קניית מולטימטר המתאים למדידת זרם DC - עמוד 3 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קניית מולטימטר המתאים למדידת זרם DC

ModChiP

Recommended Posts

תנסה למדוד קבלים בעלי ערך נמוך כגון 22 פיקו או 100 פיקו ותראה את המגבלה של המכשיר. שנית המכשיר יחסית מאוד איטי במדידת קבלים לעומת המכשיר שיש לי שנקנה לפני 20 שנים וקצת (B&K 815).

תחום מדידת התדר מאוד מוגבל עד 50 קילו הרץ ככה שבשבילי הוא חסר תועלת. שנית עם הסיגנל אינו סינוס נקי המדידה עלולה להיות חסרת תועלת לכן עדיף סקופ.

גם ברשותיי פלוק 87 עם אפשרות של בדיקת תדר/קיבוליות/דיוטי סייקל ועוד. כאשר אני מעוניין לבדוק תדר וקיבוליות אני מניח בצד את הפלוק ועובר למכשיר ייעודי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

נניח ויש לך מעגל עם המון קבלים באריזת SMD ואתה מעוניין למדוד את הקיבול של הקבל באיזה מכשיר תבחר ? אל תשכח שעל קבלי SMD קירמיים לא מצויין ערך הקבל.

נניח ויש לך 1000 קבלים באריזת SMD בשקית בערכים מ-1 פיקו עד 1 מיקרו ואתה רוצה למיין אותם באיזה מכשיר תבחר ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במעגל שיש עליו המון קבלי SMD, כל מה שאני יכול למדוד הוא קבוצות שלמות שלהם במקביל, וכנראה גם השפעה מרכיבים אחרים במעגל (אם כי אני מדמיין שניתן להסתדר במידה מסויימת על ידיי מדידה במתח נמוך, שלא פותח צמתי PN)

כמו שאמרתי, השימושים שלנו פשוט שונים. "שקית הקבלים" שלי היא אלקטרוליטים בערכים הנפוצים או פוליאסטרים בסדר גודל של uF....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמ'ע, לא התכוונתי שהדיון יופנה ישירות אלייך אלא אני מתכוון על מדידת קבלים באופן כללי.

מנסיוני דווקא למשתמש המתחיל עדיף לרכוש כלי מתאים וספציפי למדידות שהוא מתכוון לבצע ולא מכשיר כמו פלוק 87 או 115 'הכול יכול'.

בדיקת קבלים בעזרת פלוק 87 או 115 מוגבלת לתחום מדידה מסויים ולא כמו מכשירים ייעודים אשר מסוגלים למדוד מ-1PF עד 2000UF ולהציג את תוצאת המדידה בתחום הנכון וגם מיקום הנקודה העשרונית במקום הנכון.

לא פעם הפלוק שברשותיי לא מציג את התוצאה בתחום המדידה בצורה נוחה. לדוגמא קבל שערכו 6.8 ננו' מוצג כ-0.0068 מיקרו'.

לאנשים כמוני וכמוך בעלי ניסיון הדבר לא מהווה בעיה רצינית וגם תמיד אנחנו יכולים לאלתר מדידה של קיבוליות בצורה עקיפה על-ידי מדידת זמן הטעינה וחישוב ערך הקבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ModChip

יש לך עוד אפשרות.

במקום לקנות מולטימטר במיוחד בשביל הסיפור הזה,

אתה יכול לקנות את זה, ולשים את זה באופן קבוע:

s-l500.jpg

http://www.ebay.com/itm/DC-0-300V-200A-Shunt-Voltage-Current-Panel-Meter-Digital-LED-Voltmeter-Ammeter-/271729368180

עוד אפשרות:

s-l500.jpg

http://www.ebay.com/itm/50A-100A-150A-200A-Bi-Uni-AC-DC-Current-Sensor-Module-arduino-compatible-/111689533182

(ואת זה תחבר למיקרו-בקר עם מסך קטן, או משהו כזה)

ובכלליות, אם תיכנס ל- ותרשום בחיפוש current 200a, תקבל מלא תוצאות מעניינות..

כולל מודדי Clamp ב-17$

אני סקרן לשאול,

למה בעצם אתה צריך למדוד את הזרם שם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...