התמכרות לטכנולוגיה? - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התמכרות לטכנולוגיה?

tomlev6

Recommended Posts

היי,

אני מאוד אוהב , למען האמת הייתי מכור לטכנולוגיה הרבה שנים, זה הגיע לרמות קיצוניות עם משמעות כספית וחברתית.

ממחשבים יקרים עד המדיה החברתית (פייסבוק ודומיו), כל הזמן מתעדכן ותקוע עם הפנים במסך.

אני כבר נגמלתי ואני יודע לשלוט בעצמי. אבל אני שם לב שרובנו לא יודעים. וגם לא מודעים לזה...

אף אחד לא לימד אותנו איך נכון להשתמש בטכנולוגיה, מה המינון הנכון, הרגלים, כלום...אז זה טבעי שאנחנו נשאבים לזה.

אני מרגיש שאנחנו מגזימים לפעמים ולא יודעים איפה הגבול ומתי להפסיק,

זה הכי קל לברוח לטכנולוגיה כשמשעמם במקום להתמודד או לקרוא ספר...

זה פוגע בחיים החברתיים, ביעילות בעבודה, בשמחה שלנו...

מה אתם חושבים?

תום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
בני האדם אבודים, צריך לעשות ריסט ולהתחיל מחדש.

גם אני חשבתי ככה פעם...לעשות איזה מבול כמו שהיה עם נח,

אבל המצב באמת לא כזה רע - יש לנו אמצעים מדהימים ואנחנו פשוט מנצלים אותם לרעה...

לא נראה לך שאפשר לפתור בדרכי שלום? :s0432:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבול לא יהיה. אלוהים הבטיח לבני שהוא לא ימחה אותם יותר במבול...

אבל... הוא לא הבטיח כלום על אש ותמרות עשן.

כך שאם אלוהים ימחוק אותנו זה כנראה יהיה בעמצאות אש הגיהנום.

גורל ראוי שכן אש מטהרת את הרוע האנושי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצור, זה לא שום דבר חדש.

ההתמכרות לטכנולוגיה ולבורות היא לא דבר חדש, הטכנולוגיה פשוט מעצימה את זה.

היו גם סופרי מדע בדיוני שחזו עידנים שבו הטכנולוגיה בשיא אבל כולם מסתמכים על שרוב האנשים נהיים ממש בורים.

דוגמא טובה זה או כל הוויכוחים באינטרנט.

מישהו מוציא מאמר, אנשים מצטטים אותו ואז מתפתח דיון סוער ואף אחד לא טורח לבדוק את המאמר המקורי.

או למשל כל הMEMES המפגרים האלה, והבדיחות המפגרות שעושים להם SHARE.

הפייסבוק נועד לגרום לך להיות מכור, מהאדום המבצבץ הזה שמודע על הודעה חדשה ועד השייר והלייק והסאונדים הקטנים וכו.

תגיד לי מתי פעם אחרונה התעמקת במשהו?

האירוניה היא שהיום יש יותר כלים לכל אדם ללמוד דברים בכוחות עצמו, יש נגישות להרבה יותר ידע, אבל אנשים מעדיפים לשתף של חתולים וכל היום לבדוק את הפייסבוק שלהם מאשר להתעמק במשהו.

הפורום הזה הוא גם חלק מההתמכרות הזו....

מתי פעם אחרונה למדת או התעמקת במשהוא בפורום הזה? אוליי פעם ב... לרוב מדברים פה על שטויות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאות מליוני נכים וחולים אסירי תודה לטכנולוגיה.

לא מדבר על רפואית. אני בעד וחושב שמי שמתנגד להתפתחות טכנולוגית (במיוחד רפואית) הוא צבוע וכפוי טובה.

אני מדבר על זה שאנחנו מתמכרים למדיה כמו לסמים. אף אחד לא מתייחס לזה ככה, אין הכרה בבעיה כמו בהתמכרות לסמים, נגיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצור, זה לא שום דבר חדש.

ההתמכרות לטכנולוגיה ולבורות היא לא דבר חדש, הטכנולוגיה פשוט מעצימה את זה.

היו גם סופרי מדע בדיוני שחזו עידנים שבו הטכנולוגיה בשיא אבל כולם מסתמכים על שרוב האנשים נהיים ממש בורים.

דוגמא טובה זה או כל הוויכוחים באינטרנט.

מישהו מוציא מאמר, אנשים מצטטים אותו ואז מתפתח דיון סוער ואף אחד לא טורח לבדוק את המאמר המקורי.

או למשל כל הMEMES המפגרים האלה, והבדיחות המפגרות שעושים להם SHARE.

הפייסבוק נועד לגרום לך להיות מכור, מהאדום המבצבץ הזה שמודע על הודעה חדשה ועד השייר והלייק והסאונדים הקטנים וכו.

תגיד לי מתי פעם אחרונה התעמקת במשהו?

האירוניה היא שהיום יש יותר כלים לכל אדם ללמוד דברים בכוחות עצמו, יש נגישות להרבה יותר ידע, אבל אנשים מעדיפים לשתף של חתולים וכל היום לבדוק את הפייסבוק שלהם מאשר להתעמק במשהו.

הפורום הזה הוא גם חלק מההתמכרות הזו....

מתי פעם אחרונה למדת או התעמקת במשהוא בפורום הזה? אוליי פעם ב... לרוב מדברים פה על שטויות.

או! לזה חיכיתי. מסכים איתך לגמרי...

אבל עכשיו אנחנו לפחות מדברים על הבעיה!

למה אנחנו לא קמים ועושים עם עצמנו משהו? אין גוף או ארגון שעושה פעילות רצינית בנושא.

יש מלא ספרים כמו hooked של ניר אייל, פרופסורים ישראליים להשפעות האינטרנט....

כולם פסיביים! אין פעולה אקטיבית.

אני אישית מנסה להתחיל קהילה כזאת, ולעשות השפעה.

היית מפחית ומגביל את עצמך מטכנולוגיה כדי להשתפר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מדבר על רפואית. אני בעד וחושב שמי שמתנגד להתפתחות טכנולוגית (במיוחד רפואית) הוא צבוע וכפוי טובה.

אני מדבר על זה שאנחנו מתמכרים למדיה כמו לסמים. אף אחד לא מתייחס לזה ככה, אין הכרה בבעיה כמו בהתמכרות לסמים, נגיד.

מסכים איתך לגמרי, אני אישית באמת מרגיש כמו מכור לסמים כשמדובר בטכנולוגיה :)

לדעתי זה ממש לא הולך להשתפר, לפי איך שזה נראה, בעשורים הקרובים טכנולוגיית המציאות המדומה תבצע קפיצה ענקית, ואנחנו נעביר את רוב זמננו בעולמות ווירטואליים אשר בינם לבין המציאות לא יהיה כמעט הבדל.

(לא שיש לי בעיה עם זה, מעולם לא התנגדתי למעט אסקפיזם). :cool2:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בו נדבר על דברים מעשיים שניתן לעשות ולא רק על הפילוסופיה מאחורי ההתמכרות (שאני מבין ומזדהה בעניין ) לדוגמא:

יום שישי ללא דיגיטלית בכלל.

מרכיבים נדרשים:

1.יום מנוחה שבועי-רב האנשים לא עובדים בשישי או שבת לאלו שכן עובדים יש יום מנוחה שבועי חלופי על פי החוק.

2.פלאפון ישן (פלאפון טיפש דור 2) באותו היום להעביר את הסים מהסמרטפון לנוקיה. (הסמרטפון הוא המלכודת הטכנולוגית).

אופן הפעלה:

ביום המנוחה לא מדליקים שום דבר שיש בו תצוגה דיגיטלית אפשר לקרוא ספר לטייל או להיות באינטרקציות חברתיות שונות לבשל או אינסוף דברים אחרים שלא כוללים שום מדיה או מולטימדיה טכנולוגית.

האיכות חיים שלנו תעלה מספר רמות, ביום שישי הזה אני מתכנן לעשות זאת מהרגע שאני מתעורר עד לרגע שאני ארדם, אני אספר לכם חוויות לעומת יום השישי הקודם (שהעברתי אותו בסרטים סדרות ומשחקי מחשב משובחים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להגיד שזה לא הולך להשתפר זה להגיד "אני לא הולך לעשות שום דבר עם זה", כי אנחנו אחראים לעצמנו,

אנחנו יכולים לבחור לעזור לאחרים.

הפתרון שvidoe מציע הוא טוב על פניו, אבל תחשבו על זהזה: רק אנשים שמודעים לבעיה ישתפו פעולה.

אני מדבר על עדרים של אנשים שלא מבינים שהם מכורים,

שלא מכירים בתופעה.

צריך להשפיע עליהם באמצעות הטכנולוגיה עצמה, להשתמש בהרגלים שנוצרו משימוש בפייסבוק ורשתות חברתיות, ולרתום אותם להרגלים טובים.

והכוונה לא סתם לפתח ... מעבר לזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...