אז מה בדיוק מיוחד ב OSX? - עמוד 2 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אז מה בדיוק מיוחד ב OSX?

Googleness

Recommended Posts

• תגובות 30
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

למה שיהיה מקום שבו אני לא יכול ליצור תיקיה עם כפתור ימני אבל יכול ליצור תיקייה רק עם התפריט למעלה? מה זה קשור להרשאות? למעלה זה הסופר יוזר?

חוץ מזה שאני תמיד עובד עם היוזר הראשי(לא סגור על סוגי יוזרים אבל אין לי יוזרים אחרים).

יש עוד הרבה דוגמאות. אוליי לא שמתם לב לזה שכמעט תמיד יש דרך אחת לעשות כל דבר למעט אוליי שימוש בTERMINAL לעשות דברים בצורה יותר ישירה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אמור להיות הבדל בין התפריט לקליק ימני. איפה לדוגמה זה לא עבד לך ליצור תיקיה עם קליק ימני? סתם מעניין אותי לבדוק אם זה קיים גם אצלי.

מעבר למשתמשים הרגילים במחשב שלך יש עוד משתמש אחד - סופר יוזר / root שלא מופיע בבחירת משתמשים או דברים כאלה (בערך כמו המשתמש administrator בווינדוס)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהה, האמת זה מאוד פשוט...

אם אתה מצביע על ספרייה ורוצה לפתוח ספרייה חדשה תחתייה, אבל יש בתוכה הרבה קבצים אתה לא תוכל לפתוח תיקייה עם כפתור ימני כי אתה יכול לעשות את זה רק אם יש מקום ריק בלי שם של קובץ. אז מצד אחד אתה אי אפשר עם כפתור ימני בתוך הספרייה כי אין מקום ריק אז הכפתור הימני תמיד יהיה על קובץ או תת ספרייה.

מצד שני כפתור ימני על ספריה לא נותן לך אפשרות לפתיחת ספרייה חדשה בתוכה כמו בווינדוס. האפשרות היחידה שלך היא להצביע על הספרייה ולהשתמש בתפריט.

בווינדוס אפשר גם ללחוץ כפתור ימני על הספרייה וגם ללחוץ כפתור ימני בתוך הספרייה אפילו על קובץ וזה עדיין יתן לך אפשרות לפתוח תיקייה(אם אני לא זוכר או שצריך ללחוץ ימני על הרווחים בין הקבצים)....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עובד מהקופסא בהשוואה ללינוקס. ווינדוס לא בתמונה כאן כי הרבה אנשים עובדים עם טכנולוגיות הבנויות בראש ובראשונה לlinux.

לא הבנתי מה אתה אומר. לינוקס אפשר להתקין על מגוון רחב של חומרה. המחשבים של מגיעים עם מערכת ההפעלה מקונפגת עם כל הדרייברים שצריך עבור החומרה עליה היא מותקנת. אם אני אנסה להתקין OSX על חומרה אחרת זה לא "יעבוד מהקופסא". תקנו אותי אם אני טועה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שום דבר מיוחד...

OS X רוכבת על גל ההצלחה עוד מאז שנות 90, כאשר המק היה מחשב אישי עם מערכת הפעלה בעלת מנשק גרפי ידידותי למשתמש.

בעוד מחשב פעל ע"י פקודות וביפים רעשניים. בעקבות זאת רכשה בסיס משתמשים גדול בקרב האמנים ואנשי גרפיקה, ועוד כמה סלבס בתקופה ("סיינפלד").

מאז לאפל יש "דת" של מעריצים שעד היום לא מוותרים על התפוח הנגוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי מה אתה אומר. לינוקס אפשר להתקין על מגוון רחב של חומרה. המחשבים של אפל מגיעים עם מערכת ההפעלה מקונפגת עם כל הדרייברים שצריך עבור החומרה עליה היא מותקנת. אם אני אנסה להתקין OSX על חומרה אחרת זה לא "יעבוד מהקופסא". תקנו אותי אם אני טועה.

כתבתי בהתחלה - השילוב שמייחד את OS X הוא החומרה + התוכנה. יש מעט מאוד אנשים שמסכימים להתעסק באקינטושים. לפני כמה שנים החומרה הייתה די מהפכנית עד כדי כך שאפילו אבי הלינוקס, לינוס טורבאלדס התגאה במקבוק אייר שלו (שכמובן הריץ לינוקס).

המגוון הרחב של חומרה שלינוקס תומכת בה היא בדיוק "הבעיה". הרבה מאוד אנשים פשוט רוצים מחשב עוצמתי שנראה טוב ולא מצריך התקנה וקינפוג. אם אנסה להתקין על הנייד שלי (mbp retina 2015) יקרו שני דברים: אני אבלה בערך שלושה ימים בסידור כל התקלות ומה שלא עובד (כולל הצורך בלעדכן את הקרנל ל4.2), ואסיים עם מחשב שכמעט עובד לגמרי אם אתה לא מחשבים את הBT או המצלמה הכרחיים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבבה. אבל זה בדיוק מה שיקרה לך אם תנסה להתקין OS X על מחשב שהוא לא . אולי אפילו יותר גרוע.

מצד שני, יצרן OEM שיחליט לשים במחשב ידאג לקנפג אותו מראש עם כל מה שצריך כדי שזה יעבוד מהקופסא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוסיף הסתייגות (לפני שקופצים עליי עם אלות) ואגיד שכן, קיימים גם מחשבים ניידים בהם אפשר להתקין לינוקס מאחת ההפצות הפופולאריות והכל יעבוד מהקופסא (ubuntu, arch, fedora וכו').

לצערי יש מחשבים שמשווקים בתור linux friendly מהמפעל אבל בפועל עדין אוכלים בעיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תצחיק אותי... ההתקנה של לינוקס לעולם לא נגמרת.

המפתחים של האפלקציות של לינוקס מתעצלים להכין ממשק נורמלי אז אתה צריך לעשות הכל עם פקודות טרמניל כמו מנייאק.

מערכת הפעלה זה לא רק היא עצמה, זה גם האפלקציות וכל הECO SYSTEM שלה.

יופי אפשר להתקין על יותר חומרות אבל אתה לא מפסיק לעולם להתעסק עם המערכת הפעלה. בMAC הכל נעשה באמצעות ממשק נוח וקונסיסתנטי.

זה שאתה משווה MAC או WINDOWS ל מראה כמה אתה מנותק מהמציאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תצחיק אותי... ההתקנה של לינוקס לעולם לא נגמרת.

המפתחים של האפלקציות של לינוקס מתעצלים להכין ממשק נורמלי אז אתה צריך לעשות הכל עם פקודות טרמניל כמו מנייאק.

מערכת הפעלה זה לא רק היא עצמה, זה גם האפלקציות וכל הECO SYSTEM שלה.

יופי אפשר להתקין על יותר חומרות אבל אתה לא מפסיק לעולם להתעסק עם המערכת הפעלה. בMAC הכל נעשה באמצעות ממשק נוח וקונסיסתנטי.

זה שאתה משווה MAC או WINDOWS ל מראה כמה אתה מנותק מהמציאות.

ניקח צעד אחורה וננתח שתי נקודות שהעלאת,

1. מה כל כך רע בשורת פקודה? הייתי מוכן לשלם בכיף אם היה לי אופציה באמצעות 2 פקודות שבסך הכל הן פחות מ10 מילים לעדכן את כל התוכנות שלי במחשב כולל מערכת ההפעלה בשניות במקום להתקין מחדש דרך 2000000000 ממשקים גרפיים.

בנוסף שורת פקודה מאפשרת אוטומציה ומאפשרת לבצע פעולה אחת או יותר על מחשב אחד או מספר מחשבים בפעם אחת.

2. עכשיו בו ננתח את החלק העצלני לכאורה שאתה מעלה,

אצלי במשרד אני עובד עם הפצה בשם לינוקס מינט בתור מערכת הפעלה. מדובר בהפצה שמבוססת על לינוקס.

עקרונית אני יכול לעבוד עם השורת פקודה וזה נוח מאוד אבל קיימים לרשותי שני כלים גרפיים להתקנת תוכנות.

הראשון הוא מרכז התוכנה אשר הוא בעצם מין תפריט וידוזאלי שמאפשר לי להתקין תוכנות שנמצאות במאגרים אשר מוגדרים אצלי במחשב - פשוט קל ובמקום אחד.

השני במידה ואני מוריד חבילת .deb מהאינטרנט כדי לבצע התקנה ידנית של תוכנה לא מהמאגרים (למשל כרום) דאבל קליק וזה כמו EXE בווינדוס מתקין במקום עם כל מה שצריך ההבדל שאני צריך לאחר מכן להגדיר לו מאגר של עדכונים כדי שבעת עדכון המערכת למשל בדוגמא זאת יקבל עדכונים נוספים.

קרוב לשנה שהעסק שלי עובד במשרד עם פעם אחת לא הייתי צריך להשתמש בשורת הפקודה כדי להתקין תוכנה כלשהי, בנוסף חלק גדול מהתוכנות שאתה צריך כולל נגן מדיה\חבילת אופיס\דפדפן\עזרים ועוד מגיעות מותקנות בברירת מחדל מלכתחילה.

לכן ההערות שלך נראות לי מוזרות,

מצד אחד שורת פקודה זה לא חסרון זהו יתרון וגם בווינדוס למשל אני יכול להשתמש בשורת פקודה כדי להתקין תוכנות (בצורה מסוימת) ומצד שני ממש לא חייב להשתמש בשורת הפקודה כדי להתקין תוכנות בלינוקס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...