לאחר מריחה של משחה טרמית למעבד המחשב לא נדלק - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לאחר מריחה של משחה טרמית למעבד המחשב לא נדלק

m_g

Recommended Posts

לפני שנה וחצי קניתי מחשב יד שניה ומהיום הראשון היו לו בעיות טמפרטורה גבוהות (60 במצב מנוחה ו100 במאמץ קל) המחשב שימש אותי עד היום רק לסרטים לכן לא ממש היה דחוף לי לבדוק לעומק את הבעיה. לפני כמה ימים פירקתי את המאוורר של המעבד וגיליתי שהייתה מודבקת מדבקה שקופה על האלומיניום של המאוורר שבא במגע עם המעבד..... רצתי לקנות משחה איכותית ומרחתי בנדיבות וחיברתי שוב את את המאוורר הפעם בלי המדבקה השקופה, ניגבתי את המשחה שיצאה מהצדדים וסגרתי את כל הברגים אבל המחשב לא נדלק! הוא נדלק ל3 שניות ונכבה. מה יכול להיות הבעיה? אני כבר 3 ימים שובר את הראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@m_g

1. יש אפשרות שלא התקנת את גוף הקירור בצורה נכונה, ולכן המעבד מגיע לטמפרטורה קריטית מייד עם הפעלת המחשב, דבר שגורם לכיבוי המחשב.

2. מדאיג אותי שכתבת "מרחתי בנדיבות" ו"ניגבתי את המשחה שיצאה מהצדדים". בעיקרון אתה אמור לשים נקודה אחת של משחה תרמית על המעבד ולהניח עליו את גוף הקירור. הלחץ כבר אמור לדאוג למרוח את המשחה על גבי כל המעבד. העניין החשוב כאן הוא סוג המשחה התרמית - אם קנית משחה תרמית מוליכה והיא "נזלה" על לוח האם, ייתכן שהיא גרמה לקצר וזה הגורם לבעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבר יקר... הלוח אמ שלך בכלל לא מוברג למארז... תבדוק בידיוק כמה ברגים (אמור להיות 6)

אל תנסה להפעיל את המחשב ככה... תוציא את הלוח ותחפש את הברגים ותוודא שיש לך הכל לפני שאתה מרכיב

הוא פשוט מקצר בגלל שהוא נוגע במארז

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@m_g

1. לפי התמונה guylederer0 צודק - אכן נראה שהלוח אינו מחובר למארז כלל אלא סתם מונח שם. האמת - אני לא מבין איך המחשב עבד עד עכשו, שכן כל תנועה קטנה של המחשב אמורה הייתה אמורה להזיז את הלוח ממקומו, דבר שבהחלט יכול לגרום לקצר. אני רואה שאין לך אפילו את הלוחית של לוח האם (ה I/O Shield), כך שהדבר היחיד שאולי החזיק את הלוח במקומו היה אחד מכרטיסי ההרחבה (אם לא התקנת אף כרטיס הרחבה אני יכול להסיק שהלוח הונח במארז והמארז נשאר במצב אופקי/"שוכב" כל הזמן הזה).

אני חושב שאתה צריך לפרק את הלוח מהמארז, להניח אותו על משטח מבודד, לחבר אליו רכיבים בסיסיים בלבד (מעבד, מודול אחד, למעבד וספק כח) ואז לראות האם המחשב נדלק. אם כן - הבעיה כנראה נובעת מכך שלוח האם לא מותקן טוב במארז (אתה צריך ספייסרים וברגים בכדי להתקין את לוח האם בצורה נכונה במארז). אם לא - הבעיה היא באחד מהרכיבים הבסיסיים - לוח האם, המעבד, ספק הכח או/ו הקירור למעבד.

2. איזו חומרה בדיוק יש לך במחשב הזה, ובפרט מהם דגמי המעבד וכרטיס מסך שלך? אפשר לראות בתמונה שמדובר במארז בגודל Micro ATX קטן, דיי פשוט ולא ממש מאוורר - ספק הכח "זורק" את האוויר החם שהוא מוציא ישירות על המעבד, והמאוורר הקידמי (אם יש כזה בכלל) לא ממש יעיל מכיוון שהוא "חסום" ע"י כבלים. זה יכול להסביר את הטמפרטורות הגבוהות שקיבלת, במיוחד אם יש לך מעבד או/ו כרטיס מסך "חמים".

אגב, מה דגם הקירור של המעבד? ייתכן גם שהוא חלש מדיי לפיזור ההספק שהמעבד שלך מייצר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלוח אם לא היה מוברג ברגע שצילמתי את התמונה אבל מן הסתם שהברגתי אותו... זאת לא הבעיה בכל אופן.

לגבי המארז זה לא כזה משנה לצורך העניין. המחשב עבד שנה וחצי במארז הזה וכרגע הוא בכלל לא נדלק, הוא נדלק ל3 שניות ונכבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@m_g

1. לפי התמונה guylederer0 צודק - אכן נראה שהלוח אינו מחובר למארז כלל אלא סתם מונח שם. האמת - אני לא מבין איך המחשב עבד עד עכשו, שכן כל תנועה קטנה של המחשב אמורה הייתה אמורה להזיז את הלוח ממקומו, דבר שבהחלט יכול לגרום לקצר. אני רואה שאין לך אפילו את הלוחית של לוח האם (ה I/O Shield), כך שהדבר היחיד שאולי החזיק את הלוח במקומו היה אחד מכרטיסי ההרחבה (אם לא התקנת אף כרטיס הרחבה אני יכול להסיק שהלוח הונח במארז והמארז נשאר במצב אופקי/"שוכב" כל הזמן הזה).

אני חושב שאתה צריך לפרק את הלוח מהמארז, להניח אותו על משטח מבודד, לחבר אליו רכיבים בסיסיים בלבד (מעבד, מודול אחד, למעבד וספק כח) ואז לראות האם המחשב נדלק. אם כן - הבעיה כנראה נובעת מכך שלוח האם לא מותקן טוב במארז (אתה צריך ספייסרים וברגים בכדי להתקין את לוח האם בצורה נכונה במארז). אם לא - הבעיה היא באחד מהרכיבים הבסיסיים - לוח האם, המעבד, ספק הכח או/ו הקירור למעבד.

2. איזו חומרה בדיוק יש לך במחשב הזה, ובפרט מהם דגמי המעבד וכרטיס מסך שלך? אפשר לראות בתמונה שמדובר במארז בגודל Micro ATX קטן, דיי פשוט ולא ממש מאוורר - ספק הכח "זורק" את האוויר החם שהוא מוציא ישירות על המעבד, והמאוורר הקידמי (אם יש כזה בכלל) לא ממש יעיל מכיוון שהוא "חסום" ע"י כבלים. זה יכול להסביר את הטמפרטורות הגבוהות שקיבלת, במיוחד אם יש לך מעבד או/ו כרטיס מסך "חמים".

אגב, מה דגם הקירור של המעבד? ייתכן גם שהוא חלש מדיי לפיזור ההספק שהמעבד שלך מייצר.

אני אנסה את מה שאמרת, אפרק את הלוח אם יניח אותו על שולחן זכוכית ואחבר לו את החשמל. אני מקווה שזה יעבוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדוק שוב שהתקנת את הקירור למעבד בצורה נכונה - יכול להיות שהמעבד פשוט מגיע לטמפרטורה גבוהה מייד עם הדלקתו וזה וגורם למחשב לכבות את עצמו. כמו כן בדוק שוב את חיבורי המתח - גם של ה-24 פינים וגם של ה-8 פינים.

אתה גם יכול לנסות ולאפס את הביוס, למקרה שאיכשהו ההגדרות שם השתבשו וזה מה שגורם לבעיה.

אם יש לך רמקול מחובר ללוח האם - האם הוא מצפצף? אם כן, זה יכול לכוון אותך לגורם לבעיה.

חוץ מזה הדרך היחידה לאתר את הרכיב הבעייתי היא פשוט להחליף רכיבים בסיסיים - ספק כח, , מעבד ולוח אם עד שמאתרים את הרכיב התקול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדוק שוב שהתקנת את הקירור למעבד בצורה נכונה - יכול להיות שהמעבד פשוט מגיע לטמפרטורה גבוהה מייד עם הדלקתו וזה וגורם למחשב לכבות את עצמו. כמו כן בדוק שוב את חיבורי המתח - גם של ה-24 פינים וגם של ה-8 פינים.

אתה גם יכול לנסות ולאפס את הביוס, למקרה שאיכשהו ההגדרות שם השתבשו וזה מה שגורם לבעיה.

אם יש לך רמקול מחובר ללוח האם - האם הוא מצפצף? אם כן, זה יכול לכוון אותך לגורם לבעיה.

חוץ מזה הדרך היחידה לאתר את הרכיב הבעייתי היא פשוט להחליף רכיבים בסיסיים - ספק כח, , מעבד ולוח אם עד שמאתרים את הרכיב התקול.

יש לי תחושה שהספק דפוק אבל לא בטוח עדיין.

איפסתי את הביוס ולא עזר.

אין לי בלוח אם אבל אני אחבר לשמוע אם מצפצף.

אעדכן בערב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...