עזרה - בעיות אחרי מעבר ל-SSD - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה - בעיות אחרי מעבר ל-SSD

winner

Recommended Posts

חברים שלום

אחרי הרבה עיכובים, ביצעתי סוף סוף את שדרוג מערך האיחסון במחשב - החלפת כונן C ל- EVO 850 250GB והחלפת כונני הנתונים מזוג WD 2TB Green לזוג Barracuda 4TB (כונני הנתונים בתצורת RAID1)

מעבר מערכת ההפעלה נעשה ע"י התוכנה של סמסונג והגדרות ה- נשארו ב-RAID (מערכת ההפעלה לא עולה במצב AHCI)

לאחר המעבר, התקנתי את ה- Magician וביצעתי אופטימיזציה למכסימום ביצועים. הרצתי בדיקת ביצועים והם כמובן לא מדהימים, אבל בנוסף , יש הודעות שגיאה ב-Magician והודעה שקופצת בהפעלת המחשב - ראו צילומי מסך מצורפים.

אני מניח שכל הבעיות נובעות מהגדרות ה-, האם מצב AHCI יתמוך ב-RAID1 (לוח האם הא GA-H77-D3H) והאם יש אפשרות לעבור למצב AHCI בלי התקנה נקייה של מערכת ההפעלה ?

תודה מראש למגיבים

MagicErr.jpg

MagicMain.jpg

MagicPerfs2.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מערכת ההפעלה לא עולה במצב ACHI  ,  בגלל שהתקנת אותה כשהיה מוגדר בביוס IDE  .  זה לא קשור ל RAID . 
תפעיל את הכלי האוטומאטי הזה של מיקרוסופט , ואחר כך תוכל לשנות ל ACHI בביוס . 
https://support.microsoft.com/en-us/kb/922976

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אפשר לעבור לAHCI בלי להתקין מחדש, אבל זה ידרוש התעסקות מסוימת. תחפש מדריכים באינטרנט ואני בטוח שתמצא.

אתה משלם עכשיו את המחיר של זה שכמו חמור עבדת לא במצב AHCI ב8 השנים האחרונות. זה מעניין איך כל המדריכים הדגולים שהסבירו איך לעשות אופטימיזציה לכל שטות במערכת ההפעלה שכחו להמליץ לעבוד במצב AHCI בשנייה שזה היה אפשרי, ורק כשהגיעו , "נזכרו" בזה. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה, ניסיתי את המדריך שבקישור וזה לא עוזר

המפתח  HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\IastorV כלל לא קיים, מה שאומר שהדריוור לא מותקן. יש לי הורדה של הדריוור (לצורך התקנה נקייה) והתקנה ידנית שלו ע"י הפקודה PnPUtil נכשלה (דריוור נוסף מהחבילה - iaAHCIC דווקא הותקן בהצלחה) מצאתי שמדברים על איתחול כפול - אחד ב-IDE/RAID להתקנה של הדריוורים ואחד אחרי החלפה ל-AHCI, אצלי זה לא עבד ועדיין האיתחול נכשל במצב AHCHI.

מעדיף לא להתקין מחדש (יש לי הרבה חומר והתקנות) , למישהו יש עוד רעיוונות איך להפעיל AHCI בלי התקנה מחדש ? מערכת ההפעלה היא WIN 7 64BIT

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מחייב דווקא המפתח הזה,

מניסיוני יש לך מפתח אחד שם שצריך לשנות.

וכמו שנכתב בהוראות: 

Locate and then click one of the following registry subkeys:

רק אחד מהם.

לא מחייב דווקא המפתח הזה,

מניסיוני יש לך מפתח אחד שם שצריך לשנות.

וכמו שנכתב בהוראות: 

Locate and then click one of the following registry subkeys:

רק אחד מהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיתי גם את זה ולא עוזר

נראה שאין מנוס מהתקנה נקייה :S

חבל על כל הכתיבות ל-SSD

האם F6 בהתקנה עובד עם Disk On Key ? בהתקנות הקודמות כשהיה צורך בדריוורים, התקנתי אותם מ-Floppy אבל במחשב החדש כבר אין דבר כזה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחרי חפירות נוספות, אני מבין שמצב RAID של בקר ה-SATA כולל גם AHCHI שכנראה לא מזוהה אצלי בגלל שהדריוור הבא לא הותקן בהתקנת מערכת ההפעלה (כאמור Win7 x64). במחשב מוגדרים דיסקים ב-RAID1 כך שהבקר חייב להיות מוגדר במוד הזה.

חיפשתי הורדות של הדריוור להתחנה על מערכת קיימת ולא מצאתי ואי אפשר להתקין את הדריוור הזה על המערכת המותקנת.

למישהו יש רעיון נוסף איך להתקין את הדריוור או שאין מנוס וצריך לפרמט ולהתקין מחדש ?

RAID_Driver.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה דרייבר כן מותקן ?

איך אתה יודע ש AHCI לא מוגדר ועובד ?

תריץ ASSSD ותעלה תמונה שלו לפורום

הגדרת רייד כוללת ACHI ואינטל ממליצה להגדיר רייד גם כשאין רייד !

בנוסף תעלה תמונה של מנהל ההתקנים כאשר העץ

של מתאמי הכוננים פתוח.

http://alex-is.de/PHP/fusion/downloads.php?download_id=9

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקראו את הדיון מההתחלה - יש צילומי מסך של ה-Magician ושל הודעת השגיאה המתקבלת

H77 בהחלט תומך ב-AHCI, אפשר לראות כאן את הגדרות ה-BIOS כאן

הבעיה היא שמערכת ההפעלה כנראה לא מזהה את ה-AHCI בגלל מחסור בדריוור מתאים (שלא הותקן בהתקנה הראשונית)

Devices.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...