מחשב לתכנות והפקת מוזיקה + מסך עד 5.5K - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב לתכנות והפקת מוזיקה + מסך עד 5.5K

UncleJohnz

Recommended Posts

1. מה התקציב המקסימאלי?

5500 ש"ח

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך?

לנסות לחסוך. בתקופתי מחשב למשחקים כבדים היה עולה ככה. זה מחשב נטו לעריכת ותכנות (אבל אגרסיבי יש לציין), אז הגיוני שניתן לחסוך.

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב?

אם יש נימוקים מספקים - בכיף.

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)?

הפקת מוזיקה: FL Studio, Cubase, Logic

תכנות: VS, IIS, לאפשר מצב של מכונה וירטואלית אחת.

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה).

VS או כל סביבה אפשרית אחרת (eclipse) - פרנסה

FL STUDIO - כבד

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב.

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך).

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)?

לא למשחקים :cwm31:

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים.

מסך ברמה גבוהה שיאפשר להסתכל על קוד בניחותא :)

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט?

you tell me

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)?

זה די חשוב בהפקה מוזיקלית - הייתי אומר בגבול הסביר ובמידה והתקציב מאפשר.

6. האם מתוכנן (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)?

לא

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?

הרכבת מחשב בחנות ומערכת הפעלה

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים.

לא אייבורי

9. מתי מתוכננת קניית המחשב?

חודש קרוב בלי לחץ

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה).

כרטיס שבא עם מימוש של ASIO Drivers. מאפשר interface ישיר בין התוכנה שמשתמשת לכרטיס הקול (ולא דרך מערכת ההפעלה).

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד?

לא יזיק

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

אודה מאוד למי שיקרא את המדריך הזה לפני:

http://support.image-line.com/knowle...se.php?ans=214

יפיק ממנו תובנות ויבנה משהו שתואם אותו.

נראה לי ששורה תחתונה צריך מעבד חזק עם הרבה הרבה ראם, כרטיס קול טוב וכרטיס מסך סביר. לא יזיק.

בנוסף, לאור מעבדי סקיילייק הצפויים של , האם כדאי לחכות לפני הרכישה (כדי שמחירים של דגמים ישנים יותר ירדו) או לא?

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

אשמח אם תעזרו.

מאחר שיצאו עכשיו מעבדי סקיילייק, תהיתי בעניין הבא:

האם כדאי לבנות מערכת מבוססת LGA1151 עם מעבד 6700K, זיכרון ולוח אם תומך?

העסק יהיה יותר יקר, וכנראה עם ביצועים פחותים, אבל יהיה לו אפיק שדרוג כלשהו. האם זה נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע נדמה לי שאיש לא ענה לך כי אף אחד לא באמת בקיא בכל הדרישות שציינת....

אני אולי לא יוצר גדול אבל צוואר הבקבוק היחידי שנתקלתי בו עם FL היה בכרטיס קול, קיבלתי דיליי כשחיברתי MIDI חיצוני.

חוץ מזה גם מחשב לא מי יודע כמה הצליח לעמוד יפה במשימה הזו.

אבל אתה מדבר על דברים רציניים יותר לפרנסה וגם מכונה ווירטואלית אז לא יזיק לך הרבה זיכרון בתקן המהיר יותר משמעותית מהדור הקודם.

בנוסף לכך ובהתאמה למה שקישרת, הם ממליצים על כוח עיבוד רב (משום מה, אני לא נתקלתי מעולם בצוואר בקבוק גם כשהעמסתי סתם...)

אחרי כל השכלול בחרתי להמליץ על מערכת רצינית המבוססת על דור שישי, מעבד SkyLake עם זיכרון בנפח מטורף של 32GB, התקציב בהחלט איפשר זאת אז למה לא?

plonter_logo.png

הצעת מחיר למערכת מחשב - www.plonter.co.il - המקום לאנשים שאוהבים מחשבים

[table]

[tr][td]CM8066201919901.jpg[/td]

[td]1[/td]

[td]Intel[/td]

[td]CM8066201919901[/td]

[td]מעבדים - Socket LGA1151

CM8066201919901 - Intel - i7-6700K Skylake Quad core CPU - 4 GHz - Max Turbo Frequency 4.2 GHz - Socket LGA1151 - 14nm - 8MB cache - 95W TDP - Tray...

שלוש שנים אחריות[/td]

[td]₪1738/1703[/td]

[/tr]

[tr][td]Z170-Pro4.jpg[/td]

[td]1[/td]

[td]ASRock[/td]

[td]Z170-Pro4[/td]

[td]לוחות אם - LGA1151

Z170-Pro4 - ASRock - Socket LGA1151 CPU - Intel Z170 chipset - Dual channel DDR4 up to 3200 MHz memory - Integrated Graphics with DVI, HDMI video outputs - 2 x PCI Express x16 slots - 8-channel audio - Gigabit LAN - 6 SA...

בקרוב - שלוש שנים אחריות[/td]

[td]₪773/758[/td]

[/tr]

[tr][td]HX421C14FBK4_16.jpg[/td]

[td]1[/td]

[td]HyperX[/td]

[td]HX426C15FBK4_32[/td]

[td]זכרונות - - לנייח

HX426C15FBK4_32 - HyperX - 32GB (4x8GB) DDR4 2666Mhz CL15 - 1.2V - 288Pin - HyperX FURY Black DDR4 Series - HX426C15FBK4/32...

אחריות לכל החיים[/td]

[td]₪1425/1396[/td]

[/tr]

[tr][td]CT240M500SSD3.jpg[/td]

[td]1[/td]

[td]Crucial[/td]

[td]CT250MX200SSD3[/td]

[td]דיסקים קשיחים ו - - mSATA

CT250MX200SSD3 - Crucial - 250GB mSATA internal SSD - SATA 6.0Gb/s - 555 MB/s Read, 500 MB/s Write - MX200 Series...

שלוש שנים אחריות[/td]

[td]₪513/503[/td]

[/tr]

[tr][td]ST2000DM001.jpg[/td]

[td]1[/td]

[td]Seagate[/td]

[td]ST2000DM001[/td]

[td]דיסקים קשיחים ו - SATA

ST2000DM001 - Seagate - 2TB - 3.5 inch -SATA3 6Gb/s - 7200rpm - 64MB Cache - Barracuda 7200.14 - 2 platter - (ST2000DM003)...

שלוש שנים אחריות לפי תקנון יצרן[/td]

[td]₪378/370[/td]

[/tr]

[tr][td]4260285296406.jpg[/td]

[td]1[/td]

[td]NANOXIA[/td]

[td]4260285296406[/td]

[td]מארזי מחשב - ATX מארז

4260285296406 - NANOXIA - Deep Silence 4 Black case - 2X5.25 bays - 1X 2.5 and 6X 3.5 or 2.5 inch bays - USB3.0 and audio front ports - 2X120mm silent fans included - Dimensions H*W*D : 38*20*48cm - mATX - NPS...

שנה אחריות[/td]

[td]₪389/381[/td]

[/tr]

[tr][td]400-60HCN.jpg[/td]

[td]1[/td]

[td]FSP[/td]

[td]350-60HCN[/td]

[td]ספקי כח - ATX

350-60HCN - FSP - 350W power supply - 120mm fan - Active PFC - 78% Effciency...

שלוש שנים אחריות[/td]

[td]₪136/133[/td]

[/tr]

[tr][td]SCMG-4000.jpg[/td]

[td]1[/td]

[td]Scythe[/td]

[td]SCMG-4000[/td]

[td]פתרונות קרור - מאווררים למעבדים

SCMG-4000 - Scythe - Scythe Mugen 4...

שישה חודשי אחריות[/td]

[td]₪229/224[/td]

[/tr]

[tr][td]SERVICEFORUM.jpg[/td]

[td]1[/td]

[td]Plonter[/td]

[td]SERVICEFORUM[/td]

[td]שרות במעבדות פלונטר - הרכבת חלקים

SERVICEFORUM - Plonter - הרכבת מחשב, חיווט ובדיקות מקיפות חינם להזמנה של חבר פורום. זיכרו למלא בעת פתיחת בכרטיס הלקוח מאיזה פורום הגעתם או הודיעו לנו אחרי...

[/td]

[td]₪1/1[/td]

[/tr]

[/table]

5582.00 / 5470

עד 3 תשלומים ללא ריבית אלא אם מצויין אחרת במפרט המוצר

המחירים הזולים יותר הינם לתשלום במזומן/העברה בנקאית או תשלום בביטקוין - סכום ההנחה עומד על 2% ממחיר המוצר/עסקה

הזמנה שתיווצר בפורום לא תחוייב בדמי הרכבה

המחיר אינו כולל משלוח

קישור להצעת המחיר

http://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=30835

שאלת בנוגע לחריגה, כמו שאתה רואה חסר פה כרטיס קול חיצוני (שאגב אני לא מבין בזה כלום) וגם מסך (את המסך לא הייתי בטוח אם התכוונת בכלל לכלול בתקציב או שלא).

* בכל אופן, כדאי שתפריד אותם לחוד מהתקציב למחשב עצמו, זה ציוד חיצוני שעשוי לגרום לשינויים מסיביים במפרט. אפילו תתחיל מלבחור אותם ורק אחר כך להקצות סכום למפרט עצמו.

אך כרגע לטובת שני אלה כנראה שתאלץ להוסיף סכום לא מבוטל מכספי החריגה שהקצת.

אם ברצונך לנסות ולכלול אותם בתוך מסגרת התקציב שהגדרת, תאלץ לקצץ במפרט השמימי הזה ולרדת בחזרה למעבד דור רביעי עם זיכרון בנפח 16G

(רמז: זה בהחלט אפשרי גם מבלי לרדת יותר מידי בביצועים..)

* אופציה אחרת היא להמתין קצת, עומדים לצאת מעבדים חדשים מסדרת ללא מכפלה פתוחה. אתה ממילה לא רוצה לעשות OC, כך שאין טעם לא בלוח הזה ולא במעבד K.

כל הסיפור הזה יחד אולי עם חיתוך כמות הזיכרון בחצי, עשוי לחסוך סכום מספק בכדי לא לחרוג מעל המסגרת הראשונית.

מקסימום עם הכמות הזיכרון מהווה עבורך צוואר בקבוק, תוכל לשדרג בעתיד, מה שלא תצליח לעשות עם נלך על מודל זול יותר (כאילו תהיה כפוף לDDR3 מבין?)

עניין נוסף הוא ייצוב השוק, ברגע שהשוק עוד קצת יתייצב על המעבדים החדשים, המחירים צפויים לרדת, גם של הדור הישן וגם הנוכחי וזה כולל את הלוחות.

ועכשיו בוא נתחיל לדבר קצת על המפרט שהמלצתי ולמה המלצתי:

כמו שכבר אמרתי, בהתאמה למה שכתוב בקישור שהבאת, הכנסתי את המעבד המקסימלי שיכול להיכנס בתקציב הזה.

קירור למעבד - מטורף ושקט במיוחד. חייבים כי זה מעבד K שיודע גם לעשות OC משמעותי. אם אתה רוצה שקט וקריר יותר, קח אחד בעל נוזלי....

זיכרונות, סביר בהחלט שלא תנצל 32G, הכנסתי כי התקציב פשוט אפשר זאת (תלוי עד כמה תשתולל עם הערוצים, VST פלאגים והמכונה הווירטואלית שהזכרת)

אבל הגיוני בהחלט שתרד מהרעיון זה לנפח 16G ובעתיד אם ויש בעיית אז לשדרג 2 סטיקים נוספים.

כוננים, אחד 2T ועוד למערכת, רצית - קיבלת.

ואחרונים חביבים, מארז ספק. מארז קומפקטי עם בידוד אקוסטי לטובת שקט הנפשי שלך וספק די מינימליסטי שמחזיק את המערכת בלי בעיות.

אם השקט ממש אבל ממש חשוב לך, תוכל לשדרג לספק בעל פסיבי, אחד כזה ללא מאווררים.

זה פשוט יפחית משמעותית את כמות הרעש מהמחשב בהתחשב בעובדה שזה אחד המאווררים הבודדים שיש שם. הבעיה שזה לא זול בכלל, זו תוספת די משמעותית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי!

קודם כל, תודה רבה :)

אני חושב שאלך על האפשרות השנייה:

* אופציה אחרת היא להמתין קצת, עומדים לצאת מעבדים חדשים מסדרת ללא מכפלה פתוחה. אתה ממילה לא רוצה לעשות OC, כך שאין טעם לא בלוח הזה ולא במעבד K.

כל הסיפור הזה יחד אולי עם חיתוך כמות הזיכרון בחצי, עשוי לחסוך סכום מספק בכדי לא לחרוג מעל המסגרת הראשונית.

מקסימום עם הכמות הזיכרון מהווה עבורך צוואר בקבוק, תוכל לשדרג בעתיד, מה שלא תצליח לעשות עם נלך על מודל זול יותר (כאילו תהיה כפוף לDDR3 מבין?)

עניין נוסף הוא ייצוב השוק, ברגע שהשוק עוד קצת יתייצב על המעבדים החדשים, המחירים צפויים לרדת, גם של הדור הישן וגם הנוכחי וזה כולל את הלוחות.

וכן, תכננתי להכניס מסך לתוך התקציב הזה.

נראה שהאפשרות השנייה תאפשר את זה אולי עם חריגה מסויימת אבל לא נורא. בנוסף היא תאפשר לי אפיק שדרוג ראם כמו שאמרת.

יש צפי למתי יצאו המעבדים האלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החלטה נבונה בעיניי.

אם היית קונה עכשיו סתם היית מתבאס שהשקעת במשהו שאתה לא באמת צריך והיית יכול לקבל משהו דומה במחיר זול יותר משמעותית.

לא יודע תאריך השקה אבל אני מניח שמהלך החודש הקרוב

בינתיים אני מציע שתיסגר על כרטיס קול ומסך שם בפורום המתאים לכך, ואחרי זה תחליט כמה תקציב נותר למחשב עצמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

טוויסט בעלילה.

התקמבנתי על להשיג חלקים מקוריים של אינטל בחצי מחיר - משמע מעבד, ואולי עוד דברים.

בנוסף, יש לי כבר מערכת הפעלה, ונסגרתי על כרטיס קול ב600 שקל.

את המחשב ארכיב בעצמי.

לסיכום:

מה ניתן להחליף במפרט הקיים עם מקבילים תוצרת בשביל להוזיל?

האם ספק 350 וואט מספיק טוב למערכת?

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הספק מאוד פשוט ולא מומלץ.. במפרטים כאלה לא מתפשרים על הספק כוח. תסתכל גם על החיבורים שהספק מציע לפני שאתה ממליץ. הספק נותן חיבור 4 פינים למעבד כשהלוח דורש 8 (טוב נו, הוא לא דורש, זה יעבוד אבל לא מומלץ בכלל ויכול לגרום לבעיות יציבות, קריסות וכו'.)

אם אתה מרכיב לבד את המערכת ומתכנן הוספה של כרטיס מסך בעתיד אז תשקול קניה של ספר כוח מksp/ivory, יש להם מגוון מאוד רחב של ספקים איכותיים לדוגמא S12G, סדרת V החדשה של CM ועוד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הספק מאוד פשוט ולא מומלץ.. במפרטים כאלה לא מתפשרים על הספק כוח. תסתכל גם על החיבורים שהספק מציע לפני שאתה ממליץ. הספק נותן חיבור 4 פינים למעבד כשהלוח דורש 8 (טוב נו, הוא לא דורש, זה יעבוד אבל לא מומלץ בכלל ויכול לגרום לבעיות יציבות, קריסות וכו'.)

אם אתה מרכיב לבד את המערכת ומתכנן הוספה של כרטיס מסך בעתיד אז תשקול קניה של ספר כוח מksp/ivory, יש להם מגוון מאוד רחב של ספקים איכותיים לדוגמא S12G, סדרת V החדשה של CM ועוד...

כן.. זה מעבד שרעב למתח עדיף משהוא כמו:

[h=1]Corsair 430W 80+ Bronze[/h]

הוא עולה 255 ש"ח בKSP ו 32GB נשמע מוגזם (במיוחד במהירות של הDDR4) לא הייתי לוקח יותר מ 16GB

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי, גם אני בדרך לקניית מחשב - אחד הדברים שאני מחפש זה שקט (כמה שיותר), אז בקשר לספק, חקרתי קצת ואם יש לך קצת כסף להוסיף - Seasonic SS-400FL הוא בלי מאוורר בכלל ויוריד מהמחשב את הזמזום הבלתי פוסק (שאחרי כמה שנים הופך לפעמים יותר חזק). 400W זה די והותר והבנתי שמדובר באחד הספקים הכי טובים שיש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

e71

לא נגד, אבל צריך לקחת בחשבון שיש עוד מאווררים במחשב, לפחות אחד למעבד ואחד למארז, בדר"כ בכרטיס מסך גם, רוב הפעמים מספיק ספק לא רועש במיוחד כדי לא להרעיש יותר מהמערכת, רוב הספקים עם מהירות סיבוב של המאוורר בהתאם להספק\טמפ' ניתן לקחת ספק טיפה מעל הנדרש כדי שרוב הזמן המאוורר יהיה בסל"ד נמוך. לא ברור לי על איזה זימזום דיברת, אם מדובר על col whine זה יכול להיות גם מספק בלי מאוורר וגם מכרטיס מסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

80+ ברונז מתייחס לנצילות הספק, זה שהוא עבר את התקן סביר שהוא לא מהגרועים ביותר כי הוא הצליח לספק את ההספק המוצהר, מעבר לזה אתה לא יודע את המתחים ושינוי המתחים שלו, את הריפל את איכות הבנייה, איכות הרכיבים וההגנות, ההצהרה שלך מבחינתי שגוייה מהיסוד שכל אחד יעשה מה שהוא מבין עם הכסף שלו. אני לא אומר שכל מחשב מצריך ספק על, אבל ההבדלים בין ספקים באותו תקן תהומיים, גם מחשב ביתי פשוט כהגדרתך צפוי לשרוד יותר עם ספק יותר איכותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...