הבהרה לגבי תאריך כניסה בהשכרת דירה - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הבהרה לגבי תאריך כניסה בהשכרת דירה

Boris_yo

Recommended Posts

באתר יד 2 בקטגוריה השכרת דירה יש רשימות של דירות לכניסה מיידית ותאריך כניסה. אני מבין שתאריך כניסה זה תאריך המוקדם ביותר לכניסה אבל זה לא מבטיח שייכנסו לדירה בתאריך זה, נכון? הדירה פשוט תהיה פנוייה עד הזדמנות ראשונה שנכנסים בה?

בנוסף יש דירה בקומה 4 מתוך 4 ואמרו לי שדירות בקומות גבוהות מבקרים רק אחרי קיץ בתקופת גשמים בשביל לוודא שאין רטיבות ודליפות.

מה הנסיון שלכם אומר אם היה כזה? אם ראיתם דירה טובה בקיץ שאתם חייבים להכנס, הייתם "מחכים" או נכנסים?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

- כניסה מיידית - הנכס פנוי להשכרה מיידית.

- תאריך כניסה - לרוב תאריך סיום החוזה של הדייר הקודם/ סיום שיפוץ הדירה.

אני גר 4 שנים בקומה רביעית -

- בקיץ חם, בחורף קר (בניין ישן)

- תוכל להסתכל על התיקרה והקירות ולנסות לזהות סימני ריטבות ישנים (אם מצאת ובכל זאת נכנסת אז לפני הכניסה לצלם)

- מחוץ לבית בכניסה לדירה ניתן לזהות רטיבות בתקרת הקומה שלך (בדרך כלל המשכיר לא יטפל בזה אך זה מעיד על איטום לקוי בבנין)

דברים שאתה צריך לבדוק או לכתוב בחוזה:

- להכניס סעיף בחוזה, שבמידה ויש ליקויים (פגם נסתר) משמעותיים שלא גלויים להעין במושכר במעמד חתימת החוזה,

הטיפול בהם לא יואחר מ48 שעות/ או מה שמוסכם בניכם. (שאני מתכוון משמעותיים אני מתכוון נזילות מהגג שמציפות את הבית , רטיבות בקירות ליד חיבורי חשמל , סתימות בצנרת או כל ליקוי משמעותי שנגמר מבלאי תקין ושלא מאפשר לך להנות מהנכס)

במידה והמשכיר לא מטפל בליקוי בנכס תוכל לנקוט צעדים בעצמך לטפל לשלם ולהתחשבן איתו כמובן לאחר הודעה בכתב למשכיר.

- בכללי אל תחכה אין סיבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גר 4 שנים בקומה רביעית -

- בקיץ חם, בחורף קר (בניין ישן)

- תוכל להסתכל על התיקרה והקירות ולנסות לזהות סימני ריטבות ישנים (אם מצאת ובכל זאת נכנסת אז לפני הכניסה לצלם)

- מחוץ לבית בכניסה לדירה ניתן לזהות רטיבות בתקרת הקומה שלך (בדרך כלל המשכיר לא יטפל בזה אך זה מעיד על איטום לקוי בבנין)

דברים שאתה צריך לבדוק או לכתוב בחוזה:

- להכניס סעיף בחוזה, שבמידה ויש ליקויים (פגם נסתר) משמעותיים שלא גלויים להעין במושכר במעמד חתימת החוזה,

הטיפול בהם לא יואחר מ48 שעות/ או מה שמוסכם בניכם. (שאני מתכוון משמעותיים אני מתכוון נזילות מהגג שמציפות את הבית , רטיבות בקירות ליד חיבורי חשמל , סתימות בצנרת או כל ליקוי משמעותי שנגמר מבלאי תקין ושלא מאפשר לך להנות מהנכס)

במידה והמשכיר לא מטפל בליקוי בנכס תוכל לנקוט צעדים בעצמך לטפל לשלם ולהתחשבן איתו כמובן לאחר הודעה בכתב למשכיר.

- בכללי אל תחכה אין סיבה

תודה על מידע!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמן לי מניסיון ,ותר על דירה בקומה אחרונה למרות שהיא זולה יותר לכאורה .זה ממש סיוט בקיץ ובחורף .עלות החשמל לחימום/קירור היא מאוד גבוהה .עדיף כבר להוסיף כסף ולשכור דירה בקומה אחרת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוכמה קטנה אחי .

וכמה אתה משלם אקסטרא עבור החשמל בגין הפעלתם ,שהרי אתה נאלץ להפעיל אותם 24/7 ,במשך רוב הקיץ ורוב החורף?

אם לא היית גר בקומה אחרונה היית יכול להיסתפק במאורר כמוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו טוב ,חוץ מאוגוסט .

יולי עדיין ניסבל.

זכור לי ששילמתי למעלה מ 800 שח כשגרתי בקומה אחרונה ,וזה עוד בחיסכוניות רבה .

עכשיו החשבון שלי עומד על לא הרבה יותר מ 200 .

עכשיו תגיד לי אתה ,לא עדיף לשלם עוד 600 שקל ולשכור דירה שאינה דירה אחרונה (וגם לא ראשונה,לצורך העניין) ולא לחיות במקפיא בתקופת החורף ,

ובתנור בתקופת הקייץ ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זכור לי ש-Art Tatum אמר שחשבון ממוצע בשימוש במזגן עם דירוג חשמל "א" מצריך 200 ש"ח בחודש בהדלקה 24/7. לדעתי נלקחה בחשבון קומה לא אחרונה אבל קיץ זה רק חודשיים של חום לא סביל ועוד 3 של סיבל ובאחרון אפשר להדליק הרבה פחות. אם דירה מאווררת אז בכלל אפשר להסתפק עם מזגן ללילה.

מישהו יודע עם זה חובה שחתימת חוזה נעשית עם נוכחות עורך דין והאם חובה לציין ששתי צדדים משתפים בהוצאות ולא רק שוכר דירה?

כמה אנשים אמרו לי שעורך דין זה מזבוז כסף אבל זה בטוח לא נכון כאשר קונים דירה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

200 שקל חשבון חשמל דו חודשי שווה ערך ל2.9 קוט"ש ליום...

תשלום קבוע זה בערך 27 שקל +- , משאיר אותנו עם 173 ש"ח פחות או יותר 2.91 קוט"ש צריכה ביום.. (59.44ׂ תעריף קוט"ש)

לא סביר...

@Boris_yo

- לא צריך עו"ד, צריך לדעת לקרוא ולהבין על מה חותמים, אם אתה מתקשה תעלה לפה את החוזה אפשר לעזור לך.

- על איזה הוצאות אתה מדבר? נניח וועד בית נהוג שהדייר משלם, שיפוץ/ תיקון צינור ניקוז של הבניין או כל דבר שאינו הוצאה שוטפת נהוג שזה על המשכיר ולא על השוכר (צריך שהיה כתוב בחוזה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

200 שקל חשבון חשמל דו חודשי שווה ערך ל2.9 קוט"ש ליום...

תשלום קבוע זה בערך 27 שקל +- , משאיר אותנו עם 173 ש"ח פחות או יותר 2.91 קוט"ש צריכה ביום.. (59.44ׂ תעריף קוט"ש)

לא סביר...

300 ש"ח דו-חודשי סביר יותר? אני חושב שזה 300 ש"ח שהיה רשום. מצאתי מחשבון זה באתר חברת חשמל.

אם נקח מזגן של אלקרה, באיזו טבלה אני אמור לחשב צריכה? מזגן מפוצל 1?

עוד משהו, אם תאריך כניסה יוצאת ממש בסופו של חודש ואני מרגיש שלא אספיק לא תהיה בעיה אם אני נכנס שבועיים אחרי פינוי של דייר קודם כל עוד חתמתי חוזה לפני תאריך כניסה עם בעל הבית?

יש פה מישהו שעבור "בדקה אחרונה" דהיינו שבוע לפני תאריך כניסה ומה יכול לספר על סמך נסיון זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלוי במה תסכם איתו. אם אתה רוצה להכנס שבועיים אחרי, והוא מצא דייר אחר שמוכן לחתום על חוזה שתקף מיד שהדייר הנוכחי יוצא, סביר להניח שיעדיף אותו בהנחה ששאר התנאים זהים.

אתה יכול כמובן גם לחתום על חוזה מרגע שהנוכחי יוצא, אבל כמובן תשלם שבועיים שכ"ד + חשבונות. הכל פתוח למו"מ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...