איתו איזו בעיה במיקרופון של שיחות הטלפון. הבעיה תוקנה אבל חזרה והופיעה עד שהתייאשתי...

אני הייתי בכיף ממשיך עם האייפון 4 הזה שהיווה עבורי שדרוג רציני מהאייפון 3. יש ממש מעט אפליקציות שלא הסכימו לעלות עליו. הנקודה היא שזה די הספיק לי בינתיים, לכן כל קפיצה תהיה עבורי קפיצה רצינית וכיפית כך שאין צורך להשתגע עם כסף ולקנות מכשיר ב3000-4000.

עכשיו ההתלבטות היא בין כדאיות, כי תכלס יש לי את ה2000 ועוד קצת שקל להוציא על טלפון, אבל זה טריקי כי אין ממש צורך ברור במשהו מסוים...

אני מרגיש שזה כבר נהיה עניין של גישה צרכנית - האם לקנות יותר טלפונים שהם טובים אבל לא בשורה הראשונה (או אפילו השניה לצורך העניין), בזול יותר, בתדירות גבוהה יותר, או לקנות טלפונים מהשורה הראשונה והשניה ביותר כסף, אבל לזמן ארוך יותר

שאלה טובה.

אני אחשוב על זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי רותם,

אם אין פ'יצר מסוים שקריטי לך -

הריאליסטים יגידו - יותר משתלם לקנות טלפון דור אחד אחורה (מבחינת הפסד כספי, ויחסי עלות-תועלת),

המתלהבים יגידו - תקנה המילה האחרונה בשוק..

אני מהמתלהבים :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם להתייחס לשאלה הראשונה שלך לגבי מערכת ההפעלה, אומרים של יש מערכת הפעלה מאוד יפה ונוחה. בעבר הם היו די יחידים מהבחינה הזו משום שההתאמות של שאר החברות לאנדרואיד היו די נוראיות. כיום זה שונה ורוב החברות עושות עבודה טובה, אבל עדיין הממשקים די עמוסים, וה די מוצלחים מהבחינה הזו. עד לא מזמן הם גם היו יצרנית האנדרואיד היחידה שיצרה ממתכת. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור אחד שהיה לו 4, 5 ו6.

ועכשיו יש לי 5 במשך שלושה חודשים....אני חייב לציין שאין בכלל מה להשוות.

אייפון OUT OF THE BOX הרבה אבל הרבה יותר טוב !

מה לא טוב באייפון ? CLOSED GARDEN לאנשים שצריכים יותר...למשל שצריכים את הפלאפון בתור DOK, למשל שממש רוצים להחליף את הרום, ולא לשכוח המחיר !

מה כן טוב באייפון ? כל השאר, אפילו האפליקציות הבסיסיות ביותר שאני משתמש כמו SOUNDCLOUD פשוט יותר אינטואיטיבי באייפון, הסוללה מחזיקה הרבה יותר באייפון (שאגב יש לו יותר קטנה מהS5), האינטגרציה של האפליקציות עם המסך נעילה, ההתראות יותר נוחות.

בחיי - האייפון OUT OF THE BOX יותר נוח.

ייתכן מאוד, ואפשרי מאוד, שאם אחליף רום, ואם אחליף לאנצ'ר שהS5 שלי יהיה יותר טוב, ובעצם יותר דומה לאייפון.

אבל....מי אמור לעבוד בשביל מי ? אני בשביל המכשיר הסלולרי או ההפך ?

בהזמדנות ראשונה אני חוזר לגן הסגור בשם ....שעובד ללא ספק בצורה הרבה יותר אידיאלית !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההתנסות שלך עם היא עם אחד המכשירים הגרועים Out of the Box. למה ציפית? 

יש מכשירי , והם נעשים רבים יותר ויותר, עם של 3000 מילי אמפר ומעלה.

ממשק ה TouchWiz שהגיע עם ה S5 היה מהגרועים, והוא עבר שיפור גדול ב S6. 

בקשר לגן הסגור - זה עניין סובייקטיבי לגמרי. יש אנשים שמתים על זה, ויש שישתגעו מזה. אין בזה לומר דבר על טיבן של המערכות שרלוונטי לכל המשתמשים כאחד. הדבר היחיד שוודאי טוב יותר באפל סטור הוא הסינון הקשוח של האפליקציות. פליי סטור מלאה זבל, ואם אתה נותן לאדם מבוגר לחפש לא סטנדרטית סיכוי גבוה שהוא יתקין שטויות. 

בקיצור, החוויה שלך סובייקטיבית לחלוטין. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שציינתי, האייפון נהדר בתור OUT OF THE BOX....וכמובן למי שמתאים המגבלות של הגן הסגור.

הS5, וגם הS3 (בין 4 ל5 היה לי S3 למשך 3 חודשי סבל) שהיו לי....פשוט חרא של טלפון !

ולא...אני לא מתכוון להתקין רום אחר ולא לאנצ'ר אחר....אני מתכוון לנטוש את בקרוב.

אנקדוטה מימי הS3 שהיה לי....קרה לי מספר לא מבוטל של פעמים שהתקשרו אליי, רציתי לענות אבל המערכת הפעלה הודיעה לי שה"חייגן קרס"....אז לחצתי על "סגור" או מה שזה לא היה כדי לסגור את החייגן הקרוס.

זה גרם לסינון השיחה....ומה שהכי מרגיז, בגלל שהחייגן קרס - גם לא יכלתי לראות מי התקשר וגם לא נרשם רישום ביומן שיחות.

אגב בS5 - אין דבר יותר מרגיז מזה שביומן שיחות מופיע (ולא נשמר גם לאחר שינוי) ההודעות היוצאות והנכנסות.

אין דבר יותר מרגיז מזה שכל פעם שמחברים אז הווליום הוא לא נשמר על מה ששמת אלא תמיד על האמצע, ואם מנסים להגביר למקסימום זה נותן לך אזהרה שצריך ללחוץ על אישור.

אין דבר יותר מתסכל מזה שאתה מוציא את הUSB כי סיימת להטעין והוא מזכיר לך לשים את האטם בחיבור .

והכי - אבל הכי הכי מרגיז ! - כאשר הכפתור הלא שימושי הזה בצד שמאל, שנועד כדי לעבור בין תוכנות (שאגב ממש איטי) נלחץ לך באמצע משחק בטעות על ידי היד שמחזיקה את הטלפון.

מי חשב על הכפתור הלא מועיל הזה ? בIOS לחיצה פעמיים על HOME מצבעת את אותה פעולה ופי 5 יותר מהר.

אציין גם שבאייפון אתה לא צריך להיכנס לחייגן כדי לחפש איש קשר....ולא צריך להתקין WIDGET מגמגם בשביל אותה פונקציה בסיסית !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...