עזרה בהגדרות - מעבר ל-SSD - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בהגדרות - מעבר ל-SSD

winner

Recommended Posts

שלום חברים

בשעה טובה, הגיעו הדיסקים שהזמנתי - EVO 850 250GB  ושני דיסקים מכאניים 4TB שיחליפו את הדיסקים הקיימים.

(בהזדמנות זו, אציין לשבח את השירות היעיל של פלונטר - ההזמנה בוצעה ביום ראשון והדיסקים הגיעו אליי היום בצהריים)

לוח האם שלי הוא GA H77-D3H שיש לו 4 פורטים של SATS2 ו-2 פורטים של SATA3, כיום מחוברים כוננים רק ל-SATA2 - כונן של 500GB בודד שהוא כונן המערכת C, שני כוננים של 2TB ב-RAID1 לנתונים וכונן . הכוונה היא להחליף את כונן המערכת ב- ואת כונן הנתונים ב-RAID1 חדש של 4TB, כאשר ה- יחובר לפורט פנוי של SATA3 ולאחר פינוי כונן C, יחוברו שני הדיסקים הנוספים ל-SATA2 (זמנית ינותק ה-DVD) ולאחר הגדרת מערך RAID1 חדש, תבוצע העתקה של החומר מהדיסקים הישנים לחדשים.

הגדרות ה- וה-RAID נמצאות בתמונות המצורפות - כפי שאפשר לראות, ה-SATA מוגדר כ-RAID ולא כ-AHCI ואני מבין שכדי להפיק את המכסימום מה-, צריך לשנות את המוד ל-AHCI, השאלה מה יקרה להגדרות ה-RAID הקיים עקב השינוי - האם יש חשש שימחק ? 

בנוסף, של המחשב לא עודכן מאז הותקן לפני כ-3 שנים וקיימות גרסאות חדשות, האם מומלץ לעדכן לפני התקנת הכוננים החדשים ?

את מעבר הכונן אני חושב לבצע באמצעות התוכנה של שהגיעה עם הדיסק. מערכת ההפעלה היא WIN 7 X64, האם התוכנה בטוחה לשימוש (מבחינת שלמות הנתונים) או שיש תוכנות טובות יותר ?

תודה מראש למגיבים.

PC_01.jpg

PC_02.jpg

PC_03.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו ?

בינתיים בדקתי במניואל של הלוח ומסתבר שאם רוצים להשתמש ב-RAID (שזה המצב אצלי), אז ה-SATA צריך להיות ב-RAID ולא ב- AHCI

איך זה ישפיע על ביצועי ה- ?

מה לגבי התכנה של לביצוע העברת הדיסק ? האם צריכים לבצע דברים נוספים לפני המעבר ?

ועוד משהו, זה המארז שיש לי:

Gigabyte Setto 1020

מסתבר שאין בו מקום ייעודי ל-SSD :D

אין ברירה - אצטרך לאלתר משהו - דבק דו-צדדי או משהו בסגנון

יש הצעות ?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...