התמכרות לטכנולוגיה? - עמוד 2 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התמכרות לטכנולוגיה?

tomlev6

Recommended Posts

• תגובות 37
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אין ספק שיש חלקים רקובים במין האנושי, ואין ספק שהבעיה עמוקה ומורכבת, וככל שהבעיות גדולות ומורכבות יותר

כך הצורך שלנו לברוח גודל וגודל.

מה שבטוח שיום אחד בשבוע בלי רק יעזור לנו לברוח מעצמנו פחות,לא מדובר על פתרון קסם

שיציל את הציוויליזציה שלנו מהכחדה המונית.

אני לא זוכר יום שלא נגעתי במחשב ולכן זה כל כך מהותי בשבילי אני רוצה לחוות חופש זמני מטכנולוגיה

ומחיפוש אינסופי של דופמין בכל קליק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים איתך לגמרי, אני אישית באמת מרגיש כמו מכור לסמים כשמדובר בטכנולוגיה :)

לדעתי זה ממש לא הולך להשתפר, לפי איך שזה נראה, בעשורים הקרובים טכנולוגיית המציאות המדומה תבצע קפיצה ענקית, ואנחנו נעביר את רוב זמננו בעולמות ווירטואליים אשר בינם לבין המציאות לא יהיה כמעט הבדל.

(לא שיש לי בעיה עם זה, מעולם לא התנגדתי למעט אסקפיזם). :cool2:

תמיד כשמתחילים לדבר על אני לא מבין איך אנשים חושבים לשבת מול זה שעות.

הרי ממסך מחשב פשוט אתה יכול לקבל כאב עיניים וכאבי ראש:

1. ישיבה ממושכת מול מסך.

2. תאורה לא נכונה.

איך אנשים יוכלו לשבת שעות על גבי שעות בעולמות וירטואליים עם , כשהדבר הזה לבוש על הראש שלך והעיניים שלך ממוקמות מילימטרים בודדים מהתצוגה? מה גם שאין לך תאורה טבעית שתפחית את השפעת הצג על העיניים שלך. שים לב שזה לא אותו הדבר כמו לשבת מול מסך מחשב בצהריים כשהטריסים בחלונות פתוחים לבין לשבת בערב בחושך מול מנורות (בערב העיניים מתעייפים מהר יותר).

יוטיוברים שניסו את זה כבר בתוך סרטון דיווחו על זה שתוך זמן קצר מקבלים סחרחורת וכאבי ראש.

אני רואה הרבה יותר מקרים שהמכשיר יפגע בבריאות (או חס וחלילה את יודעים מה, אצל אנשים שיגזימו עם זה בצורה קיצונית) במשתמשי מאשר במחשב רגיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק שתמיד יהיו לך מגבלות פיסקליות כמו מהירות האור(לפחות עד שלא נמציא טלפורטציה).

למשל אם אני לא טועה לוקח לאור להקיף את כדור הארץ משהו כמו 130 מילי שניות.

בכל מקרה, אין פתרונות קסם. יש דברים שצריכים לבוא מתוך הבנה.

זה כמו שאם תטפל בדיכאון בטיפול תרופתי מבלי שתהיה לך הבנה של הנפש שלך, אז אחריי שתפסיק לקחת תרופות הדיכאון יחזור. אם יש לך את ההבנה אז ייתכן ולא ייחזור הדיכאון.

כך שלהפסיק יום אחד בשבוע מלגעת במחשב זה קצת מכני... עדיף פשוט להחליט שאתה עושה יותר דברים שהם לא קשורים למחשב והם גם בונים אותך.

כגון קריאה של ספרים שגורמים לך לחשוב כמו פליסופיה, וספרים קשים יותר.

וכל מיני פעילויות שמנוגדות לסיפוק האינסטנט ללא מאמץ שאתה מקבל מהפייסבוק.

אלא דברים שמצריכים הרבה השקעה, וחשיבה לעומק. אומנם הסיפוק מהדברים האלה בא יותר לאט אבל הוא יותר "אמיתי". זה סיפוק טוב, זה סיפוק שהתאמצת בשבילו ולא סיפוק ריק משיתוף של בדיחה באינרנט שגורמת לך לחשוב כאילו גילית את הבדיחה שלמעשה לא עשית כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שמח שאני מנהל שיחה עם אנשים אינטילגנטים שמכירים בבעיות של העולם ושלהם... :)

Sargon אומר וצודק שצריך למצוא את הסיפוק שנותן בדברים אחרים שהם לא ...השאלה היא איך מלכתחילה אתה מוציא אנשים מאזור הנוחות שלהם בפייסבוק?

איך אתה גורם להם להיות סקרנים...?

האמת היא שיש לי מלא רעיונות איך לעשות את זה, חלקם יצירתיים וחלקם יקחו שנים ליישום,

אבל בבסיסו חייבים להשתמש באותם אלמנטים פסיכולוגים שפייסבוק משתמשת בהם כדי "לשבות" משתמשים - ריגוש, נוחות, צייד וחיפוש, פרסים...

אני לא סתם מתחיל את הדיון הזה כי התחלתי קהילה בפייסבוק (מאוד קטנה עדיין) ששמה The Boredome - האושר ללא מסכים, כרגע במצב של פרסום תוכן תדיר שמעלה נקודות מעניינות למחשבה - אשמח אם תחוו דעתכם...https://www.facebook.com/theboredomepage

זה נשמע נאיבי לרובנו אבל אני מאמין שזה תחום שהולך לעלות עכשיו ויש כאן פוטנציאל לשנות את הדרך שבה אנשים חושבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבתי שאתה מנסה לשנות את עצמך, לא את האחרים.

לשנות אחרים זה אבוד.

בני האדם אבודים, ורצוי שהמין האנושי יכחד.

יש מסה קריטית של אנשים חראות בעולם הזה שלא מאפשרים לבנות חברה אינטליגנטית ומפותחת.

אז לא יודע למה אתה טורח... לא נראה לי שתוכל לשנות יותר מדי אנשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי תלונות לטכנולוגיה על כך שהיא שואבת אותי לתוכה.

אני עושה זאת מרצוני החופשי.

עם זאת, אני מרגיש מאוד מצומצם בדרך בה אני משתמש בטכנולוגיה כיום לעומת מה שהייתי רוצה שתהיה.

הייתי רוצה ממשקים יותר משחררים מבחינת תנועה ונוחות.

גם בבית, וגם מחוץ לבית.

אנחנו בתחילת הדרך מהבחינה הזאת.

יש הרבה חידושים ורעיונות, אבל מעט מאוד התקדמות משמעותית.

שליטה ע"י קול ותנועה הם משהו שהציבור מאוד רוצה, ובפועל כמעט שום דבר לא השתנה במציאות הכללית.

יש כמה מוצרים שאינם מוצלחים במיוחד.

האינטגרציה שלהם עם מערכת ההפעלה והתוכנות צריכה עוד הרבה עבודה כדי לעשות מהפך של ממש.

ישנם גם שאלות שצריך לפתור בכל מה שנוגע לזיהוי אודיו/וידאו/תנועה/סימון.

הרבה אנשים יחששו מכך שיש להם מצלמה ומיקרופון בבית שמקליטים כל דבר כל הזמן.

צריך לפתור את הנושא כך שלא יהיה חשש להפעילם כדרך קבע כחלק מהמערכת.

או לכל הפחות ליצור כמה מנגנוני שיספקו ביטחון.

כמו לדוגמה רכיב מובנה שמציג נורה שלא יהיה ניתן לכבות בזמן שהמערכת פעילה במלואה, ורכיב נוסף טיפש שאינו מאפשר גישה אלה רק מזהה ומפעיל את הפונקציות המורחבות.

כך יהיה אפשר להפעיל את המערכת במלואה בעזרת פקודה אחת ויחידה מול רכיב "טיפש ומוגבל", ואחרי השימוש המערכת המורכבת(שעובדת מול תוכנה) תחזור למצב STANDBY בו אין שום חשש לפריצה/ריגול, וגם תציג זאת ע"י כיבוי הנורה יחד עם רכיבי ההקלטה/צילום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבתי שאתה מנסה לשנות את עצמך, לא את האחרים.

לשנות אחרים זה אבוד.

בני האדם אבודים, ורצוי שהמין האנושי יכחד.

יש מסה קריטית של אנשים חראות בעולם הזה שלא מאפשרים לבנות חברה אינטליגנטית ומפותחת.

אז לא יודע למה אתה טורח... לא נראה לי שתוכל לשנות יותר מדי אנשים.

יש אימרה - "אתה לא יכול לעזור לאחרים לפני שאתה עוזר לעצמך"

אני מרגיש שאני שולט בעצמי בזה, ואני רוצה לעזור לאחרים.

נניח שכל העולם אבוד ודינו להישרף. אם ככה החיים חסרי משמעות, וגם אנחנו, ואין מה לעשות.

זה נורא עצוב, גם אם זה נכון, ואנחנו נמצאים כאן בכל מקרה...

אני רוצה לחיות בעולם טוב יותר, אף אחד לא יעשה את זה בשבילי.

אין לי תלונות לטכנולוגיה על כך שהיא שואבת אותי לתוכה.

אני עושה זאת מרצוני החופשי.

עם זאת, אני מרגיש מאוד מצומצם בדרך בה אני משתמש בטכנולוגיה כיום לעומת מה שהייתי רוצה שתהיה.

הייתי רוצה ממשקים יותר משחררים מבחינת תנועה ונוחות.

גם בבית, וגם מחוץ לבית.

אנחנו בתחילת הדרך מהבחינה הזאת.

יש הרבה חידושים ורעיונות, אבל מעט מאוד התקדמות משמעותית.

שליטה ע"י קול ותנועה הם משהו שהציבור מאוד רוצה, ובפועל כמעט שום דבר לא השתנה במציאות הכללית.

יש כמה מוצרים שאינם מוצלחים במיוחד.

האינטגרציה שלהם עם מערכת ההפעלה והתוכנות צריכה עוד הרבה עבודה כדי לעשות מהפך של ממש.

ישנם גם שאלות שצריך לפתור בכל מה שנוגע לזיהוי אודיו/וידאו/תנועה/סימון.

הרבה אנשים יחששו מכך שיש להם מצלמה ומיקרופון בבית שמקליטים כל דבר כל הזמן.

צריך לפתור את הנושא כך שלא יהיה חשש להפעילם כדרך קבע כחלק מהמערכת.

או לכל הפחות ליצור כמה מנגנוני שיספקו ביטחון.

כמו לדוגמה רכיב מובנה שמציג נורה שלא יהיה ניתן לכבות בזמן שהמערכת פעילה במלואה, ורכיב נוסף טיפש שאינו מאפשר גישה אלה רק מזהה ומפעיל את הפונקציות המורחבות.

כך יהיה אפשר להפעיל את המערכת במלואה בעזרת פקודה אחת ויחידה מול רכיב "טיפש ומוגבל", ואחרי השימוש המערכת המורכבת(שעובדת מול תוכנה) תחזור למצב STANDBY בו אין שום חשש לפריצה/ריגול, וגם תציג זאת ע"י כיבוי הנורה יחד עם רכיבי ההקלטה/צילום.

אתה חושב שאם נעבור להפעלה קולית ו/או אמצעים יותר מתקדמים, תהיה יותר חברתי?

נדמיין שאתה בעולם עתידני שבו אתה אומר למכשיר שברשותך "התקשר לאימא" והולוגרמה של אימא מוצגת לפניך (או במשקפיים, וואטאבר)

ואתם מדברים ורואים אחד את השניה באופן מושלם, כמו סקייפ, ככה ברחוב, או בבית, בכל מקום.

תקשורת כזאת היא לא אמיתית - להיות פנים מול פנים זה משהו שאי אפשר לחקות במציאות. גם אם זאת הדמיה מושלמת, הדינמיקה וההרגשה שאתה נמצא בחברת אדם אחר ומתקשר -

זה מובנה בנו.

בשיטה הטכנולוגית אנחנו בסופו של דבר, נמצא את כל האמצעים שיאפשרו לנו להימנע ממגע פיזי...

וכשהטכנולוגיה תיעלם בגלל תקלה כזאת או אחרת, נמצא את עצמנו חסרי אונים באמת, כי לא נתנסה ונתחנך להתנהל בלי טכנולוגיה.

זה יהיה הרבה הרבה יותר גרוע מכמה ימים בלי חשמל ברעננה, עוד כמה דורות יהיה מוצר בסיסי כמו אוכל...ואז איבדנו את הזהות שלנו בעולם האמיתי.

לדעתך זה טוב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארט טאטום, אם טוב לך עם הטכנולוגיה אז סבבה. אני לא אומר להפסיק להשתמש בטכנולוגיה, אלא רק להשתמש בה לשימושים הטובים.

טוב לך לעשות לייקים ושריים לתמונות מפגרות בפייסבוק במשך שעות כל היום?

יש כאלה שכל היום מחפשים בפייסבוק דברים מצחיקים ודברים לשתף.

אתה לא יכול לאמר שטוב להם...

העולם כבר טוב מלחתחילה, הבעיה היא בבני האדם. בני האדם הם שורש כל הרע, אי אפשר לעשות את העולם למקום טוב יותר כל עוד יש אנשים שרוצים לחברן על כולם.

כיוון שהרוע האנושי חזק מדי, הפתרון היחידי להפוך את העולם למקום טוב יותר הוא להסיר ממנו את בני האדם שהם אלו שהופכים אותו לרע מלחתחילה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמיד כשמתחילים לדבר על VR אני לא מבין איך אנשים חושבים לשבת מול זה שעות.

הרי ממסך מחשב פשוט אתה יכול לקבל כאב עיניים וכאבי ראש:

1. ישיבה ממושכת מול מסך.

2. תאורה לא נכונה.

איך אנשים יוכלו לשבת שעות על גבי שעות בעולמות וירטואליים עם VR, כשהדבר הזה לבוש על הראש שלך והעיניים שלך ממוקמות מילימטרים בודדים מהתצוגה? מה גם שאין לך תאורה טבעית שתפחית את השפעת הצג על העיניים שלך. שים לב שזה לא אותו הדבר כמו לשבת מול מסך מחשב בצהריים כשהטריסים בחלונות פתוחים לבין לשבת בערב בחושך מול מנורות (בערב העיניים מתעייפים מהר יותר).

יוטיוברים שניסו את זה כבר בתוך סרטון דיווחו על זה שתוך זמן קצר מקבלים סחרחורת וכאבי ראש.

אני רואה הרבה יותר מקרים שהמכשיר יפגע בבריאות (או חס וחלילה את יודעים מה, אצל אנשים שיגזימו עם זה בצורה קיצונית) במשתמשי VR מאשר במחשב רגיל.

אני ממש לא מדבר על הVR במצבו כיום.

https://en.wikipedia.org/wiki/Brain%E2%80%93computer_interface

כמו ש Sheik כתב, מדובר בממשק מוח מכונה.

Sargon, לדעתי הדיכאון ושאר מחלות הנפש עתידות להעלם ברובן הגדול מהמפה, זה רק עניין של זמן (רב למדי) עד שנבין כיצד המוח פועל (לדעתי בעוד כ40 - 50 שנים, קיימים גם עתידנים כמו קורצוול שחוזים את זה בעוד כ30 שנים).

הצעד הראשון בכל מקרה כבר נעשה https://en.wikipedia.org/wiki/Human_Brain_Project (במימון של כמיליארד אירו מהאיחוד האירופי).

לאחר שנבין איך המוח פועל, הדרך לבינה מלאכותית \ ממשק מוח מכונה \ ריפויין המוחלט של מחלות נפש קשות כמו סכיזופרניה \ חקר התודעה האנושית, תהיה קצרה בהרבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממש לא מדבר על הVR במצבו כיום.

https://en.wikipedia.org/wiki/Brain%E2%80%93computer_interface

כמו ש Sheik כתב, מדובר בממשק מוח מכונה.

Sargon, לדעתי הדיכאון ושאר מחלות הנפש עתידות להעלם ברובן הגדול מהמפה, זה רק עניין של זמן (רב למדי) עד שנבין כיצד המוח פועל (לדעתי בעוד כ40 - 50 שנים, קיימים גם עתידנים כמו קורצוול שחוזים את זה בעוד כ30 שנים).

הצעד הראשון בכל מקרה כבר נעשה https://en.wikipedia.org/wiki/Human_Brain_Project (במימון של כמיליארד אירו מהאיחוד האירופי).

לאחר שנבין איך המוח פועל, הדרך לבינה מלאכותית \ ממשק מוח מכונה \ ריפויין המוחלט של מחלות נפש קשות כמו סכיזופרניה \ חקר התודעה האנושית, תהיה קצרה בהרבה.

אתה מרגיש מאוד בנוח עם פתרון שאתה לא יודע מתי הוא יגיע ואיך יוחלט להשתמש בו...

לא בטוח שהדרך הנכונה היא פשוט לתכנת אנשים לא להיות מכורים לטכנולוגיה. יש אינטרס דווקא לא לעשות את זה, לדעתי....

טכנולוגיה לא פותרת תמיד בעיות שנגרמות מטכנולוגיה.

פתרון פשוט שאתה יכול לחשוב עליו - הגבלת מהירות במכוניות. היום כל מחשב יודע להגביל אלקטרונית מהירות, למה שמדינה לא תחליט שרכבים לא יוכלו לעבור מהירות מסוימת לפי הכביש בו הם נמצאים? (בעזרת חיישנים בכניסה ויציאה מכביש עם הגבלה)

אבל תמיד יהיו כאלה שיגידו שעדיף שהאדם יסבול עם בחירה חופשית מאשר יהנה עם אפשרויות מוגבלות.

שאלה קשה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה יותר עמוקה מסתם לא להשתמש בטכנולוגיה יום אחד בשבוע...

הבעיה היא שהמין האנושי הוא רקוב מהיסוד ואנשים מחפשים לברוח...

אתה אומנם חצי משוגע, אבל אתה 100% צודק עם המשפט הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בטוח שהדרך הנכונה היא פשוט לתכנת אנשים לא להיות מכורים לטכנולוגיה. יש אינטרס דווקא לא לעשות את זה, לדעתי....

פתרון פשוט שאתה יכול לחשוב עליו - הגבלת מהירות במכוניות. היום כל מחשב רכב יודע להגביל אלקטרונית מהירות, למה שמדינה לא תחליט שרכבים לא יוכלו לעבור מהירות מסוימת לפי הכביש בו הם נמצאים? (בעזרת חיישנים בכניסה ויציאה מכביש עם הגבלה)

אבל תמיד יהיו כאלה שיגידו שעדיף שהאדם יסבול עם בחירה חופשית מאשר יהנה עם אפשרויות מוגבלות.

שאלה קשה...

הגבלת מהירות גורפת למשאיות חדשות תיושם במדינתנו כבר בינואר

http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3665037,00.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פתרון פשוט שאתה יכול לחשוב עליו - הגבלת מהירות במכוניות. היום כל מחשב יודע להגביל אלקטרונית מהירות, למה שמדינה לא תחליט שרכבים לא יוכלו לעבור מהירות מסוימת לפי הכביש בו הם נמצאים? (בעזרת חיישנים בכניסה ויציאה מכביש עם הגבלה)

שאלה קשה...

בניגוד לעבר, העידן הטכנולוגי שלנו מאופיין בהמון זמן פנוי.

כשיש זמן פנוי בני אדם מתחילים לחשוב, ולרוב גם נבהלים ורוצים לברוח (הטכנולוגיה גם פתחה אינספור אפשרויות בריחה שלכאורה אינן 'מזיקות') .

'בחירה חופשית' היא לפעמים לא יותר מאשלייה.

אנחנו כבני אדם כלואים בכלא רגשי שלרוב שולט על חיינו, ומנחה אותנו לבצע פעולות שלא בהכרח מושתתות על היגיון טהור.

לדעתי דווקא כן דרוש לנו 'תכנות מחדש' כשהטכנולוגיה תהיה זמינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...