מועניין להוסיף כרטיס מסך למחשב שלי , יש לי כרטיס פנימי INTEL HD 4000 לוח אם : INTEL DH67BL - עמוד 2 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מועניין להוסיף כרטיס מסך למחשב שלי , יש לי כרטיס פנימי INTEL HD 4000 לוח אם : INTEL DH67BL

moshebit

Recommended Posts

@moshebit

1. הערך TDP למעשה מתייחס לפליטת חום. היות ברכיבים אלקטרוניים הרוב המוחלט של האנרגיה שנכנסת הופכת לחום (בד"כ אין רכיבים נעים), אז לפי חוק שימור האנרגיה אפשר לומר בערך שה TDP הוא צריכת ההספק של הרכיב.

2. אתה צריך לקנות ספק כח בעל הספק כזה כך שיהיה לך "מרווח ביטחון" להוספת עוד רכיבים בעתיד. שוב:

ציטוט של smalul

לרוב המוחלט של מערכות מחשב בעלות כרטיס מסך אחד יתאים ספק כח איכותי בעל הספק של 550W

@E71

במקרה הזה אתה טועה - ה R9 295X2 הוא כרטיס מסך אחד המכיל שתי ליבות עיבוד, וכן - צריכת ההספק שלו בלבד (בעומס מקסימלי כמובן) היא כזאת גבוהה (אני לא בטוח שאפשר להגיע ל 500W, אבל הוא בהחלט יתקרב לכך).

באופן כללי, אם לא ניתן למצוא נתונים לגבי ההספק שדורש כרטיס המסך, אפשר להעריך את ההספק המקסימלי שלו באופן הבא:

עצם חיבור הכרטיס לחריץ הרחבה מסוג PCI Express מאפשר לו לקבל הספק של עד 75W (לפי תקן ה PCI Express).

חיבור אחד של 6 פינים מאפשר לכרטיס המסך לדרוש הספק של 75W (לפי התקן).

חיבור אחד של 8 פינים מאפשר לכרטיס המסך לדרוש הספק של 150W (אין בדיוק תקן לכך, אבל 150W הוא ההספק ה"מוסכם" שניתן למשוך מחיבור 8 פינים יחיד).

במקרה הזה מדובר בכרטיס מסך בעל שני חיבורי 8 פינים, כלומר הוא יכול לקבל הספק כולל מקסימלי של 75W + 150W + 150W = 375W. לא ברור לי מדוע הנתון הרישמי הוא של 500W, אבל אולי מצאו דרך למשוך יותר הספק מחריץ ה PCI Express או מספק הכח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@smalul

בעניין ה-295, איזו פדיחה. התבלבלתי קצת. אבל זה לא משנה את זה שהוא רוצה לשדרג לכרטיס אחר לגמרי, ה-500W לא רלוונטי.

ובקשר להספקים, תרשה לי לתקן הפעם :)

ה-TDP אמנם מתייחס לפליטת חום, אבל יש גם אנרגיה שהולכת לעומס החישובי ולא נפלטת סתם כחום (כמו שנורת ליבון "מוציאה" 20% על אור ו-80% על חום).

החום הוא החלק המבוזבז, זה ש- הצליחו לצמצם בצורה מרשימה עם המקסוול (ועדיין נשארו עם 250W ב-980Ti למשל). זה הרוב, אבל זה בטח לא הרוב המוחלט ולא 100%.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@E71

זה כבר לא ממש שייך לנושא הדיון, אבל בהתחלה גם אני חשבתי בצורה דומה בקשר לפליטת החום של רכיבים אלקטרוניים - שהם כמו נורת ליבון/להט ושחלק מהאנרגיה שהם דורשים מתבזבזת על ביצוע החישובים, אבל הוסבר לי שזה לא נכון. למעשה, אם תחשוב מהו למעשה "חישוב אלקטרוני" אתה תגלה שבסה"כ מדובר בהזזת אלקטרוניים לאורך מסלולים שונים במעגל החשמלי. אין כאן פעולה "אמיתית" שהופכת את האנרגיה החשמלית לאנרגיית אור, תנועה, קול או כל דבר אחר מלבד אנרגיית חום (טוב, מעשית גם נוצרים שדות חשמליים ומגנטיים, אבל אלו יותר תכונות של קיום מטען חשמלי ותנועה של אלקטרוניים יותר מאשר "ביזבוז" אנרגיה). לכן, לדעתי, אפשר לומר שהרוב, ואפילו הרוב המוחלט, של האנרגיה החשמלית הנכנסת לרכיב חשמלי הופכת לחום. מכאן שידיעת כמות האנרגיה הנפלטת כחום מהרכיב (בד"כ ביחידות מידה של וואט) נותנת מושג דיי טוב לגבי צריכת האנרגיה החשמלית (ההספק) של אותו רכיב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...