צריך לרכוש ממיר מתח 110W ל-220W עקב מעבר למדינה זבל - עמוד 3 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך לרכוש ממיר מתח 110W ל-220W עקב מעבר למדינה זבל

waltobc6

Recommended Posts

ארגנטינה ???

מדינת זבל ???

שאלתי קודם לאיזו מדינה ולא טרחת לענות.!

בארגנטינה החשמל בדיוק כמו בישראל .

ואני לא אגיב על זה שאתה לא מכיר מעבדה בארגנטינה.................

סע לשלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ארגנטינה ???

מדינת זבל ???

שאלתי קודם לאיזו מדינה ולא טרחת לענות.!

בארגנטינה החשמל בדיוק כמו בישראל .

ואני לא אגיב על זה שאתה לא מכיר מעבדה בארגנטינה.................

סע לשלום.

אתה רציני? אולי בבאונוס אבל באזורים אחרים מרוחקים יותר?

הבנתי שאין שם באמת 240 וואט ובכלל בכל דרום מרכז אמריקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אנחנו מדברים על המחשב שלך, בדוק מה הנתונים של הספק

רק להבהרה, הנתונים שאתה מחפש כתובים על המדבקה של הספק. אם הספק הוא של Seasonic כמו שאמרת, הוא אמור להתאים ל 100-240. אני מנסה לחשוב מאיפה הבאת שהספק לא מתאים ל 120V - יש לי ניחוש שהסתכלת לתוך השקע השחור וראית שכתוב שם "250V", אם זה המקרה, הנתון הזה הוא של השקע (והוא נכתב שם בשביל יצרן הספק) ולא אומר כלום על הספק

אם במקום זאת יש לך ספק גנרי שבאמת אינו מתאים ל 120V עליך להחליף אותו

אם צריך להחליף ספק, הייתי מחליף אותו בארץ ולא שם : במדינות פחות מתקדמות יש לפעמים בעיה להשיג ספקים באיכות נורמלית - לא כ"כ מחזיקים אותם במלאי בחנויות, ועלול לקרות מצב שימכרו לך ספק "גנרי משודרג" כיאלו שהיה ספק איכותי......

השקע השחור על הספק סטנדרטי, כשתגיע אם המחשב לשם תצתרך רק כבל חשמל חדש

אם אנחנו מדברים על חכשירי חשמל בכללי :

ממיר 120/240 :

ניתן לקנות ממיר 120/240 גם שם וגם בארץ. כמובן שאתה צריך ממיר שמקבל 120 ומוציא 240 ולא ההיפך, ממיר כזה יהיה קל יותר למצוא שם

הבעיה : הממירים האלה בהרבה מקרים באיכות לא ידועה, ויש ביניהם כאלה שמסוכנים לשימוש. בארץ יש תקנים שפחות או יותר מקיימים אותם, ואתה יכול להיות פחות או יותר בטוח אם אתה קונה אותו ממקום אמין כמו חנות מקצועית. במדינות פחות מתקדמות יש לפעמים בלאגן בנושא, ואתה עלול בתמימות לקנות משהוא מסוכן סתם כך בחנות....

(ומכאן הגענו לאלטרנטיבה של התקנת שקעי 240V בבית - אם כל המורכבות ובעיות ההתאמה לתקנים שיש בעניין, במציאות פתרון כזה הוא הרבה יותר בטיחותי מחיבור ממיר 120/240 באיכות לא ידועה, שבאמצע הלילה ישרוף לך את הבית..... פתרון זה אינו טריויאלי, הוא מחייב הרבה הקפדה על פרטים בהתקנה, ואם הוא לא מובן הוא יורד מלהיות אופציה)

לסיכום ממירי מתח :

פתרון לא אופטימלי, אבל חוץ מהמחשב (בו אתה יכול להחליף ספק אם צריך), יכול להיות הפתרון היחיד בשבילך

תיזהר מממירי מתח לא איכותיים. לא באמת ניתן לדעת מה האיכות שלו מבלי לפרק אותו, אבל כמה סימנים חיצוניים שאולי תוכל לזהות :

- תראה את איכות ההרכבה, איכות הכבל שמתחבר אליו, ואיכות התקע שיצוק על הכבל. פלסטיקים מתפרקים, כבל שנראה דק מידי, או סימני קריעה על הכבל בכניסה לתקע כבר מהייצור הם סימן ראשון לממיר לא איכותי שרצוי להימנע ממנו

- תראה אם יש מדבקת נתונים שמכילה נתונים מפורטים כמו V, VA, Hz, סמלים של תקנים שונים וכן הלאה. על ממירים הגרועם ביותר עלולה לא להיות מדבקה כזאת

- אם יש מבחר של ממירים שכולם באותו הספק (VA או W), ואחד מהם קטן יותר בחצי או שוקל משמעותית פחות, הוא פחות טוב

- מחיר, נתונים על האריזה ואיפה אתה קונה אותו. ניתן להניח שממיר באריזה אם תיאור באנגלית, שאתה קונה באיזה שהוא "הום סנטר", יהיה איכותי יותר מממיר באריזה אם כתוביות בסינית בלבד, שנמכר באיזה שהיא בסטה....

"ברק"

- המגן הזה אינו רלוונטי להגנה מחיבור 120V במקום 240V ולהיפך

- אפילו מאלו שנמכרים בארץ - ועומדים בתקנים - יש כאלה שלא בטיחותיים, והמגן עצמו עלול לעלות באש אם הוא מקבל מתח לא תקין. אני יכול לנחש שבמדינות פחות מתקדמות המצב לא יותר טוב מאצלנו....... המגן יכול להגן על המחשב מקפיצת מתח, אבל אם על הדרך הוא שרף את הבית לא עשינו בזה כלום....

לסיכום "ברק" :

פשוט לא , אל תקנה ואל תשתמש בו

קצרים ופיצוצים :

מכשירי חשמל יכולים להישרף אם אתה מחבר אותם למתח הלא נכון...... דווקא שם אתה יותר בטוח, כי בדרך כלל לא יקרה כלום אם תחבר מכשיר חשמל של 240V ל 120V, הוא פשוט לא יעבוד. הם נשרפים בארץ, כשהם בנויים ל 120V ואתה מחבר 240V

מכשירי חשמל לא מושלמים, לפעמים יש תקלות וקצרים סתם - פחות אם הם איכותיים, אבל זה קורה גם לטובים ביותר. ולפעמים קצר מלווה בפיצוץ קטן......בטיחות של מערכת חשמל היא, עד כמה היא מגבילה את הנזק שיהיה

במערכת חשמל טובה יקפוץ המפסק בלוח ובזאת האירוע יסתיים

במערכת חשמל לא טובה יכולים לקרות הרבה דברים :

- המפסק בלוח לא יקפוץ, לא ינתק את החשמל, והמכשיר שקיצר ימשיך לבעור

- המכשיר יישרף בצורה מסוכנת - למשל המארז שלו ייפתח מהפיצוץ. זה קורה הרבה מאוד במטענים של פלאפונים / וכו' כשמשתמשים במטען סיני זול ולא במטען איכותי......

- ממיר מתח 120/240 שדרכו המכשיר מחובר יישרף ויעלה באש, כי לממיר לא היו הגנות.....

לסיכום קצרים ופיצוצים :

קורה שיש קצר או פיצוץ קטן, ככה זה במכשירי חשמל

אם המכשירים איכותיים ומוגנים כראוי, זה לא מסוכן. נכון שלא נעים שהכנסת תקע לשקע והיה פיצוץ, אבל כשהמכשיר איכותי ומערכת החשמל בנויה בצורה בטיחותית, היא תגן עליך

חשוב שההגנות של מערכת החשמל יעבדו ויתאימו לדברים שאתה מחבר למערכת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב שלפחות ידידנו הבינארי נהנה לחלוק את הידע הרב שלו (שהוא באמת רב ומשובח, שלא יהיה לאיש ספק) :), אחרת השרשור הזה היה 100% בזבוז נפח על השרת.

מה היה - פותח דיון שאין לא מושג ולא טרח לבדוק שום דבר, אפילו מהדברים הבסיסיים ביותר, וכבר החליט שהוא צריך פתרון לבעיה שלא קיימת, וקבוצה שלמה של חבר'ה (כולל עבדכם הנאמן והנכלם :() שבלי לשאול את השאלה המתבקשת והבסיסית ביותר ישר התחילו לחפור.

תודה לך, Ivan, שהיית קול של שפיות בבית השימוש הזה. :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לך הגיוני שבאותה מדינה יהיו שני סטנדרטים שונים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע ככל שאתה מתקרב לארץ האש אז החשמל מתחמם וצריך להזהר יותר.

אהלן, יש לי מחשב נייח שעובר איתי למרכז אמריקה שם החשמל הוא 110W

מאז שהארגנטינאים עזבו את מרכז אמריקה החשמל שלהם התחמם. זו גם בעיה ידועה בצ'ילה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלה לא ממש 2 שיטות, פשוט צורות חיבור שונות שתוכננו (במחשבה תחילה) לתוך אותה שיטה בשביל שאפשר יהיה לקבל מתחים שונים על ידי אותה מערכת. אתה מחבר פאזה אחת מקבל מתח X, מחבר יותר פאזות מקבל מתח Y....

שימו לב שבכל מדינה שיש בה "2 מתחים", קיים קשר מתמטי בין הערכים שלהם :

במקור (תחילת המאה) :

בארה"ב בית מקבל 2 פאזות, המתח ביניהן 220V והמתח על אחת 220V / 2 = 110V

בצרפת בית מקבל 3 פאזות, המתח ביניהן 220V והמתח על אחת 220V / sqrt(3) = 127V

באירופה בית מקבל 3 פאזות, המתח ביניהן 380V והמתח על אחת 380V / sqrt(3) = 220V (חוץ מצרפת)

אם הזמן שינו דברים, העלו מתחים בשביל לשפר את היעילות של המערכת

120V <-- 110V

230V 240V <-- 220V

400V 415V <-- 380V

אז יצא ש 127V קרוב ל 120V, אבל אין כל קשר, אלה מתחים של מערכות שונות לגמרי....

מתח של 120V מספיק בשביל להפעיל דברים קטנים אבל לא מעשי בשביל להפעיל איתו דברים גדולים כמו מזגן או מייבש כביסה - לכן גם במדינות כמו ארה"ב, הם מודים שלפעמים צריך 240V. בבתים בשקעים הרגילים בחדרים יש 120V ובשקעים למכשירים הגדולים יש 240V

יש מדינות שבגדול הן כמו אירופה, אם קצת עלילה משלהן....

בהרבה מדינות כמו רוסיה וארגנטינה נשארו אם 220V

במדינות כמו בריטניה וישראל החליטו ללכת על המקסימום אם 240V - היא מקרה קצת מיוחד, רשמית אנחנו 230, אבל על פי נהלים פנימיים של חברת חשמל ייצוב המתח שלהם עומד על 240 ולא 230, לכן על מערכת טובה מקבלים קרוב יותר ל 240

צרפת החליטו שהיתרונות של ה 380V משמעותיים, לכן עברו ממערכת של 127-220 למערכת של 220-380. מי שהיה לו 127 היה חייב לשדרג, מי שכבר היה לו 220 המשיך לקבל 220 כרגיל מהמערכת החדשה. אם הזמן הם שידרגו ל 230-400 שיש היום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע ככל שאתה מתקרב לארץ האש אז החשמל מתחמם וצריך להזהר יותר.

מאז שהארגנטינאים עזבו את מרכז אמריקה החשמל שלהם התחמם. זו גם בעיה ידועה בצ'ילה.

אני ממש מצטער על חוסר העקביות שלי

על חוסר הידע הקודם שלי בנושא

ובכללי על היותי אני.

סתם

אחי אני עושה כמה תחנות, מפזר על כל ציוד ה"הי טק שלי" מחשב אחד הולך לארגנטינה, הולך למרכז אמריקה.

אותו אדם בשני מקומות בוזמנית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...