נשרף סלוט בלוח אם מחפש לוח זכרונות ומעבד תושבת 2011-3 - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נשרף סלוט בלוח אם מחפש לוח זכרונות ומעבד תושבת 2011-3

ithamar21

Recommended Posts

אני לא יודע אם ב-5 באוגוסט מעבדי ה Skylake יהיו זמינים פיזית בכל החנויות בארץ - יכול להיות שכבר יש מלאי אך לחנויות אסור לפרסמו, ויתכן שיהיו זמני המתנה לקבלת המעבדים האלו בחנות (אולי אפילו של מספר שבועות). הדבר תקף גם לגבי לוחות האם החדשים. אם אתה מעוניין בשילוש מבוסס Skylake אני אישית הייתי מעדיף לחכות מספר שבועות או אפילו חודשים בכדי שהבעיות (אם קיימות) בחומרה החדשה יתגלו ויתוקנו וכן שהמחירים בשוק "ירגעו" (בד"כ המחיר בתקופת ההשקה, במיוחד בארץ, הוא גבוה יותר מאשר המחיר האמיתי בטווח הארוך), אבל ציינתי זאת בהודעה הקודמת בכדי שתהיה מודע לכך.

בעיה להמתין משלוש סיבות:

1.המחשב קורס ולא מתחשק לי שישרף לי עוד משהו.

2.אחותי ואני משתמשים במחשב ובצורה הזאת אי אפשר להשתמש בו כמו שצריך.

3.אני קונה באילת בעוד שבוע מה שיחסוך לי המון כסף.

לכן אני ילך על תושבת 2011-3, ירביץ איזה OC למעבד כמו שצריך עם הקירור H100 שלי וזהו.

יש למישהו המלצות איזה לוח מעבד וזיכרון לקחת?

כרגע הכיוון זה זה:

לוח:

https://eilat.ivory.co.il/catalog.php?id=15926

מעבד:

https://eilat.ivory.co.il/catalog.php?id=13889

זיכרון:

https://eilat.ivory.co.il/catalog.php?id=14252

יצא באילת 4678 להכל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בקשר לזיכרון - אתה לא ממש חוסך, שכן ניתן למצוא זיכרון DDR4 יותר זול בחנויות אחרות בארץ. לדוגמא, ניתן לקנות את הזיכרון HX426C15FBK4/16 16GB (4x4GB) DDR4 2666Mhz CL15 - 1.2V של Kingston ב-867 ש"ח בפלונטר (קישור). אני אישית הייתי מעדיף לקנות מודולי זיכרון בנפח גדול יותר (8GB או אפילו 16GB, תלוי במחיר) בכדי להשאיר יותר מקום לשידרוג עתידי.

בקשר ללוח האם - הלוח X99-DELUXE/U3.1 של נראה לוח סביר ביותר (אחרי הכל זה לוח לתושבת 2011-3), אבל השאלה היא האם אתה צריך את כל התכונות הנוספות שהלוח מציע ומוכן לשלם עבורן (כמו כרטיס רשת אלחוטי, חיבור , כרטיס הרחבה עם חיבור M.2 שעובד עם 4 מסלולי PCI Express וכרטיס הרחבה שנותן 2 חיבורי 3.1)? אם אתה מוכן לוותר על חלק מהתכונות, וזה כולל את מספר חריצי ההרחבה לזיכרון ("רק" 4 במקום 8), אתה יכול למצוא לוחות אם זולים יותר. זו הסיבה שבגללה כתבתי שאתה צריך לדעת מה הדרישות שלך מלוח האם לפני הקנייה, אחרת אתה תשלם תוספת על תכונות שאתה לא צריך וכנראה לא תשתמש בהן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לזיכרון - אתה לא ממש חוסך, שכן ניתן למצוא זיכרון DDR4 יותר זול בחנויות אחרות בארץ. לדוגמא, ניתן לקנות את הזיכרון HX426C15FBK4/16 16GB (4x4GB) DDR4 2666Mhz CL15 - 1.2V של Kingston ב-867 ש"ח בפלונטר (קישור). אני אישית הייתי מעדיף לקנות מודולי זיכרון בנפח גדול יותר (8GB או אפילו 16GB, תלוי במחיר) בכדי להשאיר יותר מקום לשידרוג עתידי.

בקשר ללוח האם - הלוח X99-DELUXE/U3.1 של נראה לוח סביר ביותר (אחרי הכל זה לוח לתושבת 2011-3), אבל השאלה היא האם אתה צריך את כל התכונות הנוספות שהלוח מציע ומוכן לשלם עבורן (כמו כרטיס רשת אלחוטי, חיבור , כרטיס הרחבה עם חיבור M.2 שעובד עם 4 מסלולי PCI Express וכרטיס הרחבה שנותן 2 חיבורי 3.1)? אם אתה מוכן לוותר על חלק מהתכונות, וזה כולל את מספר חריצי ההרחבה לזיכרון ("רק" 4 במקום 8), אתה יכול למצוא לוחות אם זולים יותר. זו הסיבה שבגללה כתבתי שאתה צריך לדעת מה הדרישות שלך מלוח האם לפני הקנייה, אחרת אתה תשלם תוספת על תכונות שאתה לא צריך וכנראה לא תשתמש בהן.

אני לא חושב שאצטרך לשדרג זיכרון גם לא בטווח הארוך יותר.

גם כיום אני עם 4X4.

לגבי הלוח הדברים שמגיעים איתו כמו כרטיס רשת וחיבור BT זה שמיש דווקא.

לגבי הרחבה M.2 לא יודע מה אני יכול לעשות איתו.

שוב אם יש הצעה אחרת ללוח אם שיהיה טוב ל OC אשמח לשמוע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@ithamar21

העניין הוא שבד"כ משלמים מחיר לא פרופורציונלי עבור תוספות לא סטנדרטיות כמו כרטיס רשת אלחוטי וחיבור Bluetooth. למשל - כרטיס רשת אלחוטי בחיבור USB אפשר לקנות בכ-50 ש"ח ומתאם ("דונגל") Bluetooth עם חיבור USB אפשר למצוא ב ebay בכמה שקלים. עכשו חפש לוח אם דומה ללא התכונות הנ"ל ותראה את ההפרש במחיר.

בנוגע ליכולת ההמהרה - קודם כל יש כאן עניין של מזל, שכן לא מובטח שמעבד כלשהו יוכל לעמוד בתדר עבודה הגדול מתדר שעבורו הוא תוכנן, ולכן אתה יכול "ליפול" על מעבד טוב או על מעבד "גרוע" מהבחינה הזו (לאינטל יש את ה Performance Tuning Protection Plan, שמאפשרת החלפה אחת של המעבד, אבל זה כרוך בתוספת תשלום). בהנחה שיש לך מעבד "טוב" להמהרה, ואתה מתכנן בינונית ומעלה, לוח האם אכן יכול להגביל אותך. היות ואף אחד לא יכול להסתכל על מפרט של לוח כלשהו ולומר לך עד כמה הוא יהיה טוב ומתאים להמהרה (אפשר לראות כמה שלבי ייצוב מתח יש ללוח האם ועד כמה "רציניים" גופי הקירור שמותקנים עליו, אבל רוב המידע "החשוב", כמו האפשרויות בביוס, איכות הרכיבים וכד' לא מופיע במפרט של לוח האם), המלצתי לך לחקור את יכולת ההמהרה של כל לוח. מכיוון שאתה מעוניין לקנות מחנות מסויימת ומבחר הלוחות שלהם הוא יחסית קטן (אני רואה שיש באייבורי רק 8 לוחות המבוססים על ערכת השבבים X99), פשוט תחקור כל לוח (תחפש ביקורות שנעשו לגביו, בדגש על יכולת ההמהרה) ותראה עד כמה הוא מתאים לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מחפש רק בחנות אחת כי אני רוכש באילת ויש אייבורי או KSP באילת.

אני לא מכיר עוד חנויות אז אם מישהו מכיר שיש להם מבחר גדול יותר אשמח לשמוע.

ב KSP בדקתי ואין מבחר שונה מאייבורי ומה שיש אחר אין אותו באילת.

בכל מקרה בדקתי ככל שניתן לגבי הפיצ'רים של הלוחות האלו כמובן ראיתי ביוטיוב את ה Review שלהם ועדיין ממה שאני רואה האסוס מציע הרבה יותר מהאחרים חשבתי על הMSI אבל אני מקבל יותר באסוס בתוספת של 100 שקל.

לגבי הגיגה בייט לוח נחמד אבל לא אהבתי את איכות החומרים שלו ובכללי פחות נראה לי למרות שהוא 350 שקל פחות מהאסוס.

אחד לא הבנתי בקשר לאסוס.

מה זה hyper m.2 x4?

מה הוא עושה בעצם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

M.2 הוא חיבור שמיועד לכונני SSD. כיום רוב כונני ה SSD עושים שימוש בממשק SATA3, כך שרוחב הפס הגולמי שלהם מוגבל ל 6Gb/s (רוחב פס מעשי של 600MB/s). מכיוון שכונני ה SSD מתפתחים מהר יותר מאשר תקני ה SATA, הגיעו למצב שבו יש כוננים המסוגלים לנצל את כל רוחב הפס של חיבור SATA3 ולמעשה הביצועים שלהם מוגבלים ע"י ממשק החיבור למחשב. מכיוון שלא הצליחו לפתח תקן SATA חדש בזמן, החליטו שהדרך הטובה ביותר לתת לכונני SSD כאלו את רוחב הפס הדרוש להם הוא לעשות שימוש במסלולי PCI Express. כאן נכנסים לתמונה חיבורי ה M.2 וה SATA Express, העושים שימוש בלפחות 2 מסלולי PCI Express, וערכות השבבים מסדרה 9 של אינטל (Z97 ו H97) תומכים בהם באופן טבעי (אין צורך בבקר חיצוני בכדי לממש חיבור כזה). יש להבין כי מספר מסלולי ה PCI Express הוא סופי, כאשר חלק מהמסלולים האלו נובעים מהמעבד וחלקם - מערכת השבבים.

מה שבאמת חשוב - חיבור M.2 העובד עם 2 מסלולי PCI Express 2.0 מסוגל לתת רוחב פס גולמי של 10Gb/s (רוחב פס מעשי של 1000MB/s), שימוש ב-4 מסלולי PCI Express 2.0 נותן רוחב פס גולמי של 20Gb/s (רוחב פס מעשי של 2000MB/s) ושימוש ב-4 מסלולי PCI Express 3.0 נותן רוחב פס גולמי של 32GB/s (רוחב פס מעשי של 3940MB/s). במקרה של כרטיס ההרחבה Hyper M.2 X4 הוא נותן ממשק M.2 העושה שימוש ב-4 מסלולי PCI Express מגירסה 2.0 או מגירסה 3.0 (זה תלוי לאיזה חריץ הרחבה בלוח הוא יחובר), אולם בלוחות המבוססים על ערכת השבבים X99 רוב חיבורי ה PCI Express הם מגירסה 3.0 ולכן סביר להניח שמדובר ברוחב פס גולמי של 32Gb/s.

אם אתה לא מתכנן לקנות כונן מהיר במיוחד העושה שימוש בחיבור M.2 אז כל זה לא רלוונטי עבורך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על ההססבר.

יש ברשותי את הסמסונג evo 840 250gb

אם הוא לא דורש יותר מחיבור sata.

או שהוא כן רלוונטי לחיבור כזה כמו שציינת?

חיפשתי קצת באינטרנט לגבי זה לא מצאתי אם מתאים או לא.

עוד שאלה.

אמרת שההתקן הזה תופס 4-3 חריצי PCIE מה זה אומר?

הבנתי שזה לא תופס פיזית אבל נניח אני מחבר 3 לחיבורי PCIE הנוספים זה משפיע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה תופס ערוצים של PCIE.

למעבד יש מספר מוגבל של ערוצי PCIE ויצרני הלוחות מחלקים אותם בין כרטיסי ההרחבה השונים.

למעבדים בתושבת 2011 יש 40 ערוצים כאלה. אז בתיאוריה אפשר שיהיו 2 כרטיסי מסך PCIE 16X ועוד PCIE X4 וישארו עוד כמה ערוצים פנויים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצור אני לא צריך את החיבור הזה כרגע....בעתיד אולי כן.

אוקיי נשקול את העניין

מה עדיף מבחינת איכות חלקים מבחינת פיצרים וכמובן oc הלוח הזה:

asus SABERTOOTH X99

או האסוס דלוקס ?

בלי קשר לכרטיסים שמגיע איתם האסוס דלוקס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. בקשר לעניין של מספר מסלולי ה PCI Express:

א. המעבד Core i7-5820K מספק 28 מסלולי PCI Express 3.0 ולא 40 כמו שני המעבדים האחרים לתושבת 2011-3.

ב. במידה ויחוברו 3 כרטיסי מסך PCI Express כאשר המעבד הוא Core i7-5820K כל אחד מהם אמור לקחת 8 מסלולי PCI Express, כלומר כל אחד יעבוד ב X8, ובסה"כ יעשה שימוש ב-24 מסלולי PCI Express. זה מותיר 4 מסלולי PCI Express פנויים - בדיוק מספר המסלולים הדרוש לכרטיס ההרחבה שמספק ממשק M.2 X4 (הכרטיס הזה חייב לשבת בחיבור PCI Express X4 לפחות).

ג. אין קשר בין חיבורי ה SATA וחיבורי ה PCI Express - מדובר בממשקים נפרדים ובלתי תלויים, כך שמספר התקני האיחסון לא משפיע על מספר מסלולי ה PCI Express הפנויים (ולהיפך).

2. כונן ה SSD המדובר (ה Samsung 840 EVO) הוא בעל ממשק SATA (או mSATA, אבל זה פחות רלוונטי) ולא בעל ממשק M.2, כך שהוא כלל לא קשור לכל הנושא שב-1.

כונן ה SSD ש Gimel קישר אליו הוא כונן בעל ממשק M.2 ובקר PCI Express 3.0, כך שכל מה שציינת ב-1 כן רלוונטי לגביו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...