אז מה בדיוק מיוחד ב OSX? - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אז מה בדיוק מיוחד ב OSX?

Googleness

Recommended Posts

שיחקתי קצת עם OSX והחוויית שימוש הכללית שלה מאוד הזכירה לי שימוש בלינוקס וBSD, ממה שהבנתי היא מבוססת על Darwin (שבתורה מבוססת על UNIX וBSD וכו'),

חוץ מהתוכנות של למיניהן מה בדיוק מיוחד בOSX ועושה אותה ייחודית?

שקלתי לקנות נייד של אבל לא התלהבתי כל כך מהמערכת הפעלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

זה לא רק os x, זה השילוב עם החומרה. אמנם יש אנשים שמריצים האקינטושים אבל נדמה לי מדובר במיעוט זניח.

עבור אנשים נטולי אידיאולוגיות שונות בעד open source או נגד ה"גן הסגור" של , מדובר במערכת דומה מאוד ללינוקס אשר עובדת מהקופסה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פחות או יותר, כן.

אוסיף הסתייגות (לפני שקופצים עליי עם אלות) ואגיד שכן, קיימים גם מחשבים ניידים בהם אפשר להתקין לינוקס מאחת ההפצות הפופולאריות והכל יעבוד מהקופסא (ubuntu, arch, fedora וכו').

אבל הרבה מאוד לינוקס גיקס עושים את הקפיצה למקים בשנים האחרונות בגלל שנמאס להם להיות sysadmins של המחשב שלהם. בגוגל למשל יש צי של למעלה מ 40 אלף מקבוקים, ו-IBM הולכת לרכוש בין עשרות למאות אלפי מקבוקים לעובדים שלהם בשנה הקרובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה

אז הרעיון שזה פשוט עובד בלי התעסקות כלשהי.

נחמד

ממש אבל ממש לא,,, כאשר עובדים עם OS X ביום יום עם פוטושופ בנפח קבצים 20+ MP המערכת נוטה להתעייף מהר עד כדי לאגים.

בנוסף למערכת יש בעיות של זליגת זיכרון בספארי, וגם בפיינדר עצמו שיש ריבוי טאבים.

הדבר שהכי שנוא אלי ב-OS X הוא הגלגל הצבעוני שפשוט משתק את כל המערכת לפעמים עד חצי דקה, וזה ממש מתסכל, אני לא מבין למה לא עושה בנדון כלום.

יש בOSX שני פיצ'רים שאני מאוד רוצה לראות ב-win כמו ה-Quick Look והתוויות "Labels".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדבר שהכי שנוא אלי ב-OS X הוא הגלגל הצבעוני שפשוט משתק את כל המערכת לפעמים עד חצי דקה, וזה ממש מתסכל, אני לא מבין למה אפל לא עושה בנדון כלום.

לא זכור לי שנתקלתי בזה יותר מידי במאק שלי והוא עוד מחשב מאוד ישן. זה לא שהם עושים את זה בכוונה, הגלגל הצבעוני אומר שהמערכת מחכה כמו שיש לך בווינדוס את הסמן של הגלגל. במקרה אתה נתקל בו כשהמערכת מגיבה לאט או בכלל לא.

אם אתה עובד עם קבצים מאוד גדולים בפוטושופ והמערכת מגיבה לאט אחרי כמה זמן כנראה שפשוט אין לך מספיק זיכרון ואז דברים שצריכים להשמר ב- RAM נשמרים ב- SWAP. כמובן שזה הרבה יותר איטי ומאט את המחשב (בדיוק כמו בווינדוס)

ולא יודע לגבי זליגות זיכרון (אני יכול לנסות לעקוב אחרי זה למרות שאני בכלל לא עובד עם ספארי), אבל המערכת נהיתה יחסית כבדה אחרי yosemite

בדקתי זיכרון בשימוש אחרי למעלה משבוע שהמחשב דלוק, לא נראה שיש דליפה כלשהי לפחות לא מצד פיינדר. רק שכרגע אין לי משהו כבד שרץ, הכי כבד פה זה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסהכ המק עובד טוב אבל בהחלט אוהב משאבים. לכן כל המקים שאני עובד איתם הם עם 16GB ודיסק במקבוק פרו אחרת המחשב זוחל. אי אפשר לכוון הכל לנוחיותך כמו בלינוקס וגם אין דבר כזה הפצה רזה למחשבים חלשים . סייר הקבצים שלהם פשוט זוועה . לאנשים שאוהבים לשים הרבה כסף במחשב שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא זכור לי שנתקלתי בזה יותר מידי במאק שלי והוא עוד מחשב מאוד ישן. זה לא שהם עושים את זה בכוונה, הגלגל הצבעוני אומר שהמערכת מחכה כמו שיש לך בווינדוס את הסמן של הגלגל. במקרה אתה נתקל בו כשהמערכת מגיבה לאט או בכלל לא.

אם אתה עובד עם קבצים מאוד גדולים בפוטושופ והמערכת מגיבה לאט אחרי כמה זמן כנראה שפשוט אין לך מספיק זיכרון ואז דברים שצריכים להשמר ב- RAM נשמרים ב- SWAP. כמובן שזה הרבה יותר איטי ומאט את המחשב (בדיוק כמו בווינדוס)

אין דבר כזה ב-WIN רק אולי על מחשבים ישנים, אני עובד על מק-פרו חדש וסובל מהבעיה הזאת,

תבדוק בגוגל "sbbod"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

APPLE טובים בהרבה דברים אבל לדעתי הOSX לא ממש נוח לעבודה בתור מחשב שולחני, לפחות לתכנתים שבנינו.

הבעיה העיקרית שלי היא שיש בדיוק דרך אחת לעשות כל דבר. אם אתה לא יודע איך לעשות משהוא אין לך סיכוי לנחש.

למשל בווינדוס שהוא הרבה יותר מבולגן יש כמה דרכים לעשות את אוטתם הדברים. ואם זה נראה לך הגיוני שזה יעבוד יש סיכוי לא רע שזה יעבוד.

למשל בשביל להעתיק קבצים אתה יכול ללחוץ על כפתור ימני, אתה יכול לגרור עם כפתור שמאלי, אתה יכול לגרור עם כפתור ימני.

בMAC יש לך בדיוק דרך אחת לעשות כל דבר. למשל משום מה לפעמים אתה לא יכול ליצור ספרייה "ספונטנית" במקום מסויים, לקח לי זמן לגלות שבמקרה כזה אני יכול ללכת לסרגל כלים למעלה ולבחור NEW FOLDER מפורש במקום לעשות את זה בלוח עבודה.

או סתם להעתיק קבצים שעשיתי להם IMPORT מהמכשיר שלי. אתה חייב ללחוץ עם העכבר אבל לחכות איזה שניה ואז לגרור. אם תגרור בלי ללחוץ שניה או אם תתחיל את הלחיצה כשהחלון של הPHOTOS לא בפוקוס זה לא יעבוד.

בווינדוס(7) אתה אפילו יכול למחוק ולהעתיק קבצים מתוך OPEN FILE DIALOG. למשל אתה רוצה לשמור קובץ ואתה שם לב ששמרת אותו בשם אחר בעבר בטעות. אז אתה יכול למחוק את הקובץ עם השם השגוי בתוך הDIALOG של השמירה החדשה. לא סגור אם אפשר לעשות את זה בMAC.

לווינדוס יש המון בעיות משלו אבל הם פשוט בקצה השני של מינימום בלאגן ורק דרך אחת לעשות כל דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

APPLE טובים בהרבה דברים אבל לדעתי הOSX לא ממש נוח לעבודה בתור מחשב שולחני, לפחות לתכנתים שבנינו.

הממצאים שלי היום אומרים ההיפך. ראה תמונה למטה :P

בMAC יש לך בדיוק דרך אחת לעשות כל דבר. למשל משום מה לפעמים אתה לא יכול ליצור ספרייה "ספונטנית" במקום מסויים, לקח לי זמן לגלות שבמקרה כזה אני יכול ללכת לסרגל כלים למעלה ולבחור NEW FOLDER מפורש במקום לעשות את זה בלוח עבודה.

לא חייב שום toolbar. קליק ימני ויש לך אופציה ליצירת תיקיה. אם קשה לך עם זה אפשר גם עם cmd+shift+n

אבל מן הסתם שבגלל איך שעובדת מערכת ההרשאות במערכות מבוססות UNIX יהיה לך תיקיות שעם משתמש רגיל לא תהיה לך גישה אליהן ולא תוכל ליצור שם תיקיות

בווינדוס(7) אתה אפילו יכול למחוק ולהעתיק קבצים מתוך OPEN FILE DIALOG. למשל אתה רוצה לשמור קובץ ואתה שם לב ששמרת אותו בשם אחר בעבר בטעות. אז אתה יכול למחוק את הקובץ עם השם השגוי בתוך הDIALOG של השמירה החדשה. לא סגור אם אפשר לעשות את זה בMAC.

גם זה אפשרי

kVz9hcv.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הכוונה במערכת שעובדת מהקופסא? למה, וינדוס היא לא כזאת?

החומרה של מאק היא אותה חומרה הרי, אין בה שום דבר מיוחד.

עובד מהקופסא בהשוואה ללינוקס. לא בתמונה כאן כי הרבה אנשים עובדים עם טכנולוגיות הבנויות בראש ובראשונה לlinux.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...