קניית מולטימטר המתאים למדידת זרם DC - עמוד 2 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קניית מולטימטר המתאים למדידת זרם DC

ModChiP

Recommended Posts

אתה יכול לכייל את המערכת אם יש לך מולטימטר נוסף שיכול למדוד 10A :

תחבר משהוא שצורך סדר גודל של 10A (למשל : מנורת הלוגן 12V 100W לספק כוח של מחשב). תמדוד את הזרם בטור על ידיי המולטימטר השני ומערכת ה shunt, ותכייל.....

(או שאל תכייל, פשוט תראה מה הפרופורציה בין המדידות ותחשב איתה גם הלאה)

המולטימטר מודד את המתח :

מפל המתח על חוט ה probe האדום + מפל המתח על ה shunt + מפל המתח על חוט ה probe השחור

נניח שהמולטימטר מעביר 100uA כשהוא מודד מתח בסדר גודל כזה, והזרם מהרתכת הוא 10A. אז המדידה תהיה :

0.05mV שגיאה מהחוט האדום + 10mV המתח על ה shunt במדידה + 0.05mV שגיאה מהחוט השחור

תחת הנחות אלה (והן דיי worst case) זו שגיאה של 1/100 בלבד. והיא רק תקטן ככל שהמולטימטר טוב יותר (ומעביר זרם נמוך יותר במדידת המתח), וככל שאתה מודד זרם גבוה יותר (שנמצא באזור ה 100A ולא 10A)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מדדתי את ההתנגדות של הפרובים של המולטימטר, יצא לי 0.01OHM.

האם אפשר להשתמש בפרובים בתוך shunt?

חשבתי לעצמי אולי אני אקנה את המולטימטר הזה בכל מקרה כי המולטימטר שלי גרוטאה.

http://www.ebay.com/itm/UNI-T-UT203-400A-AC-DC-Auto-Range-Digital-Clamp-Multimeter-w-Voltage-Test-/252092265381?hash=item3ab1deb3a5&rmvSB=true

האם המחיר שלו משתלם ביחס לנתונים?

אני מתכנן שזה יהיה המולטימר האחרון שאני אקנה בחיים שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, כי הם יתנדפו כשיעבור בהם 100A.... ה shunt חייב להיות בגודל גדול מספיק בשביל לעמוד בזרם, יותר מזה, אתה לא רוצה שהוא יתחמם יתר מידי כי ההתנגדות שלו תשתנה והוא יעוות את תוצאות המדידה

כן תצפה לכך שהוא יתחמם מאוד (טמפ' של 100..200 C זה צפוי), לכן אל תחבר אליו ישירות את ה probes מהמולטימטר (אתה תמיד את הפלסטיק על התנינים וכו') אלא תקשור אליו יציאות של חוט חשוף במקומות המתאימים ואליהם תחבר את ה probes

המולטימטר האחרון בחיים שלך ? נשאר לך 10 שנים לחיות או משהוא ?

יש לי Fluke 115, הוא מולטימטר "פשוט" (ללא clamp), נקנה בארץ בקנייה קבוצתית (הצתרפתי לקנייה קבוצתית של חברה לעבודות חשמל) ולכן בהנחה, ועדיין עלה בערך פי 5 מהמולטימטר ב . יש מצב שההוא ב הוא פשוט חיקוי....

בכל מקרה, ה 115 הוא מולטימטר מדהים ואני ממש מרוצה ממנו. לא אומר ש UNI-T פחות טובים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אעשה את הבדיקה ואעלה לכן את התוצאות

כמו כן רק לשם ההשוואה, מה אני יכול לבדוק בשיטה הזו כדי לוודא שהמדידה שלי אמינה(מה מוציא או נותן זרם שניתן לדעת מה הזרם שלו גם בלי לבדוק ולען ניתן להשתמש בו להשוואה)?

כמו כן קראתי קצת על True RMS ורציתי לדעת עד כמה זה חשוב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה מנורות הלוגן 12V מחוברות לספק של מחשב במקביל. תמדוד את הזרם של כל אחת (שהוא רק כמה A, וניתן למדוד אותו במצב ה 10A unfused של מולטימטר זול) ותסכם... (אבל תמדוד את הזרם בזמן שכל האחרות מחוברות ודולקות, כי המתח שהספק מוציא תלוי בהספק שאתה מושך ממנו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי, עוד שאלה לגבי ה True RMS.

אם הרתכת מוציאה זרם DC עם אפנון PWM האם שהוא לא True RMS אני אצליח לראות את המדידה?

כמו כן רב מודד שמודד התנגדות- ככה אפשר לדעת עם הקבל מקולקל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי שמץ : יצרנים שונים יכולים להחשיב דברים שונים בתור True RMS, וגם יש גבול עד איזה תדר המולטימטר מיועד לעבוד... אם אין לך נתונים מהיצרן, לא בטוח שיש משעות למדידה מעבר לאזור ה 50..60 Hz

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו כן רב מודד שמודד קיבול- ככה אפשר לדעת עם הקבל מקולקל?

התשובה הנכונה היא לא. אתה לא יכול לדעת מהו ערך הקיבול האמיתי של הקבל כפי שיצא את שערי המפעל ולהשוות לתוצאות המדידה מכיוון שהטולרנס של קבלים אלקטרוליטים עשוי לנוע בין +/-20 אחוז ל-+75 אחוז מינוס 0 או +50 אחוז ומינוס 10 אחוז. כאשר הקבל מתיישן אומנם הקיבוליות שלו משתנה אבל זה לא מדד לבדיקת תקינות הקבל אלא אם הקבל המקורי היה בעל ערך של 1000 מיקרופאראד ובבדיקה נמצא שהקיבול שלו 550 מיקרופארד.

המכשיר היחיד שיכול להצביע על קבל לא תקין הוא מד ESR.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המכשירים שכוללים מד-מתח ומד זרם ובונוס תוספת של בדיקת תדר או קיבוליות הם חסרי שימוש לאדם מקצועי וגם לחובב.

קנה רב מודד טוב של חברת פלוק למדידת מתח/זרם ואם אתה מעוניין למדוד קבלים/סלילים קנה מכשיר מקצועי תוצרת B&K כמן בקישור המצורף או דגם

יותר זול של החברה.

http://www.ebay.com/itm/B-K-Precision-879B-Dual-Display-Handheld-Deluxe-Universal-LCR-Meter-with-Backlit-/161843602078?hash=item25aea1629e

מד תדר הוא מכשיר פחות שימושי ועדיף סקופ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המכשירים שכוללים מד-מתח ומד זרם ובונוס תוספת של בדיקת תדר או קיבוליות הם חסרי שימוש לאדם מקצועי וגם לחובב.

תאמר את זה ל Fluke 115 שלי. יש בו מדידת תדר (שאכן לא יצא לי להשתמש בה עדיין) ובדיקת קיבול. אני משתמש בבדיקת הקיבול כל הזמן, והוא עושה את העבודה :

- קבלי פוליאסטר (240V AC) כשהם נשרפים ה ESR כמעט ולא משתנה, הקיבול יורד

- בקבלים אלקטרוליטים נכון שהמדד האמיתי הוא ESR, אבל בהרבה מקרים ניתן לתפוס קבלים לא תקינים גם לפי קיבול, בדרך כלל הוא יורד בצורה משמעותית למדי, אבל ראיתי גם מקרים שבהם הוא עולה (ככל הנראה בגלל העל הקבל עבר הרבה forming)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...